Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Exfeleség "bosszúhadjárata"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Exfeleség "bosszúhadjárata"?

Figyelt kérdés

Szerintetek miért próbál rendszeresen kibabrálni velünk? A válást annó ő kezdeményezte. Váláskor megkapta amit kért, gyerektartás is fizetve van rendesen. Akkor miért piszkálódik? Rendszeresen "elfelejti" ami meg lett beszélve. Sajnos ez már a gyerek rovására is megy. :( Hergeli ellenünk, és eljátsza előtte hétvégén, hogy megyünk (felöltözteti), pedig nem is a mi hétvégénk van. A gyerkőcnek meg persze az jön le, hogy otthagytuk. :(

Ez miért jó? Van párkapcsolata, miért nem azzal törődik? 26/l


2010. jan. 12. 11:14
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:
Ha gondolod utolsó küld el a storyt privátban és megosztok veled 1-2 dolgot, sőt dörzsölt ügyvédet is tudok ha kell.
2010. jan. 21. 18:51
 42/43 anonim ***** válasza:

12:54 vagyok újra,

tanácsot sajnos senkitől nem fogtok kapni, ami használható lehet.

Én egy kicsit a másik oldalon vagyok, amikor gyűlölöm az apukát, DEEE! Tartom magam szigorúan ahhoz, ami jár neki. Sokszor még ez is kevés. Bevallom, én sem kísérem ki mindig a manómat a kapuig, mert már az idegrendszerem nem bírja apuka mentalitását, állandó bántásait, sértő beszólásait. Békesség híve vagyok.

Viszont abban igazat adok nektek, hogy ami jár, az jár! Tehát csak jogi úton lehet megoldás! De ekkora macerához sajnos sok procedúra, utánajárás, talán újabb bírósági megaláztatások következnek. A gyámügyhöz lehet fordulni, de fontos tudni, hogy mi van leírva hivatalosan, miben egyeztek meg és ahhoz mérten vagy bele kell törődni anyuka hozzáállásába, vagy pedig meg kell támadni az ítéletet és mindent pontról-pontra LEÍRNI!

Ezzel már lehet perelni, ha nem tartja be anyuka a kötelezettségeit.

Én mindent "betartatok" apukával, mégsem jó semmi. Nincs ellene nevelve a kisfiam, azzal engedem el, hogy érezze jól magát. Az egy dolog, hogy már daganatos betegségem lett a sok idegeskedéstől, amit okozott/okoz és fog is az apuka... remélem egyszer még ennyire sem kell "tartanom" vele a kapcsolatot (apukával). A párom meg pont fordítva. Mivel közös megegyezéssel váltak el, úgy képzeld el, hogy a gyerekének anyja kijelenti, márpedig a gyerek a telken van, márpedig a nagyival stb. így nem hozhatta el akkor, amikor legalább járt neki. Ez ellen küzdöttünk együtt, de így, hogy nincs mibe kapaszkodni (a leírtakra hivatkozva, mert ugye közös megegyezés = megbeszélés kérdése) a békesség kedvéért békén hagyja őket a párom, mert ki lenne idegileg. A csattanó az, hogy a gyereket már pszichológushoz kellene vinni, leszarozta az ételt amit csináltam, nekünk "esett" szóban, hogy mertük kimosni a sáros-koszos ruháit amibe jött, mert az öblítő szaga miatt az anyja kiborult és kitiltották a szobájukból, hogy ne érezzék azt. Miután vázoltuk a fiának (9 éves), hogy közös babát szeretnénk, mit szólna hozzá, kijelentette, hogy akkor ő nem jön többet stb. A kocsiban mindig valami jelenetet rendez, mire már mást nem tudtam mondani, hogy "Eléééééééég, elegem van!", gondoltam, eddig mehetek el a "fenyítésben", annyit mond, hogy "és akkor mit csináltok, kitesztek?"

A nagyszülei csak az anyai nagyszülei (valahol az anyja intézte így) a párom szülei imádnák őt, de kitépi magát az ölelésükből. Gusztustalan az egész. A gyerek megutáltatja magát mindenkivel, a párom meg belátta, hogy képtelen őt megnevelni... Patt helyzet.

1. ami jár, az jár. Tegyétek hivatalos úton is, leírt formában nyomatékossá, hogy a gyerek rendszeresen láthassa apját. Ne legyenek odavissza kérések, cserélgetések, szívesség kérések. Szigorúan, ami le van írva!

2. Ha e fentit anyuka nem tartja be, a családjogi tv-ek értelmében ő is büntethető.

3. A gyereket pszichológus is lássa! Nálunk ez egy megoldás lehetne. De megvalósíthatatlannak tűnik az anya miatt. A kisfiam szereti a páromat, elfogadja apja nőjét is, tehát mentálisan azért helyén van. Nem mondom, hogy nem viseli meg, mert nehéz neki is.

De nálatok és a párom fiánál komoly következmény lehet!


A bíróság korrupt, a gyámügy valóban az anya mellett áll.

Csak a papír számít! Higgyétek el!

Úgy "megállapodni", írásban, ha kell külső erő bevonásával (bíróság, gyámügy), hogy az tartassa be ami apukának jár, ne a farkas törvények és az anya rossz élményei, sértettsége és utálata.

2010. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is ebben a cipőben járunk csak még rosszabb.

A lényeg a mi történetünkben, hogy a kialakult helyzetért mi is hibásak vagyunk valamilyen szinten.

Én azért, mert nem akartam beleavatkozni a válásukba, úgy gondoltam majd ők megbeszélik.Hát nem így történt.

A párom meg a strucc politikát választotta.Ráhagyta.Nem volt túl jó ötlet, mert most isszuk a levét.

Amíg nem volt láthatás meghatározva minidig mehetett a gyerekekhez, de nem vihette őket sehova szinte.

Tavaly (2008)karácsonykor csak azért jöhettek föl hozzánk, mert az ajándék jobban érdekelte a gyerkőcöt, de előtte meg volt a színjáték, hogy oda nem jöhet anya így is elakar-e jönni.Hát nem jött be neki!Ezután sok mindent megtett.

Eltelt egy év odáig jutottunk, hogy a gyerek azt mondta az apjának, hogy azért mert múltkor mikor ő beteg volt nem vitte el az orvoshoz,( A páromat semmiről nem értesíti.Azzal hívja föl, hogy a gyerekedet baleset érte, és a szokásos mondokáját mondja utána.Majd visszahívja, hogy most mi történt?Mintha nem is lett volna a baleset és az mondja, hogy ne zaklassa őt.)ezért nem jön el az ajándékáért és ő ezzel vág vissza.

Most ott tartunk, hogy a párom fizetését ki kell fizetnünk tartásdíjra+ 8000 és a páratlan hét szombat 9-17-ig láthatjuk a gyerekeket. Nyáron 3 hetet megkaptuk mindennap 9-17-ig.

A bíróság azt írta, hogy reméli ez a kapcsolattartás közelebb hoz minket a gyerekkel és majd akár változhat is.

Remélem ti nem jártok így.


Az én tanácsom, ha nem laktok messze tőlük és eljátssza, hogy fölöltözteti a gyereket és hívogat, hogy hol vagytok ugyanazokat válaszoljátok, de közben induljatok el a gyerkőchöz.Persze olvastam, hogy szerettek kirándulni és nem mindig vagytok otthon, de egyszer- kétszer, ha megteszitek és "beég" az anya lehet többet nem teszi meg.Szerintem egy próbát megér.

Remélem tudtam valamennyit segíteni.

2010. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!