Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy nem veszik észre magukat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy nem veszik észre magukat az emberek?

Figyelt kérdés

Pár napja nem bírok elmenni itt pár dolog mellett. Őszintén néha esténként rám jön a beszélgethetnék fiatal férfiként és szívesen folytatnék egy kis eszmecserét valakivel. Jobb híján feljövök ilyenkor ide, keresek egy érdekes kérdést, majd ráírok a kérdezőre hogy én szívesen vitatkoznék vele ezzel kapcsolatban.


A legtöbb esetben vissza sem írnak, míg végül ha igen, addig okés minden ameddig ki nem térek arra hogy skypeon, telefonon, viberen, mindegy hol csak szóban folytassuk le mert az úgy sokkal kellemesebb.


Na és ilyenkor jön az amikor elmegy a kedvem mindenkitől és mindenki egy idióta barom. Első körben azt nem értem meg, hogy ha valaki szívesen beszélgetne, akkor csak ha valami meg nem akadályozza miért oké a chat és miért nem oké a telefon (hívjuk így). A másik hogy egyesek ilyenkor valami hacker elmélettel jönnek, mert nyilván az interneten mindenki az anonymous tagja lehetne, főleg ezzel a nívós magyar oktatással, és nyílván teljesen random embereket random érdekek miatt vadászgatna itt GYK-n. Bár azt nem értem ha ennyire kötelezően rettegnünk kell valamitől, akkor ha ilyen profi hacker mindenki, hogy hogy telefon nélkül nem tud feltörni valakit. Esetleg hagyjuk a hackerkedést és ezek az emberek hogy hogy nem félnek az utcán minden második szembejövőtől, hogy ő meg biztos a helyi cartel (mint ha ez is temérdek lenne magyarországon) tagja és megöli, megerőszakolja, elrabolja.


Egyszerűen hihetetlen számomra, hogy képesek ezek az emberek ezt a temérdek hülyeséget elviselniük. S ez nem minden. Akár kivel itt ha vitába keveredem, eljön az a pont általában két üzenet váltás után, hogy akkor mivel már nem tud ellenérvelni, így jön a személyeskedés vagy pedig a megunhatatlan, "Te nem ismersz engem" "Tök jó hogy két üzenetből megtudod mondani hogy ki vagyok" "Te nem tudod én miken mentem keresztül" "Te ezt nem értheted meg, de nekem komoly problémáim vannak" "Kösz hogy ezt elmondtad, szép hétvégét". Hihetetlen hogy itt egy egész generáció és így lyukadunk ki a lényeghez is egyaránt, kapcsolati mentalitás épült fel, hogy ha a másiknak igaza van ami nekünk nem tetszik akkor jobb ellenérv híján marad a menekülés vagy pedig a személyeskedés, véletlenül sem önértékelés, esetleg a tévedés beismerése, ezzel saját magunk személyiségének a fejlesztése. Nem. Lehangoló, nagyon lehangoló.


2017. dec. 2. 17:20
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az oldalnak nem az a lényege, hogy az emberek privát üzenetekben beszéljék meg a kiírt kérdést.
2017. dec. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
100%

Ezt, végkép nem értem. Miért akarsz beszélgetni? Főleg telefonon? Ez, főleg humor oldal. Ide, szórakozni kell feljárni szabadidőben. Ne akard megváltani a világot.

A kérdések döntő többsége nem valós. Legalább is, beszélgettem már pár kérdezővel és mindig kiderült, teljesen más a problémája:)

2017. dec. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:

4# Ha valakivel beszélgetek szóban akkor az már ismerkedés még ha csak chaten nem? Én meg ezt a logikát nem értem. Ennyi erővel rettegve járkáljunk az utcán és ha hozzánk szólnak hogy, "ne haragudjon merre van xy bolt" akkor meg lenézően böfögjük az ember arcába hogy "bocs, van barátom"


6# Amint kiderült hogy mennyire idióták már engem sem érdekelnek hidd el.


8# Még mindig mitől feltételezi a szóban beszélgetés az ismerkedés szándékát és miben más mint szimplán írni? Az meg hogy idegesítő vagyok, nem fog annyiból kiderülni hogy "Szia, beszélünk?"


9# Első sorban nem miattuk hanem magam miatt írok, mert beszélgetni szeretnék. A segítség szándéka pedig ne legyen már valami ördögtől való dolog. Főleg hogy akik kérdést kiírnak, azok általában pont segítséget várnak. Ha nincs fél órád beszélgetni telefonon, akkor ne legyen fél órád irkálni sem.


#11 Szerintem meg teljesen lényegtelen mi az oldal lényege, mert a kérdés nem erről szól, de őszintén még az oldal maga sem sokszor.


#12 Leírtam miért, az utóbbi pedig a te személyes véleményed és még csak nem is teljesen igaz.

2017. dec. 2. 18:56
 14/55 anonim ***** válasza:
100%

"A segítség szándéka pedig ne legyen már valami ördögtől való dolog."


Azt érted, hogy ha valaki nem kér segítséget, de te "segítesz", akkor azt belepofázásnak hívják? Ha válaszolok egy kérdésre, hogy nem szeretem a kávét, akkor nem arra vágyom, hogy privátban kioktassanak a kávéivás előnyeiről.


A fél óra telefonálás vs írás messze nem ugyanaz. Fél óra telefonálás alatt az az ember kisajátít. Mivel idegen, ezt annak veszem. Közben nem lehet SEMMIT csinálni. Míg ha fél órát írok, közben bedobok egy mosást, elmosogatok, zenét hallgatok, körmöt festek, bármit csinálhatok.

2017. dec. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, szerintem te elég idegesítő vagy....te hogy nem veszed észre magad? :-)
2017. dec. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
100%

“Ha valakivel beszélgetek szóban akkor az már ismerkedés még ha csak chaten nem? Én meg ezt a logikát nem értem.”

- Nem értem, mit nem értesz ezen, de komolyan. Mi szükség van személyes interakcióra egy vadidegen emberrel? Minek? Miért? Komolyan mondd már légyszi, mert én ezt nem érem föl ésszel... várom szeretettel az általad is olyannyira vágyott észérveket... győzz meg!

Arról nem is beszélve, amit valaki írt, hogy írás közben ezer más dolgot el tudok intézni, míg ha az illető vadidegen (aki rámírt, és akinek a társaságára egyébként baromira nincs szükségem, nem vágyom rá, csupán a témáról dumálgatnék - bár van, hogy azt is csak szánalomból teszem -) rámtelefonál, azzal maximálisan kisajátít engem és az időmet, akaratom ellenére. Ez nem a rettegésről szól, hanem arról, hogy én, veled ellentétben nem áldozom az időmet vadidegen emberekre - mert nincs. Ha van szabad x percem, akkor majd visszaírok és kész, addig meg tojok rá. Nem értem, hogy mi ebben a furcsa, szerintem ez a normális...

4-es voltam.

2017. dec. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:

14# Szerintem meg az a gáz hogy ha valamit szarul csinálsz és erről tájékoztatnak, illetve elmondják hogy szarul csinálod akkor ne a másikat kelljen mér hibáztatni hanem nézzél magadba és vedd észre hogy szarul csinálod. Bár nem tudom hogy jutottunk el ide, nem erről szól és szólt a kérdés. Ha meg valakivel beszélgetek, akár írásban, akkor herótom van tőle ha 1-1 válaszra hosszú perceket kell várnom. Döntse el hogy beszélgetni akar-e velem vagy mosogatni. Amúgy meg hogy te nem tudsz semmit telefonálás közben csinálni, az a te gondod, nekem megy. Sőt valószínűleg másoknak is.


15# Na a pont hozzád hasonló hülye trollok válaszai érdekelnek a legkevésbé. Ha gondolod éld ki magad itt nyugodtan, különösebben nem fog zavarni vagy meghatni. Jó szórakozást!


16# Ez még mindig nem személyes interakció egyrészt. Azért van rá szükség mert ha az embernek igénye van a társaságra akkor azt valamivel érzékelni kell. Az hogy karaktereket olvasgatok nem fogja ezen vágyaim kielégíteni, még ha hallom hogy beszél, egy élő ember van a túl vonalon akkor már is sokkal jobb. Ezenfelül egy beszélgetés sokkal folyamatosabb, pörgősebb, közbe lehet szólni, jobban ellehet ereszteni, az egésznek jobb a folyása, kényelmesebb. Tessék ész érvek. Az ezer más dolgot csinálok közben-ről meg már elmondtam a véleményem. Gondolom neked is jól esne ha sírva toppanál be az ajtón hogy elmondd egy közeli barátodnak, családtagodnak a minapi traumád, ő meg közbe nézni a meccset és le se szarna. Eléggé bunkó dolog szerintem. Abban semmi fura nincs ha nem akarsz beszélgetni, de ha van írni időd, telefonálni meg nem az gáz. Szerintem egyébként az is hogy nincs szabadidőd, de ez aztán már abszolút a te dolgot. Egyébként ezzel egésszel is csak elmegyünk a valódi kérdés mellett, mert ez esetekben egyértelműen nem az időhiány a baj.

2017. dec. 2. 19:37
 18/55 anonim ***** válasza:
100%

Én ki szoktam írni érdekes kérdéseket (bár a legtöbb szándékos vitaindító), de iszonyatosan nem érdekel itt privát szinten senki, így általában válaszolni sem szoktam.

Normális életet élek, boldog kapcsolatom van, szóval főleg nem random kanokkal lesz kedvem társalogni. :D

2017. dec. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:

De szerintem egyáltalán nem baj az ha v ki nem akar beszegetni telefonon v akar Skype....messenger... stb...

Lehet hogy nem is voltál szimpatikus neki....?

2017. dec. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
100%

SOHA nem adnom ki idegen, vagy alig ismert embereknek semmilyen személyes adatom. ÉS nem a hackerkedés végett, bár máshogy is vissza lehet élni egy telefonszámmal, vagy emailcímmel, bármivel. ;)


NA de az én okom:

Lehet, hogy de "vitatkozni", vagy "barátkozni" jársz ide, én nem.

A privát üzenetekre akkor szoktam azért válaszolni, ha értelmes dolgokat ír, tudunk miről beszélgtni.

De nem levelezőpartnereket keresek. (Van szociális életem.) Viszont volt már 2x is, hogy szívesen megismertem volna 2 embert is barátként, mert hasonló értékrendet képviselünk, vagy hasonló problémánk volt mindkettőnknek. De furcsa lett volna az is.


A lényeg: ez az oldal nem erről szól.

Lehet eszmecserét futtatni, hosszabban is, arra ott a privát üzenet. Ennél több ide nem kell.

Egyébként én kíváncsi vagyok más emberek nézőpontjára és érveire, ha véleményem van, nekem mindig van révem is mellette, miért gondolom így.

Ettől függetlenül tiszteletben tudom tartani, ha más máshogy gondolkodik.


Amit te csinálsz, annak nincs sok értelme. (ÉS a célját sem értem(telefon, skype? Szerintem magányos vagy, ezért csinálod csak.)


U.I Látom, közben ezt le is írtad.

Tehát itt alapvetően célok ütköznek: én nem a szociális interakció végett vagyok itt. (ahogy legtöbbünk sem).Te igen. Ennyi a gond.

2017. dec. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!