Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek igazságos az anyagiak ilyen módon való felosztása így, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

1,5 éve élünk együtt a párommal,25 hetes terhes vagyok az első babánkkal.Sajnos már a 2. hónapban el kellett jönnöm táppénzre,így alig van bevételem.

Úgy néznek ki a kiadásaink,hogy ő fizeti a rezsit+jelképes albérleti díjat(rokon lakása), én pedig az egész táppénzemet ételre,tisztîtószerre stb.. adom be.A hónap végére természetesen mínuszosan jövök ki(tankolás,pár babaruha,sütizés),amit a tartalékaimból fedezek.Szerintetek ez így igazságos? El vagyok keseredve,hogy nem akar velem közösködni.Ő sokat tesz félre,én pedig 2x is meggondolom azt a heti 1 sütit,pedig a születendő babánk egészsége miatt vagyok itthon...


2019. febr. 20. 22:55
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
88%
Úgy éltek együtt,mint akik elváltak,ő meg kb nagy kegyesen hajlandó gyerektartást fizetni.Akarta ő ezt a gyereket?
2019. febr. 21. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
98%

Hát szomorú olvasni ezt.

Azt, hogy filléres a "párod" tudtad ezelőtt is. Ő tisztában volt vele, hogy most évekig rá fogsz támaszkodni?


Le kell ülnöd vele sürgősen megbeszélni ezt az egészet, mert ameddig te matekozni fogsz egy süteményen ő szépen félreteszeget aztán megpattan...

2019. febr. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
98%
"El vagyok keseredve,hogy nem akar velem közösködni." - Miért nem? Ezt a kérdést nagyon hamar rendeznetek kell, mert ha nem tudjátok letisztázni, akkor készülj fel arra is, hogy esetleg haza kell költöznöd.
2019. febr. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
93%

Igazságos mert mindenki egyenlő


De hogy normalis e ?

Mostanában igen de alapvetően nem , javarészt egy normalis férfi azért dolgozik hogy a családjanak meglegyen minden.


Szoval sorry, de mindketten ezzel a felállással jó nagy hülyeséget csináltok de főleg te.


Ki mint vet...

2019. febr. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
97%

Miért vagytok külön kasszán?

Vagy még mindig azt hiszi, hogy csak a pénzére hajtasz, és nem bízik benned. (Ebben az esetben balhé lesz, ha most elkezdesz pénzt kérni a babára hivatkozva.)

Vagy nem tervez veled hosszú távon, és azért nem közösködik veled. Nem a semmire tesz félre ennyit.

Te pedig úgy vállaltad be a közös gyereket, hogy tudtad, hogy nincs közös kassza. Ilyenkor benne van a pakliban, hogy akár egyből táppénzre kell menned. A GYED se lesz több. Miért vállaltad be a gyereket, ha anyagilag nem tudod vállalni?

Ha most hisztizni kezdesz a pénz miatt, annak akár szakítás is lehet a vége. Akkor se fog a pasid támogatni, legfeljebb szülés után kapod a gyerektartást.

Nem fog vigasztalni, hogy ez így nem igazságos. És ettől anyagilag se lesz könnyebb.

2019. febr. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
53%

Hú, húzós eset és hozzáállás...

1, Ha az ember arra adja a fejét, hogy gyereket vállal, legyen már benne annyi érettség, hogy egyből letisztázza az anyagiakat és egyéb fontos dolgokat. Elkeserítő, hogy milyen nemtörődömséggel szülnek sokan a nagyvilágba.

2, Ha az ember gyereket vállal, akkor próbáljon már meg spórolni előre... Részemről nem járnék sütizni vagy ilyesmi, ha azt érzem, hogy húzósak az anyagiak, hanem a gyerek lenne az első.

3, Tudtommal a táppénz a legrosszabb esetben is a kereset 50%-a, ami minimálbér esetén nettó 50.000, amiből azért kihozhatóak a dolgok. Én albérletben ennyiből kijöttem úgy, hogy 20.000 volt az albérlet.

4, Hogy jössz ki mínuszra? Honnét húzod elő a mínuszt? A tartalékod mennyi?

5, A levelezős dolog sem tiszta nekem. Levelezőn vagyok, félévente 5x2 nap. A heti 1-2 alkalmat mégis hogy hozod össze? :D A heti 1-2 alkalom egy lazább nappali félév, laza lógással.


6 és a legfontosabb: TE választottad ezt. Légy felnőtt és vállald a felelősséget.

2019. febr. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
91%

Mennyi a rezsi és a jelképes bérleti díj?

Valószínűleg eddig is te fizettél bele többet.

Miért te veszel babaruhákat? Közös a gyerek, közös a kiadás. Ha most csak te költesz rá, később is te fogod venni a pelenkát. Aztán te fizeted a bölcsit, hogy te tudj menni dolgozni.

Az orvosi kiadásokat ki fizeti? Azt is te?

Nagyon úgy nézem, hogy itt csak neked lesz gyereked. Amúgy is nagy igazság, hogy egy nő magának szüli a gyereket, úgy kell bevállalni, hogy akár egyedül is el tudd tartani. A te esetedben nincs "akár", csak magadra számíthatsz. Felelőtlen döntést hoztál.

2019. febr. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
98%

Nekem van gyerekem, úgy írok.


A párod nem zsugori, hanem nem akar gyereket. Tudod, mit csinálna egy zsugori apuka? Használtan venné a gyerekágyat, pelenkázót, babafigyelőt a saját pénzéből! Veled közösen nyitna egy gyerekszámlát, ahonnan ezekre adna havi x összeget, ha már külön kasszán vagytok, hogy ebből veled közösen tudja válogatni a babaholmikat.


Sajnálom, hogy nem érzi, hogy a gyermeke van a hasadban.


Az lenne a minimum, hogy terhesség nélkül ő fizeti a rezsi felét, jelképes albidíjat a rokonodnak!, a saját kajáját és a háztartási holmik felét. Ha terhes vagy, a babadolgok és a terhességed költségei felét.


Minek tartod el a gyermeked apját veszélyeztetett terhesen?


Milyen ember az, aki eltartatja magát a terhes barátnőjével?


Szerintem kihasznál téged, nem várja a babát, és ez nem zsugoriság, hanem nem vagy/ vagytok neki fontosak.


Mindig azt kell nézni, amit az ember nehezen ad, nem azt, amit könnyen. Lehet, hogy elhalmoz szép szavakkal, mert neki ezek semmit nem jelentenek, de tettekkel(babára készülés, a bababurok(te) rendbentartása, babakörnyezet kialakítása, kiadások) viszont nem, ez nehezére esik/ nem is próbálja.. ennyire vagytok neki fontosak.


Na ezért kell másik pasit nézni.

2019. febr. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
96%
Ha valaki ilyen lenne velem terhesen,a hányingertől nem tudnék egy fedél alatt lenni vele.Azt is elnézné szerintem hogy éhen halsz.Kezdj el gondolkozni hogyan tudnál pl. hazaköltözni,vagy hogyan tovább,neki meg mondd meg hogy fizetheti szépen majd a gyerektartást.Szerintem így még lehet jobban ki fogsz jönni anyagilag.
2019. febr. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
85%
29-es mitől zsugoriság egy használt kiságy vagy pelenkázó?Matracot párnát lepedőt mindent úgy is újat veszel bele az számít nem az hogy megveszed a zsír új ágynak a vázát 150.000 ft-ért és fényképezed gyerekkel együtt de igazából nem is a gyerek a lényeg és mehet is facebookra...Mi is megvettük mert párom nagyon szerette volna hiába próbáltam lebeszélni.2 évvel később beismerte hogy nagy marhaság volt.Nem sokáig aludt benne a gyerek ráadásúl csak a helyet és a port fogta.Teljesen megfelel a régi kis hagyományos gyerekágyacska 15.000-ér.Lényegtelen.
2019. febr. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!