Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Biciklizés vagy futás?

Biciklizés vagy futás?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb fogyásra. pl:

2km futás vagy 6km biciklizés (gyorsan)

107kg vagyok 2 éve edzek 187 cm magas 17 éves.

kinek milyen tanácsa van nekem. Hogy hogyan fogyak valami tippek?



2017. júl. 4. 21:26
1 2
 11/15 anonim válasza:

Végezz aerob edzést, gyalogolj vagy biciklizz lassú tempóban 1-2 órát heti háromszor minimum. Ez azért hatásos, mert ezzel leginkább zsírt égetsz el, hiszen ha kardiózol, akkor magasabb a pulzusod és ezzel nem csak zsírt, de izmot is égetsz el, és akkor nincs sok értelme az edzésnek. De amúgy a fogyás nem csak a mozgásról szól, sőt nagyon is inkább az étkezésről. Én úgy tudom, hogy 70%-a az étkezés, és csak 30%-a a mozgás a fogyásnak.

17/f

2017. júl. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
A súlyod akkor fontos, ha nem nagyon mozogtal eddig, vagy kihagytal egy szep hosszú időszakot. En 103kg vagyok, megis futok heti 3x, es semmi bajom egyelőre, bár en 12 éve kosarlabdazom. Ha nem nagyon sportoltál eddig akkor inkabb a tekeréssel kezdj, az is nagyon jo, en 20kmet szoktam tekerni, nem sokkal tobb mint egy ora alatt. Tudsz nézelődni, kikapcsol az agyad, es egyszerűen csak jol érzed magad utána :D (természetesen valahol el kell kezdened, nem kell egyből pusztulasig tekerni :) )
2017. júl. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Ha fogyni akarsz akkor ügyelj az étrendedre. Az edzéstől inkább izmosabb, erősebb leszel de a tömeged csak a mozgástól nem fog nagyon változni. Persze a kettő egyszerre a leghasznosabb.
2017. júl. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Lassmich Ruhe válasza:

Itt már nagyon sok okos infó elhangzott, én kicsit összegezném:


Étrendre mindenképpen oda kell figyelni, a finomított cukrot meg a finomított lisztet elhagyni. Ettől nem fogsz éhezni vagy ilyesmi, csak kicsikét elkezdesz valami tudatosabb létezés felé haladni fejben.


Túl nagy túlsúllyal ne fuss, max gyalogolj hetente 2* 1 órát, a bringa mehet heti 3* 1 órát minimum. Eleinte nem kell intervallum edzést csinálnod, meg miegymást, már az is jó, ha normálisan végig tudod tekerni.


Ha nem túl nagy a súlyfelesleg, akkor elkezdhetsz úgy futni, hogy váltogatva 30 másodperc futás, 30 másodperc séta, de az egy óra itt is legyen meg. Így sokkal jobban fogod bírni, és az izületeknek is hagysz időt a felkészülésre. A tüdő pl 1-3 hónap alatt képes felkészülni egy sportosabb életmódra, de az izületeknek kb egy év is kellhet, és nem célod kinyírni magad alól a térdedet.


Diéta vagy tudatosabb étkezés nélkül nem fogsz fogyni, csak erősödni. Én pl anno szintén szimpla bringával kezdtem, reggel este 30 perc, és ez ment kb 4 hónapig majdnem minden hétköznap, de összesen két kilót fogytam tőle, viszont sokkal tónusosabbá, izmosabbá, erősebbé váltam. Ahogy elkezdtem komolyabban diétázni, megtartva a napi 1 óra sportot (felvetem közben a futást is), 2 hónap alatt 18 kiló repült le rólam, mindenféle csodaszer meg kotyvalék nélkül.


Kezdetekhez merem javasolni a spininget, mert a társaság húz magával, és kivered magadból a teljesítményt.


Ja és sok tiszta víz!

Sikert kívánok.

2017. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

ha szeretsz biciklizni és futni is, akkor ússzál is mellé, és akkor már egy komplett triatlonról van szó :)


nem mindegy? ha szereted mindkettőt, akkor csináld mindkettőt :)


én is ezeket szeretem :) + jóga :)


olyan jó, hogy van egy csomó lehetőség megmozgatni és építeni a testet.


fogyni meg az étkezésre való odafigyeléssel lehet igazán, az megint más, mint a mozgás.

2017. szept. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!