Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Én látom rosszul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Én látom rosszul a dolgokat?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt. Fél évvel ezelőtt eldöntöttük, hogy összeköltözünk. Közös lakás, közös hitel. Mivel neki van egy megtakarítása, így azt beszéltük, hogy én a megtakarítás felével arányosan többet fizetnék majd a hitelbe. Nem volt ezzel semmi probléma.


Most kiderült, hogy neki még van pár hónapja a megtakarítást illetően, tehát csúszna a költözés. És itt jön képbe az anyukája és a tesója. Az anyukája mindkét fiának gyűjtött 1-1 megtakarítást.

Anyukája a tesojával azt mondta, oda adják most neki mindketten a megtakarítást, így meglesz a hitel, tud venni lakást, de CSAK Ő. Minden 100%ban csak az ő nevén lehet. Senki másnak semmit. Én ezen ledöbbentem, hisz nem így volt megbeszélve.


Ahova költöznénk, barátom ott dolgozik évek óta, most ingázik, így neki ott lenne továbbra is a biztos munkahelye valamint majd a lakás.


Nekem itt van ahol jelenleg élünk a biztos munkahelyem, lakásom még nincs.


Párom nem állt ki mellettem, hisz amikor az anyukája közölte ezt vele, ő elfogadta és közölte velem, hogy ő megy, és szeretné ha vele mennék és vele élnék.

Én teljesen megértem a szülei döntését, hisz nekem a megtakarításhoz semmi közöm, egy forintom nincs benne.


Én arányosan gondoltam a ház megoldását, ahogy kijön a hitel, nem fele-fele arányban..


Párom szerint az csak papír, kinek szerepel a neve tulajdonosként... Szerinte ez ugyanaz, mintha odaköltöznék egy olyan pasihoz, akinek már van egy lakása.

De az én meglátásom szerint ez lenne a közös kezdet és együtt építenénk az életünket.


Tényleg csak én vagyok az, aki nem látja ezt közös jövőnek és én látom rosszul a dolgokat? Neki van igaza és én max költözzek oda hozzá aztán ennyi? Úgy érzem ezzel a döntéssel nagyon nem biztos kettőnkben.


2019. jún. 1. 16:32
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Igazatok van, viszont ő ebben az egészben semmi kockázatot nem vállal, én pedig nem is keveset. Ez sem mindegy.
2019. jún. 1. 17:49
 32/40 anonim ***** válasza:
Szerintem az első verzió, amit akartatok, hogy közös ház közös hitel, az sokkal meredekebb, mint az hogy költözz oda hozzá. Ha tényleg szétmentek, akkor az elsőnél jönnek a problémák. Mit csináltok a közös hitellel? Az egyiknek így is úgy is ki kell költözni. A másik, mondjuk te, át tudnád venni az ő részét? Fenn tudnád egyedül tartani a lakást? Az, hogy közösnek hívod, még nem garancia arra, hogy együtt is maradtok. Én a jól fizető állásomat azért meggondolnám. Itt nem is a közös vagy nem közös a kérdés, hanem hogy hajlandó vagy-e feladni a munkádat.
2019. jún. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Kockázat szempontjából nem nagyon számít, hogy veszítsék azt a lakást.
2019. jún. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Minek kockáztatni, ha te ebből nem nyerhetsz az égvilágon semmit? Teljesen logikátlan lenne ezt bevállalni.
2019. jún. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
A közös házzal sem járnak jobban, nem lenne kisebb a kockazatod. Hitelt fizetsz nèmi tulajdonrèszèrt cserèbe, aztán ha szakítotok, nehezebb helyre tenni a dolgokat. Ügyvèd, miegymás, csomó idő, energia, hogy lerendezzètek. Így még fèlre tudsz addig is tenni, ès ha menni kell, egyszerűen csak mèsz.
2019. jún. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Ja, de ha közös a ház, akkor azzal dob el mindent a kérdező, hogy lesz egy közös házuk, családjuk, otthonuk... Így meg azért, hogy a hapsijának minden jó legyen. Ennek a férfinak a pénz fontosabb, mint a kapcsolata. Ezt meg is mondta, amikor úgy nyilatkozott, hogy egyedül eldöntötte, hogy ez így lesz. Hány nehéz szitu lesz még az életükben... Hányszor szól majd bele a kedves mama... Pff... És a kérdezőnek mindig kuss lesz, mert ahhoz a házhoz még az anyósának is több köze lesz, mint neki.
2019. jún. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
78%
12-es vagyok. Ahogy irtak is. Ö semmit sem kockáztat, és igen a kérdezö nem fizeti hitelt oké, na de majd a közös kassza? Akkor a fiúcska x-et kivesz minden hónapban a hitelre. A lány is kiveheti? Ok a szulö biztonságban akarja tudni a gyereket, jo de a lánynak hol ebbe a biztonság?? Tegyuk fel szakitanak... Fiucska marad a lakásában a megszokott munkahelyen srb, a lány meg menjen albérletbe (6* drágább mint egy lakáshitel törlesztöje) nem elég h otthagyta a jó állását, majd mondjon fel az újban is és keressen megint állást. Közben fiúcskának annyi a változása, hogy a lány ruhái kikerülnek a szekrényböl. Könnyen pattog a srác, mert semmi nem az ö börére megy. Ahol minimális felelösség is kéne, ergo van némi tulajdonrésze a barátnömnek, nem lehet ripszi ropszi szakitani, ez már egy komoly dolog, ort köszöni szépen felteszi a kezét és nem vállalja, mert nem bizik annyira a kapcsolatban. De a lány bizzon úgy, hogy rugjon fel érte mindent.
2019. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 Rockarc ***** válasza:
100%

Kerdezo, tokeletesen ertem az allaspontod. Pont ezert javasoltam egy korulbelul jo kompromisszumnak mondhato tervet. Ha a baratod kerek perec kijelenti, hogy marpedig o a sajat lakasban fog elni, akkor az durva kompromisszumkeptelenseget jelent, es egyben a kapcsolat veget is. Itt nem az elbizonytalanodas a helyes lepes, hanem a satufek, hatraarc, es menekules.


Amit tennek a helyedben, leultetnem es szepen elmondanam neki, hogy ez egy fontos beszelgetes lesz, mert a kapcsolatotok jovo fugg ettol. Majd mondd el, hogy vagy kitalaltok valamit, barmit, vagy ennek vege. Ha ravagja, hogy az a lakas az ove es abban akar elni, akkor nincs mirol tovabb beszelni, vege. Ha gondolkodasi idot ker, 1-2 nap beleferhet, de minel tovabb tart annal jobban meg fogja viselni a koztetek levo, mar erosen erodalodott bizalmat. Ha 1 hetig sem tud a-t vagy b-t mondani, akkor megint csak erdemes lenne lezarnod.


Bar keves remenyt fuzok a happy endhez, ezert nem is szerencset, hanem sok kitartast kivanok.


43F

2019. jún. 2. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem csak az a gond, hogy a fickot nem erdekelte az, hogy mit beszeltek meg.

Nalunk hasonlo volt a szitu, a parom egyedul akarta felvenni a hitelt, es legyen a lakas csak az o neven. Mondtam neki, hogy ez fantasztikus, hiszen neki majd minden penze elmegy a torlesztore, stb. En meg alljam a nyaralasokat, kajat, mindent, aminek nem lesz nyoma? Szoval leszogeztem, hogy vagy kozos, vagy kilepek az eletebol. Kozos lett, jol dontottem. Egyebkent ha arrol lenne szo, ha mar valakinek annyi penze van, hogy most meg tudna oldani nelkuled, a kesobbiekben ki is tudna fizetni a reszed.

2019. jún. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Nem látod rosszul szerintem. Elöttem már leírták, közös háztartásban élve úgy hogy közöd nem lesz semmihez, de azért te majd beleadod a magad részét, ő fizeti a hitelt rá, te meg kb minden másba beleadsz. De a végén simán ki leszel dobva. Jól gondold meg. Lesz családotok, ami saját, majd mehetsz velük ahova akarsz mert nem lesz semmid?
2019. jún. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!