Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy nem veszik észre magukat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy nem veszik észre magukat az emberek?

Figyelt kérdés

Pár napja nem bírok elmenni itt pár dolog mellett. Őszintén néha esténként rám jön a beszélgethetnék fiatal férfiként és szívesen folytatnék egy kis eszmecserét valakivel. Jobb híján feljövök ilyenkor ide, keresek egy érdekes kérdést, majd ráírok a kérdezőre hogy én szívesen vitatkoznék vele ezzel kapcsolatban.


A legtöbb esetben vissza sem írnak, míg végül ha igen, addig okés minden ameddig ki nem térek arra hogy skypeon, telefonon, viberen, mindegy hol csak szóban folytassuk le mert az úgy sokkal kellemesebb.


Na és ilyenkor jön az amikor elmegy a kedvem mindenkitől és mindenki egy idióta barom. Első körben azt nem értem meg, hogy ha valaki szívesen beszélgetne, akkor csak ha valami meg nem akadályozza miért oké a chat és miért nem oké a telefon (hívjuk így). A másik hogy egyesek ilyenkor valami hacker elmélettel jönnek, mert nyilván az interneten mindenki az anonymous tagja lehetne, főleg ezzel a nívós magyar oktatással, és nyílván teljesen random embereket random érdekek miatt vadászgatna itt GYK-n. Bár azt nem értem ha ennyire kötelezően rettegnünk kell valamitől, akkor ha ilyen profi hacker mindenki, hogy hogy telefon nélkül nem tud feltörni valakit. Esetleg hagyjuk a hackerkedést és ezek az emberek hogy hogy nem félnek az utcán minden második szembejövőtől, hogy ő meg biztos a helyi cartel (mint ha ez is temérdek lenne magyarországon) tagja és megöli, megerőszakolja, elrabolja.


Egyszerűen hihetetlen számomra, hogy képesek ezek az emberek ezt a temérdek hülyeséget elviselniük. S ez nem minden. Akár kivel itt ha vitába keveredem, eljön az a pont általában két üzenet váltás után, hogy akkor mivel már nem tud ellenérvelni, így jön a személyeskedés vagy pedig a megunhatatlan, "Te nem ismersz engem" "Tök jó hogy két üzenetből megtudod mondani hogy ki vagyok" "Te nem tudod én miken mentem keresztül" "Te ezt nem értheted meg, de nekem komoly problémáim vannak" "Kösz hogy ezt elmondtad, szép hétvégét". Hihetetlen hogy itt egy egész generáció és így lyukadunk ki a lényeghez is egyaránt, kapcsolati mentalitás épült fel, hogy ha a másiknak igaza van ami nekünk nem tetszik akkor jobb ellenérv híján marad a menekülés vagy pedig a személyeskedés, véletlenül sem önértékelés, esetleg a tévedés beismerése, ezzel saját magunk személyiségének a fejlesztése. Nem. Lehangoló, nagyon lehangoló.


2017. dec. 2. 17:20
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:

#18 Nem látod mennyire magad ellen beszélsz ugye?


#19 Annyiból amennyi volt nem tudják leszűrni hogy "nem vagyok szimpatikus"


#20 ??? A telefonszámod a nevet tudatában bármikor megtudom nézni, a neved ugye sehol nem adod meg? Ahogy e-mail címed is nagy valószínűséggel már feltörték, de legalább eladta több ezer cégnek és embernek a facebook, vagy hasonló oldalak, ahol regisztrációs adatok árusításból folyik be összeg. Micsoda személyes adatok. Ilyenkor ugye nem féltjük őket?


Még mindig nem jutunk túl azon a dolgon, hogy akkor nyílván nem rólatok van szó. Ahogy írtam ezek az emberek mind addig nagyon szívesen beszélgetnének/ismerkednének/barátkoznának amíg az chaten zajlik és nem kell beleszólni a mikrofonba. Hányszor kell leírni? A kérdésükből is látszik egyébként, és ha nem hozom fel, akkor sincs semmi gond.


A lényeg meg hogy tök mindegy miről szól az oldal. Az oldalról arról szól amire használják. Ergo mivel engedik hogy erre is használják, ezért nyilvánvalóan erről is szól. Nagyon ügyesen kitaláltad hogy azért csinálom mert társaságra vagyok, főleg hogy le is írtam a kérdésben és többször is utána a válaszokban :) Ez pedig már is értelem egyébként.


És igen, te is észrevetted, remek! A gond annyi hogy ők is emiatt vannak itt, csak valahogy ha telefonon történik mind ez, vagy szóban, akkor már is világvége elméleteket kell gyártani.

2017. dec. 2. 20:22
 22/55 anonim ***** válasza:
100%

Na, kibújt a szög a zsákból. Kérdező, nem te szhartad a spanyol viaszt, attól hogy valamit másképp gondolsz, a másik nem ostoba, hiába próbálod erről meggyőzni.


Ráadásul van egy olyan sanda gyanúm, hogy te fiú vagy, és lányokkra írsz rà rendszeresen. Szóval nem vitatkozni szeretnél, hanem dugni. Na ez az amit viszont ők nem akarnak. :)

2017. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:
Tévedsz :)
2017. dec. 2. 20:58
 24/55 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Én sem vagyok tévedhetetlen. Kérlek ismertesd velünk, hogy nagyságrendileg a beszélgetőpartnered nemének megismerése után kinek hány karakter szöveget küldesz el nemekre lebontva. :)
2017. dec. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
95%

"Szerintem meg az a gáz hogy ha valamit szarul csinálsz és erről tájékoztatnak, illetve elmondják hogy szarul csinálod akkor ne a másikat kelljen mér hibáztatni hanem nézzél magadba és vedd észre hogy szarul csinálod."


De nem érted, hogy nem az van, hogy leírok egy folyamatot, amit objektíven rosszul csinálok, hanem a VÉLEMÉNYÜKET osztják meg, amit senki nem kérdezett?


Pl. a számítástechnika kategória egy objektív kategória, ahol meg lehet mondani valakinek, ha valamit rosszul csinál. De ez a kategória egy vélemény kategória.


Konkrétan erre a mondatra, "nem akarok gyereket", kaptam tanácsokat. Nem kértem semmi tanácsot, nem nyávogtam, hogy nincs senkim, a kérdés sem nyávogós volt. És kaptam a kéretlen tanácsokat, hogy miként szerezzek pasit, hova járjak ismerkedni, majd szeretni fogom a gyereket, majd akarni fogom, stb.


Érted, hogy ezek csak túlbuzgó belepofázós emberek? Ők úgy gondolják, hogy segítséget kérek, és segítenek? Azt próbálják nekem megoldani, ami nem probléma.


És gratulálok neked, ha te egy kézzel le tudsz csavarni kupakokat, ki tudsz teregetni, és el is mosogatsz. Nekem sajnos ezekhez két kéz kell.

2017. dec. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
100%

Én anyámon és az orvosi rendelőn kívül nem vagyok hajlandó telefonon hívni. Egyrészt frusztrálónak találom, hogy nem látom a másikat... A mimikáját, a kezeit, mikor kezd beszélni (hogy ne vágjunk egymás szavába) stb... Emellett pedig nem értem tökéletesen a beszédet (hallok tökéletesen, de nem hallom tisztának a beszédet) ha nem látom a beszélgetőpartnerem száját.

Különben is jobban szeretem írásban kommunikálni a dolgokat... Átgondolni mit írok, többször elolvasni a másik üzenetét, emészteni, stb.

Nem igazán hoz lázba, hogy más erről mit gondol. Volt már, aki megsértődött, amiért nem akartam vele telefonálni, hát ez van...

Miért akarod megszabni, hogy mások mit csináljanak? :D

23L

2017. dec. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 A kérdező kommentje:

#25 Az életben is vannak objektív dolgok. Ezeket a filozófusok írták le. Persze egy csomó feltételezés, de egy csomó dolog látható és következetes. Értem amit te mondasz, és igazad is van, én nem ilyen vagyok de igazából ez teljesen mindegy, olyan dologról vitázunk amiről nem is szól a kérdésem. Persze nem baj, csak akkor továbbiakban privátban ha lehet


#26 Miért akartok idióták lenni? Ha a valóságba beszélgetsz egy barátoddal, akkor is elővesztek egy papírt hogy átgondolhasd és leírhasd a dolgokat? Szeretem ezt az "Idióta vagyok, hát ez van!" mentalitást az "Idióta vagyok, de akkor nem leszek idióta" mentalitás helyett. Írásban sem látod a másik mimikáját, és nem látod a beszélgető partnered száját, vagy gondolat foszlányát sem. A beszéd természetesebb, több mint az írás. Ennyi! Persze ha valaki valami hivatalosat ír, vagy dokumentál akkor jó ha jól áttudja gondolni a mondanivalóját, de már megint kezdünk elkanyarodni a valódi helyzettől és a kérdéstől.

2017. dec. 3. 01:05
 28/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondom, a saját véleményedet univerzálisnak tekinted, nem veszed figyelembe mások érzéseit és gondolatait, és ha nem kapod meg, amit akarsz (telefonálás), akkor személyeskedő kérdést írsz ki, akkor változtatsz? Elgondolkozol? Változtatsz azon, hogy ne mindenkire csak mutogass, elkezdj arról beszélni, hogy ők hol tévednek a gondolatmenetükben, és legalább egy embernek azt mondd, hogy "igazad van"? Vagy csak elmondod, hogy szerinted én miért vagyok hülye, és neked miért nem kell önvizsgálatot tartani?
2017. dec. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
A hallgatás is egy válasz. :)
2017. dec. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 A kérdező kommentje:

#28 Nagyon kitartó vagy! Vicces amikor leírom hogy az emberek mennyire mutogatnak és sosem néznek magukba és ezt utána nem restek rögtön be is bizonyítani azzal hogy utána rögtön rám mutogatnak, hogy én miért nem nézek magamba. Nem te vagy az első. Szerintem ezzel igazából csak engem igazoltok. Én elgondolkodom azon amit mondtok de itt még egy igaz válasz sem jött.


Voltak akik csak trollkodtak


A többiek meg levetítették magukra a helyzetet hogy ők nem telefonálnak, mert nem szeretnének telefonálni. Ami jogos, de a kérdés nem erről szól. Vagy jöttél te például a jogtalan segítségadással, ami szintén nem ide tartozik.


Az a alaphelyzet még mindig az hogy én akarok valakivel beszélgetni. Keresek egy embert akit érdekesnek találok és úgy gondolom vevő rá. Ha nem akarsz beszélgetni, akkor nem gond. Viszont ha akar beszélgetni és nem hozom fel egyből, akkor fél órát órát is írogat folyamatosan, de amint jön hogy telefon, akkor hacker elmélet és szánalmas kifogások. Ők szeretnének beszélgetni, egész odáig amíg nem jutunk el odáig hogy telefonon és hagyjuk már ezt a személyes adatos baromságot mert úgy kereskednek itt mindenkinek a "személyes" adataival mint a nyűg, de egyébként egy skype mióta olyan személyes? Vagy egy Discord pl, ahova semmilyen adatot nem kell megadni csak rányomni egy linkre? Az hogy te elmész non-stop a valódi kérdésről és a jogos érveim mellett, nem lesz igazolás arra hogy én gondolom rosszul.


Egyébként a kérdésedre a válasz. Volt egy időpont amikor elsiklott nagyon az életem. Az elkövetkezendő több mint fél évet, semmi mással nem töltöttem csak azzal hogy magamba nézek és magamat számon kérem mert annyira szenvedtem és annyira rossz volt, hogy rá voltam erre kényszerülve a teljes kétségbe esettség miatt.

2017. dec. 3. 10:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!