Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy rengeteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy rengeteg nő belsőleg elférfiasodott az elmúlt évtizedekben?

Figyelt kérdés
Társkeresés során sok olyan nővel hozott össze az élet, akikből teljesen kiveszett a nőiesség, a lágyság és a báj, amibe egy férfi bele tudna szeretni. Az ilyeneket azonnal el is küldtem. Miért görcsöl rá rengeteg nő arra, hogy ő igenis egyenrangú akar lenni a férfival ahelyett, hogy elfogadná, hogy bizonyos területen a férfi erősebb, bizonyos szempontból pedig a nő.

2020. aug. 26. 12:55
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
82%

Ez hülyeség, hogy a nők homogén halmazként nem képesek jó vezetők lenni. Nem minden nő ilyen. Aki neked bejön, és egy bájolgó lábtörlő, talán. De az sem biztos, hogy az a jó vezető, aki mindent hideg fejjel csinál végig... a cégnek biztos jó, a dolgozóknak halál. Kell egy egyensúly.


Amúgy azzal sem lenne gond sztem, ha megmaradna a klasszikusabb családmodell, ha ez nem a nők elnyomásával járna, és nem részegednének meg a hatalomtól a férfiak, pedig hát ez sajnos a tapasztalat. "Eltartalak, ezért neked kuss van", "Szégyen vagy, ha nem tudsz éttermi szintű háromfogásos vacsorát rittyenteni", "Egy szó nélkül tűrd el, ha megcsallak, random ribikhez járok és rájuk költöm a pénzt", "A gyerekkel annyit foglalkozom, hogy a sráccal focizom hétvégén egy órát, a lánynak meg megsimizem egyszer a fejét". Ezek nyilván nem szó szerint vett idézetek, de ezt látom a környezetemben, és ezeket a sztorikat hallottam nagyanyámék korosztályából. Hülye lennék kedves, érzelmes, bájos, elnyomott cicamica lenni, ha ebből nekem semmi hasznom nem származna - főleg érzelmileg nem, de anyagilag pláne nem ebben a világban.

2020. aug. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
67%
Provokálsz folyamatosan, kérdező...egyszerű hímsoviniszta vagy, bármennyire próbálod körbeírni, egyre inkább az jön le abból, ahogy válaszolgatsz. Az általánosításaid meg nagyon hajmeresztőek. Van nagyon sokféle nő, ha sokat keresgélsz, randizgatsz, biztosan találsz magadnak valót. Mint ahogy mindenki, aki a gyakoris nyavalygás helyett kilép a való életbe és körülnéz. Nem minden nő olyan, amiről te beszélsz. Még vezető és vezető között is hatalmas különbségek vannak, nemtől függetlenül. Szerintem ha magad is magas beosztásban lennél, jó karizmával és határozott fellépéssel, egész máshogy látnád ezeket a “kartierista, férfias” nőket.
2020. aug. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

Nagyon kíváncsi leszek, eddig amennyi időt eltöltöttem az üzleti világban, két dolgot vettem észre:


1- A felsővezetők 99%a férfi, aki pedig nő, annak pszichés baja van (nem bántásként, tényleg így van, egyiknek sincs családja, egyik sem nőies, de mindegyik a végtelenségig frusztrált, a legapróbb dolgon is kiakadnak, üvöltöznek, érdekes, férfi felsővezetők mindig tudják kontrollálni az érzemeiket)


2- Amint a nők kezébe hatalmat adnak, egyből visszaélnek vele, mert a sok elszenvedett sérelmet úgy érzik, hogy megtorolhatják (persze nem azokon, akik miatt sértettnek érzik magukat)


Ezek mind kihatnak egy nő kisugárzásár, ami egy randi alatt is meglátszik, ezért küldöm el az ilyeneket. Kíváncsi voltam hogy mások hogy látják ezt, de szinte csak a fröcsögés és személyeskedés jött azért, mert leírtam egy társadalmi trendet. Tudom hogy fáj az igazság, de törődjetek bele, hogy a mai világot a férfiak uralják, és ez így is lesz mindig. Ez ellen pedig úgy tudtok tenni, ha ti is férfivá váltok, amivel viszobt csak ti magatok erősítitek tovább a remdszert.

2020. aug. 27. 10:57
 34/45 anonim ***** válasza:
68%
Szerinted akinek nincs családja, annak pszichés baja van? :D szerintem meg annak van, aki ez alapján ítél meg egy embert. Amúgy valami nagyon negatív személyes élményed lehet egy magas beosztásban lévő nővel, emiatt általánosítasz ennyire. És ha már itt tartunk, hogy férfiközpontú társadalom...és hogy ez maradjon is így...ha körülnézek az életemben, vagy akármilyen fórumon, közösségi oldalakon, meg itt a gyakorin, és az alapján általánosítanék a férfiakkal kapcsolatban akkor azt mondanám, hogy megállna az élet, a gazdaság és vége lenne az emberiségnek is, ha ezeken a férfiakon múlna minden , ők hoznának meg minden döntést, a nőknek meg kuss lenne otthon. Legtöbben magukat nem tudják eltartani, nem hogy a szarabbul, vagy sehogy nem kereső pájukat, esetleg egy gyereket is még. Ez nem feltétlenül az ő hibájuk persze, de igenis, hogy kellenek a nők a munkaerőpiac minden szegmensébe ugyanúgy. A jelenlegi gazdaság, meg úgy a világ ezt diktálja, valamint a jóérzés is.
2020. aug. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
77%

Jó frusztrált vagy, kérdező, egyébként ismerem a fajtádat, tipikusan azok a férfiak szoktak így beszélni, akik munkában és/vagy párkapcsolatban (is) sikertelenek.

Nekem volt egy férfi ismerősöm, aki pontosan ugyanezekkel az "elférfiasodott nők" dumával jött, sosem kerestem proaktívan a társaságát, de mindig betalált. Ha visszaigazoltam egy szakmai eseményt a Facebookon, rámírt, hogy én "ne akarjak már pasi lenni". Szó szerint. Amikor üzleti úton voltam és posztoltam a városból, akkor meg azt írta, hogy "na majd ha gyereked lesz, majd úgysem mehetsz, vagy talán nem akarsz gyereket??" - ennél a pontnál küldtem el az anyjába, mert ugye mi köze hozzá, meg amúgy is tartsa meg magának a rosszindulató, irigy megjegyzéseit.

Szóval ez a férfi 30 éves volt ekkor, az anyjáékkal lakott, mert hogy "hülye lesz albérletre kidobni a pénzt", ő sajátra gyűjt. Vett magának egy autót a szalonból eközben a nagy spórolásban, engem kioktatott, hogy én a "könnyebb utat választottam" az albérlettel. Barátnője nincs, hogy is lenne, egy nyomorodott, frusztrált lélek. Ő jött mindig ezzel a nőnek hol a helye dumával, holott még mindig a nyomorult BSc-jét csinálta, angolul épp hogy elboldogult és vérig volt sértve, mikor egy nő kollégája lépett előre a cégében és szerinte biztosan térdelt.


Nem szeretnék rádhúzni egy ilyen köpenyt, kérdező, de nagyon süt a szavaidból a megkeseredettség. Én az üzleti világban dolgozom, jól teljesítek nőként, az ügyfeleim szeretnek, a management elégedett velem. Nem tudom, honnan veszed ezt a sületlenséget, hogy a nők elküldik az ügyfelet, mert ugyanolyan ruhában érkezik, ez valószínűleg valami soviniszta sztereotípia. Rengeteg nővel dolgoztam, senkit nem érdekelt, kin milyen ruha van, de tényleg.

Egy jó tanács: nézz magadba és tedd rendbe magad, esetleg ajánlok egy pszichológust, sokat segítene.

2020. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

30as: szerencsére egyik sem nyert :) van már barátnőm (hála Istennek nem az üzleti életből), és érdekes módon jól működünk együtt úgy, hogy nem kellett a nőnek elférfiasodnia, nem csapkodja az asztalt, amikor kiáll a maga igazáért. Karrieremnek még viszonylag az elején vagyok, de szeretem amit csinálok, megvan a végzettségem is hozzá, elégedettek velem.


Te egy kiragadott példa alapján húzol rám tulajdonságokat úgy, hogy nem is ismersz, akkor most ki általànosít? :) Nem hiszem, hogy az üzleti életben olyan sikeres lennél, ha már itt is érzelmi síkon érvelsz és próbálsz meggyőzni, ami perszd átmegy fröcsögésbe ;)


Mégegyszer: Nem azzal van a baj, hogy a nők maguk is el tudják tartani magukat, hanem hogy felvettek egy abszolut taszító, görcsös, merev, “férfias” viselkedésmintát, amit a párkapcsolatukon belül sem vesznek le. Ergo tököt növesztettek. Aki ezt nem érti, azzal nincs mit beszélnem.

2020. aug. 27. 11:36
 37/45 anonim ***** válasza:
74%

"Aki ezt nem érti, azzal nincs mit beszélnem."


Oké, akkor töröld magad gyakoriról. Te is jobban jársz és mi is.

Szia 🙂

2020. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
88%
Jó, és akkor mit vársz, mit mondjunk erre? “Igazad van”? Vagy mi volt a kérdésed célja? Tudhattad, hogy lesz olyan, aki nem ért egyet. Aki pedig adott egy választ arra, hogy szerinte “miért”, azt egyből kiosztottad és lepontoztad, mert nem felelt meg a válasza a te agyszüleményednek. Ha meg van egy kedves, szerető barátnőd, akkor nem értem, miért zavar hogy a többi nő milyen...
2020. aug. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy meg leírtad a válaszaidban, hogy miért vették fel a pasis mintát szerinted. Mert “férfinak való” pozícióban vannak, ott használják a kemény stílust, majd hazaviszik. Ezt mondtad te. De ha tudod a választ, minek teszel fel kérdést? Ha véleményeket kértél, fogsz kapni olyat is, ami ennek nem felel meg. Plusz volt olyan is, aki leírta kb ugyanezt amit te gondolsz, kevésbé soviniszta módon , de abba is belekötöttél. Ebből látszik, hogy szimpla provokáció az egész.
2020. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
86%

Azért zavarja, hogy más emberek milyenek, mert nincs rendben az élete. Aki elégedett magával, a körülményeivel, az nem jön puffogni egy anonim oldalra, hogy "jaj, a gonosz, férfias nők".

Nyilván egyszerűbb közel 4 milliárd embert górcső alá venni és ekézni, mint a komoly mennyiségű felhasználatlan energiát a problémái megoldásába fektetni.

2020. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!