Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi az oka a mamahotel-jelenség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka a mamahotel-jelenségnek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi kb. 20 évben egyre nő az otthon élő felnőttkorúak száma. Én is ezek közé tartozom (30 éves vagyok, mérnöki főiskolai diplomával).


Szerintetek miért nézik le az ilyen életmódot folytató embereket? Mi vezetett idáig?


Szerintem ez teljesen érthető, ha valaki nem akarja hitelekbe verni magát az egyre csak irreálisan növekvő ingatlanárak mellett.



2020. aug. 24. 10:12
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Ja igen a nettó 300-hoz kb 50-60 ezer nettó növekedés kéne még. Szerintem az pár éven belül realizálható.
2020. aug. 24. 11:39
 12/48 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök jó, hogy így előre gondolkozol. Nem értem, hol itt a probléma :D. Viszont ha téged is zavarnak a szüleid, és hiànyzik az önállóság, akkor tegyél érte minél hamarabb. Ha összejön belátható időn belül, akkor nincs gond :)
2020. aug. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
51%
Szerinted normális,hogy a fiam barátnőivel és annak macskáival kell együtt élnem? Az hogy a hűtő forgalmát úgy képzelik, hogy kiszedik amit nem tettek bele? Hogy takarítanom kell utánuk? A rezsi az égből pottyan? Hogy megtakarítása zéró? Hogy olyan bútor, padlószőnyeg van a szobájában amit 30 éve tőlem kapott. Hogy a 12.ik munkahelyét koptatja? Hogy az elmúlt 15 évben többet volt munkanélküli mint dolgozott? Kb. ennyi jut eszembe a harmincas mamahotelesről. Legszívesebben vágnám ki a lakásból.
2020. aug. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%

Az nem normális, de nem is erről írtunk.


Amit a fiad és a barátnője csinál az élősködés és nem a kényszerű szülőnél lakás, simán mehetnének albérletbe. És a kisscsajt miért nem dobod ki? Fizet valamit a lakhatásért?

2020. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
0%
Ismeretségi körben amelyik gyerek harmincas éveiben vagy később szülőkkel lakik mind ilyen vagy rosszabb.
2020. aug. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
24%
Magyarázni azt tudnak, hogy miért xar a világ, a munkahely, a fizetés, az ingatlanárak. Nekem könnyebb volt? Harmincas éveimre diplomám, saját lakásom gyerekeim voltak.
2020. aug. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
90%

"Harmincas éveimre diplomám, saját lakásom gyerekeim voltak."


na kedvesem. nem mindenkinek megy így;)

2020. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
90%
15-ös, az én ismeretségi körömben meg minden mamahoteles segíti a szüleit anyagilag és emberileg, és azért van ott, mert szeretik egymást. Amint lett párjuk, elköltözött mindegyik, vagy 30 körül, kicsivel alatta egyedül. Ettől függetlenül némelyikük nálam is önállóbb, felnőttebb döntéseket hoz, pedig 18 éves korom óta nem lakom otthon. Ez személyiségtől függ és nem élethelyzettől, a szülőkkel lakás oedi egy élethelyzet. Ismerek olyat, aki külön lakik a szüleitől, többszáz km-re, de semmit nem tud egyedül elintézni, valamint rászorul a szülői apanázsra...Sokat változott amúgy a világ ahhoz képest, mikor te voltál 30-as. (Ahogy kivettem, neked van most felnőtt gyereked). Manapság már nem kirívó otthon lakni ennyi idősen. Ha pedig szeretted volna, hogy hamar kirepüljön, eszerint kellett volna nevelned, esetleg távoli iskolába iratni, hogy gyakorolja a különélést.
2020. aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
33%

"na kedvesem. nem mindenkinek megy így;)"

A mondás szerint aki 20 évesen nem szép, 30 évesen nem okos, 40 évesen nem gazdag az nem is lesz.

Szerinted aki legkésőbb negyven évesen nem rendelkezik diplomával, lakással, családdal, gyerekekkel, autóval az mikorra fog? 50, 60, 70 évesen?

Nem.

Aki ambíciózus annak 24 évesen diploma. 27 évesen néhány év gyakorlattal jól fizető állás. 33 évesen lakás. megvan.

Aki szakmunkás annak 22 évesen saját vállalkozás. 30 évesen lakás család.

Aki 30-as éve közepén itt sír és lepontoz, annak nem lesz saját erőből lakása, pénze 120 éves korában sem.

2020. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

"A mondás szerint aki 20 évesen nem szép, 30 évesen nem okos, 40 évesen nem gazdag az nem is lesz."


WOW...csak....WOW

2020. aug. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!