Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos a barátom kívánsága...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a barátom kívánsága arról, hogy ő "közös lakást" akar? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A barátommal szeretnék összeköltözni, közös életet kezdeni egyetemtől. A szüleim felajánlották, hogy mivel az otthon maradok egyetemen, vesznek nekem egy lakást, ha leérettségiztem. A barátom azt mondta, hogy ő albérletbe akar menni, ahol egyenlően indulnánk, nem akar a szüleim által vásárolt lakásba menni, olyan lakást akar, ami az övé is. Én azt mondtam, hogy mivel neki új bútorai vannak, a bútorait behivetnénk a lakásba, így az övé is lesz. Meg azt is mondtam, hogy egy ismerősöm a vőlegénye lakásába szült gyereket (becsúszott gyerek), úgy hogy ő tartja el, amíg a lány tanul és a gyerek pici. A barátom mondta, hogy az más, mert ott a pasié a lakás. Meg azt is felhoztam, hogy a fodrászomnak is van lakása, a barátjának is, a barátjának mégsem volt ciki kiadni a lakást és a barátnőjéhez költözni, mert az a lakás jobb helyen van.
2019. febr. 19. 11:53
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
95%

Azért kíváncsi leszek, hogy hányszor lesz azzal lezárva a leg alapvetőbb nézeteltérés is, hogy "... Akkor menj a pitsába és vigyed a szarjaidat is!" Azért a srác álláspontja is érthető valamilyen szinten. Én ebbe úgy mennék bele, hogy évente szerződés van, hogy ott lakhatok, ennyiért és ennyiért, amit kifizetés és papírozunk, aztán nem lenne olyan, hogy kivág, mint a taknyot, hacsak kedve szottyan.

32/f

2019. febr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

20# na látod ezzel a hozzáállással van a probléma.


Ha belegondolok, örülök is hogy egyikünknek sem volt semmije. Mindent együtt teremtettünk meg magunknak. Ha rosszul is alakulna a kapcsolat, biztos vagyok benne hogy bèkèben meg tudnánk egyezni.

2019. febr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Az mindig egy nehéz kérdés, hogy az összeköltözést hasonló esetekben hogyan lehet normálisan kezelni. Fogd fel úgy, hogy ez az első komolyabb feladat, ami a kapcsolatotokra vár. A leírtak alapján tökéletes, mindenkinek megfelelő megoldás aligha lesz, mindkettőtöknek kompromisszumot kell kötni, ha együtt képzelitek el a jövőtöket.


Még fiatalok vagytok, nem éltetek még együtt, előttetek az egész élet, fölösleges lenne már most egy közös tulajdonú lakással összekötnötök az életeteket. Ha nem lenne itt az a lehetőség, hogy a szüleid vesznek neked egy lakást, akkor a legkézenfekvőbb megoldás a közös albérlet. Ha bármi történik, összevesztek, sokkal könnyebb továbbállni, mint egy közös 15-20 éves jelzáloghitellel terhelt lakásból.


Valahol érthető a barátod félelme is, hogy ha a te lakásodba mennétek, akkor egyenlőtlen viszonyok alakulhatnak ki, nem lehetne semmibe beleszólása, és bármikor kidobhatnád. De szerintem hülyeség ilyenre rágörcsölnie, ennyi kockázatot be kellene vállalnia, ha komolyan gondolja veled. Ha előjönnek ezek a problémák, és közösen nem tudjátok megoldani, akkor az a kapcsolat kudarca, nem pedig annak, hogy kinek a lakásában laktok.


De ha a barátod semmi esetre sem akar a te lakásodba költözni (amit még meg se vettetek), szerintem a közös albérlet is egy jó kompromisszum lehet. Próbáljátok ki milyen a közös élet, csiszolódjatok össze, stb. Aztán ha bejön, akkor idővel lehet majd továbblépni. Ha nem jön be, akkor meg sokkal könnyebb egymástól szabadulni. A lakás vásárlást meg vagy elhalasztjátok, vagy megveszitek és kiadjátok.

2019. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!