Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartásnál miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartásnál miért nem kell elszámolni a szülőnek a másik fél felé számlákkal, hogy a pénzt tényleg a gyerekre költötte és nem magára?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy tételesen, de azért nagy vonalakban, hogy lássa a másik fél is, hogy nem másra szórja el a pénzt.
2014. szept. 3. 15:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim ***** válasza:
79%

Nem, kérdező.


A gyereket elhelyezik valamelyik szülőnél, a másik pedig tartásdíjat fizet, és láthatási joga van.


Ez a leghelyesebb, mert a legtöbb gyereknek nem jó a rángatás ide-oda, viszont a költségeket el kell osztani.

2014. szept. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, kérdező, találtam neked egy lelki társat... szerintem nagyokat dumálhatnátok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__58..

2014. szept. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 A kérdező kommentje:

Na jó, köszönöm a válaszokat (mindenesetre azt leszűrtem, hogy több nő jár ide).

Amúgy megoldanám én ezt a "nőuralmat" gyorsan. Ha mindkét fél magánál akarná az elhelyezést, annak adnám, aki a jobb anyagi feltételeket tudja megteremteni, és nem a másik féltől akarná kisajtolni a nevelési költségeket, ha már nála van a gyerek. Kíváncsi lennék ilyen esteben, az anyuka is beszállna-e 50 %-kal a költségekbe, ha kéthetente 1-szer láthatná a gyerekét.

2014. szept. 3. 17:30
 34/86 anonim ***** válasza:
95%
Nézd én anya vagyok. Rengeteg dologról kellett és kell lemondanom a gyerekek miatt. Visszamentem dolgozni, nem kaptam plusz pénzzel járó feladatokat, mert hát nekem gyerekem van, biztos nem tudnám ellátni a feladatot. Ezen kívül nem tudok túlórát vállalni, mert a gyerekeket hozni-vinni kell. A férjem munkája mindig más napokra esik, akkor is 12 órákat dolgozik, ráadásul messze az ovitól lakástól. Mielőtt anya lettem szépen lépegettem a ranglétrán. Amióta gyerekek vannak sokkal kevesebb pénzt kapok, viszont sokkal több az elfoglaltságom. A férjem pedig sikeres, jól keres, emelkedik a fizuja, mert megteheti, hogy nem mond nemet egy-egy plusz munkára, mert addig én gondoskodom a gyerekekről. Amúgy meg könnyen beszélsz olyasmiről, amiről fogalmad sem lehet, hisz nincs gyereked és nem tekintenek rád úgy a munkahelyeden, hogy te kevesebbet érsz, mint a férfi kollégáid, mert nő vagy és családod van!
2014. szept. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 A kérdező kommentje:

"Rengeteg dologról kellett és kell lemondanom a gyerekek miatt."


Komolyan? A gyerek lemondásokkal jár? És ezt nem tudtad? :O

Most ez megint úgy hangzott mintha egy gyerek valami átok lenne a nőnek, kellemetlen rossz dolog.

Általában önként vállalja az ember.

Ha meg nem szívesen mond le miatta dolgokról az ember, ne vállaljon gyereket.

2014. szept. 3. 17:49
 36/86 anonim ***** válasza:
51%
33- nehezen érted meg, de felcserélhetőek a szerepek, tök mindegy a nevelő neme. Kifogás kell, mert megérteni nem sikerült a dolgokat.
2014. szept. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 anonim ***** válasza:
92%
Nincs is gyereked, kérdező, azt sem tudod, miről beszélsz. Ámbár vicces.:D
2014. szept. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 anonim ***** válasza:
90%
Azt írtad, hogy annak adnád a gyereket aki jobban áll anyagilag. Erre írtam, hogy nálunk az én részemről jár több lemondással, többek közt anyagi lemondással. Képzeld tudtam, hogy mivel jár a gyerekvállalás. A te elgondolásod meg pont olyan egyszerű és logikátlan, mint te magad.
2014. szept. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 anonim ***** válasza:
97%

"nála van az a gyerek, ő élvezi szülői élet minden pillanatát! "

Hogy miért érzem én ezt a mondatodat ganéságnak...

2014. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 A kérdező kommentje:
Igen, nincs gyerekem. De azt még anélkül is tudom, hogy lemondással és költségekkel járna, és nem jönnék ide sírni meg panaszkodni, hogy jaj de xar nekem mert gyerekem van, mennyi áldozat, mennyi kiadás van miatta. Mivel ezt tudva vállalnám. Szóval emiatt nem kell kioktatni. Akinek meg csak akkor esett le, hogy ez felelősség, meg nélkülözés, miután megszülte, hát tudom sajnálni. De ez már nem is kapcsolódik amúgy a kérdéshez. :d
2014. szept. 3. 17:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!