Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartásnál miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartásnál miért nem kell elszámolni a szülőnek a másik fél felé számlákkal, hogy a pénzt tényleg a gyerekre költötte és nem magára?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy tételesen, de azért nagy vonalakban, hogy lássa a másik fél is, hogy nem másra szórja el a pénzt.
2014. szept. 3. 15:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok elvált, nem is tervezem. De a gyereket nevelő fél természetben is hozzájárul a gyerekneveléshez. KEvesebb a szabadideje, amit pl. másodállásra vagy túlórára fordíthatna. Így a fele-fele anyagi rész akkor áll meg, ha a gyerekre fordított idő is feleződik.
2014. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
98%

Magas gyt-t kapó exfeleség jelen. Nem számolok el tételesen a gyerekek apjának, mert pontosan tudja, hogy kb mire mennyit költök. A váláskor megbeszéltük, hogy a luxusdolgok közül miről kell lemondaniuk a gyerekeknek és miről nem. Mivel közel 8 évig gondoztam anyósomat és apósomat, a fizetésem meg sem közelíti az exférjemét, így a gyerek körüli kiadások nagy részét ő fizeti.

Néha van olyan aktuális barátnő, aki ezen felháborodik, de az exem mindig leállítja őket.


Egyébként nem várnám el, hogy nekem adja a pénzt. Tökéletesen megfelelne nekem, ha ő fizetné a különórákat, hobbikat, ruhákat. De neki kényelmesebb, hogy utal és mindent én intézek, neki csak a gyereknevelés napos oldala jut.

2014. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
2%

Neked adok igazat nőként. Az elvált nők a sajámagukra költött rezsit, lakbért is úgy számolják, mintha a gyerekre költenék.

Az is igaz, hogy ha nem magas a tartásdíj, nehéz lenne megmondani, hogy abból mennyit költ az anya a gyerekre.

A rezsit sem lehet így elosztani, és azt sem, hogy a kajából mennyit eszik meg a gyerek és mennyit az anyja.

Csak a ruházat és az iskolai költség mérhető egyértelműen.

Ez is csak akkor, ha az anya nem kap az államtól támogatást.

2014. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 A kérdező kommentje:

"A biro bekerte anyukatol egy honapra a kiadasokat, aztan megemelte 20%al a tartasdijat. Hoppa...."


Jó, mondjuk a nőket ilyen esetben nem kell félteni, hirtelen megnövekednének a költségek, hetente kell új cipő a gyereknek meg új iskolatáska, több et eszik, stb. stb. Aztán meg a gyerek mindig ugyanabban az egy ruhában jár, az asszonyka meg hetente a fodrászhoz... :D

2014. szept. 3. 16:23
 15/86 A kérdező kommentje:

"De a gyereket nevelő fél természetben is hozzájárul a gyerekneveléshez"


De mint ezt írtam, ennek nem "átoknak" kellene lenni elvileg egy szülőnél, hanem áldásnak. Szóval nehogy még azért is plusz költséget számoljon már fel, hogy ő játszhat a gyerekével, ő nevelheti, ő élhet vele, ő láthatja elaludni, stb.. ez nem egy kötelesség, hanem öröm.

2014. szept. 3. 16:26
 16/86 anonim ***** válasza:
95%
Aki szerint egy (vagy több) gyerek nem dobja meg a rezsit, az még nem nevelt gyereket.
2014. szept. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 A kérdező kommentje:
16. Ki mondta, hogy nem dobja meg a rezsit? Csak a 6-os válaszolóra reagáltam, aki az egészet egy az egyben beleszámolta. Hogy átlag tartásdíj 30 ezer, és egy kisebb lakás rezsije is annyi, tehát már el is fogyott!
2014. szept. 3. 16:40
 18/86 anonim ***** válasza:
90%

Az en ferjem is felhaborodott, hogy 3 gyerekre 50 ezer gyerektartast kertem. A baratno magyarazott, hogy hat miert. Megbeszeltuk, hogy nefizessen csak vasaroljon es hozzon nyugtat majd en allom mindennek a felet. De ugye a vasarnap vasarolt sonkabol nem keszithetek penteken is szendvicset a kenyerrol nem is beszelve. Az edzest meg csak ugy lehet befizetni ha oda autozik 6ig el a titkarsagon befizeti. Ha gyerek beteg nem lehet hetvegen vasarolni, azonnal kell a gyogyszer stb stb..

Meg egy honapig sem mukodott a dolog, es peren kivul 60ezer ft /ho ban kiegyeztunk. Azota o is maskepp all a dologhoz.

2014. szept. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
97%

Amikor nyűgös, hisztis, nem akar aludni, beteg - ezeket is mind örömmel vállalnád?

Nézd, ha el akarod kerülni, akkor egyszerűen vedd te magadhoz a gyereket. Akkor tied az öröm-cukormáz, és még pénzt is kapsz.

2014. szept. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 A kérdező kommentje:

De amúgy meg ha ennyire nagy "áldozat" a gyereknevelés, általában miért nem mennek bele a nők, hogy az egyik héten az egyik szülőnél, a másik héten meg a másiknál legyen? (persze, nem tesz jót a gyerek fejlődésének).


Amúgy meg másik oldalról nézve, szegény apa (általában ugye az anyánál marad) kéthetente 1-2 napot láthatja, nevelhet a gyerekét, lehet vele együtt, miért is fizetne ugyanannyit a nevelésbe, mint az anya, aki élvezi minden pillanatát?

2014. szept. 3. 16:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!