Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Exfeleség "bosszúhadjárata"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Exfeleség "bosszúhadjárata"?

Figyelt kérdés

Szerintetek miért próbál rendszeresen kibabrálni velünk? A válást annó ő kezdeményezte. Váláskor megkapta amit kért, gyerektartás is fizetve van rendesen. Akkor miért piszkálódik? Rendszeresen "elfelejti" ami meg lett beszélve. Sajnos ez már a gyerek rovására is megy. :( Hergeli ellenünk, és eljátsza előtte hétvégén, hogy megyünk (felöltözteti), pedig nem is a mi hétvégénk van. A gyerkőcnek meg persze az jön le, hogy otthagytuk. :(

Ez miért jó? Van párkapcsolata, miért nem azzal törődik? 26/l


2010. jan. 12. 11:14
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
81%
Hat évig kínlódtunk az exel, pedig ő csalta meg a jelenlegi férjemet. Aztán amikor ott hagyta a férjem, őt is otthagyta az ügyeletes pasija. Nagy haragjában minden fortélyt és aljasságot elkövetett ellenünk. A 2 nagyobb gyerek mindig a mi nyakunkon lógott. Akkor lett nagy pálfordulás, amikor összeházasodtunk. Utána nagy kuss lett arról az oldalról.De nagyon nagy kuss!!!
2010. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk nagyjából 1-1,5 évig tartott az intenzív bosszúhadjárat,persze a gyereknek jobban ártott vele,mint az apának.Aztán szépen lassan alább hagyott a dologgal.Be nem fejezte még mindig,de már senkit sem érdekelnek a hülyeségei,gondolom így ő sem élvezi annyira :)
2010. jan. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.

Jó ötlet, hogy megpróbáljuk a gyerkőcnek elmagyarázni.

Remélem sikerül.


Szerintem arra megy ki a játék, hogy "megutáltassa" velünk a kéthetente hétvégéket és elérje, hogy inkább nem megyünk a gyerkőcért.

Bár azt lesheti!

Szerintetek is ez lehet a célja? Elmarni minket és akkor még kéthetente sem kell látnia minket? Lehet egy édesanya ennyire korlátolt, hogy még a saját gyerekét sem nézi?? Tényleg nem értem.

Az, hogy minket mindennek lehord, engem is állandóan qváz, nem hat meg, de a gyerek miatt komolyan aggódom. Látszik rajta, hogy nem érti.

Sokszor elmeséli, hogy anya ezt vagy azt mondta rólunk/ránk. Pl elmesélte, hogy anya szerint mi hülyék vagyunk.

Sokszor csak nyelünk egyet azért, hogy az se legyen, hogy otthon ezt hallja nálunk meg azt.

2010. jan. 12. 12:27
 14/43 A kérdező kommentje:

Már az is eszembe jutott, hogy ha majd lesz közös babánk, ellene is oltogatni fogja a gyerkőcöt. :(

Annyit olvasni ilyenekről.

2010. jan. 12. 12:28
 15/43 anonim ***** válasza:
81%
Na ebben biztos lehetsz. Ha titeket így "lenéz" tuti, hogy a közös babát egyenesen utálni fogja. Szomorú, hogy egy anya így viselkedik. Én amúgy nem nyelnék ilyen kijelentések hallatán, egyszerűen felnyitnám a gyerek szemét. Mondanám neki, hogy : tudod anya szerint hülyék vagyunk, de anya sem tud mindent jól. Szerinted igaza van anyának? Azért szeretsz minket? Hasonlók. Szerintem kell az efféle "ellen nevelés" mert előbb-utóbb az anya bele sulykolja hogy ez így van. 5 évesen még elhiszi amit az anyja mond.
2010. jan. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
76%

Az ex lelki problémái nem tartoznak rád. Neki magának kell megoldania. Tehát felesleges azon tűnődnöd, hogy ő miért tesz ezt vagy azt. Segíteni nem nagyon tudsz neki, hiszen valószínűleg ellenségének tekint. Ezen nem változtat, hogy ő kezdeményezte a válást. Freud egyszerűen péniszirigységnek írná le azt, ahogyan az ilyen nő kontrollálni akarja a környékén fellelhető férfiakat. Mind. (Az még nekem nem derült ki, hogy a gyerek fiú-e, de ezek alapján erre tippelnék, ha kellene.) :)


Na mindegy, ez amúgy is Freud problémája részben. :P


Az viszont saját tapasztalat, hogy hiába a nő kezdeményezi a válást, attól még érezheti úgy, hogy a férje tehet "mindenről", ő csak áldozat, tehát neki több joga van. Ez teljesen független a valóságtól, az ő fejében létezik. Tenni sem lehet ellene. Hasonló a helyzet azzal, ahogyan a környezetéhez viszonyul valaki. Minél kevésbé biztos magában, a helyzetét minél bizonytalanabbnak érzi, annál inkább lehet kényszeres igénye arra, hogy mindent ő kontrolláljon. Ez nagyon fura lehet, annak, akinek nincs ilyen problémája, de attól még sűrűn előfordul.


Ezek egyike sem végzetes gond, csak másoknak nagyon nehéz együtt élni velük. Így nem irigyellek.


Amit te tehetsz, az az, hogy a párod mellett állsz. Beavatkoznod nem tanácsos. Neki kell kezelnie a helyzetet, beleértve a közös gyerek nevelését is. Az én véleményem szerint megéri ilyen helyzetben a gyerekkel őszintének lenni. Nem támadni a másik szülőt, nem rakni terheket a gyerek vállára, nem kényszeríteni őt döntésre. Ez egyébként is lehetetlen, a gyerek mindkét szülőjét ösztönösen próbálja egyformán szeretni, akkor is, ha egyik sem tökéletes. Nem fog választani köztük, legfeljebb megtanul alakoskodni, kétszínű lesz, mindenkinek azt mondja, amiről úgy véli, az illető hallani akarja. Ezért ezt nagyon nem tanácsolom.


Amit meg lehet tenni, az, hogy őszintén beszélsz neki a saját érzéseidről. Elmondod, hogy neked milyen kellemetlen, hogy ilyenek történnek, mennyire sajnálod, hogy nem lehet minden héten veletek, és még amikor lehetne, akkor is ilyenek történnek. Ehhez mindenkinek joga van, míg a másik fél szapulása nem szerencsés megoldás. Ha következetesen vagy őszinte vele, a gyerek úgy is levonja a maga következtetéseit. (Ettől még mindig nem fogja kevésbé szeretni az édesanyját, erre egy ilyen idős gyerek nem képes. De nem is ez a cél.)


Ahhoz, hogy "kibéküljetek", ez nem elég, tudom. Viszont a helyzet kezeléséhez elég.


Ui.: A pszichológusok is sokfélék, de az kb. 100%, hogy nem akarnak ártani a gyereknek, aki hozzájuk kerül. Nem tudom, miért kellene félteni a gyereket ettől? Nem lehet, hogy neked vannak rossz élményeid, előítéleteid az ügyben? Ugyanakkor a pszichológus nem is old meg semmit. Egy ilyen helyzetben véleményt mond, ha kérik tőle. Ennyi. Se több, se kevesebb. Ettől ti még mind azt tesztek, amit a saját lelkiismeretek diktál nektek. Egy kivétel jut eszembe, van olyan, hogy egy pszichológus vállal közvetítést a felek között. Ezt úgy hívják, mediáció. Keress rá erre a szóra, ha érdekel!

2010. jan. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Köszönöm! Sok hasznos tippet írtál.

A pszichológussal nincs rossz tapasztalatom, szerencsére nem jártam közelében sem.

Azért tartok tőle, mert amikor eggyel telefonon beszéltünk a lehetőségeket vizsgálva, azt mondta, hogy ilyen esetben célszerű mindkét szülővel beszélnie, hogy teljes képet kapjon. Anyuka biztos nem egyezne ebbe bele és ha kiderülne számára, hogy az "engedélye" nélkül ilyenre "vetemedtünk", hát bizony az Etna kitörése is csak egy asztali makett lenne. :)

2010. jan. 12. 13:00
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit szeretnék még nektek javasolni, hogy ha a gyerek meséli, hogy anyuka ezt vag azt mondott, ami nem igaz, akkor SEMMI ESETRE se monjatok olyat, hogy anyuka hülye vagy rosszindulatú, mert azzal csak ártotok a gyereknek, hanem csak annyit, hogy anyuka nyilván rosszul tudja, de mindekivel elöfordul, hogy téved valamiben vagy valamit nem jól tud - igy ki tudjátok igazitani a "nem igaz" dolgokat, de mégse bántjátok az anyukáját - mert ha nem is optimális, ahogy neveli, de a gyerek azért erösen kötödik hozzá. (Meg sokkal jobb, ha ti nem alacsonyodtok le ugyanarra a szintre, és igy a gyerek is könnyebben tud saját véleményt alkotni rólatok is, meg az esetleges újabb babáról is. Ha lenne egy kicsi, akkor fokozottan célszerü a hagsúlyt arra helyezni, hogy ö a "nagy", bevonni a kicsi körüli teendökbe, de csak játékosan, és ha veletek van, akkor lehetöleg egy idöt CSAK vele tölteni: pl. amikor a kicsi alszik)
2010. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket! Hasznos volt.


Csak a tehetetlen "dühöt" nagyon nehéz kezelni. :(

Már ha csak meghallom a nő nevét/hangját, rosszul leszek.

Tudom, hogy az a "megoldás", hogy nem veszünk róla tudomást, csak reméltem, hogy van gyorsabb út is. :)

2010. jan. 12. 15:19
 20/43 A kérdező kommentje:

Még annyi lenne a kérdésem, hogy szerintetek, ha nem szűnnek meg a provokációk irányunkba, illetve a gyerek fejét is tömni próbálja továbbra is, meddig érdemes várni?

Mennyi időt "kell" hagyni, hogy kidühöngje magát, vagy, hogy rájöjjön semmi haszna nincs az áskálódásnak?

Mennyi idő után érdemes ügyvédhez/gyámügyhöz fordulni?

2010. jan. 13. 16:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!