Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi az oka a mamahotel-jelenség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka a mamahotel-jelenségnek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi kb. 20 évben egyre nő az otthon élő felnőttkorúak száma. Én is ezek közé tartozom (30 éves vagyok, mérnöki főiskolai diplomával).


Szerintetek miért nézik le az ilyen életmódot folytató embereket? Mi vezetett idáig?


Szerintem ez teljesen érthető, ha valaki nem akarja hitelekbe verni magát az egyre csak irreálisan növekvő ingatlanárak mellett.



2020. aug. 24. 10:12
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%
Régen 3 generáció is élt 1 portán, nem akartak mindenáron elköltözni. Meg most szingliként minek menjen az ember 2 sarokkal odébb, kizárólag azért, hogy elmondhassa egyedül él!?
2020. aug. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az ok az elszállt ingatlanárak, hogy az átlagbérből még az önerő is évek kérdése.
2020. aug. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

Régen azért másabb volt az életritmus, messze nem hasonlíthatjuk azt a világot a maihoz. Ma ha belegondolunk három generáció mindennapi életébe mindenki más időrendben dolgozik. Ha különbejáratú a lakás még elfogadhatóbb az együttélés, de egy bejáratnál, mondjuk műszakba, vagy korán-későn munkába járás esetén borzalmasan nehéz.


Főleg amikor idősödnek a szülők, korábban pihennek le, reggel korán kelnek.

Tudom...3 évig laktunk a férjemmel és a gyerekemmel a szüleimnél, addigra tudtunk házat venni.Amire már persze előtte is spóroltunk.


Lakást sosem volt könnyű venni/építeni, mindig spórolni kellett rá.

2020. aug. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
Lakást venni túl drága, egy élet is kevés rá, hogy összeszedd rá a pénzt. AZ albérlet árak is az egekben.
2020. aug. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

"22 eves szakmunkas szerinted honnan vegyen penzt a sajat vallalkozasra?"

Egy festő mázoló? Fűtésszerelő? Burkoló? Bádogos? Ács-tetőfedő?.... Honnét venné azt a 3 forintot?

2020. aug. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

33: Azért lakást még pár éve is arányaiban sokkal olcsóbban lehetett venni. A nagyszüleim generációjának meg pláne. 1970-ben 2ezer forint volt az átlagbér: [link]


Ma a ksh szerint 240ezer forint. Nagyszüleim faluhelyen 30ezer forintból építkeztek fel, ez az akkori átlagbér tizenötszöröse, annyi kölcsön volt nekik. 15*240000=3600000. Ma hol építkezel fel szűk 4 millióból?

2020. aug. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy én rosszul látom de pont a szakmunkások azok, akikre van kereslet és meg is fizetik Őket. Nálunk pl. az ács 30.000,-Ft-ot kért 1 napi munkáért úgy,hogy segítsége is volt.Ráadásul két hónapot vártam rá mert annyi munkája volt.
2020. aug. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
"Régen azért másabb volt az életritmus, messze nem hasonlíthatjuk azt a világot a maihoz. " Igazad van. Közel 60 vagyok. Régen sokkal xarabb volt. Most 1000x könnyebb. Régen a Kádár korszakban egy átlag melós napi 1-2 kilogramm sertéshús árát kereste. 6 napos munkahét volt. 50 forint volt a sertéshús. 70 forint a narancs - banán és keresett a 80-as években átlag havi 3000-et. Amikor 120.000 volt egy lada. Az 40 havi fizetése volt. 6000 forint volt egy gyárilag selejtes Csepel kerékpár. Tizenezer forint volt egy videoton TV. 80 ezer forint csúszópénzt kértek egy telefonvonalért. Nyomor volt a köbön.
2020. aug. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
38: Lakhatás tekintetében meg jobb volt. Elég volt a postán sofőrként dolgozni, már kapták a szolgálati lakásokat!
2020. aug. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
CS-CS Csókosok csúszópénzért esetleg.
2020. aug. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!