Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nem veszi ki a részét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem veszi ki a részét a távkapcsolatból. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Több, mint 3 éve vagyunk együtt, ebből 2 év távkapcsolat. 350 km választ el minket. Ő már dolgozik, én egyetemista vagyok,nagyon sok órám van, ráadásul az utazás is nagyon hosszú és költséges. Első éven nem úgy mentek a dolgok, ahogy kellett volna, ritkán találkoztunk, megcsaltam a páromat, megbocsájtott. Az volt a kikötés, hogy 2 hetente menjek haza. Onnantól kezdve minden 2 hétben hazautaztam, ami nem csak anyagilag volt megterhelő, de szellemileg is, ráadásul ő soha nem pótolt az utamba, mert szerinte az az én dolgom, az övé pedig, hogy várjon otthon. Jelzem, dolgozik, a szüleivel él, semmire sem kell fizessen. Hozzám az eddigi 2 év alatt összesen 3X jött el, azt mondta, azután, amit tettem, nincs kedve. Idén államvizsgázok és nem tudom megoldani, hogy hazamenjek 2 hetente, mondtam, hogy inkább pótolok én is a szállásba, csak jöjjön ő többször. Azt mondta, nem az ő dolga és, hogy nem elég fontos nekem az egész, azért nem akarok hazamenni. Én tényleg mindent megteszek és próbálom jóvátenni, de muszáj a tanulással is foglalkozzak, ráadásul az utazási költségek és a lakbér kifizetése után kevés pénzem marad a megélhetésre, ő pedig folyamatosan szórakozni jár és pancsolja a pénzt, de azt mondja, az én hülyeségem, oldjam meg. Én nem akarom, hogy pénzt adjon nekem, de ugyanúgy az ő érdeke is, hogy találkozzunk, ráadásul a szüleim pénzét költöm, ami miatt rosszul érzem magam. Ez természetesen őt nem érdekli és nem tudom, mit tegyek. Nagyon szeretem, de vagy a tanulás mellé állok, vagy utazgatok. Ő biztos, hogy nem fog idejönni. Azt is ajánlottam, hogy félúton találkozzunk, azt mondta, hogy egy lépést se megy el otthonról, egy évben maximum 2X jön fel. Arról ne is beszéljünk, hogy neki a busz ingyenes lenne, csak szállást kéne fizetni arra a pár napra. Tényleg én nem akarom eléggé? Úgy érzem, ő nem veszi ki a részét ebből az egészből és nagyon fáj. Nem hányhatjuk fel mindig a megcsalós témát, ő is csinált egyet, s mást a kapcsolatunk folyamán és elméletileg megbocsájtott nekem, ahogy én is neki. Együtt terveztünk mindent, de ha ennyire tudok rá számítani a későbbiekben is, akkor gondolkodnom kell rajta. Egyébként van köztünk 9 év korkülönbség. Nagyon nehéz volt ez a 2 év is, főleg a sok utazgatás nehezítette meg. Hiába mondom, hogy tanulnom kell, őt nem érdekli semmi. Mit tegyek? Szeretnék tisztességesen leállamvizsgázni, de őt se akarom elveszíteni.21/L

2018. okt. 4. 00:27
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

amit utoljára írtál, az tipikusan a lelkileg bántalmazó kapcsolatra illik. a te döntésed, hogy maradsz-e benne.


jó esetben egyébként szakítani fog veled, ha végzel.


azért írom, hogy jó esetben, mert rossz esetben még évekig fogja leépíteni az önbizalmad, majd 30 évesen ott állsz egy emberi roncsként, sz*r munkával (nem fogja hagyni, hogy szárnyalj), esetleg 1-2 gyerekkel örökre hozzá kötve. és mindig is csalni fog, mert hogy te is megtetted már.


(zárójelben: az egyetemen 100-szor különb fiúkat találtál volna. kicsit okosabban is kihasználhattad volna ezeket a klassz éveket.)


a legjobbakat kívánva:

38/N

2018. okt. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
86%

"Nekem ő az első komoly párkapcsolatom, első nagy szerelem. Bármikor próbáltunk erről beszélni, mindig elhitette velem, hogy mással még ilyen se lenne. "


Ez az, félsz kilépni a komfortzónádból.

Annyi idős vagy, mint a lányom, ha ő lenne ilyen helyzetben, leülnék vele, és felráznám ebből az állapotból.

Fiatal vagy, kelendő korban vagy, lassan már államvizsgázol. Ne kösd le magad egy ilyen önző alak mellett!

Mi az, amiből azt gondolod, hogy szeret? A szeretet az nem egy megfoghatatlan misztikus fogalom. Napi szinten érezhető jelei kellene, hogy legyenek. Egy férfi, ha szeret, az nem így viselkedik. Ez az egész így nagyon izzadságszagú, lényegében te teszed oda magad, ő pedig elfogadja azt, ami számára jó ebben.

2018. okt. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyel mar ennyire ostoba. Ez a hapi csek fix uritest akar ket hetente, mikozben keresheti a kovetkezo csajat.
2018. okt. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
86%
Ami meg a gyakorlati részét illeti: Én nem járkálnék hozzá. Tanulásra, államvizsgára koncentrálnék. Aztán nem tudom, mi a terved, mész-e tovább, vagy mész dolgozni. Én a helyedben erre koncentrálnék, aztán egy jó munkahelyre, vagy jó gyakornoki állásra. Hidd el, kinyílik majd a világ, pasik terén is. Azt nézd, ami Neked jó, akár az országnak azon a részén vállalj munkát, ami Neked a legjobb. Add ki az útját ennek a pasinak, basáskodjon mással. Legyen önbizalmad!
2018. okt. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Mindenképpen továbbtanulnék, de úgy egyeztünk, hogy azalatt összeköltözünk, összeházasodunk, én pedig távoktatásban fejezném be. Nagyon át kell gondolnom a dolgokat, nem olyan életet akarok, ahol folyamatosan parancsolgatnak és rongykét tekintenek rám.
2018. okt. 4. 08:52
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Ébresztő!!! Ez egy bántalmazó kapcsolat!

Zsarol, manipulál, korlátoz. Olvass utána hogy tönkreteszi az embert egy ilyen kapcsolat.

Miért gondolod, hogyha együtt éltek jobb lesz? Mert akkor már nappal sem mehetsz el a barátnőiddel? Mert hogy gondolod, hogy elmész kavézni a barátnődhöz, mikor vele is lehetnél? Meg biztos pasizni mentek stb. Meg 10 perccel később értél haza melóból, kivel voltál???? Na szóval kb. hasonló dolgok várnak rád, jobb semmiképp nem lesz. Csak elpazarlod és tönkreteszed a szép éveid.

Komolyan el tudta hitetni veled, hogy mással ilyen se lenne? Én 33 éves vagyok, bár 11 éve a férjemmel, de előtte is volt pár kapcsolatom, jobb is, rosszabb is, de nyugtázhatom, hogy ilyen sz.r, mint amit ide ecseteltél messze nem volt. Bár én eleve nem viselem el hosszú távon az ilyen egyoldalú dolgokat, mint ami most nálatok is van, és a korlátozásban se vagyok partner, szoval nekem egy ilyen srác gyorsan lapátra került volna.

Azt gondolom,ennél csak jobb várhat rád, ott az egyetemen szerintem 100× különbet is találsz, és legalább még utazgatni se kell.

Én mindenképp azt tanácsolom, hogy a legrövidebb uton dobd ki. Koncentrálj a tanulásra, az sokkal fontosabb. Az elején még biztos szomorú leszel miatta, de hidd el, később áldani fogod ezt a ddöntésed.

2018. okt. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
"nem olyan életet akarok, ahol folyamatosan parancsolgatnak és rongykét tekintenek rám." - már most abban élsz évek óta.
2018. okt. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

"távoktatásban fejezném be" - mellette? soha.


ezt a 3 évet is csak azért tudtad megcsinálni, mert csak 2 hetente találkoztál vele. képzeld el, mi lenne, ha amit eddig írásban kaptál tőle, az élőszóban jönne.


a barátok véleménye nem számít. valószínűleg ők is fiatalok, vagy az ő barátai, akik nem élnek benne ebben a szörnyű kapcsolatban.

2018. okt. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nagyon sokan mondjuk itt Neked (köztük páran Anyud korosztályából is): Pocsék, szar életed lesz, ha mellette maradsz, már most vannak látható jelei. Szakítsál vele.

(Egy basáskodó p...öcs, neki amúgy nagyon kívánom, hogy "emberére találjon" a következő kapcsolatában).

Neked pedig legyen eszed, szorítok!!!!:)

2018. okt. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez a csávó már pedig nem bocsájtott meg.


Azért nem gondolkodtatott el egyszer sem, hogy 1: 30 évesen is az anyjáékkal lakik, 2: alig néz feléd ,3: dolgozó ember és te adsz pénzt a szállására?


Már ez első is nagyon gáz egy dolgozó embertől, ha csak nem tanul valami baromi nehéz szakon és még amellett dolgozik.


Ez egy lusta, gerinctelen féreg, aki nem szeretett sose. Ha szeretett volna egyszer is, önfeláldozóbb lenne és méltatna annyira, hogy élőben szakítson veled.

2018. okt. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!