Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem van a baj, hogy a páromban a szövetségesemet is keresem?

Figyelt kérdés

40+os pasi vagyok. Volt már több párkapcsolatom a párhetes „együttjárástól” a másfél évtizedet is átfogó együttélésig többféleképpen. Előre bocsátom, hogy semennyire nem érdekel ez a tipizált közhelyes „nemek harca” és alapvetően nem vagyok sem nőgyűlölő, sem feminista, de hímsoviniszta sem. Nekem pusztán annyi a nézetem, hogy férfi és nő nem csak testileg különböznek. De kb ennyi.

Amit sajnálatos módon volt alkalmam megtapasztalni, hogy nagyon sok esetben, mintha egyesek úgy kezelnének egy párkapcsolatot, mint valamiféle szellemi párbajt, ahol győzni, vagy legalábbis bizonyítani kell. Mintha kötelező lenne, hogy egy kapcsolat egyben egy ilyen megfelelési kényszerrel átitatott folyamatos kihívás legyen.

Azután szintén eléggé ellehetlenítőnek érzem az állandóan kritikus, bíráló, el nem fogadó, belső feszkókat a másikra projektáló hozzáállást. És ez nem- és korfüggetlen. Ez nem férfi vagy női specifikáció.

De pl kaptam már meg velem együtt élő partnertől, amikor ingatlanozni mentem, hogy nincs fix, hogy miért kell ügyeletet tartani, miért megyek bele bizonytalanba, stb, ahelyett, hogy buzdított és biztatott volna, vagy legalább mellettem áll. Ehelyett nekem nem volt elég a bizonytalansággal megküzdeni, még pluszban jól le is húzott lelkileg. De ez csak egy példa. Ráadásul olyan élethelyzetben voltunk, hogy az ebbéli kiesés semmilyen szinten nem veszélyeztetett semmit, pusztán eltérő volt az értékrend. Ő az alkalmazotti jogviszonyt ismerte csak el én pedig inkább mindig szabadúszó és vállalkozó típus voltam, vagyok. De sorolhatnám. Közösen sok zenét hallgattunk, de ami neki nem csak nekem tetszett az le volt cikizve. Aztán egy másik kapcsolatomban megkaptam, hogy szerinte túl őszinte vagyok és értetlenül állt a hölgy azelőtt, hogy nem manírral viselkedem, hanem csak önmagamat adom stb stb.

Az én olvasatomban egy párkapcsolat nem egy ellenzékiség, hanem egy egymást támogató, egymásért kiálló, egymást biztató, buzdító szövetség. Tehát nem egy olyan viszony, ahol szándékosan terheljük egymást elvárásainkkal és kritikáinkkal, hanem ahol asszertíven állunk egymáshoz. Nyilván nem arra gondolok, hogy ne lehetne megbeszélni ha nem tetszik valami. SŐT! Igenis megbeszélni kell és nem passzívagresszíven jelenetezni és játszmázni. Ezekből is jutott már.

Savazások és ellenségképkeresés helyett normális, témába vágó, korrekt véleményeket kérnék. Nem egymás ellenségei vagyunk, csak beszélgetünk, ötletelünk.



2019. febr. 19. 20:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
37%

Nagyon jó téma, elgondolkodtató, amiről írsz, én is magamba néztem, ahogy olvastam. Köszi!

Egy a probléma: véleményem és tapasztalataim szerint itt nincs "közönsége" egy ilyen kérdésnek.

2019. febr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem nincs baj sem veled, sem a hozzáállásoddal.

32/f

2019. febr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Rockarc ***** válasza:
25%

40+-os pasi vagyok, es ertem, amit irsz. Kell hozza egy bizonyos erettseg, hogy az ember ezt be tudja latni. Es ez sokszor nem passzol az eletkorral, vannak, akik hulyen halnak meg.


42F

2019. febr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
25%

Ilyen szövetség ritkán alakul ki, mivel az ember általában egoista , vagy egyszerűen nem tud a másik “helyzetébe beleérezni.

Nekem szerencsém van, mert mi ilyen szövetségesek a pasimmal

Eddig mindig támogattuk egymást, amiben tudtuk. 35N

2019. febr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
47%
Teljesen normális. Viszont, tényleg nem ez a legjobb fórum, mert itt többnyire olyanok vannak, akik legyilkolják egymást kapcsolaton belül és fingjuk sincs az egészről. Játszmázó gyerekek felnőtt testben. Hát, nagy eszmecsere nem lesz.
2019. febr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
26%
Az exemmel voltunk így. Neki nagyon kevés önbizalma volt és mindig bizonyítani akart, hogy több nálam, jobb nálam. De mivel nem tudott hozzám felérni, ezért inkább lehúzott a saját szintjére. Én meg persze nem hagytam magam. Az egész kapcsolatunk egy párbaj volt. Aztán ebből tanultam. A mostani páromhoz másképp állok.
2019. febr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem baj, tetszik ez a gondolkodásmód. A környezetemben ritka azon párok, akik szövetségesei egymásnak, a legtöbb helyen a versengés megy, tudásban, anyagiakban, hatalomban, és ez látszik még külső szemmel is.
2019. febr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem,ez nem baj sőt ez lenne a normális.

De egy szövetség azért még is kötelék nem az a tingli-tangli elvagyunk és lesz valahogy...

Komoly megfomtolt döntés midkét fél részéről mert egy szövetség nem lehet egyoldalú -viszont a felek toleranciája és vérmérséklete az egyik fél engedékenysége vagy gyengesége akár túláradó szeretete illetve az erősebb partner magabiztossága határozottsága elbillentheti a mérleg nyelvét és a szövetség insabillá válik.


(?)


Mit tegyünk ha mi akarjuk a szövetséget de úgy érezzük a másik fél nem érzékeli csak a saját részéről közös' élményeket tőrténéseket?


Plusz még a nyugodt komunikáció után is meggyőződése;hogy minden a helyén van..


Úgy gondolom sok ilyen van,néha nem csupán sima önzés talán csak így nevelkedett az illető ez volt megszokott.


Egy valódi szövetség biztonság...


-Nyugalom és körül ölelő elégedettség

motiváció és folyamatos friss energia

,-levegő...amit öröm beszívni -olyan mint a szerelem.


N/40+

2019. febr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2019. febr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
3%
Nőben te sose keress szövetségest, egy nő nem ezért van veled. Viszont te az ő szövetségese kell legyél, másképp nem működik. Másképpen fogalmazva: ha egy nővel együtt élsz, akkor jellemzően az ő életét élitek...
2019. febr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!