Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ti mit tennétek, szakítanátok?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek, szakítanátok? (Bővebbdn lent)

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok kívülállók véleményére is, mivel a barátaim alapból a srác ellen vannak így az ő véleményükkel nem sokat érek. Kicsit bonyolult a sztori, és nem szeretném ha ezt véleményeznétek, mert nem erre irányul a kérdés. Az a helyzet, hogy 4 hónapja vagyok együtt a barátommal, szóval még elég friss a dolog, és babát várok, de nem ő az apa ( a biologiai apa tud a babáról, de nem érdekli így neki sincs semmi beleszólása a dolgokba), már terhes voltam amikor "találkoztunk". Valójában elég régóta ismerjük egymást, de most alakult ki ebből több. Nyilván tudott a babáról stb., és megbeszéltük azt is hogy "kimarad" a pici dolgaiból, akkor sem veszi a nevére, ha együtt leszünk még mikor megérkezik (én szerettem volna így, a friss és bizonytalan kapcsolat miatt, de ez gondolom érthető). Nos és itt jön a probléma amit valószínűleg én fújok fel nagyon, de megkérdezem mit gondoltok. Szóval óriási viták vannak a gyerek nevével kapcsolatban, ami előtt értetlenül állok, mivel ez csak az én dolgom, neki nincs hozzá semmi köze és különben is ez csak egy név. Elég különleges neve lesz ez tény, de a páromnak akkor sincs joga ebből óriási veszekedéseket csinálni, mondván hogy nem nézi szótlanul, ahogy így kicseszek a saját lányommal és hogy lehet életünk végéig együtt maradunk így megfontolhatnám amit mond. Nyilván ha az ő gyereke lenne biológiailag is, akkor megbeszélnénk ezt a név dolgot, de így nem vagyok hajlandó ezen vitázni. Változtatni meg pláne nem, mert én ezt a nevet szánom a lányomnak és nem fogom azért megváltoztatni mert nek nagyon nem tetszik és lehet aztán fél év múlva lelép és többet nem is hallunk róla. Valószínűleg elül majd ez a vita ha megszületik a baba és hivatalos lesz a neve, de már így is feltünően sokszor feljött a téma, és biztosan fog is még. Nem olyan nagy dolog ez, de elgondolkodtat, hogyha most ilyenen így össze tudunk veszni, mi lesz ezután. Ezt leszámítva viszont minden tökéletes ezért nem akarom emiatt elengedni. Szerintetek lapozzak és majd úgy is értelmét veszti a téma, vagy inkább most váljanak el az útjaink mert úgyis ez lesz, csak akkor már nem a név téma lesz aktuális, hanem valam más? Egyelőre nem szeretném ha ilyen mértékben irányítani próbálná a lányom életét, ahhoz ő még "idegen".. A válaszokat előre is köszönöm!
2018. júl. 3. 09:28
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
29%

Én itt vártam egy gáz nevet, erre Lejre. Semmi baj nincs ezzel a névvel. Mert mégha tényleg gáz lenne... nem értem.

Na mindegy. Szerintem hülyeség a részéről jogosnak tartani az akaratát.

2018. júl. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
80%
En nem aggodnek. Mire megszületik ez a gyerek, mar ugyis vegigmegy rajtad a kovetkezo ket apuka is :"D.
2018. júl. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
86%

"Lejre lesz a neve "


Megértem a barátod reakcióját:) Nem értem mi van az emberekkel, miért nem lehet a gyereknek normális nevet adni. Az oké, hogy neked ez tetszik, de ha általános iskolás lesz, kemény élet vár rá, erre is gondolni kéne. Szívni fogják a vérét rendesen.

2018. júl. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

#9: agresszivnek nem mondanám, sosem bántana minket!


#11: én megértem hogy neki más az ízlése és ha a közös gyerekünk lenne kompromisszumot kötnénk és bizrosan nem így hívnák, de más a helyzet, és eztmegbeszéltük neki ishogy el kéne fogadnia.



#12: örülök hogy hasznosan hozzá tudtál szólni, de annak még ennél is jobban higy te még sosem hibáztál és életed eddigi minden egyesnap másodpercében helyesen cselekedtél.


#13: egyrészt mire a lányom iskolás lesz már ezer meg egy féle név lesz a kispajtásai között, nem lesz fennakadva ezen senki. Másrészt az én nevem sem mindennapi mégsem csúfoltak és piszkáltak miatta soha, pedig akkor még ritkábbnak számított ha valakinek különleges a neve. Ellenben volt Ágnes nevű osztálytársam akit folyton mágnesnek meg Márta nevű akit folyton mártásnak csúfoltak, és gúnyolodtak rajtuk, szóval erről ennyit.

2018. júl. 3. 10:58
 15/31 anonim ***** válasza:
78%

A probléma szerintem alapvetően az, hogy ő hosszabb távra gondolkodik, míg te nem. Mivel ő nem futókalandnak gondol, ezért ebben is részt akar venni, te mivel bizonytalannak gondolod a kapcsolatotokat, kihagynád.

4 hónap után tényleg korai, hogy bele akar szólni, de sokkal inkább a kapcsolatotolhoz való hozzáállást tisztázása vele, nem a gyerek nevét. Ha ezt megoldások, akkor a továbbiak is egyszerűbbek lesznek, szerintem.

2018. júl. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
59%
Azért majd gondolj erre a vitára, amikor már meglesz a gyerek és szexen kívül másnak majd nem nagyon kellesz. Azért én elgondolkodnék a helyedben, mert tényleg nagyon hülye nevet akarsz adni a gyerekednek, had szívjon majd szegény, de neked tetszik és az a lényeg. Szerintem dobd ki a pasit, mert neki ezzel tennél jót.
2018. júl. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
80%

Akkor had reagáljak pár dologra, mert eléggé rosszul gondolsz pár dolgot, SZERINTEM!


"egyrészt mire a lányom iskolás lesz már ezer meg egy féle név lesz a kispajtásai között, nem lesz fennakadva ezen senki."

Ezt te nem tudhatod. Lehet így lesz, lehet nem. Nekem fontosabb lenne a gyerekem jövője, mint, hogy ilyen mondvacsinált indokokkal megmagyaráznám azt, amit nem tudhatok előre.



"Másrészt az én nevem sem mindennapi mégsem csúfoltak és piszkáltak miatta soha, pedig akkor még ritkábbnak számított ha valakinek különleges a neve. Ellenben volt Ágnes nevű osztálytársam akit folyton mágnesnek meg Márta nevű akit folyton mártásnak csúfoltak, és gúnyolodtak rajtuk, szóval erről ennyit."

Szerinted a világ merre változik? Rossz irányba. Most rosszabb a helyzet mint a te korodban, teljesen mások az iskolások. Tudom, benne élek, naprakész vagyok, míg te nem. A te korodban lehet, hogy más volt, de pár év leforgása alatt nagyon sokat változott a világ. Nem oltás képpen írtam azt, amit írtam, inkább segíteni próbálok. Az oké, hogy neked tetszik a Lejre név, de gondolj már kicsit a jövőre és a gyerekedre. Ezzel a névvel még nagyon szívni fog az életben, ne legyél ennyire önző. Olyan sok más szép név van.

2018. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
72%
Jajj,hagyjátok már,a gyerekek mindenkit csúfolnak mindenért. Ha szemüveges,ha fogszabályzós,ha vékony,ha kövér,ha hülyèn áll a haja,ha nem tetszik a pólója,stb,stb...mindenkin találnak fogást. Így volt ez 20 éve is,engem a saját haverjaim csoffadt kéznek hívtak,mert hosszú,vékony ujjaim vannak,na és? Jót röhögtem rajta.
2018. júl. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Biztosra nem vehetem csak abból indulok ki hogy 2 ismerős kismamának Auróra, illetve Zara lesz a kislánya, Kulcsár Edina kisfia Medox lesz egy másik kisfiú meg Zerind, úgyhogy szerintem elég valószínű hogy nem csak Anna és Luca lesz az iskolában.


Én nem látom olyan szörnyűnek a Lejre nevet, nem tudom mivel lehetne jobban csúfolni mint bármelyik másik nevet, mert olyat én nem tudok amit ne lehetne..


"Olyan sok más szép név van." Szerintem nyilvánvaló hogy azért választottam ezt mert szerintem ez a legszebb, így nem érdekel a sok más szép, ami szerintem nincs is, de ízlések és pofonok hogy kinek mi a szép.


Szóval ezt a név dolgot hagyjuk, mert nem is ez a kérdés, és nem tudom miből gondoljátok hogy ha a barátom nem tudott meggyőzni, akkor majd vadidegen hozzászolok simán megfognak. :D

2018. júl. 3. 11:35
 20/31 A kérdező kommentje:
#15: én sem futó kalandnak gondolom, hosszú távra tervezem őt, de tudjuk hogy 4 hónapra még nem lehet egy egész életet alapozni, ez még ugye baba nélkül is korai, és amíg meg nem születik a lányom és nem látom hogy velünk van addig én ezt nem tudom 100%ra venni, hiába mondja. És egy gyerek nagy feladat, főleg úgy hogy nem is az övé. Én csak addig amíg meg nem bizonyosodom arról hogy ő egy biztos pont az életünkben nem akarom ilyen mélységekben belevonni, mivel már nem csak rólam van szó, hanem a lányomról is. És ez nem szavak alapján fog eldőlni hanem a tettei alapján, és idővel. Szóval egyáltalán nem arról van szó hogy ő hosszú távra tervezne, viszont én nem, csak nem ketten vagyunk ebben a történetben.
2018. júl. 3. 12:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!