Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartásnál miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartásnál miért nem kell elszámolni a szülőnek a másik fél felé számlákkal, hogy a pénzt tényleg a gyerekre költötte és nem magára?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy tételesen, de azért nagy vonalakban, hogy lássa a másik fél is, hogy nem másra szórja el a pénzt.
2014. szept. 3. 15:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 A kérdező kommentje:
De úgy látom akkor itt minden nő olyan férfihoz ment férjhez - és vált el - aki csóró, minimálbért keres, nem akar fizetni, nem akarja nevelni és hagyja nyomorogni a gyerekét, eltitkolja a jövedelmét, nem érdekli mi van vele. És ilyenekhez mentetek férjhez? Jól beválasztottatok! :D Persze az is kidderült, hogy a másik oldalról meg mindenki mintaanya. :D Na, de mondom, nincs több kérdésem.
2014. szept. 5. 08:03
 72/86 A kérdező kommentje:

"gyermeket nem nevelő fél keservesen megkeresett 10-20-30 eFt-ját"


Aha, mondom én, hogy itt mindenki egy szalagmunkásnak szült gyereket...:D

2014. szept. 5. 08:07
 73/86 anonim ***** válasza:

Remélem ezt még olvasod kérdező. A gyerektartás célja nem az alapvető szükségletek fedezése, hanem hogy a gyereknek az életszínvonala, a megszokott dolgai ne változzanak.


Példa: Apuka keres 500-600 e Ft-ot, anyuka otthon van gyesen 3 gyerekkel 9 évig. Apuka titkárnővel lelép, anyuka visszamegy dolgozni, de mivel évekig a gyerekekkel volt otthon, keres mondjuk 100 e körül és neki ebből kellene megadni a gyerekeknek mindazt, amit eddig apa fizetéséből teremtettek elő. Persze hogy ilyenkor nagyobb összeget kap!!! És ha netán abból még fodrászra is futja, hát nem érdemli meg? Amikor otthon dekkolt évekig szaros pelust cserélgetve? Neki azért nem jár semmi? Az új csajnak jár a nyaralás meg az új kocsi? Holott a férje most egy olyan karrierből éldegél, aminek a megteremtéséhez ő adta a hátteret?


Mielőtt bárki beszólna, van férjem, gyerekem és válóperes ügyvédnél dolgozom. Láttam már elég sokszor, hogy az a fél akinél nincs a gyerek (férfi vagy nő) SEMMIVEL nem akarja támogatni a másik felet. És ahogy egy előbbi hozzászóló is írta, még a kijelölt láthatásokra sem mennek el, annyira nem érdekli őket a gyerek!

2014. szept. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 A kérdező kommentje:
Munkanélküli anyuka, módosabb elvált férj (300 ezres fizetés, még nem is sok, középvezető), 20 % megállapított gyerektartás, 60 ezer forint (+családi pótlék). Aham, igen, persze h az anyuka mindet a gyerekre költi. De meséljetek még! :D ja, inkább ne!
2014. szept. 5. 08:12
 75/86 A kérdező kommentje:
73. Ha válóperes ügyvédnél dolgozol, akkor tudhatnád, hogy van lehetőség asszonytartás megállapítására is ilyen esetekre!
2014. szept. 5. 08:17
 76/86 A kérdező kommentje:

"megállapított gyerektartás, 60 ezer forint"


Ja és azt elfelejtettem, hogy akkor ennek kell lenni kb. felének (mert az anyuka is ugye csak beszáll ennyivel a gyerektartásba, vagy nem? :D

Tehát akkor az a gyerek családi pótlékkal együtt már majd 140 ezerből "él" havonta.


De persze a nő meg úgy számol, hogy 60 ezer a tartásdíj, + CSP, ez megy a gyerekre, az én jövedelmem meg magamra!

2014. szept. 5. 08:29
 77/86 anonim ***** válasza:
58%

#73 vagyok


Én nem akarlak téged meggyőzni, csak elmondtam az én véleményemet, tapasztalatomat.

Csak nem értem, minek hergeled magad olyan dolgokon, amit nem lehet megoldani. Egy házasság nem fekete-fehér. Mindig valaki a rövidebbet húzza, vagy legalább úgy érzi.

2014. szept. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező: sajnálom,hogy te is úgy jártál ahogy,hiszen ennyi indulat nem lenne benned ha ez nem történt volna meg veled. Kár tagadni :) nagyon benne vagy a témában ahhoz,hogy egyértelmű legyen hogy te is így jártál.


Egyébként igazad van.Az egyedülálló anyák nagy többsége kevesebb pénzből él mint amikor még együtt voltak a palival,de emellett röhögünk a markunkba.Mert lehet kevesebb a lóvé,de nem mi látjuk csak kéthetente 2 napra a gyereket,és nem mi vagyunk azok a szerencsétlen hülyék akik kimaradnak mindenből,a legszebb pillanatokból,és ezek mellett eltörpülnek az esetleges kellemetlenségek (betegségek,hiszti stb).De tudod mit? Egy normális apa ritkán is jár így.Többségetek csak arra jó,hogy gyereket nemzzem amúgy mehet a levesbe.Szép napot :)

2014. szept. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
70%

6. és 68. válaszoló vagyok.

Szégyeld magad kérdező.


Normálisan leírtam a kiadásaimat és mint ebből is látszik bőven az átlag felett élünk.

Te miért hiszed azt, hogy csak jó anyagi helyzetű elvált apák és lenézendő, igénytelen anyák vannak? Ez sértő és téves következtetés.


Arról gondolom még a komoly élettapasztalatod és az előítéleteid miatt még nem hallottál, hogy a VÁLLALKOZÓ jövedelemkimutatása sokkal inkább alkalmasabb a "trükközésre", mint az alkalmazotti bérkimutatás.

És ezen az adóbevallás sem segít feltétlenül...


Úgy látom, te egy megkeseredett és előítéletes ember vagy.

Nem kell itt személyeskedni azzal, hogy ki kinek szült gyermeket (én sem "csórónak" szültem- de az élet nem mindig alakul úgy, ahogy nagy mellénnyel az ilyen hozzászólók elképzelik).


...de hogy vissza is vágjak:

- gondolom nem élsz olyan színvonalon, min én vagy itt a többség elvált szülőként

- ha nem vagy részese ennek az élethelyzetnek (amit kétlek, mert nem itt fröcsögnél)- akkor mire ez a lenézés?

igaza lehet itt az egyik előttem válaszolónak: vagy az aktuális partnered, szeretőd, élettársad fizetési kötelezettségén vagy felháborodva és itt keresed az igazadat (nem jött be:), vagy egy megkeseredett elvált fél vagy, aki inkább az új macára költené a pénzét, mint a gyerekére. Azt csinálsz, amit akarsz, de miért gondolod, hogy mindenkinek ez a követendő út?


Az elvált szülők többsége nem sír, hanem teszi a dolgát, neveli a gyermekét. Az, hogy te egy olyan alacsony színvonalú környezetben élsz, ahol csak "rinyáló, csóró anyák" meg "szalagmunkás elvált apák" vannak, az bizony téged és a te színvonaladat minősíti. Onnan nehéz is megérteni, hogy más élet is van, lehet.

Arra vajon mit válaszolnál, hogy számos olyan szülő is van, aki alapvetően NEM TART IGÉNYT a gyermektartásra (nekem sem létszükséglet és szívesen lemondanék róla, de jogilag NEM TEHETEM). Az apának pedig- akár fizet, akár nem, joga és kötelessége is a gyermekével törődni.


A normális, gyermeke érdekeit is szem előtt tartó szülő, nem az anyagiak alapján dönt arról, hogy a közös gyermek mennyit legyen az őt nem nevelő apával, anyával.

Eddig már nem tudtál eljutni. Kár.


Nem tudunk meggyőzni tényekkel sem, így részemről nem kívánok hozzászólni a témához, mert egy makacs, önfejű, kulturáltan érvelni képtelen embernek tűnsz a leírásod alapján.


Nagyon savanyú az a szőlő, menjél vissza a szalag mellé :)

2014. szept. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 A kérdező kommentje:

"Sajnálom,hogy te is úgy jártál ahogy,hiszen ennyi indulat nem lenne benned ha ez nem történt volna meg veled. Kár tagadni :)"

"Nagyon benne vagy a témában ahhoz,hogy egyértelmű legyen hogy te is így jártál."

"Nagyon savanyú az a szőlő,menjél vissza a szalag mellé!"


Na, jönek már a találgatások, hogy biztos ilyen-olyan a kérdező!

Miért is hinnék nektek, ha ti semhiszitek el, amit már egyszer LEÍRTAM!, hogy nem vagyok nős, sem elvált, nincs gyerekem sem, nincsenek fizetési kötelezettségeim!


De ha gondoljátok szívesen elküldöm az önéletrajzom és a bankszámlakivonatom is, sőt aki akar, megtalál Pesten, de szerintem az ilyenek már a saját szemüknek sem hisznek.

Utolsó, te meg a dicsekvésed ellenére is közelebb állsz a szalagmunkához, mint én! :)

2014. szept. 5. 10:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!