Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Depresszióba kergettem feleségem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Depresszióba kergettem feleségem?

Figyelt kérdés

Felállás: külföld 10 éve, két aranyos kisgyerek és súlyos, klinikai depressziós feleség (kiegészítésként hipochondria és édesanyjáról leválási problémákkal). Most párterápiás jelleggel kiderült, hogy tőlem van a szorongása, az én elvárásaim miatt.

Nem tudom, hogyan tudnám jobban támogatni, hiszen eddig is én voltam a kenyérkereső, ő otthon volt a gyerekekkel és fizettem kiegészítő segítséget, valamint a saját életemről teljesen lemondtam (hobbik, sport, stb. megszűnt létezni, sőt, kevesebbet is dolgoztam) és minden időm az otthoni segítség tette ki (főztem, takarítottam, gyerekekkel foglalkoztam).

A gond, hogy most én is kimerültem (akinek volt depressziós a családjában, tudja miről beszélek), viszont panaszai rám nagyon csalódottá tettek, mert ha ezt magas elvárásnak találja még így is, akkor nem tudom mire gondoljak. Talán megbánta a gyerekeket és rám tolja a felelősséget?


Mit lehet tenni, hogy feleségem akaratereje nagyobb legyen (az élethez, gyerekekhez, magához) és ne rám tolja a felelősséget? Természetesen pszichoterápiára intenzíven jár. Ha dolgozna, akkor ugyanúgy komplexusai lennének (gyomorgörccsel ment be dolgozni és alig talált munkahelyet magának), ezért gondoltam jó ötletnek a gyerekvállalást, mert azzal 5 évig szépen lefoglalta magát, de most hirtelen (több hónapja már) piszchózisos tünetei lettek és képtelen lett nem csak a gyerekek fiziológiai gondozására, hanem önmaga ellátására is (pl. nem mer egyedül maradni, stb). Tehát súlyos beteg, és most úgy néz ki, én (illetve az elvárásaim) tettem beteggé? Én örülnék a legjobban, ha inkább elmenne dolgozni és bármennyire is nem szimpatikus, de nevelje egy bébiszitter a gyerekeinket, ha ettől jobb lesz összességében. De olyan nincs, hogy se munka, se család. Akkor mit szeretne? Elválni, elvinni a gyerekeket, megélni munka nélkül a vagyonunk feléből és anyukájával élni?


Valaki hasonló helyzetben? Mit lehet itt tenni? Lehet ezt orvosilag kezelni még?


2018. júl. 23. 10:50
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
Már leírtam, szerintem most jön az a rész, amikor nagyobb terhelés kell neki. Eddig próbáltátok máshogyan, orvosi segítséggel, gyógyszeres kezeléssel, kímélted, amitől tudtad, támogattad. Mást már nem tudsz tenni. Vannak az emberi létnek korlátai. Hagyd egy kicsit, hadd legyen most nagyobb felelősség rajta. Így sem boldog, kiegyensúlyozott, egészséges, akkor mivel lenne rosszabb, ha azt próbálnád meg, hogy nem hagysz rá ennyire mindent, nem erősíted a negatív viselkedését, cselekvésképtelenségét azzal, hogy ennyire a „keze alá dolgozol”? Ezzel most csak azt éred el, hogy akaratlanul is támogatod a destruktív viselkedését. Nehéz neki a munka? Akkor lehetőséget biztosítottál neki, hogy ne dolgozzon. Nehéz neki a gyereknevelés? Akkor vettél fel segítséget hozzá. Ha jól értelmeztem, a háztartás vezetéséhez is. Besegítsz az otthoni teendőkbe. Nem ideális neki a sport, amit próbált? Akkor leállt az egésszel. Vannak más munkák, más sportolási lehetőségek is, amik a gerincét kímélnék, mégis jót tenne, ha valami lefoglalná az elméjét, lefárasztaná a testét. Le kell állnia a kifogások keresésével, a hárításokkal ahhoz, hogy valami változást érjen el.
2018. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem veled van a gond kérdező.


Ugyan nem érint a betegség, de így kívülről már most az agyamra megy a stílusod és látásmódod, hátha még egy beteg embernek kellene ezt elviselnie.


Mártírkodsz, mintha mindent te csinálnál és irányítanál, a nő pedig balf.sz lenne és életkeptelen.


Előtted milyen volt? Dolgozott? Voltak barátai? Volt közösségi élete? Volt hobbija, amit a saját öröméért csinált? Végzett házimunkát, ellátta magát?


A leírtak alapján nekem úgy tűnik, hogy követett külföldre úgy, hogy karrierre ott nem számíthatott, sem barátokra, de még az anyjára sem(le merném fogadni, hogy ezért neheztel rád, mert úgy érzi miattad feladta a számára fontos dolgokat).


Megszüntek az emberi kapcsolatai, kudarcok érték a munkahelyén, eltávolodott mindenkitől. A gyerekvállalás KÖZÖS döntés, NEM a te döntésed volt, ez ugyanúgy az ő érdeme is(pozitív értelemben). Házasok vagytok, NEM te fizeted a bébiszittert és a magánbölcsit, KÖZÖS kassza van, TI fizetitek. Teljesen normális, hogy a gyerekek bölcsibe járnak(állami intézmény híjján magánba, illetve ha a legjobbat akarod nekik akkor alapból magánba) és hogy besegít valaki egy többgyerekes családnak. Másoknál ez nagyszülő/barátok/rokonok, nálatok ezek hiányában ez a bébiszitter.


A segítség nem a feleségedről vesz le terhet, hanem RÓLATOK, hisz a gyereknevelés a KÖZÖS feladatotok.


Az, hogy te vagy a kenyérkereső, szintén KÖZÖS döntés, nem a tiéd, hisz ő ezzel egyetért. MINDEN PÉNZ KÖZÖS A HÁZASOKNÁL FÜGGETLENÜL ATTÓL, KI MENNYIT KERES MEG.


Az, hogy lemondtál a saját hobbidról a TE döntésed, akkor is, ha a feleséged esetleg kérte, nem kenheted rá ennek is a felelősségét. Az, hogy neki van(jóga vagy mittudoménmi) hobbija, nem teszi rossz emberré vagy rosszabb anyává, az a normális, ha az ember fordít magára is időt, ettől ő nem lesz kevesebb.


A hobbikat is KÖZÖSEN fizetitek, hiszen házasok vagytok és a vagyon/bevételek közösek. Tehát nem az van, hogy te fizeted neki a jógát, miközben te nagylelkűen feladtad a hobbid.


Istenem, a bicska kinyílik a zsebemben, ahogy írom a választ, hogy felnyissam a szemed, hogy ezt a mártírkodást abbahagyd végre.


Remélem te is jársz terápiára, mert ez a brutális önsajnálat, ami belőled árad még neten keresztül is káros. Ömlik a feleséged lenézése és hibáztatása a kérdésből és a válaszaidból, nem csoda, ha egy ilyen kemény helyzetben(kiköltözni a semmibe kilátások nélkül) belezakkant szerencsétlen.


Költözzetek egy kis időre külön külföldön (gyerekek megosztva egy hét itt, egy ott), most minél távolabb van tőled, annál jobb neki(nem az anyjánál), rá kell jönnie, hogy erős és kiegyensúlyozott, ha nem vagy ott.


Te meg járj külön! terápiára lehetőleg ugyanahhoz, akihez a feleséged is jár.


Ha nem fogsz szerencsétlenként és az életed elrontójaként tekinteni a feleségedre ő sem fog így tekinteni magára.


Neked bejött a tutti, értem én, hogy zavar, hogy a feleséged nem boldog, de ez nem az ő hibája.

2018. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
A 19-es jól leírta. Ahhoz viszont hogy egy jól béálított gyógyszeres kezelést kapjon viszont be kell feküdni a pszihiátriára.Ezek a gyógyszerek nem egyből hatnak, azért kell monitorizálni a beteget. Nem sértésként írtam.
2018. júl. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
Van. Először elmondom neked, hogy én 10 évig füvet szívtam, éjjel nappal. Nem a cucctól voltam elmeroggyant, azért cuccoltam, hogy ne érezzem, hogy az vagyok. Ugyanez a feleséged, csak ő gyógyszerekkel csinálja. Tehát, a betegségét nem tudod eltűntetni azzal, hogy lebeszéled róluk. Azért használja őket, mert ameddig a hatása alatt van, egy másik világban él. Azt kellene elérned, hogy akarjon ebben a világban élni. Ezért írtam a 8. válaszomban, hogy segíts neki abban, hogy megtalálja helyét, legyen rajta felelősség, legyenek céljai, legyen sikerélménye, munkája. Olyan életet éljen, hogy magától mondja azt, hogy "Ma nem veszem be, még ezt meg kell csinálnom." Ha ezt eléred-nem egy hónap alatt- abba fogja hagyni a gyógyszereket is. Ha a munkádat feladni nem tudod, vagy ez túl nagy lépés neki, akkor kezdjétek kisebb célokkal. Építsen egy kertet, alakítsa át a házat, menjen el tanulni valamit, csináljon bármit, amitől azt érzi, hogy igenis érdemes élni, ott veletek, nem kábultan feküdni az ágyban.
2018. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:

A 22-esnek igaza van, köszönöm, hogy segített rávilágítani arra, hogy bennem is hol lehet hiba. Baromira igaz, hogy a házasságban minden közös, és nagyon bántó lehet, ha így fogalmazok, hogy fizetem, stb. Ezen igyekszem változtatni és többes számot használni.


Sajnos nem volt neki korábban egyetlen hobbija és barátnője, de még komoly munkája sem. Emiatt eléggé rosszul esik, mert jogosnak érzem, mikor azt írták, hogy nem kellett volna gyerek, stb. De a házassággal direkt emiatt 5 évet vártam, ezt mind ketten, külföldön éltük le, hogy kiütközzenek a hibák, lássam, hova fejlődünk. És akkor (mivel ez kvázi feltétele volt a házasságkötésnek) összeszedte magát, lett munkája 2 évig (egészen a szülésig), rendben tartotta a háztartást, még sportolni is eljárt külön. Sajnos ezek mind kívülről, az én "utasításomra" jöttek, és nem belső motiváció volt. És hiába nyertem látszólag, ezek szerint mégis visszaütött. Ezért írtam, hogy neki is a személyiségén kell fejleszteni, mert kell, hogy nélkülem is legyen érdeklődése, vagy csak olyan képessége, hogy nélkülem/anyukája nélkül meg tudja nyugtatni magát. Úgy vettem észre, ezen dolgozik már a kinti pszichiáter. De mégegyszer köszönöm, az anyagiakat illető szóhasználatomban tényleg nem szabad E/1-ben nyilatkoznom továbbiakban, ez biztosan nem tesz jót önbizalmának.

2018. júl. 23. 13:15
 26/50 A kérdező kommentje:

Amit a 21,23,24-es válaszoló írnak (többlet terhelés, felelősség vállalás) azon dolgozik a kinti doki végre. Hiába mondom én is ugyanezt neki, az viszont bántás tőlem. Ezt kéne rendbetenni... Hogy ne is az "apja" legyek, ne is "basáskodjak", hanem csak társ, akire hallgat. És örülnék, ha jobban, mint az anyjára. Annyi rémtörténetet olvasni, mikor az anyós túlságosan bent van (érzelmileg) a gyereke házasságában.. Én vagyok a szenvedő ebben, mégis nem látom, mit tudnék tenni. Ezt a leválást a lányának kellene rendeznie (a doki segítségével).



Szerintetek, ha megmutatnám feleségemnek ezt a fórumot, mit váltana ki belőle? Szerintem azt, h elárultam, stb. biztos valami negatívot...

2018. júl. 23. 13:20
 27/50 anonim ***** válasza:
32%

Jó lenne, ha nem csak az anyagiakra vetítenéd ezt ki.. mi az, hogy te vagy a szenvedő f? Az, akinek beleszólnak a házasságába és a dolgaiba, az a szenvedő fél, te max xedik ember lehetsz, akinek ez rossz. A feleséged van elnyomva elsősorban, te max másodsorban, de ő az, aki a legnagyobb terhet viseli, nem te.


Már, ha egyáltalán nálatok törtenik ilyen.


Látom felesleges volt a hozzászólásom, nem tudsz kibújni a mártírkodásból.


Ez a mostani helyzet csak másodsorban terhel téged, a feleséged a szenvedő alany.



Nemrég olvastam a Tamás bátya kunyhóját, tisztára úgy viselkedsz, mint az egyik nő benne.

2018. júl. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:
A 22-est kérem, hogy írja már meg konkrétabban legyen szives, hogy miért okozom én a boldogtalanságát feleségemnek (mármint azon információk alapján, amit eddig rólunk a válaszaimból megismert). Nyilván velem (is) van baja (ez volt az indító kérdésem). Ezért kérdezem, mi lehet a gond velem?
2018. júl. 23. 13:38
 29/50 A kérdező kommentje:
22-es (és 27-es, ha jól gondolom) fogalmazz kicsit egyértelműbben, mert kicsit mintha rébuszokban beszélnél. De az, hogy így reagáltál, biztos nem véletlen. Sokat segítene, ha bővebben kifejtenéd, megmagyaráznád. Bocsánat, ha nem értem.
2018. júl. 23. 13:40
 30/50 anonim ***** válasza:
Kérdező,ne idegeskedj mert nem a te hibád. Ezt a betegséget a családjából hozta,és 100% hogy megvolt benne a hajlam. Többet nem hiszem hogy tehetsz,neki is fel kell ismernie hogy ez így nem jó. Álljon a talpára és határozza el hogy meg akar gyógyulni,bármi áron is. Itt mindenki szenved.
2018. júl. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!