Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy rengeteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy rengeteg nő belsőleg elférfiasodott az elmúlt évtizedekben?

Figyelt kérdés
Társkeresés során sok olyan nővel hozott össze az élet, akikből teljesen kiveszett a nőiesség, a lágyság és a báj, amibe egy férfi bele tudna szeretni. Az ilyeneket azonnal el is küldtem. Miért görcsöl rá rengeteg nő arra, hogy ő igenis egyenrangú akar lenni a férfival ahelyett, hogy elfogadná, hogy bizonyos területen a férfi erősebb, bizonyos szempontból pedig a nő.

2020. aug. 26. 12:55
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
79%

Én magamból indulok ki...

Karrierista vagyok. És nő.

Vezető szerepet töltök be egy multinál, 24 évesen saját lakás, kocsi megvolt. Két diplomám van, ráadásul a műszaki életben mocorgok, szinte kizárólag férfiak között.

Lehet keménynek lenni nőiesen, meg férfiasan is.

Otthon konyhatündér is tudok lenni, meg bújós is.

Munkában farmer-póló, acélbetétes, otthon meg magassarjú szandi kisruhával.

Megfogom otthon is a csavarhúzót, ha kell, beállok glettelni, vakolni, de szerintem mindezek mellett sikerült nőiesnek maradnom, nem csak külsőleg, belsőleg is.


De amit korábban írtak, baromi nagy tény, hogy nőként a nőiségünk miatt ásnak alá egy ilyen pozícióban, míg a férfiakat emberként. És ez nem mindegy. Engem azért mószerolnak mert egyszer talán szülni fogok, milyenmárez. A férfiakat a vezetési stílus/munkahelyi viselkedés/problémamegoldás miatt. Azért ebben van különbség nem?


És néha az innen szerzett keménységet visszük haza. Arról nem is beszélve, ha nem teszünk le ennyi mindent az asztalra aranyásók vagyunk, ha meg igen, akkor emancipuncik. Van ám középút is. ;)

2020. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
93%

Annyit hozzátennék még, hogy ha vmilyen "maszk" felvételére rákényszerülsz az elvárások miatt, azt nem könnyű levetkőzni. Főleg ha gyakorlatilag az egymástnak ellentmondó elvárások gyakran ugyanonnan jönnek.

"Én nem akarok eltartani a nőt, dolgozzon, keressen pénzt... ha nem tud kicsikarni egy fizuemelést, akkor életképtelen... de velem legyen cuki, bájos"... ember legyen a talpán, aki képes kemény lenni a munkában, aztán rögtön levetni ezt, ahogy belép az otthon ajtaján.

Miközben sok férfi egy szöget nem képes beverni a falba lassan.

2020. aug. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem meg nincs min csodálkozni, patriarchális világban élünk, amit férfiak irányítanak és minden rájuk van tervezve, hozzájuk van igazítva. A szerinted tipikus női tulajdonságok, kedvesség, gondoskodás, törődés, gyereknevelés stb. szinte semennyire nincsenek megbecsülve. A szerinted tipikus női munkák, mint pl. pedagógus, ápoló, nincsenek megfizetve, társadalmi megbecsülésük nem sok, holott iszonyat fontos munkák ezek is.

Ha érvényesülni akarsz, többet akarsz keresni annál, hogy éhen ne halj, akkor mondjuk nőként elmész egy multihoz, vagy bármi szerinted férfias(abb) munkakörbe. Ott vagy, csinálod a munkád, teljesítesz, aztán jön pár frusztrált arc, akik megmondják, hogy férfias vagy. Kösz.

Ja, egyébként nőként bármit csinálsz, semmi sem jó: ha családra vágysz és nem helyezel különösebb hangsúlyt a karrierre, akkor ingyenélő vagy, gyerekgyáros vagy, élősködsz a társadalmon stb. Ha karriered van, akkor karrierista vagy, ami nem tudom, miért, de itt szitokszó, ugye, de ez is csak akkor, ha nőre mondják, férfinak előny. Ha van gyereked és karriered is, akkor meg biztos szaranya vagy, mert így hogy jut rá időd, hogy van képed bölcsődébe adni, nem is szereted, minek kellett neked gyerek, és még sorolhatnám.

Ha hagyod, hogy a férfi fizesse a kávédat, mindig vannak, akik szerint aranyásó vagy (lol), de ha felajánlod, hogy fizeted a részed, akkor meg "emancipunci" vagy.

De remek példa még, hogy volt itt nemrég egy kérdés, amelyben a lány fél év után el akart menni vásárolni magának a SAJÁT pénzéből csinosabb ruhákat a munkahelyére, meg még pár dolgot és megkérte a pasiját, hogy vigye el autóval, hogy ne kelljen a 40 fokban vonatoznia csomagokkal. A pasinak ez nem tetszett és a válaszokban is jöttek a nagy férfiak, hogy hát mit képzel a kérdező, aranyásó, vegyen magának autót, csináljon jogosítványt, ne várjon el semmit, egyenlőség van itt, kopik az autó, meg az a két deci benzin stb. stb. Most meg itt a kérdés, hogy miért ilyen férfiasak a nők... Sok férfinak semmi nem jó.

2020. aug. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
39%
Minden izmus addig megy előre, míg valami az útját nem állja. A feminizmus is.
2020. aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
23%
Mert a férfiak meg épp, hogy elnőiesedtek...
2020. aug. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

Nem lennék a nők helyében. Az a szörnyű, hogy ahhoz, hogy te a karriered során érvényelsülni tudjál, le kell mondanod a nőiességedről. És nem, ezt nem úgy kell érteni, hogy farmerban meg trikóban fog járkálni a nő, hanem hogy a kisugárzása férfias lesz.


Nem tartjátok ellentmondásosnak, hogy ami ellen küzdötök (férfi elnyomás), pontosan azzá váltok? És speciel undorodom az ilyen tököt növesztett agressziv nőktől. Természetesen az, hogy az ember kiáll magáért, mindenkinek Isten adta joga, csak mem mindegy, ki hogy teszi.


Egyébként pedig annak ellenére, hogy a nők elférfiasodnak, ugyanúgy elvárják, hogy az alattuk lévők az egójukat fényezzék, nyaljanak nekik, ha egyszer vezető pozícióba kerülnek, és hatalmat kapnak.


Egy nő azért nem való vezetőnek, mert eredetéből adódóan nem képes arra, hogy krízishelyzetekben is mindig higgadt fejjel racionális döntéseket hozzon. Mert a nők érzelmi lények. Ezen nincs mit szépíteni. Képesek elküldeni egy ügyfelet azért, mert ugyanolyan blúzban jött a tárgyalásban, mint ő, máris utálja.


Ja meg a másik, ezek a nők ott csesznek rá, hogy habár ők akarnak lenni a nagy vezetők, mindig felfelé akarnak házasodni. Csak egy középvezető nő nem fog kelleni a felette lévő CEO pasinak, mert a CEO pasi sokkal jobb eresztésből válogathat. Maguk alá meg nehogymár összejöjjenek bárkivel is, mert az milyen ciki már, hogy a nagy üzletasszonynak egy kőművesmester a párja... így maradtok egyedül

2020. aug. 26. 19:20
 27/45 anonim ***** válasza:
39%

"Képesek elküldeni egy ügyfelet azért, mert ugyanolyan blúzban jött a tárgyalásban, mint ő, máris utálja."

Nos, nem vagyok vezető, de ennyire ostoba sem vagyok. Úgyhogy be lehet fejezni az ostoba sztereotípoiákat.

Felfelé sem akarok házasodni, de érhetően lefelé sem nagyon.

Amúgy senkit nem akarok elnyomni, és attól, hogy van pénzem és felajánlom randin hogy fizetem a részem, még nem vagyok férfias.

2020. aug. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Nem is erről volt szó, de köszi, hogy figyeltél. A te mentalitásoddal pedig a szinteden lévő férfiak sem akarnak majd veled foglalkozni.
2020. aug. 26. 23:30
 29/45 anonim ***** válasza:
27%

"Szerintem meg nincs min csodálkozni, patriarchális világban élünk, amit férfiak irányítanak és minden rájuk van tervezve, hozzájuk van igazítva."

Pl. ezért van a női wc-be is piszoár. Ja, nincs. Vagy ezért van a ruha és cipőboltokban több férfi cucc. Ja, az sincs. Igen, nagyon a férfiakra lett tervezve az egész világ... Ja, nem! :D


"A szerinted tipikus női tulajdonságok, kedvesség, gondoskodás, törődés, gyereknevelés stb. szinte semennyire nincsenek megbecsülve. A szerinted tipikus női munkák, mint pl. pedagógus, ápoló, nincsenek megfizetve, társadalmi megbecsülésük nem sok, holott iszonyat fontos munkák ezek is."

Mert a tipikus férfi munkák, mint mondjuk a kukás, megvannak becsülve. Ja, nem. Vagy a tűzoltók. Ja, nem. Vagy pl. a buszvezető. Ja, nem. Vagy a kidobó. Ja, nem... :D


"Ha érvényesülni akarsz, többet akarsz keresni annál, hogy éhen ne halj, akkor mondjuk nőként elmész egy multihoz, vagy bármi szerinted férfias(abb) munkakörbe. Ott vagy, csinálod a munkád, teljesítesz, aztán jön pár frusztrált arc, akik megmondják, hogy férfias vagy. Kösz."

A fodrászok éhen halnak. Ja, nem. A tipikus nőcis HR-esek éhenhalnak, mert nőiesek a multiknál. Ja, neeeeem...


"Ja, egyébként nőként bármit csinálsz, semmi sem jó: ha családra vágysz és nem helyezel különösebb hangsúlyt a karrierre, akkor ingyenélő vagy, gyerekgyáros vagy, élősködsz a társadalmon stb. Ha karriered van, akkor karrierista vagy, ami nem tudom, miért, de itt szitokszó, ugye, de ez is csak akkor, ha nőre mondják, férfinak előny. Ha van gyereked és karriered is, akkor meg biztos szaranya vagy, mert így hogy jut rá időd, hogy van képed bölcsődébe adni, nem is szereted, minek kellett neked gyerek, és még sorolhatnám."

Ha férfiként nem csinálsz gyereket, hős vagy. Ja, nem. Ha férfiként nem teremtesz anyagi biztonságot, akkor is jó férfi vagy. Ja, nem.


"Ha hagyod, hogy a férfi fizesse a kávédat, mindig vannak, akik szerint aranyásó vagy (lol), de ha felajánlod, hogy fizeted a részed, akkor meg "emancipunci" vagy."

Ha férfiként nem fizeted a kávét, akkor nem vagy férfi. Ha férfiként fizetni akarod, akkor szexista paraszt vagy.



Az a helyzet, hogy ha bármelyikőtök ennyire panaszkodik és ennyit hazudik, akkor értelemszerűen nem fog titeket túlzottan szeretni. És nem, nem azért, mert nők vagytok vagy mert nőiesen, esetleg férfiasan viselkedtek, hanem azért, mert panaszkodtok és hazudtok. Ha ugyanezt csinálnátok férfiként, ugyanúgy nem bírnának titeket.

2020. aug. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
62%
#28 Az én mentalitásommal? Mi derült aki a hozzászólásomból? Nem vagyok ostoba, a szintemen keresek párt, megdolgozom a pénzemért és nem akarok lenyúlni másokat. Hát igen, ez roppant férifas.....ja, nem. Ez normális és emberi.
2020. aug. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!