Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megéri küzdeni vagy engedjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri küzdeni vagy engedjem el? Közel 8 éves kapcsolat.

Figyelt kérdés

Párom 1-2 hete közölte velem, hogy szakítani akar. Már régóta nem szerelmes belém elmondása alapján.

Mondtam neki, hogy természetes hogy 8 év után elmúlik a szerelem, de utána ha minden jól megy, megmarad egy mély szeretet. Azt mondja hogy szeret, de szeretne újra szerelmes lenni. + Kíváncsi arra, hogy mással milyen lenne. Nem kifejezetten szex, volt már előttem partnere, hanem kapcsolat stb.

Küzdjek érte 1-2 hónapig, érjem el hogy újra szerelmes legyen belém vagy annak nem lenne értelme? Ti voltatok már ilyen helyzetben? Nem tudom elképzelni, hogy más legyen a párom és ne ő. Együtt terveztük a jövőt még egy pár hónappal ezelőtt. Jövőre lakást akartunk volna venni közösen...

28 évesek vagyunk mindketten, egyikünknek sem első kapcsolata.

A szakítást bonyolítja, hogy mindkettőnk szülei messze lakik, szakítás után hetekig együtt laknánk még.


2018. máj. 1. 21:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés. Ha valakiben már ennyire felmerül a szakítás gondolata, ott már baj van. Egy női magazin online kiadásában olvastam, hogy sok szakítást/válást vissza lehet csinálni, de ezt midkét félnek akarni kell. Talán a több közös élmény, a sok nevetés, a több intimitás együttese az ami igazán összehozza a párokat. Esetleg próbáljátok meg ti is. Adjatok bele mindent. Egy mozi a hétvégén, romantikus séta kora este egy parkban, aztán a szokottnál többször felfedezni egymást stb... Persze ez csak akkor működik, ha a párodnak ez a szakítás dolog viszonylag hirtelen fellángolása, ha már 1 éve vagy hosszú hónapok óta ezen őrlödik magában, akkor viszont nincs mit tenni. Talán egy próbát megér, így te is biztosan tudod, hogy rajtad nem múlt a dolog.
2018. máj. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
81%
Én régen nagyon egysíkúan gondolkodtam, szinte fekete-fehérben láttam a dolgokat. Régen azt gondoltam ,hogy nincs semmi értelme a gondterhelt kapcsolatoknak. Igaz, most is úgy gondolom, hogy egy olyan kapcsolatot nem érdemes erőltetni, amit az egyik fél nem kíván, viszont más megközelítéssel tekintek mindenre, és szerintem ha egy kapcsolatban problémák vagy kétségek merülnek fel, akkor nem az a megoldás, hogy a felek elmenekülnek a problémák elől és kettémennek, hanem hogy közösen szembeszállnak a problémákkal és legyőzik őket, hisz problémák és nézeteltérések mindig is lesznek. Olyan embert nem fogsz találni, akivel 100%-ig egy hullám hosszon vagytok. Ha találsz is, lesznek kétségeid, miután elmúlt a szerelem. Kérdező, neked nyilván magasabb az érzelmi intelligenciád, és többre értékeled a sokat megélt kapcsolatotokat, mint a testi élvezeteket. A párodról ez nyilvánvalóan nem mondható el, hisz eldob az élvezetekért. Egy ilyen szituációban szerintem nincs mit "megmenteni", és jobb, ha hagyod elmenni, majd keresel egy olyan embert, aki hozzád hasonlóan magas érzelmi intelligenciával rendelkezik, és képes téged megbecsülni. A problémás kapcsolatok szerintem csak akkor menthetők, ha mindkét fél megérett érzelmileg, hogy képes legyen megengedőbb és elfogadóbb lenni a másikkal a hibáival együtt is. Régen nem azért voltak egy életen át együtt az emberek, mert annyira összeillettek volna, és mert nem voltak problémák, hanem mert sokkal elfogadóbbak voltak, és nem voltak annyira egocentrikusak, mint manapság.
2018. máj. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, a #12-es jókat ír, olvasd el jól. :)

Mondom én...aki néz, de nem lát. Sebaj! :D

2018. máj. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
39%

#13

Azt azért vastag betűvel kiemelném, hogy a testi élvezetekről van szó, nem a lelki "élvezetekről". Ha az egyik fél nem képes lelkileg megadni a másiknak, amit igényelne, akkor szerintem ott nem az a hibás, aki többre / másra vágyna, hanem a másik fél, aki nem képes megadni, amire a másik fél vágyna. Vagyis ő sem hibás, csak egyszerűen ő más, és nem illik össze a két fél. Ennyi. De amúgy vicces, hogy én itt okoskodok, miközben még barátnőm se volt, és barátaim sincsenek. :D Nem épp vagyok mestere az emberi kapcsolatoknak. De sebaj.

Miért írtad, hogy nézel, de nem látsz?

2018. máj. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Jártam már igy.Mi is távol laktunk a szüleinktől,úgy kb 650kmre.

Nekem is azt mondta nem szerelmes már.Sirtam,beszélgettünk aztán adott a dolgoknak még egy esélyt,hogy helyrehozzuk.Ideig óráig mentek a dolgok,de aztán megint csak az lett a vége,hogy nem tud már szerelmes lenni belém.


Én hazaköltöztem,Ő pedig kint maradt.


Egy ideig még nála laktam,illetve vele,de öltük egymást. Le...zott mert én állitása szerint máshoz mentem szakítás után.PEdig csak haverkodni akartam,mert senkim nem volt.


Miután hazaköltöztem 1-2évig irkált nekem akkor is ha nem válaszoltam neki.Néha beszéltunk kicsit.


Ennek már 3-4éve.


Szerintem ne erőltesd,ebből semmi jó nem lesz már szerintem.

2018. máj. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ugyanezek a gondolatok foglalkoztatnak, mint a párodat és elmondom neked, mikor születnek efféle gondolatok meg az emberben: akkor, amikor már meg van az, akibe bele tudna szeretni, sőt, akibe már beleszeretett. Olyankor kezdi elviselhetetlennek érezni az ember azt, ami eddig megfelelt, akkor is ha tudtuk, hogy már nem az igazi. És az ember két tized másodperc alatt bele tud szeretni valakibe, tehát teljesen mindegy, hogy pár hónapja vagy egy hete mit tervezett egy langymeleg kapcsolatban. Becsületére legyen mondva, hogy nem akar téged megcsalni. Előbb szakítana és aztán fordítaná komolyra azzal a másikkal. Hidd el, hogy már van az illető! Nekem is itt van, 20 éve nem voltam ilyen kézremegősen, őrületesen szerelmes és kezdem sejteni, hogy nem is lesz ebből semmi, mert egy nagyon népszerű pasiról van szó és én valószínűleg csak egy vagyok neki a több tucat nőből, aki már meg volt, szóval kezdek kijózanodni, bár nehéz, mert még 1 hete is bejött a munkahelyemre, de nem számított rá, hogy kolléganők gyűrűjében talál, azonnal felragyogott a szeme, ahogy találkozott a tekintetünk, bennem felrobbant a világ, elkezdtem remegni, mint a kocsonya, még arra emlékszem, ahogy egyik kolléganőm rám kapja a szemét, majd mindenki elhallgat, következő pillanatban elviharzottam egy ürüggyel, annyira remegtem, hogy nem tudtam volna két szót se szólni. Szerencsére pár perc alatt elmúlt a remegésem, visszamentem, épp lehajtott fejjel nézegetett egy áruféleséget, nem mondom le, mi az, még a végén beazonosítanak...kolléganők gyűrűje rám várt, mondtam nekik valamit, eközben ő elköszönt rám nem nézve és kiment. Azt hittem, vett valamit és azért jött be, de kiderült, hogy nem vett semmit. Akkor jöttem rá, hogy ez az ember miattam jött be, de nem számított rá, hogy ennyi ember gyűrűjében talál és nem tudott semmit kitalálni, ahogy én is csak utólag tudom, mi mindent kérdezhettem volna, hogy ne ilyen béna legyen ez a találkozás. Persze lehet, hogy csak képzelődök, meg is beszéltem magammal, több okom is van rá, hogy lezárjam őt, pl. nős és gyereke van (nekem is!), de a szememet felnyitotta arra, hogy nem feltétlen kéne leélnem az életemet egy olyan férj mellett, aki 3 éve arra se képes, hogy megöleljen.
2018. máj. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#14

Szerintem egyik sem hibás. Nem egymásnak valók, ennyi az egész. Majd másnak való lesz, csak győzze megtalálni. :D

Nem baj... én is nagyon jól tudok mindent, tudom az észt osztani, de hogy aszerint cselekedjek...áhh az nem, olyan nincs. :D

Néha bizonyos dolgok mögé kellene néznem, nem csak átsiklani felettük.

2018. máj. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#17

Ha hiszed, ha nem, épp az imént merengtem el azon, amit Gandhi mondott.

"Boldogság az, ha amit gondolsz, amit mondasz, és amit teszel, összhangban vannak egymással."

Baromira igaza van!

Sokkal energikusabb vagyok, ha a gondolataimnak és meglátásaimnak megfelelően cselekszek. Amikor nem taktikázok, nem sumákolok, csak egyszerűen teszem, amit kell. Úgy érzem ilyenkor, mintha az Univerzum támogatna. Persze nem sikerül mindig, de törekszem rá, hogy minél többször sikerüljön. Amit az ember elég sok ideig csinál, annak a mesterévé válik.

2018. máj. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#18

És tényleg mennyire igaz. Milyen szép. Milyen szép lenne, ha így lenne. :)

Én és a gondolataim...ha azoknak megfelelően cselekednék, már kirúgtak volna a munkahelyemről, nem ebbe a suliba járnék, más lenne a szerelmi életem, és még sorolhatnám, de inkább nem teszem, mert rosszul leszek. :D Legyen elég, ami van? Talán. Egy életet bárhogy ki lehet húzni.

2018. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#18


Ez csak rajtad múlik, nem máson. Változni sose késő. Csak te tudsz odabaszni az asztalra, más ezt sajnos nem tudja megtenni helyetted.

Miért kéne csak kihúzni az életet, ha csodálatosan is el lehet tölteni?

Mindennek a félelem az oka. Azért nem mersz úgy cselekedni, ahogy gondolod, mert félsz. Pedig a félelem csak egy illúzió. Az első lépés nehéz. Ha egyszer, csak egyetlen egyszer képes vagy felülkerekedni a félelmeiden, akkor meg fogod látni, hogy csak ócska délibábok, amik lekorlátoztak abban, hogy kiteljesedj és megéld azt, amire születtél.

Az élet nem jó és nem rossz. Olyan, amilyennek látjuk. Bárhogy láthatjuk. Az ember bármikor képes megváltoztatni a nézőpontját. Egyik pillanatban gondolhatom azt, hogy kicseszett velem az élet, amiért vékony és pattanásos vagyok, a másik pedig hálát adhatok, amiért a testalkatomnak köszönhetően egészségesebb vagyok (mivel nem zsírosodok) és a pattanásosság a legnagyobb egészségügyi bajom. Hol van ez pl a rákhoz képest?

Megbecsülni, ami van... Ezzel kezdődik minden. Ha az ember képes hálát adni azért, amije van, akkor megtette az első lépést.

2018. máj. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!