Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi az oka a mamahotel-jelenség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka a mamahotel-jelenségnek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi kb. 20 évben egyre nő az otthon élő felnőttkorúak száma. Én is ezek közé tartozom (30 éves vagyok, mérnöki főiskolai diplomával).


Szerintetek miért nézik le az ilyen életmódot folytató embereket? Mi vezetett idáig?


Szerintem ez teljesen érthető, ha valaki nem akarja hitelekbe verni magát az egyre csak irreálisan növekvő ingatlanárak mellett.



2020. aug. 24. 10:12
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%
38&as,én írtam amire reagáltál. 1985-től dolgozom,jelenleg is,tehát van összehasonlítási alapom. Én életritmust írtam. Nem dolgoztunk 3 műszakban éjjel-nappal. 3 év házasság után vettünk egy jó állapotú házat,igaz,falun. Most ahogy látod,a legnagyobb gond az,hogy erre alig van esély a fiataloknak.Én nem látom olyan vészesnek visszanézve sem azt az időszakot.
2020. aug. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
"Nagyszüleim faluhelyen 30ezer forintból építkeztek fel" Lófaxt mama. A 80-as évek elején amikor dolgozni kezdtem faluhelyen 3 millió volt egy kockaház. Ami közel 10 év átlagfizetés volt. A szüleim emlékszem mesélték a 60 as években 100 ezerért lehetett kapni parasztházat. ami komfort nélküli volt. vályogból. 70 es években egy telket nem kaptál 30-ból sehol az országban.
2020. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%
42: Nyilván akkor hazudtak a nagyszüleim, és a mama nem abban a házban él ma is, amiről beszélt :D Hagyjuk. 1968-ban építkeztek, 30ezerből. Persze ebben munkadíj nem volt, mert nagyrészt családtagok és ismerősök építettek, de a lényegen nem változtat, ma hasonló áron az anyagot sem bírod megvenni.
2020. aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 MolotovPunk ***** válasza:
Részben az,hogy Magyarországon nem túlzottan jó az albérletrendszer.Fejlettebb országokban (Nyugat-Észak Európában) létezik olyan,hogy albérlet támogatás amit az államtól lehet igényelni,továbbá ott bérelhetsz vállalatoktól is lakást olcsóbban,mint magánszemélytől.A másik helyzet az,hogy okos gondolkodó ember manapság nem szül gyereket albérletbe.Miért is?Mert albérletből albérletbe mászkálni gyerekkel nem túl jó opció.Nagyon nehéz úgy új megfelelő albérletet találni.A másik ok a sokáig otthon élésre sokaknál pont az,hogy régóta nincs stabil párkapcsolatuk,így legalább mama hotelben van kihez szólni,plusz tudnak jobban spórolni is a fizetésükből úgy hogy adnak be a közösbe pénzt,még úgyis jobban tudnak spórolni,mintha egy lepukkant albérletre szórnák el az összes kevés pénzüket egyedülállóként.Egyébként ez az otthoni hotel meg kényszerszingli életmód kéz a kézben jár és sajnos sokaknál kényszer miatt van így,nem azért mert egyedül akarnak élni,hanem mert sajnos sokan még hitelre sem tudnak lakást venni maguknak egyedül.Emellett megnőttek az igények és a mai fiatalok nagy részét nem nagyon érdekli,hogy 100 évvel ezelőtt,hogy éltek az őseik nagy családban és szegénységben.Ma már nem divat a nagy család,főleg ha nincs pénz és egzisztencia mellé.A mamahotel (otthon maradás) más országokban is gond,de ott jobban is támogatja az állam az egyedülálló nőket és férfiakat.Viszont Olaszoknál és spanyoloknál sokkal jobban elfogadják azt,ha valaki a szüleivel él.Más ország,más kultúra.Azokban az országokban sokan nagy családban élnek.Egyébként meg senkinek semmi köze ahhoz,hogy ki kivel él.Magánügy.
2020. aug. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

44. Ennyi, az utolsó mondatnál a pont.


Csak sajnos a legtöbb nő ezért utasít el...


Sőt. Az eu ban a 35 alattiak olyan 60% még szüleikkel lakik, azok nagyobb része férfi. Pont azért, mert nehezebb párt találni stb.

2020. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 MolotovPunk ***** válasza:
Ismeretségi körből én konkrétan 2 nőt is ismerek ,aki 30 feletti és az anyjával él.Igaz,egyik nem túl rég vált el.Kb 2 éve.
2020. aug. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Ezért mennek a csajok külföldre férjhez...:)
2020. aug. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
47: Külföldön már rég nem "divat" saját lakás. Mindenki bérel.
2020. aug. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!