Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Én látom rosszul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Én látom rosszul a dolgokat?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt. Fél évvel ezelőtt eldöntöttük, hogy összeköltözünk. Közös lakás, közös hitel. Mivel neki van egy megtakarítása, így azt beszéltük, hogy én a megtakarítás felével arányosan többet fizetnék majd a hitelbe. Nem volt ezzel semmi probléma.


Most kiderült, hogy neki még van pár hónapja a megtakarítást illetően, tehát csúszna a költözés. És itt jön képbe az anyukája és a tesója. Az anyukája mindkét fiának gyűjtött 1-1 megtakarítást.

Anyukája a tesojával azt mondta, oda adják most neki mindketten a megtakarítást, így meglesz a hitel, tud venni lakást, de CSAK Ő. Minden 100%ban csak az ő nevén lehet. Senki másnak semmit. Én ezen ledöbbentem, hisz nem így volt megbeszélve.


Ahova költöznénk, barátom ott dolgozik évek óta, most ingázik, így neki ott lenne továbbra is a biztos munkahelye valamint majd a lakás.


Nekem itt van ahol jelenleg élünk a biztos munkahelyem, lakásom még nincs.


Párom nem állt ki mellettem, hisz amikor az anyukája közölte ezt vele, ő elfogadta és közölte velem, hogy ő megy, és szeretné ha vele mennék és vele élnék.

Én teljesen megértem a szülei döntését, hisz nekem a megtakarításhoz semmi közöm, egy forintom nincs benne.


Én arányosan gondoltam a ház megoldását, ahogy kijön a hitel, nem fele-fele arányban..


Párom szerint az csak papír, kinek szerepel a neve tulajdonosként... Szerinte ez ugyanaz, mintha odaköltöznék egy olyan pasihoz, akinek már van egy lakása.

De az én meglátásom szerint ez lenne a közös kezdet és együtt építenénk az életünket.


Tényleg csak én vagyok az, aki nem látja ezt közös jövőnek és én látom rosszul a dolgokat? Neki van igaza és én max költözzek oda hozzá aztán ennyi? Úgy érzem ezzel a döntéssel nagyon nem biztos kettőnkben.


2019. jún. 1. 16:32
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Ez is igaz, de számomra így nem lenne közös élet.
2019. jún. 1. 16:50
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ezt elmagyaráznod, de én értem. És neked adok igazat. Amiröl te irsz, az az, hogy ketten arányosan vesztek együtt egy házat tehát, ha te abba 15%-ot adsz, akkor annyi a te tulajdonod, de mivel közösen veszitek ezért ez elköteleződés részedről is részéről is. Ehelyett az van, hogy a család segít neki ehelyett megvenni egyedül, mintha azt mondanák "a nővel ne közösködj, ki tudja meddig lesztek együtt" és a barátod erre,ahelyett hogy beled tervezne, vesz magának egy lakást, ahova odaköltözhetsz, nem kell fizetned, de ha gond van menjél két szatyorral, ami korrekt mert azzal jöttél, csak épp ez azért van igy, mert ö igy akarta, ergo addig akart elkötelezödni veled, mig muszáj volt, de amint megoldotta egyedül már nem volt ez fontos. Ez rosszabb mintha odaköltöznél valakihez, akinek van háza, mert általában ez igy müködik, és nem adjuk-vesszük értelmetlenül a házakat. De ez, hogy közös elkötelezödési tervet úgy rúg fel, hogy meg se kérdez, csak közli, kb ha jó jó ha nem viszlát alapon ez gáz. Itt komoly gondok vannak.
2019. jún. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

Nem érzem ezt akkora tragédiának.

Amíg együtt éltek, addig lényegében mindegy, hogy papiron kinek a nevén van.

Te addig tudsz félretenni, és ha baj van, akkor lesz mihez nyúlni. Hosszú távon akár egy kisebb garzon ára is összejöhet. Az meg a te neveden lesz. Ki is tudod adni.

2019. jún. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, sajnos én is így érzem hogy komoly gondok vannak.


Igen így gondoltam az arányos részlet dolgot.

2019. jún. 1. 16:54
 15/40 A kérdező kommentje:
Nem az a nagy tragédia, hogy az ő nevén lesz, hanem hogy kb letojja azt, amit mi már egyszer megbeszéltünk, és kb velem csak közli, hogy így és így lesz. Jó vagy nem.
2019. jún. 1. 16:55
 16/40 Rockarc ***** válasza:

Szerintem is praktikusabb kiadni azt a lakast, amit megvesz, ti pedig elsore menjetek alberletbe. 1-2 evet ugyis le kell huzni valahogy mire kiderul, hogy meg tudtok-e maradni egymas mellett. Utana kell gondolokodni kozos otthonban. Ne ugorjatok at a lepcsoket, mert annak csunya pofaraeses lehet a vege.


Az latszik, hogy ha nem is enoerobol, de a baratod a csaladja reven jobban el van eresztve. Ne csinalj ebbol versenyt. Az is lehet megoldas, hogy odakoltozol hozza, es hitel helyett sporolni kezdesz egy sajat lakasra. Barmikor donthettek ugy, hogy vesztek egy masikat es abban megosztott tulajdonaranyotok lesz. De ehhez ido kell, bizalom kell, elkotelezodes kell. Amig meg nem is eltetek egyutt, ilyet nem varhatsz el. Biztositsd a jovod, hogy barmi is lesz a kesobbiekben, minden lehetosegre nyitott tudjal lenni.


43F

2019. jún. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarna elkotelezodni, akkor mondhatna h vesztek kozosen es a tobbit felujitasra koltitek, amit lepapíroztok. De ez arrol szol, h neki nagyon is jó egyedül venni, nem számít kinek a neve van a tulajdonlapon, mert az övé lesz. Ha csak a tiéd lenne, hidd el neki is számítana...
2019. jún. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
Én igazándiból egy két éves kapcsolatért nem adnék fel semmit. Főleg nem egy jó munkahelyet.
2019. jún. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

Én is értem, amit a kérdező ír, kb a # 12-es is megfogalmazta, mi az, ami rossz szájízt kelt az egészben...


Akkor lesz ebből gond, ha majd összekapnak, és netán a fejéhez vágja. Így annyiból korrekt, hogy a kérdező nem tesz bele pénzt, így valóban nem kell osztozkodni, amikor eljön.


De ugyanitt, halkan jegyzem meg.. Még össze sem költöztetek. A hitelt+lakást ha ezt el is is fogadod, ( mert végül is valóban nem tragédia, inkább félreteszed akkor te is a hitelre szánt összeget és gyűjtögetsz), lesz itt még közös kassza is, stb.


Mi 5 éve élünk együtt, majd meglátod, mennyire is passzoltok össze, összeköltözés után.. Még az is lehet, jobban is jársz, hogy nincs közöd hozzá, mert pl fél-1 éven belül szétmentek, mert nem klappoltok.


A hitelbe viszont ne fizess egy fillért sem később sem, amíg nem szerepel a te neved is a házon.


Látod itt jön képbe a közös kassza dolog, amiből még lehet gond, ki, mit fizet..


Én megértem a rossz szájízt.. Ez egy összeköltözés, ami hosszútávra szól.

2019. jún. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
38%

Te is azt mondoltad most, hogy "de mi lesz, ha összeveszünk, hová megyek? ". Ő is erre gondol. Ettől még nem kell megkérdőjelezni a másik szándékait.

És ha tényleg szétmentek, akkor sokkal egyszerűbb lesz közös ház nélkül.

2019. jún. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!