Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartásnál miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartásnál miért nem kell elszámolni a szülőnek a másik fél felé számlákkal, hogy a pénzt tényleg a gyerekre költötte és nem magára?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy tételesen, de azért nagy vonalakban, hogy lássa a másik fél is, hogy nem másra szórja el a pénzt.
2014. szept. 3. 15:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 A kérdező kommentje:

"Amikor nyűgös, hisztis, nem akar aludni, beteg - ezeket is mind örömmel vállalnád?"


Na hát ha ez gond, meg probléma a szülőnek, akkor minek vállal gyereket? Ez ezzel jár.

2014. szept. 3. 16:46
 22/86 anonim ***** válasza:
97%

Én apaként egyedül nevelem a lányomat, mert a feleségem lelépett egy férfivel 13 évvel ezelőtt. Akkor 10.000 forint gyerektartást állapítottak meg.

Adok én neked nagyon szívesen, nagy vonalakban egy elszámolást.


Rezsi/hó:

Villany: 6000ft.

Víz:10.000 (Néhány zöldséget megtermelünk magunknak, tehát locsolnunk kell. Ebből ő is eszik természetesen)

Csatorna:5000

Gáz:3000

Szemétszállítás:6000

Internet:3000

Tévé:3000

Összesen:36.000 Ezt el kell osztani hárommal, mert ketten élünk, az anyjának meg csak a gyerekünkre eső rész felét kell fizetnie a másik felét meg ugye nekem.

Tehát a rezsi így lesz 12.000 forint az anyukának, elvileg.


Ruházkodás: 4 évszak van, legyen 3 havonta évszaknak megfelelően 25.000 forint. (cipő, csizma felsők, kabát, sapka, stb.)

Tehát havonta 4100 forint anyuka része.


Étel:

Erre mi fix összegként 30000 forintot költünk havonta, mivel néhány dolgot megtermelünk magunknak.

Tehát anyuka része ebből 7500 forint.


A havi bélete ára 5000 forint az iskolába, ebből az anyja része 2500 forint lenne.


Osztálypénz havonta 2000 ft., ez az anyának 1000 ft.


Ezeken kívül szüksége van még ilyen dolgokra is: sampon, tusfürdő, deo, tampon, betét, szappan, allergiára gyógyszert Ezek kb. 6000 forintba kerülnek. Az anyja része tehát 3000 forint lenne.


Amit eddig leírtam az már meghaladja a 30.000 forintot, a gyerek anyja pedig 10.000 fizet. A többi részét nekem kell előteremteni. És itt még nincs vége.

Az előbb felsorolt dolgokon kívül még létezik olyan, hogy osztálypénz, télen beteg is szokott lenni tehát gyógyszerek is kellenek, könyvtárba is jár, sőt évente egyszer fodrászhoz is elmegy.


És ezek nem luxus dolgok. Ezek alapvetően járnak egy gyereknek, akinek a felnevelését az anyja és az apja elvállalta. Csak sajnos sok esetben az egyik fél nincs ezzel tisztában.


Remélem, hogy elég nagy vonalakban sikerült leírnom egy gyerek eltartásához szükséges összeget.


Egy apuka, aki egyedül neveli a 14 éves lányát

2014. szept. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 A kérdező kommentje:

22. Félreértettél. Mint már írta, arra gondoltam, ahol sok a gyerektartás. Tudom hogy sokszor nem elég, ami meg lett állapítva, de azzal is legalább tudjon elszámolni valahogy. Mert néha még azt keveset is másra költik.

De mondom, ez az 50-50 % is csak akkor lenne reális elvárás, ha ugyanannyi időt tölthetne mindkét fél a gyerekkel.

2014. szept. 3. 16:53
 24/86 A kérdező kommentje:
Már legalábbis ott, ahol szeretik a gyereküket, és nem nyűgként tekintenek rá.
2014. szept. 3. 16:54
 25/86 A kérdező kommentje:

"Az en ferjem is felhaborodott, hogy 3 gyerekre 50 ezer gyerektartast kertem. A baratno magyarazott, hogy hat miert. Megbeszeltuk, hogy nefizessen csak vasaroljon es hozzon nyugtat majd en allom mindennek a felet"


Ez akkor lett volna reális, ha 50-50 % a láthatóság.

2014. szept. 3. 16:57
 26/86 anonim ***** válasza:
87%
Nem reális a láthatásban 50-50%. A gyereknek nyugalomra és folytonosságra van szüksége, és nem arra, hogy rángassák ide-oda.
2014. szept. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
97%

Ez nevetseges, 50-50% ban lathatas. 3 gyerekem van mint mar irtam. Ugy egyezztunk meg hogy barmikor lathatja oket. Persze van jobb dolga is mint a gyerekekkel lenni.

Szerintem egy anya sem sirna ha apa neha elmenne a suliba a gyerekert

2014. szept. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
81%

Jézusom, kérdező, te hány éves vagy?

Írtad, nincs gyereked.

Még várj vele, próbáld először a magad életét megteremteni, átlátni, hogy mennek a dolgok, mi, mennyibe kerül.

2014. szept. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 A kérdező kommentje:

"Nem reális a láthatásban 50-50%."


Na ezért nem reális a költségek fizetése sem 50-50 %-ban.

Hogy érezheti az apa, hogy fizet annyit mint a másik fél, és cserébe nem kap szinte semmit, kéthetente 1-2 napot a "gyerekéből". De a volt feleség meg elvárja, hogy fizessen annyit mint ő.

Durva példa, de pl mintha két fél vesnne egy házat, de csak az egyik lakhat benne, de a másik ugyanúgy fizesse a rezsijét is meg a felújításokat is 50 - 50 %-ban.

2014. szept. 3. 17:18
 30/86 anonim ***** válasza:
76%

"A kérdező kommentje:


"A biro bekerte anyukatol egy honapra a kiadasokat, aztan megemelte 20%al a tartasdijat. Hoppa...."


Jó, mondjuk a nőket ilyen esetben nem kell félteni, hirtelen megnövekednének a költségek, hetente kell új cipő a gyereknek meg új iskolatáska, több et eszik, stb. stb. Aztán meg a gyerek mindig ugyanabban az egy ruhában jár, az asszonyka meg hetente a fodrászhoz... :D"


Tévedsz, nem volt benne semmi szamla ruhárol. Az iskolai étkezés, az osztály penz es a havi gyogyszer szamla volt csak csatolva a rezsi számlák melle.

2014. szept. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!