Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartásnál miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartásnál miért nem kell elszámolni a szülőnek a másik fél felé számlákkal, hogy a pénzt tényleg a gyerekre költötte és nem magára?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy tételesen, de azért nagy vonalakban, hogy lássa a másik fél is, hogy nem másra szórja el a pénzt.
2014. szept. 3. 15:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
73%
Na figyelj kérdező, én vagyok a strandos, képzeld megadom a gyerekemnek, bár mi együtt neveljük apukával, csak, hogy tisztában legyél vele, ez az összeg akár havi 30 ezer forint is lehet és ez csak mellékes, nem alapvető. A kisírást meg képletesen írtam, szeretné, mi megtehetjük megvesszük neki, de sokszor látom, hogy erőn felül is megveszik sokan. Amúgy pedig kérdező képzeld, amíg nincs gyereked, addig gőzöd sincs még messziről se, hogy mit vállalsz. Szerintem ne akarj olyan dolgokban okos lenni, amihez nincs közöd. Vállalj egy gyereket és pár év múlva beszélhetünk, hogy akkor mi is van. Nem is értem, hogy igazán mi bajod van, tudod mibe kerül egy gyerek? Szerintem nem, hidd el, hogy olyan gyerektartásokat olvasok itt, hogy azt nem lehet szórni. Ha beteg a gyerek csak a gyógyszer belekerülhet 10 ezer forintba, a ruhák, az étel, a különórák. És akkor te elszámoltatnál egy szülőt, aki próbál megadni mindent a gyerekének, na ez olyan kicsinyes és primitív. Hidd el, ha valaki nem a gyerekre költi, az kibukik és el is számoltatják.
2014. szept. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként visszakérdezek, akik nem fizetnek vagy csak valami pitiáner összeget, azoknak miért nem kell elszámolni, hogy mire költenek, hogy a gyerekükre nem jut? Vagy számoljanak el a szabadidejükkel, hogy miért nem érnek rá a gyerekükkel foglalkozni.
2014. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
77%
62: OTT A PONT!!!!!!
2014. szept. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
69%

33: Akinél a gyerek van, annak értelemszerűen csökken a bevétele, mert 3 műszakozik: a gyereknevelés egy önálló teljesidős műszak, a házvetetés egy másik, a pénzkeresés pedig egy harmadik.

Akinél a gyerek, az vissza fog venni a munkahelybe fektetett energiából.


"Gyerektartásnál miért nem kell elszámolni a szülőnek a másik fél felé számlákkal, hogy a pénzt tényleg a gyerekre költötte és nem magára?"


Azért, mert a szociális ellátórendszer észlelné, ha a gyermek nincs ellátva.

Ahol magasabb a tartásdíj, mint ami a gyerek teljes szükséglete, az meg olyan kevés eset, hogy nem állami feladat, majd a felek lerendezik egymás közt.

2014. szept. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:
90%

40: " és nem jönnék ide sírni meg panaszkodni, hogy jaj de xar nekem mert gyerekem van, mennyi áldozat, mennyi kiadás van miatta."


Te normális vagy?

TE nyitottál topicot, hogy mért nem kell elszámolnia a gyereknevelő félnek a gyerektartás felhasználsáról! Ez egy MEGGYANÚSÍTÁSA minden elvált szülőnek, aki gyereket nevel, hogy negrövidíti a saját gyerekét!

És amikor avval _védekeznek_ a megalázásod ellen, hogy de hiszen alaptalan a gyanúsítás, hiszen ők maguk nagyságrendekkel többről mondanak le a gyerek javára, minta a tartásdíjat fizető fél, akkor ezt nevezed "idejön panaszkodni"-nak??

Süljön le a bőr a képedről!

2014. szept. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
59: Szerintem ő egy férfi második családjából született gyerek, és mást hall a féltestvére családjától mint a saját apjától arról, hogy mért nincs kapcsolattartás, és szeretne tisztán látni, de mivel még alig 20 éves, az apja állásfoglalásából nem tud kilátni eléggé.
2014. szept. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
90%

Folyton csak azt kérdezed,hogy miért vállal gyereket az,akinek nyűg nevelni,gondoskodnia róla.

De az ember 99,99%a nem egyedül vállal gyerek,hanem KETTEN vállalják a gyereket és bizony ha anyuka utána egyedül marad,akkor hiába a sok öröm,együtt töltött perc bőven társul majd hozzá NYŰG és PROBLÉMA.

Gondolom párod túl sok gyerektartást fizet és ez nem tetszik neked.

2014. szept. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:
93%

6. válaszoló vagyok, aki nagyvonalakban leírta azt, hogy a fizetett átlagos tartásdíjakból a lakás gyermekre eső resziköltsége sem biztos, hogy kijön.


Nagyon sablonosan és egyoldalúan gondolkodsz, de hogy megnyugodj, hogy én sem és az itt válaszolgató többség sem galádul lenyúlja szegény elvált, gyermeket nem nevelő fél keservesen megkeresett 10-20-30 eFt-ját, akkor tételesen igyekszem neked elírni, hogy éves átlagban mennyibe kerül egy ovis gyerek. Természetesen vannak nálunk jobban és szerényebben élő családok is, ne a számokon kukacoskodj, hanem az összefüggést probáld megkeresni.

Nem érdekem, hogy hazudjak.

Első körben induljunk ki abból, hogy minden fél egyetért abban, hogy a válás jó esetben nem kellene, hogy azt jelentse, hogy a gyermek lényegesen rosszabb, szerényebb körülmények között kényszerül az életét folytatni, csak mert a szülei külön élnek tovább. Sajnos az esetek többségében már ez a kiindulási alap sem teljesül (és mielőtt belekötnél: a gyereknek JOGA van nemcsak mindkét szülője szeretetére, de mindkettőtől a gondoskodásra is, mind emberileg, mind anyagilag).


Budapesten élek, saját lakásban, a számértékek ezt tükrözik.


Rezsinél nyugodtan osszad el kettővel (meg is teszem helyetted), hiszen a kisfiammal ketten élünk egy háztartásban.


1. Áram évente kb. 80 eFt

2. Víz, melegvíz évente kb. 70 eFt

3. közös költség évente kb. 145 eFt

4. fűtés évente kb. 40 eFt (mielőtt belekötnél tényleg ennyi, speciális technológiával készült új építésű, pár lakásos társasház)

5. tévé, internet, vezetékes telefon évente kb. 70 eFt

6. lakásbiztosítás évente kb. 20 eFt

7. óvodai étkezés és térítési díj (magánovi, kérlek ne köss bele): 500 eFt

8. nyári ovis zárás idejére gyermekfelügyelet (ne köss bele kérlek, nincs 2 hónap szabadságom egyvégtében, gíy meg kell oldani a nyári leállás egy részére is, hogy dolgozni tudjak!) évente kb. 150 eFt

8. óvodai programok különdíja (pl. úszás, gyógytorna stb.) évente kb. 100 eFt

9. ruházkodás a kisfiamnak (évszakonként legalább 1 pár cipő, életkorából adódóan évente legalább 1* ruhaméretet vált, így teljes felszerelés a sportruházattól a gumicsizmán át a fehérneműig) évente kb.80 eFt

10. gyermek betegsége idején gyógyszerek, ajánlott védőoltások, napi vitamin, egyéb egészségmegőrzését szolgáló eszközök évente minimum kb. 50 eFt (kérlek ne köss bele, az ilyen korú gyermekek 99%-a évente legalább 2szer a közösségben összeszed valamit, kisebb balesetek stb.)

11. szórakozás, kultúra, könyvek, bábszínház, gyermekprogramok, játszóház, egyebek évente kb. 100 eFt

12. nyaralások, utazások gyermekemre eső része évente kb. 100 eFt

13. gyermekem nevére nyitott számla, megtakarítás évente kb. 500 eFt

14. otthoni étkezés (kizárólag amit a gyermekem fogyaszt el, nem az én ennivalóm, mielőtt ebbe is belekötsz) évente kb. 150 eFt


...nem soroltam fel mindent, nem kötelező ezek közül minden, meg lehet oldani olcsóbban is, drágábban is, nem ez a lényeg. A mi életszínvonalunk ilyen, ezt igyekszem egyedülállóként is tartani.


Nem számoltam bele ezzel az erővel azt a jövedelemkiesésemet sem, ami mindig nálam csapódik le, mert én maradok notthon a kicsivel, ha beteg. Nem számoltam bele az általam végzett ápolási-háztartási munkák ellenértékének egy töredékét sem, pedig a takarítónő hozzánk 1.500 Ft/óráért jár, szakképzett gyermekfelügyelő is kb. ilyen óradíjú.

Igen, kérlek ebbe se köss bele, sajnos nem vagyok robot, nem tudok én sem 24 órás szolgálatot teljesíteni, teljes értékű, megbecsült, jól kereső munkavállaló, eredményes háztartási alkalmazott, kitűnő nevelő, minőségi takarítónő és jó anya is lenni. Képtelenség.


Akkor most számoljunk:

éves összesen a felsoroltakból nagyvonalúan (rezsi jellegű költségek felezve, hogy ne érezd, hogy lehúzásra megyek :)

végeredményként (kerekítve) közel 2 MFt-ot kaptam. Te is?

Ehhez én támogatásként kapok havi 13.700 Ft értékben családi pótlékot, ami éves szinten 165 eFt, valamint az édesapa 15 eFt/hó összegű gyermektartásdíját (éves szinten 180 eFt-ot (jóindulatúan feltételezzük azt, hogy fizet is rendesen, de nem így van).

Bár az apának semmi köze hozzá, de hogy téged ne érjen sérelem, így a gyermek után járó adókedvezményemet is ideszámolom, ami havi nettó 10 eFt, éves szinten 120 eFt.


Tehát a családi+adókedvezmény+tartásdíj évente kerekítve 500 eFt.

Ugye szerinted sem ez az összeg a kiadások fele? :)


...és ez egy ovis gyerek. Hol van még az egyetemi tandíj, a nyelvórák, az osztálykirándulások?

nem számoltam bele csak nagyon szerényen a ruházkodást, a programokat és egyáltalán nincs benne pl. szülinapi ajándék, a többi megtakarításom, aminek természetes, hogy haszonélvezője, örököse a gyermekem- amelyek a jövőjét hivatottak megalapozni, bár jogilag nem a nevén vannak stb.

Nem számoltam azt sem, hogy természetesen autót tartok fent annak minden költségével együtt, hogy a gyermekemnek vannak barátai, eljár velük is szülinapi bulikra, megtartjuk a családi és vallási ünnepeinket méltóan, szoktunk vendégeket fogadni, ünnepi étkezéseket, ajándékokat készíteni, vannak játékai, kreatív eszközei, egészséges ágya és szép bútorai stb. Az élet apróságai, amik mind-mind pénzbe is kerülnek.


A legtöbb egyedülálló, normális szülő szerintem ugyanígy gondolkodik mint én (a számok lehetnek mások), nem vagyok kirívó eset és hidd el, szerényen számoltam.


Nem szórom a pénzt, kikérem ezt minden, a gyermekét egyedül nevelő tisztességes szülő nevében.


Szerintem neked nagyon savanyú a szőlő- akár rossz személyes tapasztalataid miatt (gyermekként vagy párkapcsolatban)- borzasztóan egyoldalúan és előítéletesen gondolkodsz, így valószínűleg meggyőzni nem tudlak.

Kíváncsi lennék a te életkörülményeidre is. Miben szenvedsz hiányt, hogy ennyire egy kalap alá veszel minden egyedülálló szülőt? :)

2014. szept. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
A kérdező megkukult :) csak provokálni jött ide,de értelmes és hiteles véleményt már képtelen megfogalmazni.
2014. szept. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 A kérdező kommentje:
69. Nem kukultam meg, de értelmetlen vitázni - mint írtam - mert teljesen más felé vittétek el a témát (hogy jaj úgyis több a kiadás, mint amit adnak). Nem ez volt a kérdés. Sőt, írtam egy kommentben, hogy olyanokra gondolok, ahol módos az apa, és a fizetése alapján nagyon magas gyerektartás van megállapítva, és jogosan kérheti számon, hogy valóban a gyerekére költi-e mindet az asszony. Erre idejön a sok nyomorgó panaszkodni. Marhára nem érdekel, hogy leírják oldalakon keresztül, hogy ki mennyit költ. Persze M.o.-on minden nő egy szerencsétlen csóróhoz ment hozzá, aki nem akar fizetni gyerektartást. És még én általánosítok.
2014. szept. 5. 07:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!