Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ekkora probléma ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ekkora probléma ha nem akarom más gyerekét nevelni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 26 éves vagyok. Jó anyagi helyzetben vagyok és van saját házam van(nem a bankkal közösen). 1-2 éve kezdtem érezni, hogy szeretnék egy komoly kapcsolatot. Viszont ami problémaként merült fel nálam, hogy nem akarok olyan nőnél kezdeményezni semmit akinek gyereke van. Ez több helyen is feljött beszélgetésekben. A legtöbb helyen főleg nőktől megkapom, hogy hat azért van mert önző/éretlen vagyok. Viszont úgy érzem hiába "érnék" még jobban korban vagy mentálisan akkor sem tudnám más gyerekét a sajátomnak érezni. Ennek pedig nem tehetek ki egy gyereket.

2022. júl. 18. 11:16
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
14%

A sorozatgyilkos sem szereti azt, akinek sikerül megfutamodnia előle, azt meg végképp nem, aki csapdába csalja őt.


A gyerekes nőktől kár lenne megértést és elfogadást várnod, mikor igazából kikosarazod őket ezzel.


Aki érzelmileg érintett (van gyerekkel egyedül maradt nő a családban vagy a baráti körben) is szolidaritást fog vállalni a gyerekes anyukákkal. Ráadásul ha volt abortusza vagy nem rajta múlt, hogy elvetélt egy olyan embertől, akivel ma már nincs együtt, akkor szintén sajátjának érzi a problémát, hogy most lehetne gyereke és te emiatt visszautasítanád.


A nők pedig sokkal jobbak érzelmi manipulációban, egy hülyébb férfit visszautasít egy nő és az egyből ráolvassa az összes átkot, hogy amúgy sem jó nő csak dugásra kellett volna, ezzel önmagát égetve be és látszik, hogy kijön belőle a hisztis kisgyerek.


Egy rutinosabb nő (a gyerekneveléstől azért felnő az ember) megpróbál úgy érvelni, hogy te érezd magad rosszul és akár évek múlva üssön vissza ez a dolog, amikor ez a nő már sehol sem lesz.


Ezen felül az államnak rengeteg adóforintba kerül a nevelőintézetek és a gyámhatóság fenntartása még így is, hogy a legalja minőségben nevelik a gyerekeket. Ő is érdekelt abban, hogy ha nem is tolja a feminizmus szekerét, de ne álljon az útjába.


Minél több férfi dönt úgy, hogy ő majd más gyerekét neveli

- annál kevesebbet adnak be intézetbe, hiszen ritka, mikor apa-anya együtt van és csak úgy beadják.

- annál kevesebb állami támogatást kell kiszórni egyedülálló szülők kiemelt családi pótlékára.

- a gazdaságban, a GDP-ben is meglátszik, hogy magasabb hozzáadott értékű munkát is tud végezni, szakmát kitanulni az a nő, akire nem egyedül hárul a gyereknevelés terhe. És ez még a társadalom alján is meglátszik, hogy Dzsesszika talán emiatt fog elmenni takarítani, ha csak minimálbéres bejelentéssel is, nem pedig a gubacsin árulnia magát, mert a gyerek mellett csak ilyen rugalmas munkát tud végezni.

- Végül pedig annál kevésbé tűnik fel, hogy mennyire nem hatékony a gyerektartás behajtása, illetve mennyi szenvedő áldozat van a férfioldalon is, akik csak balekok voltak és most jelzálogot raktak a házára vagy az apja tulajdonát azért nem örökli majd meg, mert szapora volt az öreg, más meg a népes család meg a tesók nevein futó dolgokat használja és akkor sem tud vele mit kezdeni a hatóság, ha BMW-vel feszítve arcoskodik, mert a nagynénjénél lakik meg a sógora autóját kapja időnként kölcsön, ő meg munkanélküli mert az állam vegzálja őt szegényt a gyerektartás miatt. Ezekre kevésbé fókuszálnának, ha lenne több olyan férfi, aki nevelné az ilyen emberek gyerekeit és hajlandó lenne anyagilag is támogatni.

2022. júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
31%

#4: 1. Jól néz ki, meg fiatal is, meg lehet, hogy van pénze, hogy tud magára adni, azért a gyereknevelés sokat kivesz a nőből és lelakja magát.


2. Az, hogy csicskulnak a dugás reményében még nem jelenti azt, hogy hosszútávon is elfogadnák. Nem véletlenül SZINGLI az az anyuka. Mert nem talál olyat, akit ő is el tud fogadni, a gyerek is és a férfi is hajlandó hosszútávon is becsicskulni, nem csak a dugásért, aztán úgy gondolja , hogy ha vesz néha egy Tibicsokit a gyereknek még mindig olcsóbb, mintha hivatásoshoz járna.


#8: "De legtöbbször normális stílusban nem tudják közölni sokan, h nem kell olyan ember Nekik, akinek gyereke van."


Ez olyan, mint mikor egy nő hall valamit sokszor, akár azt, hogy "fogyjál le" akár azt, hogy "miért nem eszel rendesen, csont és bőr vagy" akár azt, hogy "ha nem vagy házias, nem fognak szeretni a fiúk" és utána kiemelten érzékeny lesz az adott témára.


#12: "Unatkozol, ha ezen kattogsz. Ha nem akarsz, nem lesz pulyas csajod. Kinek probléma ez? Anyuka, szomszéd, haver akinek a csja3 bekapta a legyet?"


Egy társadalmi probléma (lásd előtted szólót, hogy egyre több a mozaik család) és a tendencia növekszik amiatt, hogy növelni akarják az elfogadottságát annak, ha valaki más gyerekét neveli. Ugyanaz a jelenség, mint az LMBTQ-nál. Oké, hogy nem bántjuk őket, de lassan már ott tartunk, hogy ha hagyjuk őket eszkalálódni, akkor az lesz a furcsa néhány évtized múlva, ha te még nem próbáltad a saját nemeddel és nem is áll szándékodban.


Felvázoltam az állami részénél, hogy mi is a probléma és miért növekszik a tendencia. Csak ez az egyénnek nem jó. Az egyének közül azoknak jó, akik


1. Felelőtlen nők és anyának is felelőtlenek, mert csini fullos nők akarnak lenni kisgyerek mellett (emiatt a gyereknek jut kevesebb erőforrás, akár a jövőbeli Harvard diplomájához, mert anyuci 20 év alatt elköltötte azt a pénzt fodrászra meg körmösre meg szolira) és mivel a gyerekes anyukák top 10%-a, ezért könnyedén találnak egy Fecsót is bármikor.


2. Top 10-es férfiak, akiktől ha "véletlenül" teherbe esnek a nők, megtartják és nem azért, mert "jó állásod, karriered van és ha nem fizetsz, akkor innentől kicsinállak jogi úton" lebeg a szemük előtt, hanem hogy milyen szép lesz a gyerekük még akkor is, ha az apja féreg és esetleg ők örülnek neki, ha az apa nem zaklatja őket, inkább lemondanak a gyerektartás miatti pereskedésről is. Ezek a férfiak szórják mindenfelé a magjukat és diverzebb lesz a génkészletük, mint akár egy 7 gyerekes Márki Zay Péternek.


Ez a két csoport lesz mindkét nemből az egésznek a haszonélvezője.


A felelős nők, akik meg akarják ismerni alaposan a férfit mielőtt gyereket vállalnak kifutnak az időből, a felelős férfiak meg egyre kevesebb nő közül válogathatnak, mert egyre több lesz a felelőtlen, aki bekapta a legyet.

2022. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
63%

Külön élek, jól keresek, jól nézek ki (fodrász meg körmös...Én magam megcsinálom).

Megvan mindenünk, a gyerekemnek is megadok mindent amit tudok és kell.

Páromnak nincs gyereke, az enyémmel igen jól van. Most költözünk össze. Több gyereket nem vállalok és szerencsére ő se ragaszkodik hozzá. Amúgy meg nekem vonzó férfi, saját lakása van, kocsi és nyaralni is tudunk menni, mert mindketten megtehetjük. Közös hibbink is van.

Anyám szokta vinni lányom és akkor kettesbe is tudunk lenni.

Az elején ő még jobban ragaszkodott ahhoz, h lányom is vigyük, h megismerje és időbe kiderüljön, h jól megvannak e.

Pont nem érdekel kinek mi a véleménye arról, h egyedül álló anya vagyok. Saját magam nézem és ami nekem jó, mert ha én jól vagyok akkor tudok jó anya is lenni.


Mellesleg nem is értem a kérdést, nem kell olyan nő, oké...én megértem pl. És? Nem ismerkedsz olyannak és ennyi. Mit kell ebből ennyit kihozni sok férfinak...

N 30

2022. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
64%
Totál rendben van ez kérdező, de áruld már el hol találkozol te gyerekes nőkkel 26 éves férfi létedre? Én 28 éves férfi vagyok és a 100 legközelebbi huszonéves csaj ismerősömből talán max. 5-nek van gyereke, azoknak is házasságon, kapcsolaton belül. Se a munkahelyen, se egyetemen, se a tágabb ismerősi körömben lényegében nem ismerek egyedülálló huszonéves anyukákat. 28 évesen meg hagy ne mondjam, hogy inkább a 20-27 körüli nők érdekelnek, téged gondolom meg a 20-25 körüliek durván. Azok közt nagyon kevésnek van gyereke.
2022. júl. 19. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
16%

#24: Lehet, hogy a te ismerőseid között több a belbudai balliberális turmixgép, a kérdező meg esetleg más körökben mozog, ott meg (ha esetleg ezt társkeresőn is nyilvánvalóvá teszi, hogy van saját lakása) azok fognak szimpatizálni vele, akiknek lételemük, hogy a gyereknek biztosítsák a fészket.


A kérdező külsőre nem lehet egy adonisz, ezért csak ezt az értéket látják benne a nők, így a populációból mágnesként vonzza magához a gyerekes anyukákat.

2022. júl. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
82%

20. Egy értelmes hozzászólás, konzekvens véleménnyel.


Ha nekem lenne gyerekem, számomra ő lenne az első, a nő (aki nem a gyerek anyja!) mindig másodlagos szerepben maradna. Ez nyilván taszító lehet ismerkedéskor, viszont én nem rejtem véka alá, hogy ez a helyzet.

2022. júl. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
71%

Kicsit off topic, de ismerek egy pont 50 éves hapsit, aki nagyon fiatalos, és kb. 5-10 éve sír egy nő után, akit régen szeretett... Azért hagyta el ezt a nőt, mert volt gyereke. Tinédszer fia. Igen ám, de a nő egy mai napig gyönyörű 40-es, a gyereke rég kirepült (külföldre ment dolgozni), és a nőnek igen jómódú párja van, akinek szintén kirepültek már a gyerekei. Folyton csak utaznak, sportosak, habzsolják az életet.


Nehogy így járjatok, mert ez a hapsi 5-10 éve sír ezért a szerelméért, pedig ő hagyta el... Kicsit kibírta volna, a gyerek kirepült volna. Persze szerintem a nő jobban járt a gazdag párjával, mert ez az 50 éves hapsi ismerősöm nem gazdag.

2022. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

#26: És mi a helyzet az anyáddal (aki a másiknak csak idegesítő anyós) a testvéreddel (aki neked jóban-rosszban, tűzön-vízen, neki meg csak egy zavaró tényező) a két legjobb gyerekkori barátoddal vagy a kutyáddal (akik akkor is ott voltak, amikor nem volt senkid és akkor is ott lesznek, ha a mostaniról is kiderül, hogy zátonyra fut, mint az előző sok ismerkedésed és nem miattad, hanem miatta)?


Egyesek túlságosan nárcisztikusak és exkluzivitást akarnak a kapcsolatban, mindenek felett állónak akarják magukat.


Csakhogy egy párkapcsolat két idegen ember, aki megismerkedik egymással és összejönnek, mindkettőnek már ott vannak az életében bizonyos személyek, akiket nem fog eldobni vagy megtagadni a másikért.


Az idegen gyerekről ugyanez a véleményem, de a gondolatmenetet egyáltalán nem tartom konzekvensnek. Hiszen logikailag nincs különbség a gyereked vagy bármilyen számodra fontos, hozzád közelálló ember között.


Akinél az a kapcsolat alapja, hogy ő legyen a legfontosabb, az sakkbábuként kezeli a párja környezetében lévő összes embert és amelyik nem akar oda lépni, ahova ő akarja, azt igyekszik eltávolítani.

2022. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
81%
#27: Így van. Az 50-es hapsi még szegényebb lenne, a gyerek talán a nyakukon maradt volna és meggyűlöli a csóró nevelőapját, a nő meg egy hárpia lett volna, ha együtt maradnak vagy ő hagyja el a férfit.
2022. júl. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

28. Túlbonyolítod.


Én arról beszéltem, hogy számomra mindig egy fokkal fontosabb lenne a gyerekem, mint a barátnőm (aki a gyerekem mostohaanyja). Nem egoista önzőségből, hanem egy alapvető ok miatt: mivel ő biológialiag hozzám tartozik, sőt! amíg nagykorúvá nem válik, addig jogilag is felelősséggel tartozom a gyerekem iránt. Míg egy nő, aki belép az életembe bármikor kikerülhet, bármikor otthagyhat engem egy másik fasziért vagy akármiért. A gyerek más. Nem lehet egy lapon említeni a két kapcsolatot. "Logikailag" sem.

2022. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!