Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ti mit tennétek, szakítanátok?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek, szakítanátok? (Bővebbdn lent)

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok kívülállók véleményére is, mivel a barátaim alapból a srác ellen vannak így az ő véleményükkel nem sokat érek. Kicsit bonyolult a sztori, és nem szeretném ha ezt véleményeznétek, mert nem erre irányul a kérdés. Az a helyzet, hogy 4 hónapja vagyok együtt a barátommal, szóval még elég friss a dolog, és babát várok, de nem ő az apa ( a biologiai apa tud a babáról, de nem érdekli így neki sincs semmi beleszólása a dolgokba), már terhes voltam amikor "találkoztunk". Valójában elég régóta ismerjük egymást, de most alakult ki ebből több. Nyilván tudott a babáról stb., és megbeszéltük azt is hogy "kimarad" a pici dolgaiból, akkor sem veszi a nevére, ha együtt leszünk még mikor megérkezik (én szerettem volna így, a friss és bizonytalan kapcsolat miatt, de ez gondolom érthető). Nos és itt jön a probléma amit valószínűleg én fújok fel nagyon, de megkérdezem mit gondoltok. Szóval óriási viták vannak a gyerek nevével kapcsolatban, ami előtt értetlenül állok, mivel ez csak az én dolgom, neki nincs hozzá semmi köze és különben is ez csak egy név. Elég különleges neve lesz ez tény, de a páromnak akkor sincs joga ebből óriási veszekedéseket csinálni, mondván hogy nem nézi szótlanul, ahogy így kicseszek a saját lányommal és hogy lehet életünk végéig együtt maradunk így megfontolhatnám amit mond. Nyilván ha az ő gyereke lenne biológiailag is, akkor megbeszélnénk ezt a név dolgot, de így nem vagyok hajlandó ezen vitázni. Változtatni meg pláne nem, mert én ezt a nevet szánom a lányomnak és nem fogom azért megváltoztatni mert nek nagyon nem tetszik és lehet aztán fél év múlva lelép és többet nem is hallunk róla. Valószínűleg elül majd ez a vita ha megszületik a baba és hivatalos lesz a neve, de már így is feltünően sokszor feljött a téma, és biztosan fog is még. Nem olyan nagy dolog ez, de elgondolkodtat, hogyha most ilyenen így össze tudunk veszni, mi lesz ezután. Ezt leszámítva viszont minden tökéletes ezért nem akarom emiatt elengedni. Szerintetek lapozzak és majd úgy is értelmét veszti a téma, vagy inkább most váljanak el az útjaink mert úgyis ez lesz, csak akkor már nem a név téma lesz aktuális, hanem valam más? Egyelőre nem szeretném ha ilyen mértékben irányítani próbálná a lányom életét, ahhoz ő még "idegen".. A válaszokat előre is köszönöm!
2018. júl. 3. 09:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ nálad pontosan mit jelent, hogy "kimarad" a kicsi dolgaiból?
2018. júl. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%

Érdekes kérdés és szerintem mind a két félnek igaza van: neked is és a barátodnak is. Neked azért van igazad, mert nem ő a gyerek biológiai apja, és lehet, hogy fél év múlva szétmentek. Neki azért van igaza, mert mi van, ha együtt maradtok életetek végéig, ő neveli a fogadott gyerekét, eltartja a családot, ugyanis ekkor már lenne beleszólása a lány dolgaiba. Nehéz ügy. Én azt mondanám, hogy őt is megértem, de ha a jelenlegi állapotot nézzük, akkor túl sok beleszólása talán nem lehet, ugyanis ő még szinte egy "idegen".


Egyébként kíváncsi lettem, mi a gyerek neve? :D:D

2018. júl. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Például ezt, hogy 4 hónap után nem ő fogja eldönteni hogy hogy fogják hívni a lányomat.
2018. júl. 3. 10:03
 4/31 anonim ***** válasza:
30%
Ha együtt maradtok, nyilvánvalóan nem "marad ki a pici dolgaiból". Viszont egyáltalán nem biztos, hogy együtt maradtok. Ha az apát nem érdekli a gyerek, akkor a te jogod a névadás. Hogy együtt maradjatok-e, neked kell eldöntened.
2018. júl. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%
Mi a lány neve?
2018. júl. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
37%

Gondolom nem fogtok együtt élni, nem vesz részt a baba gondozásában, nem fizeti az orvost, stb..


Nem az ő dolga, ha kutyád lenne sem szólhatna bele a nevébe, nemhogy egy gyermek nevébe..


Ez a te döntésed, ő majd úgy becézi, ahogy szeretné, ha nem tetszik neki sehogy becézve a név, hívja Babának, Kicsinek Üntyömpüntyömnek. Itt lezárod, hogy te erről nem akarsz többet beszélni ez lesz a neve és pont.


Másrészt nem tehet róla, gondolom szeret téged, gondoskodna rólad, ezért a babaról is, akarmennyire megbeszéltétek, normális férfiakban van ez az óvó védő ösztön, ő most találkozott ezzel először, nehéz lesz kordában tartania.


Na meg arról sem feledkezhetünk el, hogy most jön a neheze.. és a következő 30+ évben minden rokonodtól és valamennyire hozzád közelállótól a kéretlen véleményeket és jobb döntéseket fogod hallgatni, szóval nem csak a barátoddal kell majd küzdeni..


Jó megoldást nem tudok, pedig van tapasztalatom.. ha el is fojtja a véleményét és az elveit, a tüske benne marad és te kaphatod a pillantásokat, hallgatásokat, cammogásokat.


Még jön a terhesgondozás(magán-állami), a szülés(császár-természetes), érzéstelenítés-semmi, szoptatás gyakorisága-tápszer, altatás, nevelés, sírni hagyás, kézre csapás, rendrakás, pelenkázás, házimunka..


Sajnos nekem fogalmam sincs, hogy tudnak szálkamentesen kompromisszumot kötni az emberek, miközben nézik, hogy a másik szerintük hülyeséget csinál egy számukra fontos valakivel..


Hátha nektek menni fog.


Az viszont biztos, hogy a srác nem tehet erről az érzésről, és bizony nem csak vele és nem csak erről kell majd megoldanod a helyzetet.

2018. júl. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Persze én is így gondolom, egyértelmű hogy ha együtt leszünk lesz beleszólása a dolgokba, egyenrangú felek leszünk 2-3 év múlva, ha valamit el kell dönteni a picivel kapcsolatban, és az is egyértelmű hogyha megszületik és tényleg velünk marad a párom akkor apaként tekint majd rá, DE még most korainak tartom azt hogy ilyen szinten beleszóljon. És igen a névadás joga jelen pillanatban csak engem illet, csak ezt ő nem érti még.. (vagy nem tudom)


Lejre lesz a neve :)

2018. júl. 3. 10:17
 8/31 anonim ***** válasza:
85%
Az ódáig még rendben is lenne, hogy te választasz nevet. Na de a többi? Milyen szerepet szánsz a párodnak a gyerek életében? Mert ha abból is ki akarod zárni, akkor mindenki érdekében jobb most szakítani.
2018. júl. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
16%

Legyel nagyon ovatos. Nem eltek egyutt, de utasit, parancsol. Sok gond lesz ebbol kesobb. A gyerek nevehez semmi koze.

En dobnam a pasit, agresszivnek tunik...

2018. júl. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
63%

#1: "eltartja a családot"

Miert is?

No is kereshet tobbet. 2 muszaki diplomam van, nem kell eltartani, es a legtobb not nem kell.

2018. júl. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!