Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az miért van, hogy a nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az miért van, hogy a nők elvárják a férfitól a férfias szerepeket, de ők már nem akarnak női szerepeket teljesíteni?

Figyelt kérdés
Tehát a férfi nyújtson egy bizonyos teljesítményt, a férfias szerepeknek feleljen meg,de ha tőlük várnak el női szerepeket,akkor meg rögtön minden "elnyomás" lesz. Elég csak megkérdezni élőben valakit,hogy mit vár el egy férfitól és ő mit tud adni ezért cserébe?
2018. márc. 7. 15:14
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
23%

Mert így könnyebb. Például. Ennyire egyszerű.


És nyilván nem mindenki ilyen.

2018. márc. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
47%
Pont fordítva jellemző.
2018. márc. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
82%
Mert a férfiak szerint egy igazi nő házias, kedves, gondoskodó, friss és üde. Ennek az lenne a feltétele, hogy a nőnek ne kelljen dolgozni járnia, h legyen ideje és energiája megfelelni a férfi elvárásainak. De mivel a "férfiak" sokszor magukat sem képesek eltartani, nemhogy egy nőt, ezért az elvárásaik túlzóak, elnyomóak a nőkkel szemben.
2018. márc. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
79%

A férfias szerep manapság alap, amit amúgy is nyújtanod kéne cselekvőképes felnőttként; lásd: legyen munkád, ne legyél tesze-tosza (+ esetleg végezd el a ház körüli "keményebb" munkákat, mint a polcfelrakás, de anyukámmal 18 évig éltünk ketten, és egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány olyan feladat volt, ami férfimunkának számított, szóval ezt akár ki is vehetjük az egyenletből) míg a női szerepek arról szólnak, hogy legyél egy férfi anyukája, aki rendben tartja a kis fészkét, ételt ad a szájacskájába, stb. Ez szép és jó, egészen addig, amíg nem kell a nőnek is ugyanannyit robotolnia munkahelyen, csak azért, hogy hazaérve menjen a második műszak, fizetetlenül, valszeg úgy, hogy általában egy szimpla köszönömöt sem kapnak.

200 éve jogos lett volna az, hogy ne akarj csetrest pakolni, de ma erre maxuimum a sugar daddyk panaszkodhatnak. Te az lennél?

2018. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

"Ennek az lenne a feltétele, hogy a nőnek ne kelljen dolgozni járnia"


Akkor miért van egy csomó dolgozó nő,aki képes női értékeket adni? Akkor a többi miért nem és miért csak a másiktól várja? Persze,ahogy az 1-es írja így könnyebb,de nem érzi úgy,hogy egyoldalúak az elvárásai?


"De mivel a "férfiak" sokszor magukat sem képesek eltartani, nemhogy egy nőt, ezért az elvárásaik túlzóak, elnyomóak a nőkkel szemben."


Tehát azért vagyunk elnyomók,mert nem bírjuk eltartani magunkat? :D Értem.


"míg a női szerepek arról szólnak, hogy legyél egy férfi anyukája"


Hát nem egészen. Vagy ha ragaszkodsz ahhoz,hogy így nevezzük,akkor a férfi szerepet is nyugodtan nevezhetjük "eltartó apuka" szerepnek,amit a nők annyira keresnek. Csak míg a nő a ház körüli teendőkre és a gyermeknevelésre specializálódik (és ő lesz az "anyukája"),addig a férfi a több pénz keresésre és a műszaki jártasságra (ő lesz a nő "apukája").


"amíg nem kell a nőnek is ugyanannyit robotolnia munkahelyen"


Munkaidőn kívül semmi se akadályozza az embert abban,hogy kedves legyen vagy,hogy házias. Vagy gondoskodó.

2018. márc. 7. 16:06
 6/42 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem a többségük akar női szerepeket teljesíteni, csak ő akarja megmondani, mi legyen férfi szerep és mi női :D ahogy neki kényelmesebb, persze.
2018. márc. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
79%

"Munkaidőn kívül semmi se akadályozza az embert abban,hogy kedves legyen vagy,hogy házias. Vagy gondoskodó."

Téged mi akadályoz? Azt akarod, hogy az, akit elvileg a legjobban szeretsz körülötted ugrándozzon miközben te gondtalanul netezel? Én ezt rohadtul nem akarnám, és egyenesen hánynom kéne a gondolattól, hogy ezt várjam el. Egy kapcsolat nem arról szól, hogy mennyire vagytok képesek kinyalatni a s...ggeteket egy nővel tradicionális ""értékek"" címszó alatt, hanem arról, hogy lehetőleg annyi terhet vegyél le a társad válláról, amennyit tudsz, hogy mindkettőtök élete a lehető legkönnyebb legyen. Mert ha szeretsz valakit, akkor nem akarod hogy a csicskád legyen. Logikus, nem? Hát sokaknak sajnos nem...

Ha a munkamegosztás neked sok, akkor nem biztos, hogy alkalmas vagy egy kapcsolatra.

2018. márc. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem mindig lehet találni olyan párt, aki megfelel az igényeidnek, normális KÖLCSÖNÖS odaadás esetén. Az én páromat kifejezetten irritálja, ha én próbálok szerelni bármit is, és szólnom se kell, mert magától elintéz mindent, elveszi a kezemből a csomagokat, elvisz randizni, és fizet, nem húzza a száját, hogy jajj már, megint iszol egy kávét, stb. Ahogy én se kényszerből készítek neki vacsorát, ha edzésre megy, úgy ahogy szereti, hanem mert tudom, hogy jól esik neki, megmasszírozom, ha fáradt, a kedvében járok, csinosan öltözködök, stb. Én mellette nagyon szívesen vagyok nő, gondoskodó nő szerepben, mert tudom, hogy értékeli, megbecsüli, és ugyanúgy sok energiát fektet a kapcsolatba. Ha nem így lenne, nyilván nem törődnék vele, hogy legyen meleg étel az asztalon, mert minek?


De szerintem több a gondoskodásra vágyó nő, aki lenne nő szerepben, mint az a férfi, aki képes felnőni egy családfő szerephez. Emiatt a gyerekek értékrendje is torzul, és a fiatal lányok már azt látják, hogy a pasik jók jók, de apja nincsen senkinek, mindenki csak magára számíthat, mert különben kihasználják, úgyhogy akkor legyen minden fifty fifty, pénz, munka stb, és véletlenül se fordítok több energiát semmibe, mert akkor engem már kiszipolyoznak. A kisfiúk se látnak példát, azt gondolják anyu gondoskodása alanyi jogon jött, akkor ez nyilván így lesz a jövőben is, egyébként se tudja, hogyan kéne önállóan élni, mert nem engedték, hogy felnőjön. Így meg a legtöbb kapcsolat kb egy üzleti társulás anyagi megfontolásból, amiben esetleg jó a szex, de családnak durva lenne nevezni. Szomorú, mert ez egy olyan spirál, amiből nehéz kitörni, pedig a lelke mélyén sok ember vágyna családra, de ténylegesen fogalmuk sincs róla, hogyan kell ezt csinálni.

2018. márc. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
80%
De mik a férfias szerepek, amikről beszélsz? Egyedül élek lakásban, egyedül csőtöréskor kellett szerelőt hívni, minden másra ott vagyok én.
2018. márc. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
44%
Azert van annyi no, aki kepes a minimum nyolc ora mellett otthon is potanyukat jatszani, mert meg fiatalok, egyelore nem faradtak bele a max 1-2 eves kapcsolatukba, es bele se gondolnak, hogy ez igy szar es meg nagyobb szar lesz kesobb, foleg ha lesz gyerek is. A 40 feletti korosztaly meg meg felig ebben nott fel es 40-es ferfiakat mar nem lehet nevelni. Par ev es annyi ilyen szerinted “noies” no se lesz, mint amennyi ma van, szerencsere. Elhiheted, hogy a mai 15 eves korosztaly mar nem lesz potanyuka annyira sem, mint a mai 25 evesek fele :)
2018. márc. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!