Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Férfiak, miért annyira más...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, miért annyira más nevelési (nem biológiai) szempontból, hogy saját gyerek vagy hozott, mikor anyukával kettőtök között egyébként párkapcsolatilag minden rendben és minden nevelési jogot is megadott neked?

Figyelt kérdés

Kérlek írjátok meg, mert sokat gondolkodtam rajta már és én bevallom, szerintem sokszor ez pl csak ürügy, kifogás menekülésre egy egyébként nem működő kapcsolatból.


Ha egyszer tudtátok mikor belementetek, hogy van gyerek(ek) is, akkor hol a valódi probléma?


2019. júl. 28. 22:15
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, pont erről van szó, tudta hogy csomagban kap és így vállalta be az ismerkedést is már.
2019. júl. 29. 07:01
 32/37 anonim ***** válasza:
75%

Ha a gyereknek nincsen képben az apja, akkor lehet mondani, hogy valójában te neveled. Éltem együtt gyerekes nővel, hát finoman szólva nem az történt amit szerettem volna. A helyzet az, hogy nekik volt egy kialakult életrendjük és azon semmit nem akartak változtatni. Ha valamivel próbálkoztam, akkor sokszor megkaptam, hogy nem vagy az apám vagy apu szerint ez így helyes.

Ha egy gyereket újszülött, esetleg 1-2 éves korától nevelek, az működhet, de esetemben nem erről volt szó.

Azzal teljesen egyet értek, hogy aki gyerekes anyukával kezd az egy komplett csomagot választ és önként vállalja, hogy ehhez megpróbál alkalmazkodni. elfogadja, hogy kevesebb a szabadidő, hogy vannak más prioritások és nem ő az első a sorban. D

2019. júl. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem ha itt az eltérő nevelés a kérdés, akkor nem kell a pasit bevonni a nevelésbe, semennyire! így megengedni sem szabad neki hogy beleszóljon a te nevelési elveidbe.

Nekem van két gyerekem, egyedül nevelem őket, persze van apjuk aki törődik velük, de elképzelhetetlennek tartom hogy nevelje bárki is a gyerekeimet.

Nem, ne menjen értük suliba, ne legyenek otthon ketten ha nem muszáj, és nem szeretném egyiket sem rátukmálni a másikra. Meg én nem vagyok rálakaszkodva a gyerekeimre mint sokan. Pl. Egy hetet apával nyaraltak, ilyenkor nem hívom telón sem őket egy teljes hétig. Minek? Ha gond van úgyis hívnak, mert elérhető vagyok nekik. Bár én meg tudom oldani a felügyeletüket, mert segítségem akad, nem kell ehhez nekem egy idegen férfi.

De ezt mindenki másképp látja.


Lehet hogy jobb kapcsolatod lenne ezzel a férfival, ha nem ilyen központi kérdés a gyereknevelési elv ütköztetése.

Én azt vallom, hogy egy férfi nő kapcsolat, rólatok kell hogy szóljon, és nem új család összeverbuválásáról.

2019. júl. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

#33 ne haragudj nem ertek egyet veled, soha nem tud beintegralodni az a ferfi a csaladodba ha nem engeded neki es igy mindig anyu pasija marad korlatozott beleszolasi joggal, ami elobb utobb feszkokat szul.

Ez akkor mukodik ha kulon eltek es randiztok, ahova ertelemszeruen nem viszed a gyerkocot, de ha veletek fekszik veletek kel, miert kell idegenkent, kivulallokent kezelni?

Uez ha elmentek valahova egyutt, te fizeted a sajat kajadat es a gyerekeket, o meg az ovet? Ez nem osszekovacsol hanem szetvalaszt. Azt hittem mindenkinek termeszetes igenye h a gyerekei csaladban nojenek fel, nem ide oda dobalva es itt-ott nevelve.

Ertem h a gyerekeknek van apjuk de alapesetben az apa kethetente hetvegen tudja oket nevelni es terelgetni, ez mondjuk 28napbol 4. 24napig viszont megiscsak az a masik ferfi van elottuk ferfimintakent.

Mas a helyzet ha az illeto csak a szeretod vagy ha a gyerekek 1hetig itt, 1 hetig ott vannak.

2019. júl. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 Rockarc ***** válasza:
100%

Nekem olyan lenyegtelen dolgok maradtak ki a leirasbol, hogy miota vagytok egyutt? Ha ket honapja adtal neki jogot, az nem ugyanaz, mintha 5 eve.


A masik, hogy mekkora a gyerek? Egy kisebb gyerek konnyebben kezelheto.


Harmadik. Az se mindegy milyen a gyerek vermerseklete.


Sajat pelda. Edesapam fiatalon meghalt. 14 evesen lett uj neveloapam. Ha akart is volna barmit, en nem osztottam neki lapot. Bizonyos temakban megvolt a jelkepes kiallas az anyam mellett, ha ugy adodott, de tenyleg igyekezett kimaradni a nevelesi dolgokbol. Meg kell mondjam nem is banom, en joval erosebb akarattal rendelkeztem mar akkor is, o pedig egy joravalo okos ember volt, (jol valasztott anyam) es felmerte, hogy neki ott mar nincs dolga. A mai napig jo viszonyunk van, talan meg kivalonak is mondhatnam.


Ha irsz bovebben, akkor lehet konkretabban is tudok valaszolni.


43F

2019. júl. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 saját kiskamasz volt mikor megismertem a páromat. Neki nincs gyereke. Féltem persze, meg sokáig úgy gondoltam hogy nekem aztán senki ne szóljon bele hogy nevelem a gyerekeim. Aztán ahogy megismerkedtek nagyon hamar megtalálták az összhangot, mivel a biol.apa le se sz**ta őket igy nem volt soha az se hogy "nem vagy az apánk". Egyrészt a gyerekeim érezték hogy nagyon szereti őket és tényleg sajátjaként (aki látott fotókat és nem ismertek korábban azt hitték ő az édesapjuk) igy elfogadtak azt is hogy rájuk szólt.

A 33# -as a ne szólj bele ne legyél vele ne csinálj semmit a gyerekkel elvekkel nem erősiti a család vagyunk érzést hanem pont azt mutatja a gyereknek, hogy az a ffi egy "kívülálló".

2019. júl. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

Kérdésre lett végső válasz, főleg kifogás volt. Másrészt hiába van idősebb gyereke, ezen dolgok vele is kijöttek, ott viszont el tudott menekülni a gyerek másik szülőhöz, nagyszülőhöz. Vagyis ami nálunk problémaként előjött az saját gyerekkel se működött neki soha. Köze nem volt az egésznek ahhoz, hogy hozott gyerek vagy sem. Igazából fogalma nem volt, hogy mit vállalt be.


Hát igen, tanulság ebből az, hogy hiába van saját gyereke valakinek, ha a gyereke nem vele nőtt fel, ott is probléma volt, akkor kb ugyanannyi, mintha nem is lenne gyereke.


Szülőnek lenni és szülőként viselkedni, helytállni nagyrészt mentális érettség, csak részben biológia...

2020. máj. 12. 12:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!