Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért zavarja annyira a diploma nélküli férfiakat, ha egy diplomás nő hozzá hasonló férfit kérés?

Figyelt kérdés

Azzal jönnék, hogy miért ez a fontos, meg ez felszínes dolog, de közben ők is a diplomás nőkkel foglalkoznak. Most akkor ez csak olyan esetben számít felszínesnek, ha egy nő szeretne ilyen párt, ha még ők akarnak diplomás nőt az nem?

Nem értem, miért zavar annyi férfit, ha a nő olyat kérés, aki hozzá hasonló.


2018. febr. 8. 09:44
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
15%

#18-as, általánosítasz.

Mint azt fentebb is olvashattad, azért vannak (bőven) kivételek.

Én például ismerek egy srácot, nincs diplomája (egyetemre járt de ott kellett hagynia, hosszú sztori, lényege: anyagi okok), de műveltségben (igaz természettudományos műveltségben), intelligenciában simán versenyre kelhetne a diplomásokkal.

2018. febr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
87%

#8

Nem értem. Ha a nők felszínesen gondolkodnak, akkor hogy lehet, hogy a te testvérednek megfelel a nem diplomás ember? Vagy a testvéred nem nő?


Azokat zavarja, akik nem szeretnek fejlődni, és azt hiszik, hogy a diplomától függ a minden. Pedig nem.

2018. febr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt egy mezei csak érettségivel rendelkező, se szakma se diplomás barátom, akivel semmit nem lehetett megbeszélni mert egyből elkezdett velem kiabálni. Nem lehetett vele értelmesen megvitatni valamit, csak tört zúzott vagy elment az adott helyről. Én is úgy gondolom hogy többet ésszel mint erővel.. a testvéremnek ezzel szemben egy tanultabb párja volt, akivel lehetett pro kontra módon vitatkozni.
2018. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
57%

6-os teljesen jól megmondta a frankót:

" Hiszen a műveltség a tájékozottság, az olvasottság, a humor, nem a diplomával járnak és a szex sem lesz jobb egy oklevéltől."

Én pl. közgazdász vagyok, és technikus a férjem. Művelt, humoros, tájékozott, vág az esze. Sosem éreztem hiányát a nem létező diplomájának.

(Nálam amúgy ott van a választóvonal egy pasinál, hogy műszaki vagy nem. Nekem a műszakiak az igazán férfias pasik, aztán azon belül hogy éppen szakmunkás vagy mérnök, az már mindegy).

2018. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
65%
Sok embert ismerek, de tényleg nagyítóval kell keresni azt, aki nem diplomás és hasonló kvalitásokkal bír, mint egy átlagos magasan képzett ember. Tudom, hogy mindenkinek van egy butaparasztsuttyó diplomás ismerőse és egy könyvmolyzsenicuki nem diplomás ismerőse, de megint csak azt tudom mondani, hogy nem ez az általános. A nemdiplomások többségét nagyon tudja zavarni, ha a párjuk vagy valaki a közelükben diplomás, pedig én vagyok az utolsó ember szerintem, aki a végzettségével valaha hencegne. Mindig ők vették elő ezt a témát... Ez ebben a szomorú.
2018. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
66%
Íme gy tipikus diplomás a 18-as. Vannak a diplomások és vannak a rakás szerencsétlenségek:))
2018. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
64%

#19

2018-ban járok egyetemre. Úgy értem, normális egyetemre, nem MOMÉ-re meg METU-ra meg a bullshit papíradagolókra. Ne keverjük már ezeket a ganédombokat azokkal a papírokkal, amikért valóban többet kell tenni, mint egy random OKJ-n.

2018. febr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
26%

18-nak:

Ez akkor volt igaz, amikor a diplomának rangja volt, 80-as évek környékén. Akkor még nem jutott be mindenki, kemény szűrő volt, kb. a mostaninak az ötöde-hatoda ha bejutott (mert olyan kevés férőhely volt egyszerűen).

Aztán 1998-ban volt egy olyan kormányzati törekvés, hogy minden fiatal tanulhasson tovább. Meg is lett az eredménye.

Csak azt akarom mondani, hogy akkor, kb. 30 éve még garantált ezt-azt (általános műveltséget, normális gondolkodást, viselkedést) a diploma.

Ma már nem kell tőle kinyúlni.

(Családunkban is van könnyűipari mérnök csaj, azt sem tudja, mit Ausztria fővárosa. És egy könyvet nem olvasott el életében. Csak akkor, 2001-ben és 2002-ben pont akkor, pont ott (könnyűipari főiskolán) nem volt alsó ponthatár. Szín kettes érettségivel "bejutott".

Nekem onnantól nagyon megváltozott a véleményem az egészről.

2018. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
33%
Corvinus, BGE, ME ? Ezek is bullshit papíradagolók? Találsz bőven gyökér parasztot ott is nem csak a Boschba a soron.
2018. febr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
33%

Mert amikor a kolis barinők megkérdezik, hogy "am, ő milyen egyetemre járt?" és te nem tudsz semmit mondani, mert nem járt, akkor ki leszel röhögve és meg leszel alázva, hogy milyen ostoba parasztot engedsz a lábaid közé.

A nők egymásra gyakorolt nyomása az, ami miatt egy egyetemi körökben mozgó vagy éppenséggel egy azt elvégzett nő ritkán adja alább egy diplomás férfinál, mert fél a megbélyegzéstől, amit a barátnőitől kapna, ha kiderülne, hogy a pasijának csak egy asztalos végzettsége van. Tök mindegy, hogy az a férfi mennyire kedves és szerető, ha a barátnők azt mondják, hogy "nem", akkor bizony az a férfi lekerül az étlapról, mert egy nőnek kevés dolog fontosabb, mint a többi nő elismerése és dicsérete. A férfiak ezzel szemben nem igazán törődnek a többi férfi véleményével, ha egy férfi leszól egy másikat, mert annak "csak" egy varrónőre futotta, akkor az a férfi pont leszarja mit mond a másik, mert férfinek nem a többi férfi megbecsülése a legfontosabb, így hajlamosabbak szembemenni az övéik véleményeivel.

Mielőtt előjönne a sok véglény és rázendítene a NE ÁLTALÁNOSÍCCSÁ!!! kezdetű nóta, had áruljak el valamit: magasról leszarom, hogy ezzel belegázolok a vattacukorba és panda takonyba tekert lelkedbe. Általánosítok, mert ez egy általános jelenség. Általános, nem univerzális, jó lenne megtanulni a két szó közötti különbséget. Ha te vagy a kivétel, akkor örülj magadnak, épp azért általános ez a jelenség, nem pedig egyetemes, mert vannak alóla kivételek. Ha pedig mindebben magadra ismersz, nos, gyakorolj némi önismeretet.

Általános jelenség az is, hogy a férfiak kevésbé megértőek. Én pont nem vagyok kivétel ezek alól, épp ezért szarok bele a lelki világodba minden további nélkül, mert az igazságot nem érdekli, hogy mit érzel vele kapcsolatban.

2018. febr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!