Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jól érzem, hogy irreális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól érzem, hogy irreális elvárás ez a férfiak felé?

Figyelt kérdés

Munka után én irodalmat olvasok, nyelvet tanulok, edzek, elsajátítok egy új receptet és nem szeretem pocsékolni az időmet, csak úgy tudom álomra hajtani a fejemet, ha valami értékteremtő tevékenységet csinálok aznap.

Eddig minden párom azt csinálta, hogy munka után belustult, szörfölt a neten, hülyeségeket nézegetett, esetleg elment edzeni és nem nagyon voltak nyitottak mikor próbáltam motiválni őket a közös tanulásra.

Azt vettem észre magamon, hogy egyre jobban idegesít, hogy ilyen "lusták". Azután belegondoltam, hogy lehet én vagyok az egyedül, aki ennyire belemerül délutánonként a tanulásba? A legtöbb ember délután egy kis testmozgáson kívül nem csinál semmit és nekem vannak torz elképzeléseim, hogy ki kéne használni a lehetőségeinket? Félreértés ne essék, tényleg nem nézek le senkit, csak meg akarom tudni, hogy én vonzok ilyen laza férfiakat vagy egyszerűen ez a norma és az én életvitelem a ritkább?


2018. okt. 8. 00:12
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
35%

Utolsó hangoskönyvről hallottál már?

Hanganyagokról esetleg?

Esetleg PDF felolvasó szoftverről?

Már hoztam neked 3 megoldást.

2018. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
14%
Hanganyag ? Az van, zenet hallgatok. De fokozom, muveszfilmeket se nezek :))
2018. okt. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Igen, abban igazatok van, hogy a munka jellegéből is adódik, hogy kinek mennyi energiája marad. Az én munkám nem fárasztó és a munkahelyválasztásnál nekem szempont volt, hogy mégha az anyagiak nem is a legkedvezőbbek, de energiában és időben nekem megérje, mert tudtam, hogy én ilyen típus vagyok. Nekem valahogy teljesen más a hozzáállásom a dolgokhoz. Én is BKK-n az angol szókártyáimat szoktam használni és olykor hanganyagot is hallgatok, ha vezetnék akkor én is azt az alternatívát választanám :)
2018. okt. 8. 14:00
 24/30 anonim ***** válasza:
83%
14-es hozzászólónak igaza van, nagyon munka függő, hogy kinek mi a kikapcsolódás. Én elég fárasztó szellemi munkát végzek, számítógép előtt, nagyon oda kell figyelni, sokat kell gondolkodni. Nekem a fizikai aktivitás az igazi kikapcsolódás, munka után nem nagyon van igényem és energiám komolyabb szellemi igénybevételre. Ha fizikai munkát végeznék, akkor meg pont fordítva lenne.
2018. okt. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, én is olyan vagyok, mint te (Hamvas Béla megütötte a fülemet, azaz a szememet :-)

De nem várom el mástól, hogy olyan legyen, mint én. Csak tudjunk kompromisszumokat kötni. Engem pl nem zavar ha ő tévézik amíg én olvasok, csak ne várja el, hogy én is tévézzek vele, mert az kizárt.

Viszont én is szeretek néha lustálkodni, ez van :-)


Szóval nem kell, hogy a másik a te életedet élje, az kell, hogy legyen kölcsönös vonzalom és kompromisszumkészség.

N 41

2018. okt. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
69%

Mi bajotok van a tévével, vagyis a sorozatokkal? Én onnan szerzem minden tudásomat - vagyis inkább hallok valami érdekeset, és utánanézek a neten, így én vagyok az az autista jellegű emberke, aki minden témáról tud egy agyonnyomozott, triviális dolgot.


Kérdező, ennyi erővel meg mások mondhatnák neked, hogy az ő számukra igénytelen vagy munkaválasztás szempontjából.

2018. okt. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
58%

A saját szabadidejében hadd csináljon már azt, amit szeretne. Megengeded neki? Ha őt nem zavarja, hogy tanulsz és képezed magad, téged miért zavar, hogy őneki más tevékenység okoz örömöt?

Fordított helyzetben, ha te lógnál heti 1 hónapot a Failbookon, ő meg arról konzultálna veled, hogy Kantnak vagy Heideggel-nek volt-e igaza, egy hét után lapátra tennéd.

Komolyan úgy lógsz rajta, mint egy kullancs.

2018. okt. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
83%

Pár megjegyzéssel már trokklodtam itt, de érdemes volt olvasni a válaszokat így a kérdezőnek összegzem:


Örülök a Hamvas Béla olvasásának, és annak hogy végre feltehetőleg huszonévesen elkezdtél nyelvet tanulni, de mesélek az életről.


Hozzászólt itt hegesztő, aki nap végén pihenni akar.

Csodálod ?? Olyan ember, aki veszélyes, komoly szakmát művel. Miatta tudsz a BKK buszra felszállni, miatta tudod felkapcsolni a villanyt mert az erőműben elkészíti a vasszerkezeteket, tárolókat, miatta megy át a busz a hídon mert nem lenne híd ha ő nem lenne.

Nem Hamvas Béla miatt, nem azért, mert angolul tanulsz, hanem azért mert ő komoly munkát végez és munka után ledől henyélni. Ezért tud reggel korán kelni, a munkájára koncentrálni. Naponta látod a munkáját, élvezed az előnyeit mintha természetes lenne de nem az.


Persze sorolhatnám az informatikust, a műszerészeket, és sok szakembert, akik olyan tudással rendelkeznek amiről elképzelésed sincs.

De a kőműves, burkoló, ács munkájára is naponta szükséged van, sőt még a kukásokra is, azért nem élsz mocsokban. Ezek az emberek mind kellenek, szinte mindenkinek van haszna a társadalomban, nem tudom erről Bécike nem írt neked semmit ?? Pedig kellene, sőt mi több, néha érdemes csak körülnézni, nem sznobizmusból olvasni más gondolatait, elég sok érdekes dolgot megtudnál a világról.


Mivel kiválasztottad a számodra kényelmes melót, hiszen a célod valahol ellötyögni, olvasni a könyveidet, álomvilágban élni, de kérdezem én, mikor lesz saját erőből lakásod, otthonod ?? Vagy mégis, majd valami lusta, tanulatlan mellett kötsz ki, akinek van esze, szorgalma és megteremti neked ezeket ??


Üdv, egy "lusta" férfi, akinek van párja, rendezett saját otthona, szép új autója, angolul és németül beszél folyékonyan, ért a programozáshoz, bár nem programozó, és esténként néha belustul, és hülye sorozatokat néz.

2018. okt. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
85%
Nem mindenki ilyen aktív. Én elfáradok a munkában, ha hazamegyek, megfőzünk, rendet rakunk a párommal, mire végzünk este 6-7, és hétköznap mindenki él a hobbijának, ami lehet hogy nem épít, de nagoyn szórakoztató és kikapcsol. Hétvégén megyünk együtt ide-oda. Miért kéne mindenkinek úgy élnie ahogy neked? 26/N
2018. okt. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a munkája. Joga van a lazításhoz, de ha neked aktívabb életviteled van akkor nen biztos hogy kompatibilisak vagytok. Ezért nem lehet őt hibáztatni, de valahol meg tudom érteni ha téged ez zavar.
2021. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!