Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözés előtt állunk....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés előtt állunk. Nem lenne igazságosabb, ha fizetésarányosan osztanánk meg a költségeket?

Figyelt kérdés

A barátommal 1 éve járunk és most szeretnénk összeköltözni. Ő 400.000-et keres tisztán. Én egyetemista vagyok, részmunkaidőben dolgozom. 80.000-et keresek. A párom felesben akarja fizetni az albit és a rezsit meg az egyéb költségeket. Természetesen nem gondoltam, hogy ingyen laknék nála, de ő eddig is albiban lakott, nem hiszem, hogy akkora különbséget okozna neki anyagilag a jelenlétem. Gyakorlatilag minden pénzem elmenne, amit megkeresek. És akkor miből vegyek ruhát, alapkozmetikumokat, és egyáltalán bármit ami nem a lakhatáshoz kapcsolódik? Egyértelmű, hogy ilyen feltételek mellett nem fogok vele összeköltözni. Rosszul esik a hozzáállása.

21L és 30F


2019. máj. 30. 16:16
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
71%

Erre mondom azt, hogy amíg egyedül nem tudsz megélni, addig nem kell felnőtteset játszani.

21 éves vagy, tanulsz, nem késtél le semmiről. 80 ezerből nem tudod fizetni a felét semminek. De ezt akkor se, ha x hónap után azt mondja, hogy vége. Teljesen kiszolgáltatott helyzetben lennél, szó szerint a léted múlik a barátodon. Nem lennétek egyenrangú felek.

Költözzetek össze két év múlva, mikor egyenlő mértékben tudtok hozzájárulni a közös élethez.

2019. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
43%

De, teljesen igazságos lenne ha neked 10 nekem meg 100ft ért adna a boltos a kenyeret.

Akkor én se dolgoznek többet mert akkor ingyen is kapnék


Egyetemen észt nem adnak ?

2019. máj. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
73%
22-es! Az egyetemeken ma már nem észt adnak, hanem színjátszást oktatnak! Ez a nyers valóság! Annyi hülye diplomás van, hogy az már a felháborító kategórián is túl megy!
2019. máj. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
64%

Az nem érdekel hogy diplomás e vagy se de szégyen ha valaki igazságosnak ítéli azt ha neki kevesebb mint egynegyed áron jár minden mert ő ennyit keres.

Normális ember keményen dolgozik hogy normálisan éljen, ő meg előnyöket akar, amivel nincs gond de ne mondja már hogy igazságos.


Igazságos az, amit a párja akar. Igazságtalan amit ő akar. persze a párja vallalhatja a tobblet koltseget ahogy én is vállalom a családban azt a szerepet hogy én tartom el őket. Nem kérek se hajbokolast se dicséretet de nagyon rosszul esne az, ha valaki azt mondaná hogy nekem el KELL őket tartani mert az az igazsagos.

2019. máj. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
83%

Utolsók:

"Én egyetemista vagyok, részmunkaidőben dolgozom. 80.000-et keresek."

Magyarul még tanul, mellette dolgozik, ez egy átmeneti állapot, nem azért keres ennyit, hogy direkt élősködhessen a paliján. De mindegy, ennek így valóban semmi értelme, jobb, ha nem költöznek össze, mert csak konfliktus lenne belőle.

2019. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
79%

Te nem érted. Felfogtuk , egyetemista.

Én még dolgozom. Szeretek nyelveket tanulni bár nem ez a munkám és mi lenne ha elorukkolnek itthon azzal hogy nem napi 10 órát dolgoznék és utána tanulnam a kínai nyelvet hanem napközben. És az lenne az IGAZSÁGOSABB ha ezentúl ők tartananak el engem.


Nem lenne igazságosabb. Azért, mert ő tanul nincs joga más munkájából sápot levenni.nem érdemel többet mint én vagy te vagy bárki


Tetszik érteni ?

2019. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
55%

Már nem azért ,de ők egy pár...sokan olyanokat írnak,hogy hát ő szakítana csajjal és biztos nem fizetné helyette az albit...na az ilyennek ne is legyen párja. Úgy beszéltek mintha az egész csak gazdasági kapcsolat lenne,hogy álljunk össze aztán fizessünk mindent felsebe mer úgy olcsóbb...lol

Szerintem ha tényleg szereti őt a párja akkor nem esik nehezére az a 2 év "ingyen élés" a párjától. Gondolom a lány a saját kajáját maga veszi és minden egyéb dolgot,egyedül a lakhatásba nem tud beleadni max a rezsit kifizeti és ennyi. Ez szerintem bőven nem golddigger és egyéb dolgok....

Mennyi olyan pasi és nő van akinek a prájának van lakása és ott él vele??rengeteg!!! és nem fizetnek érte egy ft-ot sem,akkor úgy lenne igazságos,ha a másik fél lekérné a négyetméter arányosan a reális albérleti árat a másiktól?? Babuci örkölem egy lakást,de fizessél havi 90et mert az átlag ár itt 180e,ha nem fizetsz ingyneélő golddiger vagy...? lol


Persze,ha más helyzet lenne,hogy a srác is friss diplomás,még nincs megtakarítás és most költözne a szüleitől és éppen,hogy ki tudná fizetni a dolgokat akkor nyilván várjanak még a kötlözésel. De a 30as pasi ekkora keresettel tuti rnedlekezik megtakarításal és egyéb dolgokkal..

2019. máj. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
62%

Jól le lettem pontozva, pedig pont arról szól a dolog, hogy 80000 foribtos jövedelemmel összeköltözősdit akar játszani a nagylány, de nem a megélhetés miatt aggödik, hanem a nélkülodolgok miatt: alapkozmetikumok, ruhák. Erre mondom, hogy ez egy gyerek gondolkodása, hogy majd apu eltart, én meg megveszem magamnak a kozmetikumokat, ruhákat.

Szóval még mindig azt mondom, ne akarj felnőtteset játszani.

2019. máj. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
20%
Bocsánat, nélkülözhetetlen dolgok miatt aggódik.
2019. máj. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen mindegy, hogy ki szerint igazságos, mert nem velünk költözik össze, hanem a barátjával. Márpedig ő úgy döntött, hogy neki a felesben fizetés fog megfelelni. Ha a kérdezőnek ez nem felel meg, akkor ne költözzön hozzá!

De az milyen dolog már, hogy ő eldönti, hogy úgy költözik össze, ha eltartja?? Szerintetek ebbe bele fog menni a pasi? Mert szerintem nem.

Még az a lehetősége van, hogy keres valami teljes állást, és akkor több pénze marad a megélhetésre.

2019. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!