Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Koreai párom nehezen ejti ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Koreai párom nehezen ejti ki az "ö" és az "ü" hangokat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2019. júl. 22. 09:00
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
44%
Hát ez nem bonyolult pedig. Mindenki ki tudja mondani, ha rászánja azt az időt hogy formálgatja azt a hangot, és gyakorolja. Ha nem szánja rá az időt, nem fog menni. Ő döntése.
2019. júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Azért nem értitek, mert nem voltatok ilyen helyzetben.

Azt mondja a magyar például, hogy

" Ő elment a boltba reggel."


Akkor ez úgy hangzik tőle kb. , hogy


" Aöu elment á boltbá reggel"


Vagy az idő, nem "zidő". Nem olyan bonyolult.

2019. júl. 22. 10:55
 23/37 A kérdező kommentje:
21# legalább valaki érti, hogy mire gondolok. Csak gyakorlás kérdése szerintem is, és a rádió az én ötletem volt. Ment a zöld kéz!
2019. júl. 22. 10:58
 24/37 anonim ***** válasza:
87%
Az a helyzet, hogy új hangképzésű hangokat nagyjából 3 éves korig tudunk tanulni. Szóval semmit. Fogadd el.
2019. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
64%

Volt barátom kínai, pontosan értem mire gondolsz, csak azt nem értem miért problémázol ezen. Vagy ordas nagy kamu a kérdésed, vagy nem szereted igazán, vagy baromi éretlen vagy. Volt barátom az "r" hangot nem tudta rendesen kimondani. Vicces, de pont ő stresszelte magát nagyon ezen, én már az elején megmondtam neki, hogy ez engem egyáltalán nem zavar, szerintem irtó cuki az akcentusa, meg amúgy is teljesen érthetően beszél. De ez nem hagyta nyugodni, rengetegszer kért, hogy segítsek neki megtanulni, mondtam neki, videókat is kerestem a neten erről, de még így sem ment, végül hagyta is a fenébe :). Ezen nem múlik semmi.


Aki azt mondja, hogy csak gyakorlás kérdése, az még nem tanult vérmesebb idegen nyelvet :), úgyhogy kérdező jobb, ha nem szólsz semmit (vagy tanulj meg angolul és beszélhettek úgy... Ja bocs, szerinted ha Magyarországon éltek, akkor kötelező magyarul beszélni :D).


Szóval szerintem ne bszogasd, vagy ha ilyen apróság zavar, akkor felejtsd el (jobban jár szegény srác :D).


Zárójeles megjegyzés: Ennyi erővel az oroszok is leszólhatnának minket, amiért nem tudunk különbséget tenni a "и" és a "ы" hang között. Nekünk mind a kettő simán csak "i"-nek hangzik, egyformán mondjuk, de valójában van különbség a kettő között, csak mi nagyon nehezen halljuk ki. Orosz ismerősöm nekem is kimondta ezerszer mind a kettőt, de én csak nagy kínok között tudtam elismételni ugyanazt.

2019. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
85%
"Magyarul beszélünk én más nyelvet nem értek," - na, ha mindenkepp kinos dolgokrol szeretnel beszelni, akkor kezdetnek a sajat portadon sepregessel, mert ez a mondatod, na ez tenylegesen verciki a 21. szazadban Europa kozepen, a csavod megse szegyell teged, pedig neki aztan oka is lenne ra.
2019. júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
46%
Úgy van, hogy kimondja az úúúúúúúúú-t, óóóóóóóóóó-t, megfigyeli hogy áll a szája, milyen izmok működnek, és ahhoz képest egy kicsit két oldalt jobban be kell szorítani ott a kis arcizmokat, mintha kicsit jobban csücsörítene alsó részen, az alsó 3-as fogaknál kell mindkét oldalon rászorítani az izmot. Akkor lesz ő meg ű. Persze először olyan mintha nem menne, mert sose használta úgy az izmot, de ha próbálgatja nagy eséllyel egyszercsak elkezd működni. Szóval megvan a szájtartás és elkezd hangot kiadni hosszan, picit kinyitja a száját és elkezd hasonlítani az ö, ü-höz.
2019. júl. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

26. nincs csávóm, ő a csaj. Sokan nem beszélnek nyelvet itthon, menj ki spanyolba vagy svájcba ott is csak a sajatjukat beszélik. Nyilván ha valaki külföldre megy akkor tanulja meg tisztességesen a nyelvet.

Nem tudom mióta vagytok együtt, de nem nem cuki az akcentus senkinek sem, csak nem mondják a szemébe, hogy gáz.

2019. júl. 22. 13:49
 29/37 anonim ***** válasza:
81%
Ettől a magyarázattól nem lettél kevésbé szánalmas.
2019. júl. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
70%
Magyarországon a magyar férfiak egyedül vannak
2019. júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!