Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Mit ajánlotok? A 90 napos...

Mit ajánlotok? A 90 napos diéta tényleg ilyen szörnyű?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap álltam rá a mérlegre és nagyon nem tetszett amit láttam ... 100+

Olvastam itt pár kérdést/válasz , hogy a kenyér (esetemben a zsemle) elhagyásával meg lehet szabadulni a kilóktól. Mozogni is kéne gondolom , mit tudtok ajánlani ami itthon is végezhető mert kondi terembe nem mennék le 1 nem nekem való (nem akarom magam kiröhögtetni , tudom rossz kifogás de ez van) 2 nincs keret igazából havibérletre mert tanuló vagyok még. Ha még időben észbe kaptam volna mehettem volna cangázni de most már azért kezd hideg lenni.

A célom -20-25 kg lenne tavaszig.



2013. nov. 16. 23:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A 90 napos diéta nem alkalmas ekkora súlyfelesleg leadására. Én 110-ről kezdtem kalóriaszámlálással és pont tegnap mértem 77 vagyok.


Kétszer is neki futottam a 90 naposnak de véleményem szerint semmit nem ért. Azt hiszem 3 hónap alatt mindössze hat kilót fogytam de amint abba hagytam a szétválasztást 9 jött vissza. Katasztrófa. Kalóriaszámlálással meg 12 kilót fogyok 3 hónap alatt és nem szedtem vissza a kilókat. :)


Ja, és azzal ha elhagyod a kenyeret, fogyhatsz 4-5 kilót de nem többet. Ahhoz kicsit többet kell letenni az asztalra. :)

2013. nov. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

A kenyér elhagyás egy jelképes dolog. Aki nem eszik kenyeret (tehát tésztát, egyéb gabonás dolgokat hiszen ezek mind egyformák) az leadja a túlsúlyát. Nem 4-5 kilót, hát ha a kajálás miatt hízik el valaki, mert olyan ételeket eszik amik így hatnak.. ezeket az ételeket elhagyja, miért ne fogyna vissza az egészséges súlyára?


Nem olyan bonyolult az élet: aki nem eszik kenyérfélét, az nem túlsúlyos, ennyi. Tehát bár a 90 napos diéta kissé eszement, egy olyan apróság mint a kenyér és a gabonafélék elkerülése fantasztikusan egyszerű módon segíti a fogyást, és persze változatosságot visz a kenyeres-tésztás táplálkozásba.

2013. nov. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
arra gondoltam hogy rizzsel/puffasztott rizzsel "helyettesíteném" a kenyeret ... mennyire jó ötlet ez?
2013. nov. 17. 00:33
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Az attól függ..


Ha azért vagy 100+ kilós, mert túl sok keményítőt ettél, akkor a pufirizs is tömény keményítőforrás (merthogy a rizs is keményítőből áll).


De ha azért jártál így, mert te is ennyire érzékeny vagy a gluténra, akkor a pufirizzsel, főleg ha minél kevesebbet eszel fogyhatsz, mert gluténmentes. De akkor figyelni kell rá, hogy ne csússzon be hetente egyszer egy szelet sima kenyér, mert összességében ott tartanál, mint ahogyan eddig ettél.


De a legjobb, ha nem eszel se kenyeret, se rizst (vagy rizst csak ritkán..) helyette meg fogsz egy paprikát, és azt ropogtatod az ételek mellé.

2013. nov. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=CfvDU-Fa0w0

Szerintem ez nagyon jó:)(nem vagyok Norbi fanatikus)

Pl.ezzel a diétával:

[link]

2013. nov. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szakmai szemmel nézve természetesen mind a linkelt 'diéta' mind a mozgás rémes.
2013. nov. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Végeztek már méréseket, hogy mennyit fogyaszt a séta. Persze nem az andalgós, hanem a kilépős-szuszogós. Ha meg tudod oldani, hogy naponta min. félórát, vagy heti háromszor 1 órát gyalogolj ilyen tempóban, akkor a mozgást ki is pipálhatod. Úgy is 100 kiló környékén már az izületekre és a szívre is tekintettel kell lenni.

A kaja: mindenkinek sejteni kellene, hogy úgy kábé mitől hízott el. Mozgásszegény életmód, plusz csoki, nasi, késői evés, összevissza evés, chipsek, italok. Ha ezt tudod, azt is tudod, hogy mit csinálj.

Csináltam a 90 napost, szerettem, de visszajött. CSináltam a paleót, szerettem, visszajött. Akármit kezdesz, ha visszaállsz a régi kerékvágásba, akkor ugyanott vagy, és örülhetsz, ha nem többet szedsz vissza. Úgyhogy el kell dönteni, hogy milyen más testre vágysz és azért mire vagy képes.

Én most a paleóhoz állok a legközelebb, a fehérje-zöldség variáció sztem verhetetlen. 80 %-ban tartom a diétát, itt-ott eszek kenyere, rizst, krumplit, tésztát, és sűrűn kevés csokit. Ezzel tartom a súlyomat, ami kb. 5-6-tal több, mint szeretném.

Azért mondom, hogy lásd, hogy kompromisszumok vannak. Ha 100 kilónál lennék, szigorúbb lennék magamhoz. De neked kell dönteni és csinálni.

2013. nov. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

szeretnék egy konkrét valamit (ha tudtok) mert ez így elég zavaros amit eddig írtatok. írtátok hogy mi nem lenne jó pls írjatok olyat ami bevált.

Írtátok hogy magamnak kell megkeresni hogy vajh miért híztam el. Nos én általában minden reggelire (és a vacsorák 70%-ban) zsemlét eszek margarinnal és valamilyen felvágottal (pl: csirkemell sonka, párizsi , uzsonna sonka) , illetve én még arra gyanakszom az étkezéseim vannak eltolva (nem tom hogy ez gond-e vagy sem) pl: reggeli 10h ebéd 16h vacsora 21h-22h.

Mozgás hiány van ezért is kérdeztem hogy van e valami amit itthon végezhetek.

Szóval pls konkrét dolgot írjatok mit tehetnék a fogyás érdekében és ne az hogy MIT NEM SZABAD TENNI.

Előre is köszi...

2013. nov. 17. 12:27
 9/15 A kérdező kommentje:
ja és az édességekre visszatérve (süti csoki stb) "örülök" ha 2 havonta 1 szelet becsúszik szóval nem vagyok egy nagy édesség faló ember
2013. nov. 17. 12:28
 10/15 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Pedig nagyjából ugyanazt mondtuk. :)


A kenyér hizlal, a margarin méreg (telített zsírok, és főleg transzzsírok vannak benne), és a felvágottak a létező legrosszabb fehérje források. Nitritek vannak benne, füstöltek és egy vendéglátós ismerős szerint, ha lehet, ne egyél olyat, amit nem látsz - fogalmad nincs, miket darálnak bele. A parizer különösen a nyesedékekből és bőrökből áll. Én is szerettem, míg nem láttam, hogy miből csinálják.

Olyan kaját kellene enni, ami a legközelebb van a természetes kinézetéhez: azaz amit hirtelen megsütsz, vagy párolsz, te magad csinálod vagy tudod, hogy nem nyomták tele tartósítóval, ételszínezékkel, ízfokozóval.

A másik az adag. Ha 100 fölött vagy, akkor sokat eszel. Magyarul, vegyél el az adagodból. Ha eddig egy tányérral ettél, akkor most egyél háromnegyedel (ne felezz még).

Az a jó, hogy nem ész nélkül kezdtél koplalni, mert az sem jó. Ha koplalsz, a szervezet tárolni kezd, és éhes is leszel, amitől meg falnod kell. SZép okosan gondolj végig olyan tervet, amit tudsz követni, sétálj minimum, tehát az energiabevitelt is csökkented és az energiafelhasználást is növeled. Ezek után fogynod kell. Ne túl gyorsan, mert majd a bőrödnek is követnie kellene téged. :)

2013. nov. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!