Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért zavarja annyira a diploma nélküli férfiakat, ha egy diplomás nő hozzá hasonló férfit kérés?

Figyelt kérdés

Azzal jönnék, hogy miért ez a fontos, meg ez felszínes dolog, de közben ők is a diplomás nőkkel foglalkoznak. Most akkor ez csak olyan esetben számít felszínesnek, ha egy nő szeretne ilyen párt, ha még ők akarnak diplomás nőt az nem?

Nem értem, miért zavar annyi férfit, ha a nő olyat kérés, aki hozzá hasonló.


2018. febr. 8. 09:44
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
14%
9-es van még. 😂😂😂 én csak most januárban szabadultam meg tőle. Én nem papír alapján választok, becsültes dolgozó férfi legyen. Ennyi
2018. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom. Diplomás férfiként nem ragaszkodom ahhoz, hogy a nő diplomás legyen, nem ettől függ, hogy milyen az intellektusa, személyisége. Láttam már hihetetlen értelmes fodrász nőt, meg emberileg föld hulye számvitelest.
2018. febr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
64%
Nekem nő kell nem papír
2018. febr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
69%

Pár hónap híján diplomás vagyok és nem tervezek megállni egynél.:) Én személy szerint nem vágyom kifejezetten diplomás társra, mert nem mindig jó szűrő a papír (sőt), de hozzám hasonló mentalitású nem diplomás férfit keresni olyan, mint tűt a szénakazalban. Biztos, hogy van, de nem ez a jellemző. Ahogy sok iszonyatosan buta és semmirekellő egyetemistát/diplomást is ismerek, de az arányok egészen mások.

Nálunk a családban én vagyok az egyetlen, aki egyetemre ment. A tág családi körben van talán 1-2 diplomás, másod-harmadunokatestvérek szintjén. Emiatt nem vetem meg azt, akinek nincs. De a szüleim sem az a "beérem valamivel" kategória, mindketten baromi szorgalmasak, nyitottak és okosak, apukámnak is 8-9 szakmája van az ácstól a lakatosig, anyukám is folyamatosan követi a trendeket a maga szakmájában, fejleszti magát, imádja csinálni, amit csinál és sokak szerint fantasztikus szakember. Nem fényezésből mondom, csak nézzük már meg, hány ilyen ember van... Senki szinte, mert a többség csak azért nem megy egyetemre, mert egy (bocs) lusta tetű, vagy buta, mint a föld.


Randiztam már fodrásszal is, szakáccsal is, nekem ezek a szakmák pl nagyon szimpik, régebben én is gondolkodtam rajta, de sokan bátorítottak, hogy ha már adott a lehetőség, vágjak bele valami nagyba, aztán legfeljebb elvégzek 1-2 szakmát később. (Nem bántam meg, hogy egyetemre mentem.) De akikkel én randiztam, olyan piszkosul komplexusosak és hátráltatóak voltak, hogy én még ilyet nem pipáltam... Nem hiszem el, hogy valaki megsértődik azon, ha örülök egy vizsgajegynek vagy egy TDK ajánlásnak, holott ő kérdezte, mi volt ma. Nem hiszem el, hogy valaki komolyan megsértődik azon, hogy azt mondom, "gólyatábor" vagy "tankör" és elkezd nyávogni, hogy jó, hát te... Jó, hát neked könnyű... Jó, mindegy... Miért? Miért ez a hiszti? Meg a nyaggatás, hogy miért nem érek rá...


Nos azért, mert ha az illető rendben lenne azzal, amit elért, mint a fodrászom(egyben edzőtársam és barátnőm), akkor ujjongana velem és mesélné, hogy vele mi van épp, hova ment, mit tanult, mit csinált. De nem, azon kell minden magában csalódott embernek lovagolni, hogy a másik milyen csúnya gonosz sz..rházi, hogy sikereket ér el és szereti csinálni a dolgát.


Én ezért a rosszmájúságért undorodom az ilyen emberektől és azért, mert ők nem azért csinálják azt a melót, mert azt akarták csinálni, de lehettek volna bármik. Hanem azért, mert lusták általában a többihez, vagy nem elég kitartóak, vagy nem voltak képesek előre tervezni anno és így vagy úgy, de kikínlódni az álommelót maguknak. Ez a szomorú ebben. És ezért nem is illek össze egy ilyennel. Ettől függetlenül, ha találnék valakit, aki ambíciózus, szorgalmas, okos és lelkes, de nem diplomás, ugyanolyan boldog lennék vele is. De ilyen -az általam ismert emberek között- férfiben nincs.

2018. febr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
51%

"de közben ők is a diplomás nőkkel foglalkoznak." - ez így marhaság.

Figyelj, én jártam bolti eladó csajjal is, középfokú végzettségűvel meg diplomással is. Nem ez a lényeg. Nem "a diplomás nőkkel foglalkoztam", hanem a nővel, aki megtetszett - függetlenül a végzettségétől. De akadt rá példa, hogy egy nő meglehetősen érdeklődő volt az irányomban, de mikor megtudta, hogy nincs diplomám, egyszerre tartózkodóvá vált. Miért? Ugyanaz volt a munkahelyem, ugyanannyit kerestem, mint addig, ugyanaz maradt a személyiségem és a külsőm, ugyanazok a jó és rossz tulajdonságaim. Az ilyet tényleg nem tudom megérteni, vagy épp ellenkezőleg, sajnos nagyon is jól értem.

2018. febr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
40%

Engem pont nem zavar...


40F diploma nélkül

2018. febr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
56%

Diplomás nőként rosszul tudok lenni az ilyen csajoktól, akik a kezükbe kapták a papírost, aztán egyből úgy gondolják valamiért, hogy különbek a többi embernél.

Szomorúnak tartom, hogy ők egy papír alapján kategorizálják az embereket. A primitív buta suttyókat én se szeretem, de hatékonyabbnak bizonyul az a módszer, hogy beszélgetek emberekkel, megismerem őket, és így döntöm el, hogy elég értelmesnek tartom-e őket.


Párom szakmunkás, nem ismerek embert, aki nála többet olvasna (szépirodalmat is), minden érdekli, rengeteg témáról tud sokat (amiről nem, annak utánanéz, utánaolvas, érdeklődik), ő az első, akivel tényleg BÁRMIRŐL tudok beszélgetni, a héten pl együtt néztük élőben a Falcon Heavy kilövést, és közben kiveséztük az amerikai űrprogramok múltját, jelenét, és lehetséges jövőjét.

Mindeközben unokatesója diplomás, és ott tart, hogy konkrétan megkérdezte egy családi összejövetelen, hogy ha egy rakéta felszáll az űrbe, akkor hogyhogy nem lyukasztja ki a légkört, mint egy lufit a tű, és hogyhogy nem "megy ki" az összes levegő...


Vagy ott van példának édesapám, aki az egyik legintelligensebb ember, akit csak ismerek, főleg a történelemről tud sokat, de szoktunk beszélgetni csillagászatról, részecskefizikáról, biológiáról, mindenféléről. Szakközépiskolai érettségi a legmagasabb végzettsége. (Jelenleg gondolkozik, hogy jópofa lenne szerezni egy diplomát mert miért ne, lehet beiratkozik egyetemre.)


Igen, sok egyetemista értelmes, de nem GARANTÁLJA a diploma, hogy az lesz. Sok szakhoz elég magolni, gondolkozni nem kell tulajdonképpen. Plusz attól, hogy a saját szakomon mindent beseggelek és szín ötös vagyok, még lehet, hogy lövésem nincs a világ többi dolgáról, és hozzá se tudok szagolni egy beszélgetéshez.


Mondjuk én azt tartom szörnyűnek, hogy sokan, akik nem igazán akarnak kezdeni semmit magukkal, de még tankötelesek, és/vagy a szüleik rugdossák őket, hogy tanuljanak valamit, azok beülnek a fenébe a szakmunkásképzőbe, mer' oda úgyis fő'veszik őket...

Ezáltal egyrészt lassan szégyen, ha valaki szakmunkásképzőbe járt - pedig vannak ott nagyon is értelmes, okos emberek, akik éppen mondjuk autószerelők szeretnének lenni, és azt történetesen nem egyetemen oktatják - másrészt borzasztó módon akadályozzák a munkát... Párom is mesélte, hogy katasztrófa volt náluk a suli, volt 4-5 ember az osztályban, aki odafigyelt volna a tanárra, és haladt volna a tananyaggal, a többiek meg visítoztak, ordibáltak, dobálóztak mögöttük. Így persze hogy nem lehet normálisan tanulni... (A tanár meg mit tehet? Semmit kb... beír az ellenőrzőbe, aztán a szülőt vagy érdekli, vagy nem... vagy tud tenni valamit, vagy nem..)

Kellenének olyan sulik, amik direkt arra vannak, hogy "nem akarok kezdeni semmit magammal, de muszáj tanulnom még pár évig valahol", aztán akkor nem rántanák le a szakmunkásképzők színvonalát az ilyen alja népségek.


Lényeg a lényeg, az én szememben nem épp intelligenciáról tanúskodik, ha valaki egy bizonyos dokumentum megléte vagy nemléte alapján dönti el valakiről, hogy okos-e, nem pedig megismerés alapján.

2018. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
60%

Én inkább csak kérdezek, szerintem az is elég lesz:

Miért mindig a nem diplomások írásainak megfejtéséhez kell kódfejtő?

Miért a nem diplomások vannak többségben azok közt, akiket rendszerint semmi nem érdekel, sem tudomány, sem művészet, sem könyvek?

Miért a nem diplomások rosszmájúskodnak és szarozzák az egyetemistákat, diplomásokat?

Miért van az, hogy akik nem diplomások, húzzák a szájukat, ha valaki diplomás párt akar, a diplomások pedig vállat vonnak, ha valaki nem akar diplomás párt?

Miért a nem diplomások szájába kell mindig rágni alapvető dolgokat, a szerződéskötéstől a Google használatáig?

Miért ezek az emberek bizonygatják az intelligencia és a belső fontosságát, mikor a szót sem bírják leírni, életükben talán egyszer olvastak a bulvárban valamit róla a tudományosság igénye nélkül, emellett pedig baromi rosszindulatúak és előítéletesek?

Miért a nem diplomások azok, akik ha vesztésre állnak egy veszekedésben, vagy törnek-zúznak, vagy azt vágják a fejedhez, hogy okosnak hiszed magad a diplomáddal?

Miért a nem diplomások lovagolnak a diplomán ennyit?

Na, ezért nincs szükségem egy ilyen emberre.

2018. febr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó: ez azért elég durva. Ne mondd már, hogy nem ismersz olyan diploma nélküli embert aki nem ilyen? Attól, hogy van egy két suttyó paraszt még nem kéne mindet elítélni. Mondom ezt úgy, hogy nekem kettő is van, de marhára nem érzem magam ettől különlegesnek. Javaslom, hogy így 2018-ba menj el egy egyetemre és nézz szét egy kicsit. Baromira meg fogsz lepődni, mert nem csupa művészlelkeket meg életcélokkal teli fiatalokat fogsz látni.

Én meg tudod mit utálok? Az olyan diplomásokat akik 6 méterrel a föld felett járnak és marhára különbnek érzik magukat meg felsőbbrendűnek. Na ezek a szánalmas emberek inkább. Baráti körömbe rengeteg diploma nélküli ember van akik egyáltalán nem sekélyes hülyék.

Mi a különbség a bmw slusszkulcspörgető paraszt vállalkozó meg a "diplomám van én többet érek" ember között? Semmi.

2018. febr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
22%

A mai világban a diplomások 95%-a hülébb, mint a sarki pékség eladója s már ez abból is látszik, hogy nem embert keres, hanem "papíros" személyt.


Ilyenkor a maradék 5%-nak meg töke tele az ilyen kis megélhetési macákkal...

2018. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!