Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek, a feleségem nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, a feleségem nem akar dolgozni?

Figyelt kérdés

Amíg csak ketten voltunk, ment a fuvarozó cégem, ő meg pénztárosként dolgozott.

Megszületett a kislányunk, ő kap cirka 50 ezer gyed-et, én meg dolgozom éjjel-nappal, hogy mindent fedezzek.

Ez elég nagy változás, amíg korábban kb 1 hetet voltam külföldön, hát most már hármat... És már lassan nem bírom!

Amikor hazamegyek, akkor is csak egy halom szennyes vár, meg mosatlan edény, kosz, mert a feleségemnek nincs ideje a gyerek mellett takarítani, ebből is elegem van!


2 éves már a gyerek, mondtam a nejemnek, menjen vissza dolgozni részmunkaidőbe, a gyerek járjon bölcsibe, és így talán kevesebb teher szakad rám, meg neki is több ideje lesz itthon. Hallani sem akar róla. Most majd szépen 30 ezer forintos segélyen lesz itthon, én meg gebedjek meg... Meg persze vigyem haza a pénzt...


Hogyan vehetném rá, hogy dolgozzon ő is? Már próbáltam vele beszélni, semmi sem hatja meg!


2013. nov. 11. 12:36
 71/97 anonim ***** válasza:
57%
Ezt én kipróbáltam a férjemmel,ráírattuk a GYES-t,én mentem dolgozni.2-3 hetente jártam haza.Hát azért lehet,hogy a háztartást ellátta,de lövése nem volt,hogy kell a gyereket úgy ellátni,hogy az jól érezze magát,ne pokolnak érezze az életet.Főznie sem kellett,mert hordták neki házhoz.Bőven lett volna nekem is mit rinyálnom neki.De enélkül is ki volt borulva mindig mikor haza értem.Szóval ennyi:S
2013. nov. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/97 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Előre is bocsi a hosszú válaszért. Nőként és anyaként is neked kell igazat adnom. Én két gyerekkel vagyok itthon, a kisebb még csak 5 hónapos. Nálunk annyiban más a helyzet, hogy mi abban egyeztünk meg a férjemmel, hogy maradok itthon amig csak lehet. DE: az, hogy egy két éves gyerek mellett nem tud semmit csinálni, az egy bődületes nagy baromság. Nekem a nagylányom két évesen segített söpörni (tartotta a lapátot), én mosogattam, törölgettem, ő elpakolta amit el tudott. Ilyen korban külön élvezik a felnőttes dolgokat. Még két gyerek mellett se lehetetlen elvégezni a napi teendőket. Szervezés kérdése. Mondom ezt úgy, hogy egy héten minimum 5x főzök. Számomra egyszerűen felháborító, hogy a gyerekkel takargatja a lustaságát. És ami nekem szemet szúrt: "kinézett valami új 200ezres babakocsit" ad1: eléggé benne vagyok most a babakocsi témában, nekünk is hasonló kaliberűy van. viszont!!! egy ilyen babatankhoz minden van. autóshordozó, sportülés, mózeskosár. márpedig mózesbe nem két éves gyereket pakolunk, hanem kisbabát. nem lehet, hogy várandós (vagy legalább is szeretne), csak neked még nem mondta? ad2: azt hiszem (biztosan nem tudhatom, hisz nem látom), meg is van az oka a semmittevésnek. nem ül sokat a gép, laptop, akármi előtt? én is tapasztalom, hogy ha leülök olvasni, bizony nagyon nehezemre esik felállni. Na ennyi, remélem mondtam valami hasznosat is. :) Szívből kívánom, hogy a legjobban alakuljanak a családod dolgai.

2013. nov. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/97 anonim ***** válasza:
24%

itt valami nem kerek.

A feleséged minimálbért keresett, most kap mondjuk 20-25 ezerrel kevesebbet. Ne akard nekem megmagyarázni, hogy ennek a pótlására kell neked háromszor annyi munkát vállalni.

Arról nem beszélve, hogy azt írpd, semmire nincs ideje. Ezt a munka hogyan fogja változtatni? Még kevesebb ideje lesz.

Alig lesz valamivel több bevételetek és te semmivel sem fogsz többet otthon lenni, ugyanennyit fogsz dolgozni. De örülhetsz, mert mindenki a helyén van, asszony sincs otthon meg a gyerek se.


Èn szomorú lennék, ha ilyen férjem lenne (és nem az a baj, hogy dolgozni küldenéd, hanem hogy nem szereted)

2013. nov. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/97 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom a gyerek miatt vállal 3x annyi munkát, mivel ő kerül sokba, ami teljesen normális.


A feleség bevétele most viszont minimálisra fog csökkenni ha gyesen lesz, ezért kellene visszamennie dolgozni, ahogy megállapodtak.

2013. nov. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/97 anonim ***** válasza:
30%

Nekem kettő kisgyerekem van. Egész nap! takarítok utánuk. Minden étkezés után van mosatlan, felsöprés, felmosás is olykor, konyha rendbetétele. Jó, hogy mindenki máskor eszik, véletlenül sem egy időpontban, nehogy fél óráig rendben legyen a konyha. Játszanak, játék szétpakolva, mindegyik mással játszik. Ahogy száradnak a ruhák a fregoliról, már indítom is mosógépet, mégis ritkán üres a szennyestartó. Komolyan mondom, amikor dolgoztam, nem kellett egész nap tevékenykednem, mert hazajöttem, kaja, mosogatás és kész. Most meg este 9-kor pakolok, amikor már mindenki fürdött és ágyban van.


A feleséged irtó magányos lehet.


Most mondok valami meglepőt: a gyereked majd jól neked fogják ítélni, mert a feleségednek nincs se jövedelme, se lakása, aztán viheted magaddal a 2 évest fuvarozgatni. Vagy anyádhoz a szomszéd városba. Vállalja?


A gyerek meg a bölcsiben irtó sokat lesz beteg. Nálunk többet betegek, mint ovisok. Rémálom. Anyósom a szomszéd faluban NEM segítség, mert nem fog hajnalban idebuszozni, hogy egész nap vigyázzon két beteg gyerekre, egyre sem...

2013. nov. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/97 anonim ***** válasza:
64%

Elgondolkodnék azon, hogy nem depressziós-e... Amiket írsz a nejedről teljesen rá illik.


Sajnos itt a szeretet és a türelem segít, illetve egy szakember.

2013. nov. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/97 anonim ***** válasza:
38%
millióan nevelnek úgy gyereket, hogy apu nem tud háromszor annyit keresni, mint előtte, mégis megélnek. Egy gyerek nem kerül havi 200ezerbe vagy többe.
2013. nov. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/97 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom a feleség szórja el valamire a pénzt, ha a férj nem :)
2013. nov. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/97 A kérdező kommentje:
Tegnap kinyögte, hogy szeretne még egy gyereket. Mondtam neki, hogy én még nem, előtte dolgozzon egy kicsit, én is kicsit hagy vegyek vissza a tempóból, erre megsértődött.
2013. nov. 12. 15:03
 80/97 anonim ***** válasza:
0%
kérdező, a legjobb, amit tehetsz ezzel a nővel, ha elválsz tőle és megszabadul tőled. Egy fia szeretet nem sok, annyit nem lehet kivenni az írásodból, sőt.
2013. nov. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!