Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Mit ajánlotok? A 90 napos...

Mit ajánlotok? A 90 napos diéta tényleg ilyen szörnyű?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap álltam rá a mérlegre és nagyon nem tetszett amit láttam ... 100+

Olvastam itt pár kérdést/válasz , hogy a kenyér (esetemben a zsemle) elhagyásával meg lehet szabadulni a kilóktól. Mozogni is kéne gondolom , mit tudtok ajánlani ami itthon is végezhető mert kondi terembe nem mennék le 1 nem nekem való (nem akarom magam kiröhögtetni , tudom rossz kifogás de ez van) 2 nincs keret igazából havibérletre mert tanuló vagyok még. Ha még időben észbe kaptam volna mehettem volna cangázni de most már azért kezd hideg lenni.

A célom -20-25 kg lenne tavaszig.



2013. nov. 16. 23:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Vörösnefelejcs jókat írt, ezeket már nekem nem kell :)


Nos, ami az időpontokat illeti, szerintem ha az passzol a napirendedhez, éhségérzetedhez, amit írtál, akkor maradjon az. Én is szinte pont így eszem, a reggelim többnyire azért később van :P Igaz, lassan fogyok, de nem igazán fogyókúrás életmódot folytatok, csak életmódot váltottam s icipicit odafigyelek, főleg a szénhidrátbevitelemre, szerintem az jobb, ha inkább alacsony.


Biciklizni télen is lehet, most pedig ősz van, ma gyönyörű idő volt. Falusi 80 éves taták hóban is bicikliznek, arra azért én nem vetemednék. De sétálni, túrázni is lehet télen (én ki se bírnám friss levegő nélkül, többnyire napi 2 órát sétáltam telente is. fogyni persze nem fogytam tőle, ez nem így működik, az még az életmódváltásom előtt volt). De bent is tornázhatsz.


Ekkora súlyfeleslegnél valószínűleg nem lesz olyan nehéz a fogyás beindítása, majd az utolsó kilók lehetnek trükkösek, bár bizonyára ez is emberfüggő.

2013. nov. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

6/11-es Szakmai szemmel nézve természetesen mind a linkelt 'diéta' mind a mozgás rémes.

Legalább megírnád miért-szakmai szemmel!!!

2013. nov. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mert egy tudósember, aki táplálkozástudománnyal / edzéselmélettel foglalkozik szörnyűnek tartja, ezért.
2013. nov. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Ha 100+ kiló vagy akkor el kéne menni az orvoshoz és vizsgálatokat végezni. Ez már elég nagy megterhelés a szervezet számára és diabéteszhez vezethet.


Ne hallgass itt a legtöbb emberre, fogalma sincs miről beszél. Megértem, hogy sok ember szeretne lefogyni és a 90 napos diétákba kapaszkodik, de csak még több kárt végez ilyen kamu idiótaságokkal. 3 nap szénhidrát van. Mozgás nélkül ez felgyülemlik a szervezetedben és inzulint kell termelnie, hogy kidobja. Túl sok inzulin termelés esetén jön a 2-es típusú diabétesz.


Tájékozodni kéne, hogy mi mi és mit hogyan használ fel a szervezet. Például szénhidrát kell az izmok működéséhez elsősorban, ezért mozgással nem égetsz zsírt.

Azért lett súlytöbbleted, mert többet ettél mint amire szükséged van. Ez előfordul sokszor azoknál akik nem mozognak eleget. Nem kell addig enni, míg tele nem vagy, elég addig, míg nem leszel éhes.


Mozgás fontos, de nem csak konditerem van. Itt egy fotelből 5km-re futás program 9 hetes:

[link]

Ha nem megy a futás, akkor elég gyalogolni.


Otthon végezhetsz gyakorlatokat ami javítja a testartásodat és flexibilitásod, mert a nagy súlytöbbletet a térded és gerinced nehezen viselik.

Yoga nagyon jó dolog erre. Pilátest is csinálhatod.

Yoga kezdőknek(angol):

http://www.youtube.com/watch?v=lbyHCkNEOKo


Nem kell keresned diétákat az interneten elég csak betartanod a szabályokat. Azt kell enni amire szükséged van és semmi többet. Szinte minden diéta csak az ételválasztékot korlátozza. Paleo is ezt csinálja az is idótaság.

Mi fog történni a 90 nap végén? Kérdezd meg magadtól. Az az igazság, hogy visszatérsz a régi életmódodra és újra csak el fogsz hízni. Ha megérted mit miért eszel és mennyit akkor ez nem fog megtörténni.

2013. nov. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 zsebeskriszti válasza:
Én két féle diétát ajánlanék: az egyik az hogy napi ötször 15deka csirkét megehetsz(natúran fűszerezve semmi extra pl. tejfől) salátával,öntetek nélkül. A másik a szétválasztó diéta melyben 4 nap külön külön ételcsoportokat eszel pl. hétfőn fehérjét, kedden keményítőt(zöldség), szerdán szénhidrát és csütörtökön gyümölcs majd így tovább. Ezekkel a diétákkal heti 0,5-1kg-ot lelehet adni.
2013. nov. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!