Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartásnál miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartásnál miért nem kell elszámolni a szülőnek a másik fél felé számlákkal, hogy a pénzt tényleg a gyerekre költötte és nem magára?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy tételesen, de azért nagy vonalakban, hogy lássa a másik fél is, hogy nem másra szórja el a pénzt.
2014. szept. 3. 15:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 A kérdező kommentje:

"a gyerek kisírja magának a duplán számított jégkrémet, lángost, a külön programok, a napi kis üdítő, túrórudi, vitaminok"


Az ilyen ember meg minek vállal gyereket, aki az ilyen alapvető apróságokat sem tudja megadni neki (még egyedül is) Vagy akkor minek adja meg neki, ha szűkölködik. Ja vagy úgy van vele, hogy belefér, a másik fél majd tejel, kérek több tartásdíjat, hogy ezeket megvehessem. Még nekem is belefér egy túró-rudi.

2014. szept. 3. 18:53
 52/86 anonim ***** válasza:
17%

"a gyerek kisírja magának a duplán számított jégkrémet, lángost, a külön programok, a napi kis üdítő, túrórudi, vitaminok"


Őőőő, mi lenne ha megnevelnéd a gyereket? Milyen érdekes, én nem sírtam dupla áron számított lángosért (sőt), keresztlányom se sír... Ilyen nincs, hogy "kisírja magának"!

A napi kisüdítőt megkaphatja a nagyból, túrórudi - ha nem a norbi updates szart veszed - nem egy nagy összeg (nyaraláshoz vihettek is magatokkal), vitaminok helyett meg gyümölcs. Olcsóbb, laktatóbb és desszertnek is tökéletes.

2014. szept. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok már ezt a provokátort,direkt csinálja,a nőket akarja provokálni,miközben egy apuka is leírta,hogy ló f@..sz az amit gyerek tartás címén kapnak akik egyedül maradnak a gyerekkel.Aki egyedül neveli a gyereket anyagilag szívás,a másiknak meg amiatt hogy keveset látja a gyereket (már aki mert 70%-ban szerintem lecarják)
2014. szept. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
100%
Ha már itt tartunk, a szegény kis apukák miért nem húztak gumit a farkukra, ha tudták előre, hogy ha úgy alakul, akkor fizetniük kell? Na azért, kedves kérdező, amiért a nő is bevállalja a gyereket. Mert akkor még nagy a szerelem, meg sem fordula fejükben, hogy ők majd esetleg elválnak, és egy ideig működik a család dolog. Ebbe szülik a gyereket, nem egyből a szar helyzetbe. (Már aki, persze.) Az majd később jön, hogy válnak, és nem tudhatod előre, hogy veled nem történik-e meg. A te logikád szerint igazából úgy egyáltalán, senki ne vállaljon gyereket a világon. Ami nem is akkora hülyeség, megért a világunk a pusztulásra. Amúgy meg egyedül gyereket nevelni szar. De nem így tervezi az ember.
2014. szept. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
89%

Elég érdekes a hozzáállásod és gondolom a baráti köröd is.


Minden elvált barátnőmnél (nálunk is) NEM korlátozott az apák láthatási joga. Akkor jönnek a gyerekekért, amikor akarnak. Sajnos nem túl gyakran akarnak.

2014. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!

Szépen kérlek mindannyiunk nevében, hogy mutasd meg ezt a kérdést a mi válaszainkkal és a te reakcióiddal együtt a barátnődnek.

Előre is köszönjük!


ui. Remélem, hogy ezek után a párod kétszer is átgondolja, hogy te vagy-e a megfelelő apajelölt.

2014. szept. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy megoldanám én ezt a "nőuralmat" gyorsan. Ha mindkét fél magánál akarná az elhelyezést, annak adnám, aki a jobb anyagi feltételeket tudja megteremteni, és nem a másik féltől akarná kisajtolni a nevelési költségeket, ha már nála van a gyerek."


Gratulálok, feltaláltad a meleg vizet!

Ugyanis egy bírósági statisztika szerint ha mind a két fél küzd a gyerekért, akkor általában egyenlő arányban kapják meg a gyereket. Csak a legtöbb esetben (mint pl. nálunk) apukában fel sem merül, hogy a közösen vállalt gyerekeit ő nevelje a továbbiakban.


Persze az ember vállalja a terheket, na de annak idején a gyerekek közös döntés voltak, közös kötelezettségvállalással. Ennek a könnyebbik része némi pénzt odatolni majd a barátnőnek elsírni hogy micsoda felelősségteljes apa hogy ennyivel hozzájárul, mint napi szinten helytállni.

2014. szept. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
100%
kélrdező neked nincs gyereked amíg nem lesz kár erről filoznod
2014. szept. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, nekem sincs gyerekem. (Nem is akarok.)


Mindemellett, akárcsak te, én is tisztában vagyok azzal, hogy a gyerek sok lemondással jár, és szerintem a világ legnagyobb felelőssége felnevelni egy embert.


Logikus ember vagyok, tudnék listát írni arról, hogy szerintem mi kellene egy gyerek neveléséhez. Biztos egy csomó dolgot eltalálnék, és sok dolog lenne, amin gyakorló szülők mosolyognának, hogy ez elméletben szép, de gyakorlatban nem működik.


Ezért nem értem, hogy mi a kénköves ménkűért pofázol bele olyan dologba, ami nem érint. Miért idegesíted fel magad rajta? Azt mondod otthon, csak úgy a semmiből, "ej, Marikám/Pityukám, mennyire bökik a csőröm mások rendezetlen gyerektartási költségei!"

2014. szept. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
93%
Felesleges hőbörögni a kérdező túl fiatal, a gyermeknevelést szépnek és fantasztikusnak látja (gondolom sose kellett még hónapokon keresztül esténként 4x-5x felkelni a gyerekhez) lövése nincs a lelki oldalról, hogy milyen egyensúly hiányos állapotot okoz mikor a hétvégi szülő nem neveli a gyereket csak megveszi a szeretetét jó pénzen és a másik szülő a gonosz mikor nem-et mond egy egyébként teljesen ésszerűtlen vagy anyagilag nem teljesíthető kérésre. Lövése sincs egy gyerek lelki és fizikai szükségleteiről. Provokálni akar csak, még gondolom a saját létfenntartásáról se gondoskodik különben tudná, hogy mennyire nem praktikus amit kér. Unatkozó tininek nézem, de legalább 20 alattinak majd kikupálódik.
2014. szept. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!