Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos a barátom kívánsága...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a barátom kívánsága arról, hogy ő "közös lakást" akar? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A barátommal szeretnék összeköltözni, közös életet kezdeni egyetemtől. A szüleim felajánlották, hogy mivel az otthon maradok egyetemen, vesznek nekem egy lakást, ha leérettségiztem. A barátom azt mondta, hogy ő albérletbe akar menni, ahol egyenlően indulnánk, nem akar a szüleim által vásárolt lakásba menni, olyan lakást akar, ami az övé is. Én azt mondtam, hogy mivel neki új bútorai vannak, a bútorait behivetnénk a lakásba, így az övé is lesz. Meg azt is mondtam, hogy egy ismerősöm a vőlegénye lakásába szült gyereket (becsúszott gyerek), úgy hogy ő tartja el, amíg a lány tanul és a gyerek pici. A barátom mondta, hogy az más, mert ott a pasié a lakás. Meg azt is felhoztam, hogy a fodrászomnak is van lakása, a barátjának is, a barátjának mégsem volt ciki kiadni a lakást és a barátnőjéhez költözni, mert az a lakás jobb helyen van.
2019. febr. 19. 11:53
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
43%
Ha te úgy tervezed a jövődet, hogy semmiben nem közösködsz vele, neki meg ez nem felel meg, akkor nincs jövőtök együtt. Én teljesen megértem őt is, én sem terveznék jövő, családot olyan otthonba, amihez semmi közöm, és a legkisebb veszekedésnél a fejemhez vágják, hogy ha nem tetszik, elmehetek. Én albérletbe költöztem oda egy sráchoz, másik városba, ott vállaltam munkát, majd egy nagyobb veszekedés után kirakott, 2 éves kapcsolat után. A férjemmel már 30 fölött ismerkedtünk meg, nekem már volt házam, ő költözött hozzám, de amint volt rá lehetőségünk és eljutott oda a kapcsolat, vettünk közöset.
2019. febr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
71%

Ha olyan szerencsés helyzetben vagy hogy a szüleid tudnak és akarnak is neked lakást venni akkor miért mennél albérletbe? Jó, értem én hogy a barátod miatt de felesleges macera illetve anyagilag sem biztos hogy jó ötlet. Itt (ez most kicsit gonoszság) de elsősorban arra kell gondolnod hogy neked mi a jó. A barátod meg gyerekesen áll hozzá a dologhoz, pláne azzal hogy az más hogy ha a pasié a lakás. Nem vagyok feminista de azért álljon már meg a menet, a 21. század nem így működik.

Ha esetlegesen meg szakítotok és nincs lakásod akkor ott állsz hogy ki maradjon az albérletben, költözés, egyedül nehezebb fizetni stb. A saját magad szempontjából a saját lakás sokkal jobban megéri én mindenképpen abba mennék. A barátodnak meg tessék felnőni ha már egyetemre megy.

2019. febr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
88%
Jogában áll a kérdezőnek úgy dönteni, hogy ő olyan lakásban akar élni, ami csak az övé. A srácnak meg jogában áll nem odaköltözni. Ha ő közös otthont akar, lehet, hogy majd keres olyan lányt, akivel ezt meg tudja valósítani.
2019. febr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
38%
Kérdező, ezt mondom. Nincs ezzel az egésszel baj, ez érthető. Îgy nöttél fel, jónak érzed, ezt képviseled. Van, ahol ez működik, làsd szüleid, van, ahol nem làsd a te kapcsolatod. Egyébként éretlennek tartalak az együttélésre, mert gyerekes példàt hozol. Egy autó, amivel elmegyünk A-ból B pontba, nem ugyanaz mint a lakàs ami ELVILEG az otthonod, függetlenül a tulajdontól kié. Az az egyik legkomolyabb tényező az életben. Tovàbbra is erősîted, amit îrtam. Te apukàd nézőpontjàval értesz egyet, amit hatàrozottan,néha akàr erőszakosan is képviselsz. Ezt làtja érzi a pàrod és nincs kedve ahhoz, hogy az első komoly vitànàl megkapja, hogy ez az én lakàsom, ami tőled stîlusból îtélve esélyes. Érthető, hogy a szüleid nagy lehetőséget adnak Neked a lakàssal. Az is, hogy ezzel élni akarsz. Az is, hogy a szüleid példàjàt akarod követni. Ez szép és jó îgy. De erre nem a pàrod a megfelelő partner, és egy életen ât nem kényszerîthetsz rà egy olyan vilàglàtàst,ami nem az övé. Pl fentebb îrta egy nő, hogy neki volt hàza, majd vettek közöst. Süt az îràsàból, hogy a sajàtot is úgy kezelte, hogy most itt lakunk és kész. Rólad meg ordît, hogy "enyém-tied" van és ez az amit a pàrod nem akar. Hogy kb úgy érezze magàt szivességből van ott, nem idióta aki nem akarja a segitseget, csak az ilyen tipusu segîtséget nem.
2019. febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
87%

"Utolsó, akkor felezzük a lakás árát?"


Ne felezd a lakás árát. Sőt, ha okos vagy, eleve törekednél arra, hhogy saját tulajdonú ingatlanod legyen. Az egy biztos pont.

És valljuk be, nem túl nagy az esélye, hogy egy tini kapcsolat lesz a végleges.

2019. febr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
52%

Itt igazából engem egy dolog érdekel amire nem adtál még választ: a te lakásodba tervezed leélni az életeteket is, vagy csak ugródeszka? Mert én ugyanilyen helyzetben voltam, szüleim vették nekem egy lakást, én abban laktam míg egyetemen tanultam. Fizették a rezsit, meg sz etkeztetesemet, majd diák melót vállaltam és onnantól a rezsit fizették, minden más költségemet magam. Párom oda költözött hozzám néhány év múlva. Ő is dolgozott egyetem mellett, be is akart szállni a költségekbe, de szüleim nem engedték hogy a rezsibe beszalljon, így a bevasarlasokba szállt be. De tudod ez nem mehet így életünk végéig. Mindketten éreztük hogy ez így nem jó, ő vendégként érezte magát ott. A te barátod is nem otthonnak fogja érezni, pláne ha te ennyire érezteted is vele hogy az a lakás a tiéd. A közös jövő kiepitesehez elengedhetetlen a KÖZÖS otthon, amit mindketten annak éreztek. Te már most arra hajazol hogy mi lesz ha elváltok, mi lesz a tiéd és az övé. A barátod nem fog egy életet leélni veled egy olyan otthonban ami neki nem otthon. Ezt jobb ha most tudod és elfogadod. És én teljesen meg is értem emiatt, pedig én a te helyzetedben voltam, nem az övében. Mi eladtuk a lakásomat, és önerőnek felhasználtuk az árát egy KÖZÖS ház megvételéhez, ahol mindkettőnk neve ott van a tulajdoni lapon. Így az ő otthona is. Hitel az ő nevén van. Én nem gondolkodok azon mi lesz ha elválunk, mert akkor eleve hozzá sem mentem volna. Én közös jövőt terveztem vele, ezért vettünk közös házat, otthont. Ami az ő otthona is. A te lakásod a te otthonod, nem az övé. Szüleid mintáját követni pedig nem hiszem hogy jó ötlet. Mindig külön kasszán voltak, akkor miért voltak együtt? Nem csoda hogy elváltak. A külön kasszás házasságok nem szoktak örökké tartani, ha valakit szeretsz azzal mindent megosztasz, ha meg nem szereted, akkor csak véded azt ami a tiéd foggal körömmel nehogy a másiknak jusson belőle. Ennyi az én saját véleményem. De így a hozzaallasodbol és a párod hozzaallasabol nem sok jövőt képzelek el nektek. Túlságosan más az elképzeléseitek és a felfogasotok.


26N

2019. febr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
75%
Ez az egyenlőségról szól, van akinek sérti a büszkeségét, ha eltartják. Az egyik ember ilyen, a másik olyan. Mindegy, hogy ki mit mond, a lényeg, hogy ti ketten tudjatok kompromisszumot kötni. Amennyiben nem megy, akkor vége lesz a kapcsolatnak.
2019. febr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
51%

"Anyáék nem szoktak beleszólni, de azt nem engednék szerintem, hogy a barátom fizessen bele bármit is a laskásba (mondták is többször, hogy vigyázzak, hogy a lakás teljes mértékben az enyém maradjon). Szerintem az a helyes, hogy a barátomé legyen a mozdítható, az enyém a mozdíthatatlan"


Egy értelmes felnőtt férfi nem fog úgy élni, hogy anyósék dirigálnak neki. Vagy milyen szinten kell majd pitizni anyóséknak, hogy a lakásban maradhasson? A hatalmas függetlenségnek magány lesz a vége.

2019. febr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
64%

"26N"


Majd ha esetleg 10-15-20 év múlva váltok, amire a több, mint 50% esély miatt megér egy gondolatot, majd lehet mégsem kellett volna milliókat átpasszolni a volt férjednek.

2019. febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
29-es, a korábbi lakása értéke, amit a közös házba raktak be válás esetén továbbra is különvagyon marad, tehát osztozkodásnál ő annyival többet fog kapni.
2019. febr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!