Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van olyan pasi, aki meg tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan pasi, aki meg tud felelni ennek a listának?

Figyelt kérdés

A másik topikban az egyik női válaszoló leírta álmai lovagját, íme a lista:


"- intelligencia


- az én humorommal kompatibilus humor


- tudja, mikor kell komolynak lenni és mikor lehet viccelődni


- akarja a házasságot


- ne legyen anyuci pici fia


- legyen határozott, de ne bunkó


- figyelmes és udvarias, kedves, de ne nyálas


- stabil karrier, felelős pénzügyi döntések


- legyen nálam magasabb


- igényesség, ápoltság


- öltözködjön korának, alkatának megfelelően (ill. vannak stílusok, amik nálam kizáró listásak: swagyolo, zokniszandálos nagypapis stílus, cigányos diszkós flitteres márkajelzéses) és nem agyonhasznált, tiszta, nem gyűrött-rongyos dolgokba


- ne kötéllel kelljen elráncigálni moziba, színházba, múzeumba; lehessen vele beszélgetni


- ismerje az illemet


- legyen kompromisszumkész (cserébe én is az vagyok)


- ne legyen hímsoviniszta, se nőgyűlölő


- ne legyenek irreális elvárásai velem szemben"


---------------------------


Személyes véleményem: nekem ugyan nincsenek ismerkedési problémáim, annak ellenére, hogy nagy ívben teszek a nők véleményére. Jót lehet mosolyogni azokon a nőkön, akik ilyen listákat csinálják, meg azokon a pasikon is, akik meg akarnak ennek felelni. Ennek ellenére mégis több nő bekapta már a farkamat.


2018. máj. 25. 11:02
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 A kérdező kommentje:
Még valami: hétköznapi értelemben akár rámagyarázhatjuk az intelligenciát 1000 dologra is, de én nem ezt teszem, hanem igyekszem úgy kezeli ezt a szót, ahogyan kell.
2018. máj. 25. 17:18
 62/65 anonim ***** válasza:
64%
Én megfelelek mindennek. A "felelős pénzügyi döntéseknél" picit rezeg a léc, legalábbis a szokásos, konzervatív hozzáálláshoz képest. Pl. szeretek albérletben laki és nem vagyok hajlandó évtizedes hitelt felvenni csak azért, hogy legyen saját lakásom. Szerintem felelős vagyok, de tudom, hogy sokan nem így látnák.
2018. máj. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
61%

Sablonos checklist, ami SEMMIT nem mond egy emberről, megszámlálhatatlanul sokan megfelelnek ezeknek a kritériumoknak.

Az egyetlen amit elárul, hogy még elképzelése sincs saját magáról sem, és így nehéz lesz olyan párt találnia, akivel hosszútávon összeillenek.

2018. máj. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:

Én leginkább azt nem értem az egészben, hogy mi szükség van az ehhez hasonló listák összeállítására. A gyakorlatban úgyis annyi történik, hogy találkozol valakivel, megismered, aztán vagy elkezded szeretni valami miatt, vagy nem. Attól, hogy pontokba szedjük, hogy eddigi tapasztalatainkra és önismeretünkre támaszkodva milyen külső- és személyiségjegyekről gondoljuk, hogy azok vonzalmat ébreszthetnek bennünk, mégis mi lesz jobb? "Vezérfonal"? Kinek mutatunk vele irányt, saját magunknak? Ha nem írjuk le, akkor elfelejtjük, vagy mi? Ez alapvetően egy irracionális érzés.

Azt sem mondanám, hogy segíteni tud valakinek, ha elmondom, mit keresek egy férfiban, mert attól, hogy az én véleményem szerint adott személy "határozott, de nem bunkó", "kedves, de nem nyálas", humoros, intelligens és "a korának megfelelően öltözködik", még egyáltalán nem biztos, hogy mindenki más is ezt fogja gondolni az illetőről. Ezek nem egyértelmű, konkrét, objektív megállapítások, hanem az egyén szubjektív megítéléseként értelmezhetőek, szóval az, hogy szerintem egy pasi "pont annyira kedves, amennyire annak kell lennie", mások számára elég semmitmondó információ lehet.

Persze elképzelhető, hogy én vagyok a hülye.

2018. máj. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
79%

Az intelligencia meghatározására több elméletalkotó is vállalkozott. Elsőként Sir Francis Galton fogalmazta meg, miszerint az intelligencia kivételes, öröklődő érzékelési és észlelési képesség, azaz minél érzékenyebb az észlelési rendszerünk, annál intelligensebbek vagyunk. Alfred Binet szerint azonban az intelligenciát nem az érzékelés és az észlelés oldaláról szükséges megközelíteni, hanem inkább a gondolkodási és problémamegoldási képességek összességeként kell tekintenünk (Atkinson és Hilgard, 2005). David Wechsler szerint az intelligencia az egyén olyan összetett, globális képessége, ami lehetővé teszi, hogy célszerűen cselekedjen, racionálisan gondolkodjon és eredményesen bánjon a környezetével (Réthy, 2004). Egy nagyon részletes, operacionalizált fogalma a következő: „Az intelligencia egy általános mentális képesség, amely magába foglalja a következtetést, a tervezést, a problémamegoldást, absztrakt gondolkodást, komplex gondolatok megértését, a gyors tanulást és a tapasztalatokból tanulás képességét.” (Schalock és mtsai, 2006, 51.; idézi Lányiné, 2012, 108.).



Tessék, az intelligencia meghatározása, parancsolj.

Egyébként miből gondolod, hogy a lista írója "nem mer" hozzászólni a szánalmas, szándékosan provokatív bejegyzésedhez? Nem lehet, hogy csak nem lóg egész nap a gyakorin azt vadászva, hogy vajon egy frusztrált férfi nem ír-e véletlenül egy posztot az ő válasza alapján?

Értem én, hogy zavar, ha nem kapsz meg alanyi jogon minden nőt, akit kinéztél magadnak, de ez az élet rendje. Gondolom ez a nő sem arra gondolt, hogy az általa kiszemelt férfi idomuljon ezekhez az elvárásokhoz, hanem alapból olyat keres, aki már rendelkezik ezekkel a tulajdonságokkal, ergo senki nem várja el, hogy azok, akik nem ilyenek, bármit is változtassanak magukon. Nem értem, hol itt a probléma. Ha nem egyeznek az elvárások, majd mindkét fél keres mást. Ennyi.

2018. máj. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!