Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos a barátom kívánsága...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a barátom kívánsága arról, hogy ő "közös lakást" akar? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A barátommal szeretnék összeköltözni, közös életet kezdeni egyetemtől. A szüleim felajánlották, hogy mivel az otthon maradok egyetemen, vesznek nekem egy lakást, ha leérettségiztem. A barátom azt mondta, hogy ő albérletbe akar menni, ahol egyenlően indulnánk, nem akar a szüleim által vásárolt lakásba menni, olyan lakást akar, ami az övé is. Én azt mondtam, hogy mivel neki új bútorai vannak, a bútorait behivetnénk a lakásba, így az övé is lesz. Meg azt is mondtam, hogy egy ismerősöm a vőlegénye lakásába szült gyereket (becsúszott gyerek), úgy hogy ő tartja el, amíg a lány tanul és a gyerek pici. A barátom mondta, hogy az más, mert ott a pasié a lakás. Meg azt is felhoztam, hogy a fodrászomnak is van lakása, a barátjának is, a barátjának mégsem volt ciki kiadni a lakást és a barátnőjéhez költözni, mert az a lakás jobb helyen van.
2019. febr. 19. 11:53
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
88%

Ja, csak nem az albérletet kell majd fedeznie, hanem lehetséges hogy egy kölcsönt is. Lakásvásárlásnál is általában fizetnek albérletnek megfelelő összeget, csak azt a lakás törlesztőrészletébe forgatják, ami saját lesz.

Biztos nem költöznék albérletbe, ha saját lakásba is mehetek. Nagyon hülyének kell ahhoz lenni.

2019. febr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Szerintem azért a közösen vett lakás más. Abban ő is választ, ő is rendezi be, belefizet, együtt fizetnénk a törlesztőrészletet.
2019. febr. 19. 13:22
 13/33 anonim ***** válasza:
30%
Mindenki àtsiklik a legfontosabb fél mondat felett. "Szerintem az a fontos enyém legyen a mozdîthatalan övé a mozdithato" az oké, hogy a szüleid azt szeretnék, hogy tiéd legyen a lakàs. Az is, hogy nyilvàn biztositod magad. Nem azzak van a gond, hogy a tiéd lenne csak, hanem azzal, ahogy ezt közvetited. Mert hiàba a púder a sok ismerősödröl ennek a mondatnak a lényege ez"legyen enyém a lakàs, az a tuti, aztàn ha szétmegyünk, akkor én maradok, te meg fogod a cuccaid és szia" és ez a hozzààllàs az amit ÉREZ a baràtod. Ha simàn az lenne, hogy nàlad laktok lehet belemenne, de érzi, hogy még meg sincs a"közös otthon" de ö màr a mozditható "alkatrésze". És ez csak a stilusból. Tehat nem a ténye a gàz, hogy igy lakjatok, hanem.ahogy valójàban erről vélekedsz...
2019. febr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
77%

Nyugodtan lehet lepontozni és jelenteni!



Rémísztő számomra, hogy ennyire naiv nők vannak és ráadásul diplomát kapnak.


Komolyan albérletbe mennél vagy akár hitellel kezdenéd az életed, mert a komplexusos, pszichésen impotens palid nem bírja feldolgozni, hogy a te lakásodban élnétek???


Vágd ki a palit a rákba! vagy ha akkora kan, akkor vegyen ő egy lakást!


Remélem anyádék megkímélnek attól, hogy baromságot csinálj egy lúzer miatt! Mert ez a srác egy vesztes!

Ráadásul mi a garancia arra, hogy 2 hét múlva nem hagy el? És mi lesz, ha majd többet keresel...vagy inkább elmész takarítani, hogy nehogy megsértsd a pici lelkét, ha 324 forinttal több lesz a fizud?


Szánalom!

2019. febr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem tedd össze a két kezed, hogy ilyen lakásárak mellett anyádék tudnának neked venni egyet! Mert te magad 10 év múlva se tudnád összeszedni az árát! Kiadni meg tök hülyeség lenne, én a szüleid helyében biztosan nem mennék úgy bele,azért egy albérlő nem vigyáz soha úgy egy lakásra, mint egy tulaj. Szóval szülőként úgy biztos nem vennék lakást, hogy aztán mindenféle albérlő amortizálja le, miközben a lányom nem lakik ott azért, mert a kis tini pasikája önérzetét sérti. Ha a barátodnak nem tetszik,akkor menjen lakni,ahova akar,nem kötelező beleülni a jóba. Te meg ne legyél buta, ilyen fiatalon kicsi az esély,hogy a jelenlegi pároddal maradsz életed végéig, de a lakás a te otthonod lesz mindig is, ami segít majd elindulni az életben.
2019. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
81%

Igaza van 28%-nak.

Eszedbe ne jusson pénzt kidobni albérletet, ha van saját lakásod.

Nagyon gondolkozz el a barátod azon kijelentésén, hogy más az, ha a pasinak van lakása.


Anyadekra is hallgass, soha semmilyen körülmények között ne mondj le a lakásod teljes tulajdonjogarol.

Nagyon fiatalok vagytok, bármi történhet.

2019. febr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
51%
Remek lesz ezzel a pasival együtt lenni kesobb... te nem kereshetsz tobbet. Te ne fejleszd majd magadat, te ne csinalj semmit, mert te a no vagy, majd o a nagy komoly ferfi csinalja.
2019. febr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
90%

Pénzügyileg tudatos, értelmes ember két kezét összeteszi, ha viheti a seggét egy albérlet díjtól mentes lakásba, és megelégszik a tulaj a rezsi felével. Gyűjthettek pénzt, miközben mégis külön éltek, ez olyan lehetőség, ami a fiatalok 90%nak konkrétan nem lehetséges.


Ő meg nyivákol a sértett önérzete miatt. Az ilyen alakokat nagyon gyorsan le kell építeni az életedből, mert csak visszahúznak.

2019. febr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem meg lehet érteni a pasit. Ha simàn, normàlisan lenne ez a lehetőség, akkor senki sem hülye, de olyan àron, hogy ő itt valami lecserélhető, mozdîtható díszlet. Akinek ahogy nézem beleszólsàsa semmibe nem lesz, mert majd midnenről anyukàék döntenek kiskiràlylànnyal neki meg csend... Hàt ennyit nem ér az egész....persze ha normàlisan lenne, akkor mindenkinsl szîvesen beülne a tutiba, de hogy te mint valami megtűrt éljél valahol, és ez levàgós a kérdező stîlusàból, az annyira nem tuti.
2019. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Utolsó, akkor felezzük a lakás árát? És akkor fizessem ki a kocsija felét, nehogy egy nap kitegyen a kocsijából?


Nem vagyok elkényeztetett királylány, akinek a szülei parancsolnak, de apukám egyszer már elvált, azóta úgy védi a pénzét, mint az életét (anyuval 25 év után is külön bankszámlájuk is van, és sosem fizettek felesben semmit, hanem felváltva). Amit mégis közösen szereztek (pl a jelenlegi lakásunk), azt előbb-utóbb a nevemre iratták. És szerintem ez egy nagyon jó módszer: legyen tiszta, hogy ki mit hozott és ki mitt vihet.

2019. febr. 19. 15:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!