Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy nem veszik észre magukat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy nem veszik észre magukat az emberek?

Figyelt kérdés

Pár napja nem bírok elmenni itt pár dolog mellett. Őszintén néha esténként rám jön a beszélgethetnék fiatal férfiként és szívesen folytatnék egy kis eszmecserét valakivel. Jobb híján feljövök ilyenkor ide, keresek egy érdekes kérdést, majd ráírok a kérdezőre hogy én szívesen vitatkoznék vele ezzel kapcsolatban.


A legtöbb esetben vissza sem írnak, míg végül ha igen, addig okés minden ameddig ki nem térek arra hogy skypeon, telefonon, viberen, mindegy hol csak szóban folytassuk le mert az úgy sokkal kellemesebb.


Na és ilyenkor jön az amikor elmegy a kedvem mindenkitől és mindenki egy idióta barom. Első körben azt nem értem meg, hogy ha valaki szívesen beszélgetne, akkor csak ha valami meg nem akadályozza miért oké a chat és miért nem oké a telefon (hívjuk így). A másik hogy egyesek ilyenkor valami hacker elmélettel jönnek, mert nyilván az interneten mindenki az anonymous tagja lehetne, főleg ezzel a nívós magyar oktatással, és nyílván teljesen random embereket random érdekek miatt vadászgatna itt GYK-n. Bár azt nem értem ha ennyire kötelezően rettegnünk kell valamitől, akkor ha ilyen profi hacker mindenki, hogy hogy telefon nélkül nem tud feltörni valakit. Esetleg hagyjuk a hackerkedést és ezek az emberek hogy hogy nem félnek az utcán minden második szembejövőtől, hogy ő meg biztos a helyi cartel (mint ha ez is temérdek lenne magyarországon) tagja és megöli, megerőszakolja, elrabolja.


Egyszerűen hihetetlen számomra, hogy képesek ezek az emberek ezt a temérdek hülyeséget elviselniük. S ez nem minden. Akár kivel itt ha vitába keveredem, eljön az a pont általában két üzenet váltás után, hogy akkor mivel már nem tud ellenérvelni, így jön a személyeskedés vagy pedig a megunhatatlan, "Te nem ismersz engem" "Tök jó hogy két üzenetből megtudod mondani hogy ki vagyok" "Te nem tudod én miken mentem keresztül" "Te ezt nem értheted meg, de nekem komoly problémáim vannak" "Kösz hogy ezt elmondtad, szép hétvégét". Hihetetlen hogy itt egy egész generáció és így lyukadunk ki a lényeghez is egyaránt, kapcsolati mentalitás épült fel, hogy ha a másiknak igaza van ami nekünk nem tetszik akkor jobb ellenérv híján marad a menekülés vagy pedig a személyeskedés, véletlenül sem önértékelés, esetleg a tévedés beismerése, ezzel saját magunk személyiségének a fejlesztése. Nem. Lehangoló, nagyon lehangoló.


2017. dec. 2. 17:20
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%

21-es kommentedre reagálva


Frusztrált vagy, az adatkezelésről meg ostobaságokat írsz. :)


Ahogy nekem, sokaknak másoknak sincs esze ágában sem mikrofonon beszélgetni pl veled. Nem ismerlek. Nem vagy a barátom, még csak ismerősöm sem, senkim sem vagy. Ez nem így működik, és a gond nálad van, nem pedig az összes többi embernél.


Nem tudod elfogadni, hogy nem engednek be egyből a saját kis személyes terükbe. Hát nem is fognak. ÉS ez így van jól, ha tetszik neked, ha nem. Maximum miután megvan egy kialakított minimális baráti kapcsolat, utána próbálkozhatsz, ESETLEG ilyennel, ha van kölcsönös bizalom.


+) adatkezelésre kitérnék kicsit: Nekem hidd el, nem mondasz újat az adatkezelésről, dolgozom ezekkel, de "aranyos" vagy. :))))

Egyébként nem, soha nem törték fel egyik email fiókomat, vagy facebook fiókomat sem, képzeld. :) Jó mi?


Amit írtál meg óriási ostobaság, f-hszság, már bocs:

én döntöm el kinek adom ki az adatom, és tudod mindenhol van adatkezelési tájékoztató, bizony a csúnya facebooknál is, amit te elfogadsz azzal, hogy használod.

Egyébként ha már így belemegyünk a facebook nem "adja el" az emailcímedet senkinek. Nem is kell neki.

-A 3. fél ugyanis SOHA nem fogja megtudni a te konkrét emailcímedet. Bumm. :)

Nem is kell neki megtudni, attól függetlenül a facebook neked meg fogja tudni jeleníteni a neked szánt hirdetéseket, de pl Kamubt kft soha nem kerül a te emailcímed birtokában. Ő nem épít a facebookból emaillistát.


Csak mondom, mielőtt nekiállnál kötekedni arról, amiről nincs fogalmad, nyugodtan utánaolvashatsz. (Én lehet jobban tudom, hiszen dolgozom is vele. :) )

A facboon által tehát valóban irtó sok mindent meg lehet tudni egy emberről ( tényleg, többet, mint gondolnánk)), de a személyes kiléted beazonosítását nem fogja a másik cég tudni.


Na de eltérünk a témától, szóval nem, az ember maga dönt mindig a saját személyes adatairól- akkor is, ha nem olvassa el az adatkezelésit-. Persze vannak fekete mutyik, ahogy minden máshol, de jogilag ezeket erősen büntetik. (JA és egyébként most fognak még keményebben szigorítani ezen, úgyhogy pláne nem fogja megérni senkinek emailcímeket kiadni/eladni. Jogi duma off)


Ami a nem céges részét érinti: másnak személyesen meg pláne én döntöm el, megadom-e bármilyen adatom, és idegennek bizony nem fogom semmilyen személyes kontaktom megadni, mert minek is?.. És pont.


Ha levelező partnert akarsz, vannak erre a célra készült platformok, használd azt. Ez az oldalra továbbra sem levelezőtárs kereső első sorban. Az egy dolog, ha pár ember az oldalon kívül is úgy dönt, hogy barátkoznak, vagy ismerkednek, de ez nem tárkereső.


Te pedig idióta módon vagy mérges, mert nem a célnak megfelelően használod, és ezért ki vagy akadva. Ez nettó hülyeség.

2017. dec. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
100%

#27

Mi köze annak, hogy hogy kommunikálok egy idegennel ahhoz, hogy a barátaimmal hogy beszélgetek?? Nyilván velük beszélgetek spontán, és igen, velük is élőben, mert szeretem néha emészteni amit mondanak (vagy értelmezni, mint írtam, nekem nehezen megy, akármennyire is figyelmen kívül hagyod :D ), élőben kevésbé kínos, mint telefonban a csend két felén ülni, aztán egyszerre elkezdeni mondani a magunkét, akkor jön a "mondjad - nem, kezdd te! - mondjad csak te előbb", meg a "tessék? Micsoda? Mit mondtál?" (Ebből állt az a pár telefonbeszélgetésem, amit bepróbáltam)

De mondd csak, miért gondolod úgy, hogy neked jogod van mások felett ítélkezni emiatt, és leidiótázni másokat, meg megmondani mit csináljanak?

2017. dec. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:

#31 Kérlek fejtsd ki nekem az "ostobaságot" az adatkezelésről. Én ezt tanulom és ebben dolgozom, de egyébként igazából csak elég lenne elolvasni azokat a beleegyezéseket is amiket rendre leokézik az ember mindenhol mikor adathozzáférésről kérdik az engedélyed :)


Tömeggel érvelni pedig nem túl tanácsos, a tömeg sosem az intelligenciájáról volt híres, mint sem inkább a csürhe mentalitásból úgyhogy nem fog meghatni ha 20-30-500-90000 ember esik itt nekem, amíg senki nem képes épp kézláb leírni hogy miért téved. A szóban beszélgetés nem annyira személyes tér. A boltos is megmondja hogy mennyit kell fizetni és általában azért se szoktam haragudni ha az utcán szintén idegen emberek megkérdik az időd, zsebkendőt, vagy pedig útba igazítást kérnek, szint úgy ha valaki elmegy táborba ahol eleinte vadidegen emberek vannak ott is beszélgetéssel kezdődik minden. Ezt a folyamatot ismerkedésnek hívják. Na már most megint oda lyukadunk ki hogy te nem akarsz ismerkedni, de a kérdés nem erről szól, illetve ha valaki írásban szeretne ismerkedni akkor szóban miért nem?


Én nem azt mondtam hogy feltörték, hanem azt hogy egy csomó cégnek a birtokában vannak az adataid amiket majd csak nem bárhol és bármikor használhat. Gondolom te is kapsz illetéktelen reklámokat, telefonokat. Mindenhol ott van, amit el kell fogadnod hogy használhasd a programot. Ha a google térképet letöltenéd, de nem fogadod el az adatkezelési tájékoztatót. Így van is pl, hogy a google a további fejlesztésekhez mindenféle hangfelvételeket készít rólad. Gondolom erről is tudsz, plus az nem személyes adat hogy a telefonod bárhol bármikor önkényesen bekapcsolhatja a mikrofonját és felveheti a beszélgetést. Ezeket felvételeket vissza is tudod hallgatni, nézz utána ha nem hiszel nekem.


Ahogy külső oldalak, modulok használatakor sem tudja egy oldal, program lekérni a facebook adataidat. Ami még mindig mondjuk a Neved, a családi állapotod, az érdeklődési köröd, csupa titkolni való veszélyes információ amiért mindenki úgy oda van, ahogy telefonszolgáltatótól sem lehet kikérni a mobilszámod ha csak nem titkosítottad le, illetve ahogy a telefonkönyvben sincs benne a telefonszámod.


Lehet hogy a facebook nem pontosan így csinálja, őszintén nem mélyedtem el benne. De akkor sem élek álomvilágba. Ezeket az adatokat ha valaki nagyon akarná gond nélkül megtudná szerezni. De nem is féltem tőle őszintén.


Az oldal önmagában még mindig nem célnak megfelelően működik. És nem az oldalra vagyok mérges hanem az emberi idiótaságra. Te még mindig arról beszélsz hogy én mi jogon várom el valakitől hogy beszélgetni akarjon velem, pedig már többször leírtam hogy nem erről van szó :)


#32 Ha ennyire megragadsz a példáknál akkor még írtam pár reális élethelyzetet, ha telefonon megakad a beszélgetés akkor az élőben is megakadhat, ezt megint nem tudom mire indok (megjegyzem, nálam ritkán akad meg a beszélgetés:)) Illetve a te kommunikációs inkompetenciád sem lesz érv és indok semmire sem, ha ti ez játszátok beszéd közbe ti dolgotok, én már kinőttem ebből. Meg még mindig nem értem hogy ez a "Mondd te" "Nem, kezd te", miért telefon specifikus. Miért gondolom hogy jogom van leidiótázni az idiótákat? Azért már idióták. Ha egy nőt jogom van nőnek nevezni, akkor az idiótát is idiótának.

2017. dec. 3. 11:58
 34/55 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért és értelmetlenségért. Ha valami nem világos leírom újra. Ilyenkor elkap a gépszíj.
2017. dec. 3. 12:00
 35/55 anonim ***** válasza:
100%

És arra nem gondoltál, hogy ha ismerkedni akarsz, akkor igazodj a másikhoz is egy kicsit? Hogy megmutasd, hogy nem egy önző barom vagy, aki hisztizik, ha nem úgy megy minden, ahogy ő akarja? Ha te ilyen kis extrovertált vagy, bocs, de neked kell visszavenni. Ha elmegyek egy nudista családhoz, ők fognak felöltözni, nem rólam szedik le a ruhát.


Vagy te olyan emberrel akarsz ismerkedni, akit tudsz irányítani? Kis pincsit, aki olyan nyomi, hogy megteszi, amit mondasz?

Idióta vagy.

2017. dec. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

#35 "voltam én közvetlen és extrovertált, elmondom, hogy nem egy ember extra mennyiségű stexre vert át"


Nem ismerkedni akarok leginkább, szimplán beszélgetni, mi ezen olyan rohadtul felfoghatatlan? Milyen igazodásról beszélsz te? :D Téged mondjuk eddig sem vettelek komolyan, a többieknek legalább a gondolataik jogosak voltak, és normálisan letudták írni, nem csak ide böfögtek és trollkodtak mint te. Még mindig nem hatsz meg, gyártsd csak az elméleteket rólam :)

2017. dec. 3. 12:49
 37/55 Lifeishard ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A lebarmozásomat, idiótának titulálásámot felvállalva leírom a véleményem.

1. A kommunikáció formáját nem csak az adó, vevő és a csatorna, platform határozza meg, hanem a körülmények is, továbbá a kommunikáció célja.

A te példádra extrapolálva, a GYIKen, privát üzenetekben, írásban történő kommunikáció más szinten van, mint ha élőszóban történne.

Igazad van abban, hogy sokkal interaktívabb egy telefonos beszélgetés, de lehet, hogy a másik félnek erre egyszerűen nincsen szüksége, az elérni kívánt célhoz őt az írásbeli eszmecsere is elvezeti (sőt, véleményem szerint bizonyos szempontból hasznosabb is, hiszen van idő átgondolni a választ).

A telefonos beszélgetés időigényesebb is, (főleg úgy, hogy Te kvázi azonnal várod a választ), és miért szánnánk egy vadidegenre időt, ha éppen nincs? A Te időbeosztásod engedi, az övé nem, és ebben a kommunikációs helyzetben ez utóbbi a döntő tényező.

Mindezek mellett, az általad preferált kommunikációs forma egy ilyen GYIKes indításból egy magasabb szintre lépést jelentene, de ehhez bizalom kell, amit nem lehet szerintem egy-két üzenetváltásból felépíteni.

A hacker-elmélet számomra is megmosolyogtató, de az a gyanúm, hogy ők sem gondolják komolyan, más állhat a háttérben... Egyszerűen arról van szó, hogy:

2. Már magának a kérdésed feltevésének is van egy passzív-agresszív, személyeskedő vonulata, a válaszaidról nem is beszélve. Ráadásul, mint magad is írtad, herótod van, hogy várnod kell a válaszokra (márpedig ez az írásbeli kommunikáció szerves velejárója), tehát türelmetlennek is tűnsz. Aki így kommunikál írásban (nem azt írom, hogy ilyen ember vagy, mert nem ismerlek, és személyeskedni sem szeretnék), azzal ki akarna élőszóban "beszélgetni".

3. Te nem beszélgetést keresel, hanem vitatkozni akarsz, ami nem lenne baj, csakhogy pont a dolog negatív oldalára sikerül kilyukadni, azt tudod megragadni - én szoktam néha privátban is beszélgetni, vitatkozni, de két üzenet alatt szinte soha nem kerültem olyan helyzetbe, ami személyeskedésbe torkollott volna. Ennek az az oka, hogy:

4. Megpróbálom az adott problémát a másik szemszögéből látni, az ő nézőpontjából értelmezni a dolgokat. Emberek vagyunk, nem hűvös logika szerint működő gépek. Érzelmek, prekoncepciók, öröklött és tanult minták, a félelmeink ugyanúgy meghatározzák a döntéseinket - és a kommunikációnkat! -, mint az észérvek. Sőt, vannak helyzetek, amikor a józan paraszti ész csődöt mondhat. Ha meggyőzni akarsz valakit, ezeket figyelembe kell venned.

5. Véleményt mondani lehet, tanácsot adni viszont akkor illik, ha kérik. Ennek oka egyszerű pszichológia. Ha kéretlenül adsz tanácsot a másiknak, mindenáron meg akarod mondani, mit hogy csináljon, az a tudatában úgy jelenik meg, hogy te egyszerűen inkompetensnek nézed, és senki sem szeret inkompetensnek tűnni.

6. Sokan írják itt, hogy lehet, hogy benned van a hiba; az ilyen megjegyzéseket nem elegáns egyből a "tömegpszichózis" kalapjába beletenni, hanem érdemes önreflexiót, önvizsgálatot tartani, hiszen attól, hogy sokan mondják, még nem biztos, hogy eleve marhaság. Nem attól emelkedünk ki a "birkák" közül, hogy nem hallgatunk senkire.

A fenti pontokból az én válaszom: vagy egyszerűen nincs igényük a szóbeli eszmecserére, vagy nincs rá idejük, vagy a "ki-ha-én-nem" stílusod veri ki a biztosítékot.

Elnézésedet kérem, ha a leírtakkal valahol megsértettelek, nem volt célom.

32/F

2017. dec. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy ilyen vagy. Ha neked nem tetszik valami, akkor jobb ellenérv híján marad a menekülés vagy a személyeskedés. Véletlenül sem önértékelés, esetleg a tévedés beismerése, ezzel a személyiséged fejlesztése. Nem.

Lehangoló, nagyon lehangoló.

2017. dec. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%

#33

Igazán kedves vagy azokkal, akiknek van valami olyan problémájuk, amiről nem tehetnek. A kerekesszékesek is idióták, amiért nem futnak maratont? :)

Attól meg miért lenne vakaki idióta, mert máshogy gondolkozik, mint te? Akkor az én szemszögemből meg te vagy az, mert máshogy gondolod mint én, de ne dózzunk.. egyikünknek a véleménye se globális igazság. Van aki nem szeret telefonálni, ennyi. Biztos van, amit te nem szeretsz, nekem meg nem okoz semmi kellemetlenséget. Minek ezért belekötni a másikba?

2017. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
* ne dedózzunk
2017. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!