Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy nem veszik észre magukat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy nem veszik észre magukat az emberek?

Figyelt kérdés

Pár napja nem bírok elmenni itt pár dolog mellett. Őszintén néha esténként rám jön a beszélgethetnék fiatal férfiként és szívesen folytatnék egy kis eszmecserét valakivel. Jobb híján feljövök ilyenkor ide, keresek egy érdekes kérdést, majd ráírok a kérdezőre hogy én szívesen vitatkoznék vele ezzel kapcsolatban.


A legtöbb esetben vissza sem írnak, míg végül ha igen, addig okés minden ameddig ki nem térek arra hogy skypeon, telefonon, viberen, mindegy hol csak szóban folytassuk le mert az úgy sokkal kellemesebb.


Na és ilyenkor jön az amikor elmegy a kedvem mindenkitől és mindenki egy idióta barom. Első körben azt nem értem meg, hogy ha valaki szívesen beszélgetne, akkor csak ha valami meg nem akadályozza miért oké a chat és miért nem oké a telefon (hívjuk így). A másik hogy egyesek ilyenkor valami hacker elmélettel jönnek, mert nyilván az interneten mindenki az anonymous tagja lehetne, főleg ezzel a nívós magyar oktatással, és nyílván teljesen random embereket random érdekek miatt vadászgatna itt GYK-n. Bár azt nem értem ha ennyire kötelezően rettegnünk kell valamitől, akkor ha ilyen profi hacker mindenki, hogy hogy telefon nélkül nem tud feltörni valakit. Esetleg hagyjuk a hackerkedést és ezek az emberek hogy hogy nem félnek az utcán minden második szembejövőtől, hogy ő meg biztos a helyi cartel (mint ha ez is temérdek lenne magyarországon) tagja és megöli, megerőszakolja, elrabolja.


Egyszerűen hihetetlen számomra, hogy képesek ezek az emberek ezt a temérdek hülyeséget elviselniük. S ez nem minden. Akár kivel itt ha vitába keveredem, eljön az a pont általában két üzenet váltás után, hogy akkor mivel már nem tud ellenérvelni, így jön a személyeskedés vagy pedig a megunhatatlan, "Te nem ismersz engem" "Tök jó hogy két üzenetből megtudod mondani hogy ki vagyok" "Te nem tudod én miken mentem keresztül" "Te ezt nem értheted meg, de nekem komoly problémáim vannak" "Kösz hogy ezt elmondtad, szép hétvégét". Hihetetlen hogy itt egy egész generáció és így lyukadunk ki a lényeghez is egyaránt, kapcsolati mentalitás épült fel, hogy ha a másiknak igaza van ami nekünk nem tetszik akkor jobb ellenérv híján marad a menekülés vagy pedig a személyeskedés, véletlenül sem önértékelés, esetleg a tévedés beismerése, ezzel saját magunk személyiségének a fejlesztése. Nem. Lehangoló, nagyon lehangoló.


2017. dec. 2. 17:20
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:

#37 Nem vagy te lebarmozva, a többiek sem, egyedül egy embert barmoztam le és kettőt letrolloztam és habár többiekkel még vitázunk kifejezetten nem tartom őket idiótának.


1. Jelen esetben a kommunikáció beszélgetés lenne, amit nem írásban folytatunk mert nem levelezés.


Azért mert a GYK-n erre van lehetőség attól még ez a való világ és létezik telefon, videochat, mikrofon és mi egymás. Ne kössük már az ebet a karóhoz. Ez csak egy oldal könyörgöm, ne ez határozza már meg az embereket. Ha utcán is leállhatsz bárkivel beszélgetni akkor itt is állhassak már le. Még mindig nem arról van szó hogy ráerőszakolom magam valakire, még mindig arról van szó hogy itt mindenki nagyon szívesen beszélgetne egészen odáig még elő nem jön az hogy na akkor szóban. Legalább is mindenki akikről itt szó van.


Az meg hogy jobb néhány esetben az írás. Még mindig nem hivatali ügyet intézünk, miért olyan fontos jól átgondolni egy sima beszélgetés során a mondani valót? A való életben sem így megy, miért kell így elhatárolni a valóságtól? Elmondtam már ezt is. Ha nincs ideje írogatni, akkor eleve nem beszélgetnék vele, mert ha valakivel beszélgetek, az rám figyeljen, ne a mosásra, ne a TV-re. S ezek emberek folyamatosan képesek voltak írni, szóval nem időhiányról van még mindig szó. Köszönöm még rágjunk át pár szituációt amikor jogos hogy képtelenek erre, bár a kérdés nem erről szól, de megint csak ha nem tudjuk normálisan megmagyarázni akkor adjunk más kérdést a kérdező szájába amire már azt a választ adhatjuk amit szeretnénk.


Beszélgetéshez nem kell bizalom meg magasabb szintre lépés. Ha boltos megkérdezi hogy milyen volt a napod akkor onnantól ő a lelki társad? Komolyan már, nem eljegyezni akarom vagy rábízni az életem, szimplán beszélgetni még mindig.


2. Persze itt most kijön ez hogy zavar engem, de nem így kezdtem, gondolom elhiheted. Ez nem az írásbeli kommunikáció szerves vele járója, az oké hogy várni kell hogy megírja, de az nem oké hogy neki most nincs kedve válaszolni. Én facebookon és messengeren is elküldöm ilyenkor az ismerőseimet. De ezen okból sem akarok írni például, mert a beszélgetés, még mindig beszélgetés, nem pedig levelezés. Remek, most már a fogalmakat is tisztába raktuk. Az hogy ők azért nem akarnak velem beszélni mert lusták megérteni amit mondok, illetve magukba nézni, hát senki sem szereti ha tükröt mutatnak neki. Pedig amit látnak az nem az én saram.


3. Ez még mindig egy kérdés, nem vitatkozni akarok, összemossuk megint a kérdésem és a kérdésem tárgyát. Itt vitázom, ott nem vitázni akarok. Megint csak egy teljesen következetlen összefüggés.


4. Ez első stimm. Sőt nem csak másikból, az összes lehetséges szemszögből próbálom látni. Emberek vagyunk így van, ezért nem haragszom senkire sem ha idióta, de annál inkább ha idióta akar lenni, avagy nem hajlandó elismerni hogy idióta. Az idióta helyére helyettesítsük be a hiba szó megfelelő alakját. Sajna itt mindenki azt gondolja hogy az emberi lét egy kiismerhetetlen kiszámíthatatlan valami, pedig aki csak egy darab filozófiai könyvet is olvasott volna, annak egyértelművé vált volna hogy közel sem vagyunk olyan rejtélyesek legtöbben mint azt szeretjük gondolni magunkról, csak sosem foglalkozunk a részletekkel és sosem teszünk fel miért kérdéseket.


5. Ezt már megint egy kommentelő hozta fel, teljesen off téma, úgyhogy a jövőbe ezzel nem is kívánok foglalkozni.


6. Ha elolvastad volna azt a kommentem, akkor egyértelművé válhatott volna hogy megtettem. Nem is kis időt szenteltem saját magam hibáinak feltárása, megértésére, és nem kevés időt, energiát és gondolatiasságot öltem bele hogy ezeken a dolgokon változtassak, fejlesszem magam, túl jussak a sérelmeimen, meggyógyítsam a sebeim. Én azért "merem" másokra rásütni ezeket, mert én már megtettem a magamét és szinte egész biztos vagyok benne hogy a másik nem. Ez pedig olyan dolog amit szerintem nem lehet megkérdőjelezni. A legtöbben azt sem tudják mi az a metafizikai világ, mi az a szellemiség, magyarországot az értelmiség cserben hagyta, sosem voltak sokan és sosem voltak befogadóak, a legnagyobb tudás szinte sosem jut el a tömeghez. Az embereket akkor lehet irányítani ha buták így a világnak is az a célja hogy ne tanítsa meg ezekre a társadalmat. Szóval a hozzáállásom megalapozott és tapasztalataim is csak még inkább alá támasszák ezt.


Nem sértettél meg, csak úgy érzem még mindig nem erre a kérdésre és helyzetre adtál választ, hanem átalakítottad illetve belehelyezted a kérdésem egy olyan helyzetbe ahol a válaszaid teljesen jogosak lennének.


#39 Gratulálok, most már azt hogy valakivel nem vagy hajlandó hülyeségből adódóan telefonon beszélgetni egy fogyatékossághoz hasonlítod, ezzel meggyalázva azokat akik tényleg ilyen borzalmas betegségben szenvedek. A hozzád hasonló határt nem ismerő egomán lények a legundorítóbbak, hogy ilyen aljas szintekre leereszkednek, hogy egy semmiséget egy komoly betegség szintjére emelnek fel ahelyett hogy magukba szállnának.

2017. dec. 3. 14:22
 42/55 Lifeishard ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!


Való igaz, nem olvasok filozófiai könyveket - pszichológiával, kommunikációval kapcsolatos írásokat viszont annál többet. :)

1. Senki nem tiltja meg neked, hogy bárhol leállj beszélgetni emberekkel; beszélgetni jó dolog, én is szeretem csinálni, egyszerűen csak van az egésznek kerete, formája. Nézd, én alaphangon egy nyitott, érdeklődő, barátságos figura vagyok, de ha hozzám csak úgy odajönne valaki, hogy beszélgessünk teszem azt arról, hová tart a világ, lehet, hogy én is finoman elküldeném. Nekem az eszmecseréhez érdeklődés, a szó pozitív értelmében vett érdek kell; pusztán a beszélgetésért beszélgetni szerintem parttalan dolog, és biztos, hogy nagyon sokan vannak ezzel így.

"Beszélgetéshez nem kell bizalom meg magasabb szintre lépés." Ez a beszélgetés tartalmától és a körülményektől is függ.

"Ha boltos megkérdezi hogy milyen volt a napod akkor onnantól ő a lelki társad?" Ezt pedig a retorikában úgy hívják, hogy csúsztatás. :) Fura lenne, ha akkor írásban válaszolnál, ha pedig nem válaszolsz neki, bunkó vagy. Ezt jelenti, hogy a kommunikáció módja függ a helyzettől, a körülményektől és a résztvevőktől. Nyilván válaszol az ember, vissza is kérdezhet, de senki nem lesz bunkó vagy kommunikációs képességeit tekintve impotens akkor, ha nincs kedve társalogni (mert éppen siet, beteg a gyerek, stb.), és nem viszi előrébb a beszélgetés fonalát.

Amúgy válaszolni arra, hogy hol van a bolt, stb., az még nem beszélgetés. Aki erre letámad, hogy "nem ismerkedem", "van barátom", az van nagyon zárkózott, vagy egyszerűen csak rosszak a tapasztalatai.

Igazad van, hogy létezik más csatorna is az eszmecseréhez, de miért olyan nehéz elhinni, hogy az emberek többsége máshogy kommunikál és gondolkodik erről, mint Te, máshová helyezi a hangsúlyokat? Nekik más az, ha a barátaikkal, ismerőseikkel beszélgetnek valamiről, és más az, ha egy idegennel. Simán megesik, hogy nem jelent annyit akkor és ott az a dolog, hogy ezért más formát válasszanak, illetve nekik mást jelent abban a helyzetben a szóbeli kommunikáció, ennyi. Ettől nem lesznek rosszabbak, se Te jobb és vica versa.

Ami pedig a mondanivaló átgondolását illeti: egy vitában észérvek hangzanak el, amiken nem árt gondolkodni, a kimondott szónak pedig különös varázsa, hatalma van.

Egy "sima", kötetlen beszélgetéshez valóban nem kell annyit agyalni, ebben igazad van, de ahhoz, hogy idáig eljusson az ember, nem mindenkinek elég két levélváltás.

Az intelligencia egy jó fokmérője, hogy mennyire fogadod el a másik értékrendjét.

2. Lehet, hogy tévedek, de a beszélgetés nem annyit jelent, hogy megmondod a másiknak a frankót, tükröt tartasz neki. Ez - a prezentálástól függően - kioktatás, basz0gatás, egy vadidegentől pedig, aki részinformációkat ismer, tudálékoskodás.

Az pedig miért nem oké, hogy neki most nincs kedve beszélgetni? Volt, mikor elkezdtétek, de elment, ez természetes, ettől miért is kell elküldeni? Ha tuskó módon fejezi be, megértem, de ha már nem szeretne beszélgetni, miért kell elküldeni? Így, kívülről nézve, ez bizony nettó bunkóság.

3. "Akár kivel itt ha vitába keveredem, eljön az a pont általában két üzenet váltás után..." Te magad állítod, hogy vitába kerülsz. :) Lehet, hogy nem az a célod, mégis úgy jön ki. Ez nyilván nem véletlen...

4. Remélem azt érzed, hogy ha valaki hibázik valamiben, vonakodik beismerni, és rásütöd, hogy idióta, az irgalmatlan egoizmusra vall.

Ami a részletekkel való foglalkozást és a miért kérdését illeti, igazad van, fonák módon mégsem törődsz vele te sem; ha nem így lenne, máshogy fogalmaznál. Igaz, hogy néha nyersnek kell lenni valakivel, erélyesnek, hogy észhez térjen, kvázi "tükröt kell tartani", de a miként és a kitől nagyon nem mindegy, és ezekben az apró részletekben lakik a veleje.

A "miért" kérdésre pedig nem válasz az, hogy a másik egy idióta.

5. Lehet, hogy off, de lényeges, megalapozott dolog. Ha nem kívánsz foglalkozni vele, lelked rajta, de a félművelt ember veszélyesebb, mint a tudatlan. :)

6. Lehet, hogy fejlesztetted magad, ennek ellenére az írásodból süt a pökhendiség, a fennhéjázás, és ezt nem bántásként írom. Nem csak metafizikai világ létezik, hanem metakommunikáció is. :)

A kérdésedre pedig megadtam a választ: "vagy egyszerűen nincs igényük a szóbeli eszmecserére, vagy nincs rá idejük, vagy a "ki-ha-én-nem" stílusod veri ki a biztosítékot." Ismétlem: az emberek többségének mást jelent egy ismeretlennel folytatott telefonos eszmecsere, mint Neked.

2017. dec. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:

#42 Méltó ellenfél!


1. Így van, nem tiltja meg senki és jó dolog, ezért akarom és ezért törekszem rá. Ez még mindig a te helyzeted a te szituációd és nem az enyém, ez valahogy nehezen megy, úgy érzem. Mindenki egyedi a maga módján így mindenki érdekes, legalább is én alapvetően így állok hozzá az emberhez, szóval nekem ez nem gond és mint oly megannyiszor leírtam már, nem úgy zajlik a kommunikáció hogy:


Én: Szia! Beszélgetünk?

Ő: Nem

Én: *veszekszem vele hogy miért nem hajlandó beszélgetni velem*


A beszélgetés tartalmától függ, jelen esetben ehhez a beszélgetéshez nem kell bizalom!

Boltosos példa nem inkább magára a kommunikáció szemléltetésére volt példa, hanem inkább a baromságra hogy itt mennyire intim jelenségnek tartják a szóbeli kommunikációt egyesek.

S megint és még mindig(!!!) nem arról van hogy én nem fogadom el ha valakinek nincs kedve társalogni.

Nem nehéz elhinnem, de nyilván nem ezeket az embereket keresem és megint csak még mindig nem erről van szó! Azt sem nehéz elhinnem hogy máshogy gondolkoznak, csak az a gondolat rossz alappilléreken áll, így pedig nem helyes és következetes. Rosszabbak ettől nem lesznek, butábbak lesznek, és attól lesznek rosszabbak hogy kikérik maguknak a butaságukat, ahelyett hogy azon lennének hogy ne legyenek buták.

Nem vitázni akarok, hanem kötetlen beszélgetni, szóval nem kell itt senkinek sem mélyre menőkig átgondolni a mondanivalóját, nem fogom leharapni a fejét, vagy ha még is és szól érte, akkor bocsánatot kérek. Az pedig már megint csak úgy gondolom hogy nem az én sebeimre bizonyíték hogy itt egyesek egy szimpla beszélgetést csak mély érzelmekre, kapcsolatra tudnak alapozni. Ez egy "defekt" ha úgy tetszik, amit kezelni kell, nem pedig mindenkinek elfogadnia és alkalmazkodnia hozzá, legfőképp azért sem, mert ez nem kezelhetetlen defekt.

A megalapozott értékrendek elfogadásával semmi gondom nincs, de ezek nem azok.


2. Puzsér: "Nem a stílus a lényeg, hanem a tartalom" Én ebben hiszek. Persze ha emiatt nem vagyok szimpatikus valakinek elfogadom, de szerintem megint hülye alantas dolgokon akadunk meg így, nem pedig azzal foglalkozunk ami igazán magasztos. De ez még mindig nem kerül ki két levélből, és egyébként akikkel eljutok a beszélgetésig és nem totál idióták, azok is kicsit átértékelik ezt a dolgot velem kapcsolatban. Már megint nem erről van szó. Azt hiszem már harmadjára.


3. Én magam állítom hogy amint kibukott ez a dolog akkor vitába keveredtem, de emiatt keveredtem vitába, nem pedig azért mert vitázni akartam, és előbb volt az ok és utána az okozat. Az ok előttig normálisan kezdtem neki.


4. Nem tartom magam egoistának, nincs gond az önértékelésemmel és az önbizalmammal sem, de nem tartom a saját magam érdekeit előbbre valónak másokénál. Ezt én inkább a stílusra rónám rá mint sem a személyiségemre. A stílus az még mindig egy tálalás nem pedig a tartalom. A tálalás részletei nagyon minimálisan érdekelnek, annyira hogy ne keltsem egy primitív barom képét, illetve inkább saját magam szórakoztatására van alakítva mint sem másra.


"A szenvedés nevelése, a nagy szenvedésé - hát nem tudjátok, hogy eleddig az ember minden magaslatát csakis ez a nevelés teremtette meg? A léleknek ama feszültségét a balsorsban, amely kitenyészti erejét, borzongását a nagy romlás láttán, leleményét és bátorságát, hogy balsorsot viselje, kitartson benne, azt megmagyarázza és kihasználja, s mindazt, amit csak mélységben, titokban, álarcban, szellemben, furfangban, nagyságba valaha is ajándékul kapott: - hát nem a szenvedés folytán, a nagy szenvedés nevelése folytán kapta ajándékul?"


Nekem ez segített és ehhez asszisztálok is a stílusommal, habár nem szándékosan.


Persze hogy nem válasz. De nem lehetek én mindenkinek a megmentője. Nem kutakodhatok mindenki helyett saját maguk lelkük mélyében hogy megtaláljam a problémát, hogy mi vezetett ehhez a gondolathoz, hogy kitaláljam a megoldást és legvégül hogy én lépjem meg helyettük azt amit meg sem léphetek, tehetek.


5. Már így is sok dologban úgy érzem hogy elvonatkoztattok a kérdésemtől, elég ennyi is bőven. Nem jelenti azt hogy nem tartom érdekes és fontos témának, de most ne erről beszéljünk itt.


6. Még mindig a stílus felé dől nálad a mérleg, nem pedig a tartalom felé. Határozott véleményem szerint pedig ennek a kettőnek közel sem kéne egy szinten állnia. Egyébként meg hogy most itt és így viselkedem, nem jelent semmit sem. Ha írásban beszélgetésre van igényük, akkor következik hogy nem kéne gondnak lennie szóban sem meg tenni ezt, ha csak nem nincs idejük (de van) és ha csak nem, nem vagyok számukra szimpatikus (amit meg még nem tudtak eldönteni). Így pedig még mindig nem adtál választ.

2017. dec. 3. 16:11
 44/55 Lifeishard ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Eszem ágában sincs csatázni, mindössze próbálom megérteni a problémát. :/

Ha már idézetek: "A stílus maga az ember."

A tartalom valóban fontos dolog - ám a tartalom mibenléte, annak nívójának megítélése nem azon áll, aki szolgáltatja, ugyanis az az egoizmus. :)

Valamilyen szinten becsülöm Puzsért, de sokszor nagyon messzire megy, őt idézni szerintem kicsit visszás dolog, de ezt nem az én dolgom megítélni.

1. A kommunikációval a problémádat, illetve azt, hogy miért probléma egyáltalán, még mindig nem értem: nem akarja élőszóban folytatni, nem akarja, az ő dolga. Ettől az én szememben butábbak sem lesznek. Méltó ellenfélnek neveztél, de ha rám írnál, hogy folytassuk telefonon, én is nemet mondanék. Akkor már nem is vagyok méltó? :)

Azt írod, van, akivel tovább jutsz; remek, velük kell foglalkozni, a többiektől pedig akkor udvariasan elköszönni, nem pedig minősíteni őket. Az előbbi húzás szvzsz mind a tartalmát, mind a formáját tekintve megfelelő, okos és emberséges, az utóbbi gyerekes.

2. Erre a pontra már fentebb reflektáltam.

3. Megkövetlek, én értettem félre - az itteni írásaid hangvételéből "extrapoláltam", hiba volt.

4. Erre is reflektáltam fent.

Csak egy apró kiegészítés: "Persze hogy nem válasz. De nem lehetek én mindenkinek a megmentője. Nem kutakodhatok mindenki helyett saját maguk lelkük mélyében hogy megtaláljam a problémát, hogy mi vezetett ehhez a gondolathoz, hogy kitaláljam a megoldást és legvégül hogy én lépjem meg helyettük azt amit meg sem léphetek, tehetek."

Nem is kell megmenteni senkit - az embereket rá kell vezetni a megoldásra, nem megoldani helyettük. Valóban bosszantó, ha valaki nem akarja meglátni, mit és hol hibázott, ebben egyetértek veled, de a) egyáltalán nem biztos, hogy te/én/akárki külső szemlélő minőségében tökéletesen átlátja az illető helyzetét, és a felmerülő problémáira adekvát választ ad; b) kisstílű dolog ezért ismeretlenül leidiótázni valakit. Művelt embernek tűnsz, ne ess ebbe a hibába. :D

5. OK.

6. Valóban a tartalom a fontosabb, de esélyt kell adni a másiknak, hogy meglássa. Ha bunkó, lekezelő vagy, senkit nem fog érdekelni a véleményed. A történelem nagy koponyái (Einstein, Szent-Györgyi) mind szerényebb karakterek voltak.

"Ha írásban beszélgetésre van igényük, akkor következik hogy nem kéne gondnak lennie szóban sem meg tenni ezt, ha csak nem nincs idejük (de van) és ha csak nem, nem vagyok számukra szimpatikus (amit meg még nem tudtak eldönteni)."

Nézd, itt megint az a probléma, hogy te kerek-perec kijelented, hogy akinek írásban van igénye, annak szóban is, pedig ezt nem lehet ex catedram kijelenteni (én vagyok az élő példa, hogy momentán eszem ágában sem lenne szóban eszmecserét folytatni senkivel semmiről), ahogy azt sem, hogy akkor telefonon is van ideje (szintén a magam példája, hogy nem tudnék most "szóáradatra" figyelni, így elolvasva, strukturálva sokkal jobban megy); írásban azt is nehéz megítélni direkt jelek híján, hogy szimpatikus vagy-e valakinek (sokan nem mondják meg, vagy egyszerűen több kell nekik a szimpátiához).

Sokáig folytathatjuk, de tényleg nem tudom máshogy leírni: ők mások, én is más vagyok, mint Te. Nem rosszabbak, nem butábbak. Ha pedig az bosszant, hogy egyes emberek hogyan kezelik vagy nem kezelik a gondjaikat, ld. 4. pont alatti válaszom.

2017. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:

Nem is csatázunk.

Ez az állítás hazugság. Nem azért azonosulok Puzsér mondatával mert nem sokszor kifejezetten szimpatikus az előadás módja, az ordibálás és a másik elnyomása, nem azért mert felnézek rá (egyébként felnézek rá), hanem mert igaza van.


1. Mert nekem nem merül ki az életem abból, hogy látom hogy valami szar, és akkor az az ő dolga. Nyilván valóan nem megyek oda minden emberhez az utcán hogy te rosszul vélekedsz a világról és változtass, de őszintén megtehetném. Egyszerűen ez egy olyan helyzet amikor igen is szóvá fogom tenni.


Egyébként két lehetőség van. Vagy elvonulok a világból, mert nem tudok ezekkel a hibás gondolatokkal azonosulni, vagy pedig "megváltoztatom a világot". Legalább is próbálkozom a szűk környezetembe. Egyik sem túl életképes, de ha kettő közül választani kell, akkor mindenhogy afelé dől a mérlek hogy a letaszítottakat és elnyomottakat felhúzzuk, ne pedig hagyjuk őket a mocsokban.


Nehéz kérdés. Látszik hogy értelmes vagy, az is tetszik hogy még mindig nem torkollott ez a vita személyeskedésbe, sem pedig menekülésbe, de ebben sajna még mindig nincs igazad. Már harmadik válaszod óta van az hogy így gondolja és fogadjam el. A gondolat is jön ám valahonnan. Van oka ennek a gondolatnak létrejönni? Nem nincs, leírtam már többször miért nincs. Amiket többé kevésbé nem is vitat itt senki, inkább szélsőségesen eltorzítjátok, ami pedig nem életképes.


Egyébként az is nagyon érdekes hogy leragadunk a gyakorlati és aktuális példánál pedig ez az egész egy borzasztóan káros mentalitás és hozzáállás reflekciója amit valahogy itt mindenki füle mellett elment ahogy látszik. Az hogy egy ilyen apró kis gondolat foszlány hogy vezet oda, mint amit a kérdésem legutolsó bekezdésében írtam, na ez az amit senki nem lát. Aztán ha kinövi magát akkor még is minő otromba bestia lesz melynek egyetlen célja a pusztítás.


Arra sincs időm hogy minden szembejövőt rávezessek, nem lehetek minden szembejövőnek a dajkája, ez az egész önmagában nagyon megterhelő feladat egyébként, a puszta környezetemben kitartóan csinálni mind ezt, annak ellenére hogy folyamatosan kapom a támadásokat butaságból adódóan, embert próbáló feladat. Ezt aztán végképp nem várhatja el tőlem senki sem.


Hidd el hogy nem mostanában jutottam el erre a szintre és eléggé beivódott már a retinámba mind a látás mód mind pedig az elmélete, ahhoz hogy igen is minőségi látképet ajándékozzak az adott illetőnek. De egyébként még ha csak nem is lenne teljesen tökéletes. Miben lennék rosszabb bárki mástól? Ez az idiótázás pedig még mindig saját magam szórakoztatására szolgáló stílus nem több, ezért mondom hogy nem is kell többet bele látni.


Elég baj ha senki nem veszi a fáradságot hogy túl lásson ezen a bunkó lekezelő stíluson és azzal foglalkozzon ami a lényeg, A TARTALOM. Az ő lustaságuk ne az én saram legyen már megint csak. A történelem nagy koponyái kifejezetten nem voltak se nem szerények se nem kifejezetten szimpatikus alakok. Ha azok lettel volna, nem is jutottak volna el olyan magaslatokba.


Én sem tudom többször elmondani hogy a hatások miatt vagyunk mások nem pedig azért mert mások vagyunk. Senki nem születik alapvetően gyilkosnak, hívőnek, zseninek (normális esetben). Egy gondolat felépítése is ugyanúgy működik, csak nem ugyanabból az anyagból épül fel. Attól függ kinek milyen behatásai voltak. Mire tanították a szülei, a barátai, mit látott az iskolában, a városban, a faluban, milyen traumákat élt át. Ez a sok sok apró atrocitás befolyásolja egy-egy gondolatunk anyagát. Az építkezés ugyanaz csak ha sárból építkezünk (ami nem az adott ember hibája), akkor ne csodálkozzunk hogy egy nagyobb vihar közelettével az egész összeomlik. Én nem sárból építkezem. Így ebből következik hogy van jó gondolat és van rossz gondolat.


Az alapon egyébként amiről te beszélsz, el kéne fogadnunk azokat az embereket is akik gyilkolnak, gyerekeket erőszakolnak, embereket rabolnak. Mert egyszerűen ilyenek ugye? Nem ... Csak egy téves gondolat alapján élnek. Persze ez egy nagyon szélsőséges példa és nyilván nem hasonlítom hozzád sem őket, de az alapvetés megegyezik, amiből következik hogy attól hogy más vagy, nem mindenképp lesz alátámasztva a gondolatot és a másságot nem is lesz egyértelmű indok egy-egy gondolatot mellett. Ezt tessék megérteni.

2017. dec. 3. 18:17
 46/55 Lifeishard ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Úgy látom, nagyon-nagyon elbeszélünk egymás mellett. :)

A te kereted az, hogy nálad vannak az igazság kulcsai, az emberek buták, mert nem hallgatnak rád, én pedig fenntartom magamnak a tévedés jogát és azt, hogy vadidegen emberek olyan problémáit, amiről finoman szólva is csak sejtésem van, nem tudom megoldani, sőt, még csak hasznos tanácsot sem nagyon tudok adni. EZ a MARKÁNS KÜLÖNBSÉG kettőnk gondolati sémája között.

Íme az eklatáns példa:

"Egy gondolat felépítése is ugyanúgy működik, csak nem ugyanabból az anyagból épül fel. Attól függ kinek milyen behatásai voltak. Mire tanították a szülei, a barátai, mit látott az iskolában, a városban, a faluban, milyen traumákat élt át. Ez a sok sok apró atrocitás befolyásolja egy-egy gondolatunk anyagát. Az építkezés ugyanaz csak ha sárból építkezünk (ami nem az adott ember hibája), akkor ne csodálkozzunk hogy egy nagyobb vihar közelettével az egész összeomlik. Én nem sárból építkezem. Így ebből következik hogy van jó gondolat és van rossz gondolat."

Gyönyörű gondolat, hasonlóan vélekedem, de én nem teszek olyan kijelentést, hogy én "nem sárból építkezem", vagy az én gondolataim a jók. Van, amikor helytállók, van, amikor nem, és van, amikor a kutya sem kíváncsi rájuk, és egyáltalán nem segítek azzal, ha a világra ontom őket.

Tényleg, őszintén mondom, hogy szép dolog, hogy változtatni szeretnél a világon, jobbá akarod tenni, de ehhez szerintem a mikrokörnyezettel kell kezdeni. Azokkal, akiket ismersz, akiknek a problémáira valós, tényleges és széles körű rálátásod van. Rajtuk úgy gondolom, tudsz segíteni, más esetekben ez nehéz.

Őszintén, ha egy vadidegen azt mondja neked, hogy valamit rosszul csinálsz, Te elhiszed? Te két üzenetből tényleg meg tudod mondani, milyen a másik ember? Tényleg megismered? Ha igen, jó neked. Én vallom, hogy ennyiből nem lehet megismerni senkit.

"...de az alapvetés megegyezik, amiből következik hogy attól hogy más vagy, nem mindenképp lesz alátámasztva a gondolatot és a másságot nem is lesz egyértelmű indok egy-egy gondolatot mellett. Ezt tessék megérteni."

Az "elfogadás" és a "másság" nekem nem retorikai-érvelési fogás, hanem a kommunikációs különbségekre vonatkozott; azért vagyok elfogadó, mert ésszerűen megindokolható, logikusan elfogadható, és nem szorul különösebb magyarázatra, ha valaki nem akar valamiről valakivel, akit alig ismer, élőszóban beszélgetni. Tényleg nem értem, miért lenne ettől buta, de szívesen végighallgatom, ha elmagyarázod.

Valóban nem lehet különbségekkel megindokolni minden gondolatot, de Te mégis azt teszed: a Te gondolataid helytállók, mert Te más vagy, mint a többiek, fejlesztetted magad, és ezért vindikáltad a jogot, hogy butának tartsd őket.

Nem mellesleg erre semmiféle logikai alapod nincs. :) Ne értsd félre, nem azt mondom, hogy a Te tanácsaid nem érnek semmit, mert ehhez se jogom, se alapom nincs, én csak azt nem értem, hogyan lehetsz annyira biztos benne, hogy mások buták, és Te jobban tudod, mit kellene tenniük.

Beszélhetünk még erről nagyon sokat, de nem látom, vezet-e valahová, hiszen, mint írtam, teljesen más a keretünk.

2017. dec. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%
Esküszöm nem értem mi a fenéről vakerálsz.. Ide kérdezni jönnek az emberek és meghallgatni mások véleményét. Nem a te véleményedet, hanem több emberét, de senki nem kíváncsi rád se telefonon, se skypeon.
2017. dec. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:

Na igen, másik tévhit, hogy én vagyok isten és én szültem meg az igazság kulcsait. Hát nem. Ezeket én tanultam, a nálam sokkal okosabb emberektől, akik tényleg megszülték ezeket. Miért ne lehetnék biztos egy gondolatomban ha látom hogy következetes.


Még így is úgy érzem sokkal jobban kezelem a dolgokat, a nagy többségnél így ha tévedek is, mi van akkor? A legtöbb ember leszarja mások problémáit, vagy semmilyen tanácsot nem ad nekik vagy kifejezetten károsat. Lehet én is tévedek, de még mindig úgy gondolom jobban járnak velem mint mással. Persze nem gondolom hogy egyedül vagyok és látom is hogy nem.


Persze már kérdés hogy nehéz, egyszerűen nekem piszkálja az orrom hogy a legtöbb ember sokkal több lehetne ennél ők meg még is inkább büszkén fetrengenek a sárban. Mi ez ha nem butaság? Jöjjek akkor a magammal hogy példaként hogy nekem sem volt tökéletes életem, megvoltak a gondjaim és az ég világon senki nem volt aki segített volna, aki megmutatta volna ezt, aki megtanított volna. Egyszerűen éreztem magamba a késztetést hogy több legyek ennél mert így nem volt jó. Na ez nincs meg itt a nagy többségben. Igen én elgondolkodok a dolgokon ha érdekes, mondja azt bárki, lássam/halljam bárhol. Kit érdekel hogy vadidegen, vagy honnan jött. Abból nem tudok építkezni. A gondolatból, a tartalomból tudok! Igen elég jó ember ismerő vagyok ami azt illeti, ezzel sincs nekem gondom őszintén. Nem indokoltatok még meg semmit ésszerűen és logikusan sem elfogadható.


Van időt, van kedved, érdekesnek találod az embert, vagy nem tudsz róla semmit, de megadod neki az esélyt hogy megmutassa ki is ő. Ez esetben, ha tudsz vele beszélni írásban, akkor szóban miért nem, mikor nem a bankszámlaszámodat fogja elkérni, mutogatni a farkát, nem hacker, nem akar kapcsolatot, meztelen képeket, cam party-t csak egy folyékony beszélgetést, társaságot, azért itt és azért így, mert erre van adott pillanatban lehetősége. Tessék magyarázd meg. Az hogy nincs kedve, miért nincs? Ezt mondom, téves a gondolat menet. Elcsúszik valahol. Elmondtam már, azért "hiszem" bár inkább tudom, mert következetesek, míg azok nem. Ha letesznek elém egy ceruzát, akkor tudom hogy ott egy ceruza. Persze feltételezhetem, hogy egy hologram, vagy beteg vagyok, de maradjunk még mindig a realitás talaján. Ellenben én úgy érzem ilyenkor hogy oda teszem az ember elé a ceruzát és ő azt mondja hogy nincs ott semmi. Pedig látnia kéne, de nem látja. Ez felfoghatatlan számomra.

2017. dec. 3. 19:37
 49/55 A kérdező kommentje:
#47 Ezért nem veled vitázom erről.
2017. dec. 3. 19:42
 50/55 anonim ***** válasza:

#41

Jajaja azért vagyok a kerekesszékes párommal, mert lenézem, bizony! :)

Ha neked "hülyeség", hogy valaki nem hall rendesen, akkor feladom, trollkodj csak tovább, vagy ha esetleg komolyan gondolod ezt a baromságot, akkor hisztizz tovább, biztos megváltozik a te kedvedért a világ, hajrá!

2017. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!