Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Férfiak, miért annyira más...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, miért annyira más nevelési (nem biológiai) szempontból, hogy saját gyerek vagy hozott, mikor anyukával kettőtök között egyébként párkapcsolatilag minden rendben és minden nevelési jogot is megadott neked?

Figyelt kérdés

Kérlek írjátok meg, mert sokat gondolkodtam rajta már és én bevallom, szerintem sokszor ez pl csak ürügy, kifogás menekülésre egy egyébként nem működő kapcsolatból.


Ha egyszer tudtátok mikor belementetek, hogy van gyerek(ek) is, akkor hol a valódi probléma?


2019. júl. 28. 22:15
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Nem arra vonatkozott volna a kérdés, hogy kortól függően nyilván mi maradhatott ki addig, hanem, hogy férfi miért nem érzi hogy ő is lehetne egyenrangú nevelője (főleg ha ő él együtt gyermekkel, nem édesapa) gyermeknek, ha jogot megkapta anyától.
2019. júl. 28. 22:41
 12/37 anonim ***** válasza:
92%
Ez szerintem pusztán ösztönös reakció.
2019. júl. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűen csak rájött a pali hogy ez nem megy neki. Mármint hogy gyerek van a képben. Nehéz ezt olyannak lenyelni, beilleszkedni akinek nincs gyereke. Nekem nem lenne probléma, felőlem 4 gyereke is lehet, egy feltétellel, utálom amikor a szülők óriáscsecsemőként istápolják a tizenéves gyerekeiket, mintha ovisok lennének még mindig.
2019. júl. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

10#

Ez általánosítás.

Én ha egyszer megadom a jogot, akkor az úgy is van. Vagy megteszem mert elfogadnám akár őt is gyermekem apjának vagy alapból nem.

Ilyet ha mondanék, ugyanazon helyzetben édesapjának is mondanám, pillanatig nem függne attól ő az édesapja vagy sem.

Akinél ez így van, ő hazudott mikor beengedte gyermekei életébe az új párját és magadta "nevelői jogot"

2019. júl. 28. 22:47
 15/37 A kérdező kommentje:

Ha nincs gyereke, az okés, nem biztos, hogy tudta mire vállalkozik. Részben érthető is talán...


De ha van, ráadásul idősebb gyermeke?

Nálunk konkrétan ez volt.

2019. júl. 28. 22:48
 16/37 A kérdező kommentje:
Óriáscsecsemő, majomszeretet és hasonlók kizárva nálam is.
2019. júl. 28. 22:49
 17/37 anonim ***** válasza:
0%

nos ez nem csak a férfiakra igaz! én férfi vagyok

ugyan úgy nőnek is teljesen más mind biológiailag mind pszichológiailag! mivel ha nőként te gyereket szülsz vagy férfiként neked szülnek gyereket az agyban kötödés hormonok termelődnek amik meg változtatják az egész mentalitásodat az életről!


ez mind testi dolog sosem fogja az ember úgy szeretni mint a sajátját! mert ez bele van írva a dns-be


de szerencsére csak 20 éves vagyok! és soha de soha gyerekes nővel!


ez nem menekülés egy rossz kapcsolatból mert értelem szerűen a gyerek apjával volt a rossz kapcsolat! (persze kivétel az özvegység) de ha már ennyi idős vagy akkor nem lenne jobb olyan férfival aki szintén elvált és van gyereke!? ezek közt még működhet de akkor sem fogja sajátjaként szeretni! sohasem!

2019. júl. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
14%
elolvastam mindet közben szóval neked az a baj hogy nem neveli a gyerekedet?! nem várhatod el tőle! hiába adtad te meg neki az ugy nevezet "jogot" ha viszont ténylegesen saját belátása szerint nevelné akkor tuti abból lenne a baj! ezt ne várd el tőle! ja meg nem az övé szóval kevésbé érdekli másnak a fattya...! a te sunád érdekli nem a kölyköd...
2019. júl. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Gyerekes elvált férfi volt és írtam is, hogy nyilván teljesen más a helyzet ha gyermektelen.


Kérdés az volt az lett volna, csak nem akartam ennyire irányítottan feltenni, hogy kifogáson kívül miről szólhat még vajon egy ilyen tiltakozás egy eltérő nevelési kérdésben?


Édesszülők között is lehet nevelési nézeteltérés, mégse érzi azt a férfi, hogy nincs joga, nyilván mivel sajátja és tudja egyenrangú. De mi a különbség ha az anya komolyan gondolta, hogy beengedi adott férfit gyermekei életébe és komolyan meg is adta azon nevelési jogokat, mint ami édesapának lett volna.


Biologiai szálat most engedjük el szerintem, egyrészt mivel nyilvánvalóan más egy picivel mindig egy saját mint hozott, másrészt itt ez sohasem volt hánytorgatva férfi felé.

2019. júl. 28. 23:04
 20/37 anonim ***** válasza:
27%

Durva biológiai példát mondok. Tudtad, hogy az oroszlánoknál, farkasoknál és egyéb falkában élő emlősöknél is az van, ha a törzsben lecserélődik az alfa hím, akkor az új alfa hím kinyúvasztja az előző alfa hím kölyök utódjait és új kölyköket nemz? Nyilán azért mert a saját génjeit helyezi előnybe az előző hím génjeivel szemben.

Mi is az állatvilágból származunk, tehát ezek mélyen valahol bennünk vannak.

2019. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!