Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hisztikirálynő vagyok emiatt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hisztikirálynő vagyok emiatt, vagy érthető, hogy rosszul esik?

Figyelt kérdés

Először is, távkapcsolatban vagyok, ami viszonylag friss, 5 hónapja vagyunk együtt.


A barátomnak húzós hete van, sokat tanul. Egész héten minden nap csak én kerestem őt, én írtam többnyire napközben is, ő alig válaszolt. Tegnap éjjel "nagyon szeretlek"-kel búcsúzott (ahogy általában szoktunk). Ma nem írtam neki, mert belefáradtam, hogy mindig én keressem. És ő sem írt.


Jogosan esik rosszul, hogy olyan, mintha nem is gondolna rám? Azért egy sziát lehet írni akkor is, ha nagyon elfoglalt az ember, nem? Ráadásul már egyszer volt erről szó és mondtam neki, hogy én igénylem, hogy minden nap beszéljünk, legalább egy kicsit. Akkor volt változás, sokat beszéltünk és mintha rendbejött volna a dolog. Aztán most megint ez van.


Egyébként harmonikus a kapcsolat, eddig még nem veszekedtünk, mindent meg tudunk beszélni. Úgy érzem, ha megint mondanám ezt, akkor esetleg sok lennék, és pont ezzel taszítanám el, hogy figyelemre vágyom

De ez olyan nagy kérés, hogy minden nap beszéljünk egy keveset legalább?


Mindketten a huszas éveink elején vagyunk.


2018. ápr. 27. 22:09
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Megbeszéltük a dolgot, egyszerűen csak nem gondolta, hogy rosszul eshet ez nekem, de nincs semmi komolyabb a háttérben. Minden oké. :) Köszönöm a válaszokat még egyszer.


#20 én úgy gondolom, semmivel sem utaltam rá, hogy én lenézem a szakját. Tudom, hogy nehéz, és azt is, hogy én nem bírnám megcsinálni.

De valamiért te lenézed az enyémet. Egyszer gondolj bele, hogy egy hétig tanító vagy, mondjuk negyedikeseknél. Egy héten át tartasz öt tesit, öt matekot, öt olvasást, két nyelvtant, két környezetet, egy technikát, egy rajzot. Csak az alaptárgyakat vegyünk, tegyük fel, hogy se nyelveket, se hittant nem tanítasz. Az osztályban van 25 gyerek, és mivel már "nagyok" fokozottan kell figyelned arra, hogy a gyerekek számára érdekes legyen az új információ, vissza tudják mondani dolgozatban, kellően motiváltak legyenek. Az osztályban legyen két sajátos nevelési igényű gyerek, egy magatartászavaros, egy figyelemzavaros és két hátrányos helyzetű. Rájuk külön figyelned kell minden alkalommal, esetleg külön készülni nekik. Minden órádra úgy készülsz, hogy izgalmas legyen: játékok, nyomtatványod, videók. A könyv és füzet nem elég. Az óráidnál fontos figyelned a nemzeti alaptantervre, a kerettantervre és a helyi tantervre. Mivel osztályfőnök vagy, figyelned kell a gyerekek társas helyzetére is, ki ki mellett ül, éppen milyen bonyodalmak vannak, milyen konfliktusokat kell megoldanod az osztályon belül. Illetve szinte biztos, hogy legalább egy szülő bemegy neked reklamálni valamiért. A tanár kollégáid között is valószínűleg van olyan, aki nem csíp téged, ezzel a konfliktussal is szembesülnöd kell. Minden nap hazamész mondjuk 2 körül, ha szerencsés vagy. Akkor dolgozatokat javítasz, készülsz a következő napi óráidra.


Néha örülnék, ha az emberek jobban megbecsülnék a pedagógusokat, és belegondolnák magukat a helyzetükbe. Nem móka és kacagás, ráadásul nem is fizet jól. Aki ezt csinálja, hivatástudatból csinálja. Kérlek, ne nézd le a pedagógusokat, mert ha nem vagy benne, nem tudom, mennyi mindennek kell megfelelniük. A következő generációk sorsa van a kezükben. Nem mehetsz te semmilyen szakra, ha alsóban nem tanulod meg, hogyan kell írni és olvasni.

2018. ápr. 28. 14:16
 22/23 A kérdező kommentje:
Néhány gépelési hibám van, ezeket nézzétek el nekem. :D Mindenkivel megesik.
2018. ápr. 28. 14:18
 23/23 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy végül megoldódott a “probléma” köztetek! :)
2018. máj. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!