Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ekkora probléma ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ekkora probléma ha nem akarom más gyerekét nevelni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 26 éves vagyok. Jó anyagi helyzetben vagyok és van saját házam van(nem a bankkal közösen). 1-2 éve kezdtem érezni, hogy szeretnék egy komoly kapcsolatot. Viszont ami problémaként merült fel nálam, hogy nem akarok olyan nőnél kezdeményezni semmit akinek gyereke van. Ez több helyen is feljött beszélgetésekben. A legtöbb helyen főleg nőktől megkapom, hogy hat azért van mert önző/éretlen vagyok. Viszont úgy érzem hiába "érnék" még jobban korban vagy mentálisan akkor sem tudnám más gyerekét a sajátomnak érezni. Ennek pedig nem tehetek ki egy gyereket.

2022. júl. 18. 11:16
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

#30: Én is ezt magyarázom, de pont a "bármikor kiléphet az életedből" dolog miatt ugyanez érvényes a saját szüleidre, rokonaidra vagy régi igaz barátaidra.


A gyerek miben is más? Hogy tovább fog élni (valószínűleg), mint a szüleid?

Hogy pár évig gyámságra szorul? (A szülő meg lehet, hogy később fog)

Hogy ha kirepül a fészekből is a gyereked marad? Az igaz barátaid is azok maradnak, ha hazatérnek pár év múlva külföldről, vagy ritkábban találkoztok, mert mindketten megnősültök.


A gyerek itt +1 tényező, de akinek ezzel a fontossági sorrenddel van a baja, az keressen magának egy árvát, akinek senkije nincs, neki talán lehet ő az első az életében. De ahogy KÖZÖS gyerekük születik az is mindkettőnek átírja a fontossági sorrendet, csak ahhoz legalább mindkettőnek van biológiailag köze.

2022. júl. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
68%
25. Szegeden élek és nem vagyok belbudai balliberális, viszont igen valóban értelmiségi körökben mozgok, vagyis a legeslegtöbb ismerősöm egyetemista vagy diplomás. 28 éves vagyok, nekem is van saját lakásom. Ha kérdezik elmondom, de nem akart még soha egy gyerekes anyuka sem becuccolni hozzám. Azt persze elfogadom, hogy lehet a kérdezővel más körökben mozgunk sok értelemben.
2022. júl. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
53%

31. Nézd, lehet hogy igazad van. Nálam ez ilyen. Másnál meg másmilyen. Nálam a szülők és a család is elég összetartó. A nők pedig jönnek-mennek. Ideális esetben a saját, és közös gyerekemet akarom nevelni. Nem valami kevert családi összetételben.

Ebben én vagyok idealista, ezt elismerem.

2022. júl. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
23%

#32: Az a környék még elég konzervatív, valaki vagy korán összejön a párjával és korán is lesz gyerek, vagy egyetemista, értelmiség, akkor meg nem sieti el. Pesten meg sokkal lazábban kezelik, teherbe esnek, megszülik, vagy agyilag egy valóságshow szereplő szintjén vannak és már csak a 3. hónapban jönnek rá, hogy menstruálniuk kellett volna és ide írnak ki kérdést, meg az egyébként is ilyen olvasztótégely, az összes elmaradottabb régióból jönnek fel emberek, Borsodban meg Szabolcsban meg nem ritka a mozaikcsalád ott sem, ahol az illető nem cigány vagy akár még csak nem is cigánytól esett teherbe, mert a helyi kultúrára erősen hatott a sok pulya.


Újabban pedig kezd beérni a CSOK káros hatása is a felső-középosztálybeli Fideszes értelmiségieknél, akik azt hiszik, hogy majd a babaváró meg a 10+10 millió összetartja őket, aztán az ilyenek kötnek ki a társkeresőkön meg a szórakozóhelyek sűrű vendégei. Ők már értelmesebbek, mint Dzsesszika Borsodból, de az igényeik is magasabbak és a gyereknevelési költségeik is, tehát ugyanott vagy. Ha azon a szinten lennél, akit ők elvárnak, elképzelnek, akkor nem szorulnál rá, hogy szóba állják velük. De mivel nem vagy azon a szinten, így meg ők fintorognak rád, hogy nem éred el a szintjüket vagy nem akarod eléggé feláldozni magad idegen gyerekért.

2022. júl. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!