Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ti mit tennétek, szakítanátok?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek, szakítanátok? (Bővebbdn lent)

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok kívülállók véleményére is, mivel a barátaim alapból a srác ellen vannak így az ő véleményükkel nem sokat érek. Kicsit bonyolult a sztori, és nem szeretném ha ezt véleményeznétek, mert nem erre irányul a kérdés. Az a helyzet, hogy 4 hónapja vagyok együtt a barátommal, szóval még elég friss a dolog, és babát várok, de nem ő az apa ( a biologiai apa tud a babáról, de nem érdekli így neki sincs semmi beleszólása a dolgokba), már terhes voltam amikor "találkoztunk". Valójában elég régóta ismerjük egymást, de most alakult ki ebből több. Nyilván tudott a babáról stb., és megbeszéltük azt is hogy "kimarad" a pici dolgaiból, akkor sem veszi a nevére, ha együtt leszünk még mikor megérkezik (én szerettem volna így, a friss és bizonytalan kapcsolat miatt, de ez gondolom érthető). Nos és itt jön a probléma amit valószínűleg én fújok fel nagyon, de megkérdezem mit gondoltok. Szóval óriási viták vannak a gyerek nevével kapcsolatban, ami előtt értetlenül állok, mivel ez csak az én dolgom, neki nincs hozzá semmi köze és különben is ez csak egy név. Elég különleges neve lesz ez tény, de a páromnak akkor sincs joga ebből óriási veszekedéseket csinálni, mondván hogy nem nézi szótlanul, ahogy így kicseszek a saját lányommal és hogy lehet életünk végéig együtt maradunk így megfontolhatnám amit mond. Nyilván ha az ő gyereke lenne biológiailag is, akkor megbeszélnénk ezt a név dolgot, de így nem vagyok hajlandó ezen vitázni. Változtatni meg pláne nem, mert én ezt a nevet szánom a lányomnak és nem fogom azért megváltoztatni mert nek nagyon nem tetszik és lehet aztán fél év múlva lelép és többet nem is hallunk róla. Valószínűleg elül majd ez a vita ha megszületik a baba és hivatalos lesz a neve, de már így is feltünően sokszor feljött a téma, és biztosan fog is még. Nem olyan nagy dolog ez, de elgondolkodtat, hogyha most ilyenen így össze tudunk veszni, mi lesz ezután. Ezt leszámítva viszont minden tökéletes ezért nem akarom emiatt elengedni. Szerintetek lapozzak és majd úgy is értelmét veszti a téma, vagy inkább most váljanak el az útjaink mert úgyis ez lesz, csak akkor már nem a név téma lesz aktuális, hanem valam más? Egyelőre nem szeretném ha ilyen mértékben irányítani próbálná a lányom életét, ahhoz ő még "idegen".. A válaszokat előre is köszönöm!
2018. júl. 3. 09:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
82%
Off #13 semmi kekeckedés, csak érdekelne hogy miért írod hogy ezzel a névvel szívni fogják a vérét? Egy csomó helyen láttam már hogy ilyeneket írtak nevekhez, úgyhogy megérett bennem a kérdés hogy miben nyilvánulhat az meg hogy szívják a vérét azért mert úgy hívják hogy Lejre. És az is hogy miért fogják a neve miatt az "ő vérét jobban szívni", mint annak az osztálytársának akit Zsuzsikának vagy Katikának hívnak? Nem tudom elképzelni hogy miben nyilvánulhat meg egy ilyen úgymond snassz név (értsd hogy nincs semmilyen jelentése mint pl egy Ajándéknak, Napsugárnak, Málnának stb., nem jut eszembe olyan hirtelen mint az Ágnesre a mágnes) általi különleges bánásmód, fikázás. Szóval tényleg csak érdekelne, mert én nem mozgok ilyen körökben, viszont ezt már annyiszor láttam válaszként máshol is, hogy nem hagy nyugodni a kiváncsiság.
2018. júl. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
54%

Valahogy finoman kéne leszerelni a barátodat. Ez egy kényes helyzet.azoknak is van igazságuk,akik arról beszélnek,hogy kinek mik a tervei stb. Meg neked is,hogy nem akarod még ennyire mélyen bevonni. Meglehet,hogyha a helyedben lennék,én is így gondolkodnék. Ha meg a barátod helyében lennék,lehet úgy érezném,hogy ez egy működőképtelen dolog...elég nagy dolog eleve,hogy egy másik férfi gyermekét kész elfogadni..ezzel lehet összefüggésben a név dolog is..viszont,ahogy mondod,nem tudhatod, meggondolja-e magát x hónap múlva..

Remélem békésen megoldjátok!:)

2018. júl. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Egyébként hány éves vagy, és a barátod?
2018. júl. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Semmi gond a névvel, nem lesz feltűnő.


Onnan tudja, hogy milyen nevűek lesznek a gyerekével együtt, hogy minden évben készül statisztika a leggyakrabban adott 100 névről. Nem fog kitűnni.

2018. júl. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

#22: próbálom vele megértetni, hogy az hogy mi lesz a neve egy életre szóló döntés,nagyon nem arról van szó hogy hova fog járni oviba, vagy milyen babakocsit veszek.. és nem akarom hogy más befolyásoljon, mert én vagyok az az egyetlen fix személy aki mindig itt lesz neki, és nem szeretnék azért olyan nevet adni neki ami nekem nem annyira tetszik, mert valaki aki lehet hogy 1-2-5 év múlva eltűnik, és lévén hogy úgysem az ő gyereke nem vesz részt sem az én, sem a lányom életében, azt szeretné ha máshogy hívnák. És egyébként sok mindenben részt vesz, ami nem ilyen meghatározó dolog mint a lányom neve, szóval nem is értem hogy ez miért olyan fontos.. de én is remélem hogy dűlőre jutunk.


#23: 24 és 27

2018. júl. 3. 18:17
 26/31 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem furcsa, hogy így beszélsz a párodról. Terhesen felvállal téged és a gyerekedet és még a nevébe se szólhat bele??? Lehet, hogy ez egy lépés lenne a részéről, hogy valami része mégiscsak legyen ebben a gyerekben, te meg már az első lépést megakadályozod. Én nem tudom, mit esz rajtad ez a férfi. Arról nem beszélve, hogy teljesen igaza van, ez a név valami borzalom.
2018. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Sajnálom szegény gyereket, ritka egy ronda név, már bocsánat:) A barátodat meg nem értem, minek van még veled.
2018. júl. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Felvállal engem és a gyerekemet? Egyrészt senkinek nem kell felvállalnia mert nem vagyok férfira szorulva, nem azért van velem mert nekem kell valaki aki eltartson. Mellettem áll a családom, és folyamatban a diplomám, nem egy lepukkant 15 éves cigány vagyok, hogy fel kelljen vállalni. Másrészt azt gondolom hogy nem lett volna helyesebb ha rohanok abortuszra, hogy megöljem saját gyerekem, ha már ez így történt.


Rengeteg család van ahol a szülők a gyerekek után elválnak majd újra párt találnak, aztán örüljenek hogy felvállalják a gyereküket, ugyan már..


És nyilván azért nem szeretném ha ő határozná meg a nevét, mert mint mondtam lehet nem marad velünk és mivel nem az ő gyereke nincs rá biztosíték, nyilván nem is várja el az ember, hogy attól majd 5-10-15 év múlva is az apjaként viselkedjen.Lehet hogy a gyerekemnek ő egy vadidegen lesz mert azelőtt elhagy minket, hogy emlékezhetne rá vagy bármi. És senki ne mondja azt hogy 4 hónap már egy biztos talaj, mert nagyon nem az.


A kérdés pedig nem a névről szólt..

2018. júl. 6. 10:40
 29/31 anonim ***** válasza:

"A kérdés pedig nem a névről szólt.."


Azért elég fontos szerepet játszik a kérdésben:)

2018. júl. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Nem arról hogy szerintetek jó e vagy sem, mert semmilyen befolyással nincs a döntésemre az, hogy ti mit gondoltok a nevéről.
2018. júl. 6. 13:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!