Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az miért van, hogy a nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az miért van, hogy a nők elvárják a férfitól a férfias szerepeket, de ők már nem akarnak női szerepeket teljesíteni?

Figyelt kérdés
Tehát a férfi nyújtson egy bizonyos teljesítményt, a férfias szerepeknek feleljen meg,de ha tőlük várnak el női szerepeket,akkor meg rögtön minden "elnyomás" lesz. Elég csak megkérdezni élőben valakit,hogy mit vár el egy férfitól és ő mit tud adni ezért cserébe?
2018. márc. 7. 15:14
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
17%

#27: akinek ilyenn problémái vannak, az lehet, nem jól választott.

Én egy csomó férfit ismerek, akik tudnak főzni (akár az átlagosnál jobban is), bevásárolni, és gyereket meg nem akarnak. Máris kiesik a problémák jelentős része. :)

2018. márc. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
11%

Nem kéne a főzésnél leragadni én is tudok főzni, nem is rosszul. Csak azért hoztam fel a szendvicset, mert azt aztán tényleg nem sok megcsinálni sem időben sem pénzben. Az apró gesztus, figyelmesség, szívesség részét szerettem volna kiemelni. Mindegy hagyjuk.

31/f

2018. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

Szeretek gondoskodni, de ha ez elvárásként van feltüntetve, az nagyon nem tetszik. Én szeretem dícsérni a páromat (nem csak a külsejét, de a humorát is, vagy ha valami édes dolgot tesz vagy mond, az eszét stb), szeretek neki random kedves üzeneteket küldeni, szeretem megvenni neki csak úgy a kedvenc csokiját, szeretem meghívni kávézni. És még sok ilyen apróságok, amik nekem is jól esnek, meg neki is. De hálás érte, és ő is ugyanígy kedveskedik nekem.


Ha ez így pontokban el lenne várva, meg számolgatva ki mit tesz a másikért, az kiborítana. Ennek pont az a lényege, hogy spontán történik, szinte gondolkodás nélkül.


N

2018. márc. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
88%

32# Feminista vagyok, de csinálok simán egy szendvicset a páromnak, ha épp megéhezem és magamnak is csinálok. Ez a konkrét példa legalábbis nálunk így működik, ha valaki megéhezik, az csinál magának kaját és megkérdezi a másikat, kér-e. Tehát a párom is csinál nekem szendvicset. (Vagy bármit, főtt ételt, akármit.) A legtöbb gesztus ugyanígy működik nálunk, nincs olyan, hogy én CSAK x gesztusokkal kedveskedem, a másik meg CSAK amolyanokkal. Amiket néha én teszek, csinálok, azt máskor a párom, legyen szó bármiről. (Ja, nem, virágot még nem vettem neki, de kb. ez az egyetlen kivétel.)

Szerintem ez így okés. Az nem okés, hogy én etessek valakit minden nap, mert ő életképtelen / lusta, de cserébe összerak nekem egy Ikeás polcot évente kétszer, ami nekem is ugyanúgy 25 perc, mint neki.

2018. márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
28%

Na végre. Ezekkel a válaszokkal már lehet mit kezdeni meg értelmesen beszélgetni róla. Természetesen nem az a szituáció, hogy a másik életképtelen és asszimmetrikus a kapcsolat, hanem az, hogy van-e olyan, hogy "elvből" nem csinál valaki csajos dolgokat, mert voltak olyan idők, hogy bizonyos dolgok "csajos dolgok" voltak és most jól meghekkelné a nemi szerepeket, mert miért ne alapon.

31/f

2018. márc. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
76%
Én nem elvből nem főzök, hanem mert nem akarok és nem is tudok. Rengetegszer próbáltam, 80% füst, 100% ehetetlen. Ezt sokan veszik valami hülye tiltakozásnak, pont azért, mert ők női dolognak tartják a főzöcskézést. Nekem csak egy tevékenység, amiben nem vagyok jó, és nem is érdekel annyira, hogy jobb akarjak lenni benne, mint például a néptánc. Azt sem tudok, nem is akarok, mert nem érdekel.
2018. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
82%
35# Nem elvbol, de ez a jelenlegi kapcsolatomban van igy foleg, el tudnek kepzelni olyan szitut is (ha akarnek olyan kapcsolatot), hogy “elvbol” nem tennem meg a csajos dolgokat, mert a ferfi se lenne hajlando ugyanazokra a csajos dolgokra. Tehat nem azert fozok vacsorat, mert no vagyok, hanem mert epp nekem van tobb kedvem es idom ra, ha holnap meg a ferfi paromra igazak ezek a feltetelek, akkor o csinalja meg, mert mindketten pont leszarjuk mi csajos es mi pasis dolog. Erted... Ahogy az Ikeas szekrenyt is osszeszerelem, ha epp a parom nincs itthon, vagy ha itthon van de epp pihenne a laptop elott, akkor is. De ha egy olyan ferfivel kerulnek ossze, aki azt mondja, hogy o nem tud fozni, vagy takaritani, vagy fogalkozni a gyerekkel napi fel oranal tobbet, nem is akar, hiszen ferfi... :D Akkor en sem csinalnam ezeket. De abbol nem is lenne kapcsolat. Szoval ennyi.
2018. márc. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
84%
Azzal szerintem nincs baj, ha egy férfi utál főzni. De akkor a nőtől se várja el, hogy egy konyhatündér legyen!
2018. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
87%

Nekem ezzel csak az a bajom hogy a csapot megszerelni pár évente egyszer kell, a panelban nem kell füvet nyírni, vagy fát vágni és a betonozás, vagy építkezés is olyasmi amit 5-10 évente egyszer csinál az ember. Ezzel szemben a főtt ételt, a tiszta ruhát, a tiszta, jól nevelt gyereket, a jól vezetett háztartást az év minden napján elvárják a "női szerepeknek" megfelelően.

Na innentől kihasználás.

Én amondó vagyok hogy mindkét nem képes főzni, bedobni a mosást vagy tisztába tenni a gyereket. Ahogy én is beállok szekrényt cipelni, vagy kertet ásni. A két nem (a fizikai erőtől eltekintve) egyforma képességekkel bír illetve nem nemtől függ mire képes.

Kérdés szerinted mik a "női" és mik a "férfi" szerepek. Én tudom mit várok el és azt is mit tudok adni. De az biztos hogy nem leszek házi rabszolga aki a férjeura után takarít amíg az a fenekét vakarássza.

Egy jó kapcsolat mindig kölcsönösségen alapul. Az hogy ő x munkával nagyobb pénzt hoz haza nem egyenlő azzal hogy én x munka+y házimunkát végezzek.

Ez akkor nem igaz ha én gyesen vagyok mert ha egész nap otthon vagyok értelemszerűen megcsinálom amit tudok de ez se jelenti hogy akkor a párom mossa kezeit 1,5-2 évig amíg a gyerekkel otthon vagyok. A másik eshetőség amikor nem okozna gondot hogy enyém a meló oroszlán része ha időben ő lényegesen többet dolgozik. Ha én 8 órázok ő meg 12 órázik értelemszerűen én viszem a házimunka nagyobbik részét de elvárom hogy hétvégén ugyanúgy kivegye a részét és hogy ha én 12 órázok akkor ő is találja meg a felmosórongyot.

Nekem az nyitja ki a bicskát a zsebemben mikor egy férfi letudja a férfi szerepeket azzal hogy 8 óra munka után beül a tv elé és szerinte a női feladatok része hogy tiszta legyen a lakás, tanuljon a gyerek, legyen mindig meleg étel és persze őkelmének a fotelből még a söréért se kelljen felkelnie hanem az asszony azt is szervírozza természetesen angyali mosollyal majd miután a 8 óra munkája után még 6 órát lehúzott a háztartásbeli teendőkkel és a férje körbeugrálásával, örömmel és vággyal telve lovagolja ki a lelket is a férjéből minimum heti 3x. És akkor még ezt tetézi hogy ehhez nézzen is ki jól hisz kinek kéne egy lerúgott anyuka.

Na ez a mentalitás felháborító és abban igazad van hogy van nő aki elég szolgalelkű vagy megfelelési kényszeres ahhoz hogy ezt a szerepet elfogadja de én soha nem értettem miért zsigereli ki magát valaki ha a párja ezért cserébe csak az elvárható minimumot hozza.

2018. márc. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Pontosítanád kérlek, hogy mit is értesz férfi és női szerep alatt? Érthetjük azt is, hogy a nő gondoskodik az otthon melegéről,a háztartásról, bevásárlásról, a gyerekekről. Cserébe a férfi dolgozik, eltartja a családot, ha családi házban laknak akkor elvégzi a kerti munkát, javításokat stb. Ez mind szép és jó, csak ma már ez több okból sem működik. Egyrészt nem biztos, h keres annyit a férfi eltartsa az egész családot, de ha igen, akkor sem biztos hogy egy nő életcéljának tekinti a mosogatást és a takarítást, illetve hogy megfelel neki egész napa négy fal között, ahol a kutyához nem tud szólni. Továbbá merész dolog arra berendezkedni hogy a nőnek semmi keresete nincs. Én biztos nem mennék bele. Még ha maximálisan meg is bízom benne, hogy nem lép le 5 év múlva a titkárnőjével, akkor is sajnos bármi történhet (baleset, betegség stb.). Ha pedig annál a verziónál vagyunk, hogy a nő is dolgozik, abban az esetben mit érzést női értékek alatt? Egy nő főzzön, mosson, takarítson, hozza-vigye a gyerekeket, csináljon tízórait stb.. napi 8 óra meló mellett? Itt kérdezném meg hogy mi a férfias érték ott ahol a pasi szintén 8 órát dolgozik irodában, nincs kert stb. Azt ne mondjátok hogy az 5 éventi felújítás, vagy a néha napján felfúrt polc, megjavított csap stb. Megjegyezném, hogy én(és szerintem még sok nő sem) várom el, hogy megszerelje a párom a csapot, és nem kell kifestenie a szobát sem, mert erre vannak szakemberek. Cserébe olykor ő is megragadhatja a vasalót és a porszívót, vagy a mosogató szivacsot. Amit meg is tesz. Főleg ha szeretné hogy együtt megnéztünk egy filmet, és fitten frissen várjam az ágyban. Szóval nem tudom, de szerintem nincsenek is már férfiszerepek, csak sok pasi szereti ezt hajtogatni a panelból h a mosogatás női munka, de ha elromlik valami ő is szerelőt hív.....aztán nyafog h a feleségének "fáj a feje" meg mindig fáradt...Lényeg a lényeg én pont fordítva tapasztalom, mint ahogy a kérdésben szerepel.
2018. márc. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!