Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Depresszióba kergettem feleségem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Depresszióba kergettem feleségem?

Figyelt kérdés

Felállás: külföld 10 éve, két aranyos kisgyerek és súlyos, klinikai depressziós feleség (kiegészítésként hipochondria és édesanyjáról leválási problémákkal). Most párterápiás jelleggel kiderült, hogy tőlem van a szorongása, az én elvárásaim miatt.

Nem tudom, hogyan tudnám jobban támogatni, hiszen eddig is én voltam a kenyérkereső, ő otthon volt a gyerekekkel és fizettem kiegészítő segítséget, valamint a saját életemről teljesen lemondtam (hobbik, sport, stb. megszűnt létezni, sőt, kevesebbet is dolgoztam) és minden időm az otthoni segítség tette ki (főztem, takarítottam, gyerekekkel foglalkoztam).

A gond, hogy most én is kimerültem (akinek volt depressziós a családjában, tudja miről beszélek), viszont panaszai rám nagyon csalódottá tettek, mert ha ezt magas elvárásnak találja még így is, akkor nem tudom mire gondoljak. Talán megbánta a gyerekeket és rám tolja a felelősséget?


Mit lehet tenni, hogy feleségem akaratereje nagyobb legyen (az élethez, gyerekekhez, magához) és ne rám tolja a felelősséget? Természetesen pszichoterápiára intenzíven jár. Ha dolgozna, akkor ugyanúgy komplexusai lennének (gyomorgörccsel ment be dolgozni és alig talált munkahelyet magának), ezért gondoltam jó ötletnek a gyerekvállalást, mert azzal 5 évig szépen lefoglalta magát, de most hirtelen (több hónapja már) piszchózisos tünetei lettek és képtelen lett nem csak a gyerekek fiziológiai gondozására, hanem önmaga ellátására is (pl. nem mer egyedül maradni, stb). Tehát súlyos beteg, és most úgy néz ki, én (illetve az elvárásaim) tettem beteggé? Én örülnék a legjobban, ha inkább elmenne dolgozni és bármennyire is nem szimpatikus, de nevelje egy bébiszitter a gyerekeinket, ha ettől jobb lesz összességében. De olyan nincs, hogy se munka, se család. Akkor mit szeretne? Elválni, elvinni a gyerekeket, megélni munka nélkül a vagyonunk feléből és anyukájával élni?


Valaki hasonló helyzetben? Mit lehet itt tenni? Lehet ezt orvosilag kezelni még?


2018. júl. 23. 10:50
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

Szeretnénk tudni (ő maga is), hogy mi a probléma. Ugyanis ez a gond, hogy nem tudja megnevezni, azonosítani. Most épp engem okolt, de azt érzem, nem én vagyok az igazi ok, akkor miért nem mondta korábban is, hogy fél tőlem, vagy ez és ez nem tetszik. Ráadásul semmi trauma nem történt, a kicsik nagyon fárasztóak egész nap, ez tény, egy embernek sok is a kettő otthon együtt, ezen most változtatunk (több bölcsi).


Akik a külföldöt írják, mint probléma: abban van valami, hogy esetleg azért nem lett jobban, mert vissza kellett menni. Két dolgot kéne csinálni. Először meg kellene tudni, hogy külfölddel kapcsolatban mi a pontos probléma és ezen változtatni. Mivel 10 éve kint élünk, és nyelvet beszél, feltalálta magát ügyintézésben, sőt, sok magyar nővel ellentétben még munkát is talált kint (igaz, ott is, mint minden munkahelyén görcsösen meg akart felelni), de ezek miatt azt gondolom, hogy alapjában a külfölddel nincs gond. Sőt, a második gyerek megérkezéséig is stabil volt a hangulata, kívánt gyerek volt a másik is, viszont fizikailag nagyon nehéz. Ezen változtatunk most emelt segítséggel, de úgy tűnik ez kevés, hogy a mostani klinikai állapotából ez kihozza. Ha más probléma van külfölddel, előbb be kéne azonosítani. Nekem is volt honvágy, család elvesztése, stb problémákkal depresszióm, és sikerült a kinti orvosnak (aki őt is kezelné) 1-2 év alatt rendbetennie engem, tehát abszolút bízok benne. Ha nem sikerül azonosítani/megoldani a külföldi léttel való problémát, akkor viszont azt szeretném,hogy határ mellé költözzenek mivel én az egzisztenciális okok miatt továbbra is ingázásra kényszerülök. Ha anyukájához költözne vidékre, én ugyanúgy ingázhatnék. Tehát nem látom egyértelműen jó megoldásnak az Mo-ra költözést, csak akkor, ha lenne egy húzóerő (és az nem kizárólag anyukáját jelenti). Mondjuk az benne van, hogy én megzuhannék akkor. Az jobb lenne amúgy (főleg amíg ő nem erősödött meg)?


Volt, aki azt írta, ennek a házasságnak már rég (gyerekszületés előtt) végett kellett volna vetni. Ezt azért rossz olvasni, mert amúgy is rengeteg váláshoz vezet a felek türelmetlensége, kommunikációs probléma, társadalmi nyomások, stb, és nem ismerek olyan kapcsolatot és embert sem, aki tökéletes. Hibáival együtt fogadtam el, és azzal nincs is gond. Most a klinikai tünetek miatt aggódom. Akik a válást tanácsolják, azok is elhagynák a kisgyerekeik anyját/apját, ha az rákos lesz vagy lebénul? Itt ráadásul esélyesebb, hogy visszafordítható folyamatról van szó.

2018. júl. 23. 12:06
 12/50 piroska és a farkas ***** válasza:
Egyébként nem kegyetlenségbôl vagy fenyegetés gyanánt, de azért abba is ideje kenne belegondolnia, h egy esetleges válás folyamán szinte biztos, h nem az önagát is ellátni képtelen, pszichiátriai kezelés alatt állò szülônek ìtélik a gyerekeket... Én a házasságkötéskor kimondtam, h " egészségben, betegségben"- és alapvetôen ùgy gondolom, h egy ilyen nehéz helyzetben egy valòdi társ támogat és megoldást keres. Legyen ô is valòdi társ annyira, h akarjon vmi megoldást.
2018. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:

A 9-es válaszoló áll hozzám legközelebb. Pont ez a probléma, hogy nem akar változtatni az állapotán (de ez az akaratgyengeség pont a depresszió). A praktikákon (sport, léleknek jót tevő dolgok, stb) rég túl vagyunk, nem érdekli, vagy nem tudja csinálni (pl sok kardio sportot gerincsérve miatt). Tegnap próbáltam felrázni azzal, hogy ha nem akar lejönni az altatókról, akkor olyan, mintha drogos lenne (és valóban tehetetlen vagyok, ha látom, hogy a gyerekeket reggel nem tudja ellátni, mert nem kábultan fekszik az ágyban, nekem meg dolgozni kéne mennem).


Nem jó irány a fenyegetőzés sem, mert abból az lesz, hogy bántom. Így most háttérbe akarok vonulni, mert tényleg kezdek kimerülni és szakembernek ill. anyukájára bízom, én meg most már magammal és a gyerekekkel foglalkozom (mentem a menthetőt). CSak persze aggódom és keresem, hogy még mit kéne megpróbálni.

2018. júl. 23. 12:16
 14/50 anonim ***** válasza:
Ilyen helyzetben a párterápiás kapcsolat nem hinném hogy elég lenne.Kap e valamilyen gyógyszeres kezelést? Volt e valaki hasonló problémákkal a családjában? Azért kérdem mert a hajlam az örökletes,tehát könnyeben megbetegszik. Te nincs miért hibáztasd magad, mindent megtetél hogy segíteni próbálj.
2018. júl. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
A legszerencsétlenebb, hogy most két, eddig nem ismert, illetve lappangó pszichés állapot is hátráltatja a javulást. A hipochondria miatt a gyógyszerekek "habzsolja" (azaz nem is akarja elhagyni őket), az anyukáján való függése pedig tényleg patológiás, azaz klinikai tüneteket vált ki belőle, mikor pár napja velem hagyja. Anyósom meg azt hiszi, hogy én átváltozom valami agresszív állatba és biztos azért kerül ilyen állapotba a lánya. Aztán még ő ront nekem, mármint az anyósom. Teljesen patthelyzetben vagyok. Ötlet?
2018. júl. 23. 12:26
 16/50 anonim ***** válasza:
Apaképzavar...
2018. júl. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:

Ilyenkor persze csak észérvvel tudok próbálkozni: hogy ugyan mi érdekem lenne bántani, mikor pont a gyógyulása a legfőbb érdekem. Azt óriási sikernek értem meg, hogy anyóssal összefogva az antidepresszánst egy 2 hónap után le sikerült tetetnünk vele (az Mo-i másik orvosával egyetértésben, aki felírta neki), viszont a szorongásoldóból és altatóból (a kinti pszichiáter szerint) lóadagot szed, amit nem is mer elhagyni.

Depresszióról nem tudok a családjában, de az ő szülei elváltak (úgy, hogy egy hangos veszekedés sem volt, csupán élték egymás mellett az életük), az én szüleimnél pedig szintén megromlott házasság volt heves vitákkal. Nyilván ezeket a mintákat akaratunk ellenére ismételjük, tehát a párterápiát szívesen vállalom, de én úgy érzem, már sokkal többet javulni nem tudok, sokkal türelmesebb lettem. Neki viszont ahhoz, hogy meg tudja fogalmazni a problémáit (és azt el is merje mondani nekem), illetve anyukájáról érzelmi leválás miatt szerintem szakember segítségére van szüksége. Kb a várakozáson és a feladatomra, gyerekekre fókuszáláson kívül semmit nem tudok most tenni. Nem merek semmit sem szólni neki, illetve beszélgetésekbe belemenni vele, mert iszonyú labilis és félek, hogy valami rosszat szólok. Bármi ötlet?

2018. júl. 23. 12:33
 18/50 A kérdező kommentje:
A kinti pszichiáter amúgy nem sürgeti, úgyértem, normálisnak tartja, ha a pánik tünetei nem múlnak még, de hál istennek mondja már neki, hogy az életét, hétköznapjait élnie kell, mint korábban, max a rohamokat kezelni próbálni, elfogadni (és akkor kevésbé ijesztő, ha elfogadja őket, a végén pedig ezáltal meg is szűnnek). Remélem heti kétszer tud hozzá járni és komoly személyiségfejlődésen keresztül menni. Nekem óriásit segített, teljesen más lettem mint korábban.
2018. júl. 23. 12:47
 19/50 anonim ***** válasza:
Pont az a baj, hogy nem mersz szembeszállni vele, és engeded neki, hogy ezt a játékot játssza veletek, és megmaradjon ebben a gyermeteg pózban. Francokat kergetted te depresszióba, arra neki hajlama volt és az anyjával való beteges kapcsolata hozta a felszínre. Nem párterápia kell nektek, hanem egy jól beállított gyógyszeres kezelés a számára, meg a világos (és teljesíthető) keretek. 40 évesen ideje felnőni.
2018. júl. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem akar magán segíteni és bele kéne kényszeríteni valami olyan helyzetbe, ahol muszáj összekapnia magát, különben ott pusztul. Ez elég kegyetlenül hangzik, de miután 7 évig kezelték nagynéném depresszióját és minden családi támogatás teljesen felesleges volt, az igazi áttörést az hozta meg nála, hogy kirúgták a munkahelyéről, és választhatott, hogy hisztizik tovább vagy akkor viszlát lakás, és egyebek.


Érdekes módon pár hónap alatt huss oda minden depresszió.


Én megmondanám a feleségednek, hogy kezd magával valamit, vagy beadod a válást és viszed a gyerekeket ebből a fertőből, mielőtt végleg megnyomorodnak. Talán az anyai ösztön elég hozzá, hogy összekapja magát. A többi csak sebnyalogatás és időpocsékolás. Aztán igenis keményen várd el tőle, hogy ő menedzselje a saját életét. Ugyanis ha az életének nincsen célja és kihívása, akkor ráér majd depressziósnak lenni.


Ha ezek nem segítenek, akkor meg tényleg hagyd el, a gyerekeid miatt. Nekik erre nincs szükségük.

2018. júl. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!