Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Hogy szabaduljak meg a súlyfel...

Hogy szabaduljak meg a súlyfeleslegtől minél előbb?

Figyelt kérdés
Sziasztok!az a helyzet h 17 éves 167cm magas és majdnem 95 kg vagyok!minél előbb le akarok fogyni!soha nem voltam kövér egy év alatt 35 kg jött fel rám egy tragédia miatt!vki adna tanácsot h mivel és h hogyan szabaduljak meg tőle????próbáltam futni fogyó kúrázni!volt h majdnem 3 napig nem ettem...a vége persze kórház lett... kérlek segítsetek!és persze vmi ólcsó megoldás lenne jó...
2011. júl. 27. 17:16
 1/5 ancsikah válasza:
Szia!. nekem is ilyen súlyproblémám volt nem rég. és nekem sikerült is lefogynom fél év alatt.. én is megpróbálkoztam azzal hogy nem eszek semmit de hidd el annak semmi értelme ... csak a szervezetedet teszed tönkre szóval egyél sok gyümölcsöt és zöldséget . lehetőleg délután 5órától ne egyél kerüld a kenyeret és egyél sok főtt ételt ha lehet főzelékeket ja és emelett rengetek vizet igyál nagyon fontos hogy NE colákat vagy cukros leveket mert az csak hízlal:) és hidd el ez bár lassu de biztos hogy lefogysz.:) és ha lefogytál se szabad abbahagynod hanem tartsd a súlyod:)
2011. júl. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ne egyél szénhidrátot és mozogj minden nap(ezalatt a futást értem).Ne koplalj mert utána csak bezabálsz majd és megint ugyanott vagy.Ne egyél lefekvés előtt 2 órával.Ha ezeket betartod le fogsz fogyni.
2011. aug. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
én is most fogytam pár kilót. sok gyümölcs, zöldség, és napi egyszer egyél főtt kaját. mondjuk én reggel ettem valami tartósat, utána csak zöldségek, gyümölcs, és mikor már nagyon éhes lettem, akkor ettem egy szelet kenyeret zöldséggel. és ha már lefogytál utána jöhet a torna.
2011. aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tündérpor válasza:

Szia!

Tudod, minden fizikai tünetnek lelki okozata van. Az, hogy egy tragédia szerepet vállalt az életedben, a lelkedre olyan hatással volt, hogy azt feldolgozni nem tudta, ezért egyfajta tünetet produkálva a súlyodban "élte ki" magát. Nem feltétlenül a helytelen, illetve túlzásba vitt étkezés okozza a súlyproblémákat, vagy, hogy pontosabban fogalmazzak, ezek "csak" felszínes okok. Ha mélyebbre ásunk, mind a múltban, mind a lelkünkben, felsejlik, hogy pszichológiailag magyarázva lelki okok rejlenek egy olyan szimpla, mára már népbetegséggé avanzsált "tünet" mögött, mint az elhízás, vagy a krónikus soványság.

A súlyproblémák kiváltó okai mind negatív eredetűek. Fontos, hogy tudatosítsd magadban, most negatív érzelmekről beszélünk. Düh, szégyenérzet, harag, boldogtalanság, keserűség, csalódottság mind - mind ok arra, hogy a lélek egy fizikai tüneten keresztül adjon segélykiáltást. Minthogy ezek a szavak, mondatok irodalmiasan, tudományosan egyaránt hatnak, úgy vedd komolyan őket. A veszteség, a fájdalom, az üresség érzete egy kézben járnak. A kontroll gyakran kiesik az emberek kezéből.

Kedves Kérdező, ugye tudod, az emberek miért fogyókúráznak? Nem. Nem azért, mert szebbnek, karcsúbbnak akarnak látszani. Nem, nem a férfiaknak, a nőknek szeretnének tetszelegni. Nem. Bele akarnak nőni a saját bőrükbe. Jól akarják magukat érezni. Szeretni akarják magukat, mert a ma társadalma megtiltja, hogy az ún. szlengesített "tömörgyönyör" nők azok legyenek, mondván, az csak a "darázsderék" kiváltsága. Ha a nők, férfiak megkapták a fent említett szépséget, akkor jól érzik magukat, nemde? Ám a média és a szépségipar továbbmegy: nem elég, hogy szépen nézz ki, és hogy érezd jól magad a bőrödben; nem - sőt, a karcsúságod nem elég. Legyél még karcsúbb, mint a Playboy magazinjainak címlapjain tetszelgő hölgyek, és minimum tíz ránccal kevesebbel rendelkezzél, mint Jane Fonda. Ha ezt letudtad, azután biztosan elégedetlenkedned kel, hiszen a párodnak és a szomszédnak még biztos nem tetszettél. És, ahogy a sajtó mondja, ha így folytatod, nem is fogsz.

Kedves Kérdező, Kedves Olvasók!

Törődjünk bele, és fogadjuk el magunkat olyannak, amilyeek vagyunk. Isten nem véletlenül teremtett olyannak, amilyenek voltunk, vagyunk és leszünk. Célunk van azzal, ahogyan kinézünk, és ez kezdettől a jövőig így van. Ne áltassuk magunkat - persze, hogy vannak hibáink, de mihez képest? A legszebben retusált képhez viszonyítva valóban nem vagyunk kategorizálhatóak - de mely rendszer értékrendje számít? Az, amely a kategóriáit a külső tényezők alapján ítéli meg, melyek nagy részéről nem mi gondoskodunk, vagy a lelki ébrenlét kategóriája, amelyet mi ápolunk, őrzünk, fényesítünk, amely nem a címlapon jelenik meg, hanem hosszas lapozgatás után, egy interjúban?

Kedves Kérdező!

Csak azért ne akarj lefogyni, mert a társadalom "csak úgy ítél". Igen, az első típusú kategória szerint ez így van. De a második típus szerint nem a kívülálló az igazán fontos, hanem Te. Ez nem önzősködés, nem kirekesztés - magaddal legyél harmóniában, a magad boldogsága legyen mérvadó, s ezek birtokában segíts másokon.

Egészségügyileg mindenképpen a diétát ajánlom. Figyelem! Diétát írok, s nem fogyókúrát vagy böjtöt. Ez utóbbi kettő a szervezet legtöbb ételtől való megvonását jelenti, míg a diéta egy egészséges életmód bevezetője.

A diéta során mindenképpen vannak szabályok, melyeket be kell tartanod. De a legelső, és legfontosabb alapkő a kitartás. Az elhatározás. A türelem. Bizonytalankodva, félve, felgyorsítva sose kezdj bele, mert az negatív energiákat szül, stresszes leszel, és még fogékonyabb a hízásra.

Íme az összes alapkő, amely minden diétázónak fő szabályait alkotja:

1, Minden este, elalvás előtt meditálj. Sötétísd el a szobádat, csitísd el a zajforrásokat, és csak befelé figyelj. Hangold magad a közeli álmokra. Fekve végezve eredményesebb. Célja, hogy az elméd megnyugtatásával elkerülöd a stresszes álmokat, és békés éjszakád után nem kell a kialvatlansággal küszködni.

2, Reggel mindig fokozatosan kelj fel. Az ébredés után szánj néhány percet arra, hogy mélyeket lélegezz, nyújtózz, megadd magadnak a kezdő löketet. Lassan kelj fel, nehogy megszédülj. Simogasd át magadat, és tervelj ki valami egészen jót a napra.

3, Reggelid álljon könnyen emészthető, de tartalmas ételekből. Ivásra csak étkezés után kerülön sor. Ajánlott ilyenkor : friss citromlé és víz keveréke; Győri Édes Jó Reggelt, 2 szelet; fél alma. Fontos, hogy a reggelid közben zavartalanul legyél, és lehetőleg ne olvass, ne tévézz.

3, Tízóraira a megmaradt két szelet Győri Édes Jó Reggelt ajánlom, a másik fél almával, és egy újabb pohár citromos vízzel.

4, Az ebéded könnyű összetevőkből álljon: saláta, sovány hús, zöldségek. Levest nagyon ajánlom, de ha az tartalmasabb - teszem azt, gulyás, vagy halászlé -, akkor amellé csupán egy szelet kenyeret javaslok.

5, Uzsonnád mindig gyömölcs legyen, lehetőleg változatos felhozatalú. Hétfőn például banánt egyél, kedden almát, szerdán barackot. A lényeg, hogy csillapítsd az éhségedet, és vitaminforráshoz juss.

6, Vacsorát este 6 óra, maximum fél hét előtt javaslom, hogy megejtsd. Ilyenkor két szelet kenyér, paradicsom, paprika javasolt, emellé más zöldségeket vagy felvágottat javaslok.

7, Este tíz előtt mindenképpen kerülj ágyba. Ilyenkor a szokásos, már fent említett rituálét javaslom.


Emellett fontos:

közvetlenül étkezés előtt és után ne mozogj;

naponta legalább egy órát tölts a szabad levegőn kerékpározással, futással, vagy csak sétával;

találkozz a barátaiddal, rokonaiddal, tehát hetente kétszer minimum mozdulj ki;

ne cigarettázz, és ne alkoholizálj - a legszigorúbb diéta sem ér semmit, ha káros szokásaid vannak;

olvass vicceket - segítenek, hogy jól érezd magad;

ne kicsinyítsd le magad - Te úgy vagy szép, ahogy vagy!;

ne add meg magad az ételnek - azaz ne nassolj állandóan. napi két kocka csokoládénál többet ne egyél, és hetente 1 gombóc fagyi még belefér;

sose éheztesd magad! ha már jó ideje korog a gyomrod, az kinek jó? egyél pár falatot, az majd jót tezs - de MÉRTÉKkel!!;

fogyasztószert, gyógyszert, amely a fogyásra ösztönöz, még megbízható beszerzőtől se vegyél! TILOS piacokon, bevásárlóközpontok, drogériák, de még a gyógyszertár polcairól is méregdrága anyagokért fizetni, melyek összetevői között csiganyál vagy madártoll is szerepel!! Az internet hirdetései pedig 100% - ban TILOSnak nyilvánítottak mindenkinek, aki fogyni akar!!!


Ha további jótanács kellene, bizalommal fordulj hozzám, állok rendelkezésedre.

2011. aug. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Vacsorára 2 szelet kenyér? Lol...
2011. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!