Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Milyen orvost kell ezzel a...

Milyen orvost kell ezzel a problémával fel keresni? 20 éves lány vagy, 96 kilós… ami nagyon leterhel és elszomorít. A többit lent írom

Figyelt kérdés
Sose voltam vékony lány, de ilyen szinten se voltam elhízva, összegzésben nem eszem úgy ami magyarázat lenne erre az elhízásra. Étvágyam nem mindig van, reggelizni akkor szoktam mikor dolgozok (3 naponta) ebédre pedig pulyka vagy csirkemell salátával vagy rizzsel szokott lenni, délután egy egy narancs vagy alma szokott még lecsúszni. Mikor szabadnapos vagyok akkor az étkezésem annyiban változik hogy nem reggelizem. Szerintem elmondható hogy nem eszek össze vissza. De akkor mitől vagyok elhizva? A mozgás nehezemre esik mert faj mindenem, egyedül a séta megy. Más nem. Szeretnék egy kivizsgálását, hogy mi bajom van mert ez biztos nem normális. Esetleg egy olyan orvost aki írna fel nekem fogyasztó tablettát. Valaki segítene, hogy kit keressek fel ezügyben Budapesten?
jan. 22. 15:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosod keresd fel, ő majd ad beutalót a megfelelő szakorvosokhoz.
jan. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

"mitől vagyok elhizva?"

A tartós kalóriatöbblettől lehet hízni. Hány centi vagy? Mennyi a napi kalóriabeviteled? Semmi kézzelfoghatót nem írtál. Hány kalóriát eszel reggelire? Hány kalória az ebéded?

"A mozgás nehezemre esik mert faj mindenem"

Magyarul nem mozogsz semmit, és nincs érdemi fizikai aktivitásod. 20 évesen egyébként mitől fáj mindened? Nem 70 éves vagy. Milyen diagnosztizáld mozgásszervi és egyéb kórképeid vannak, amitől mindened fáj?

"orvost aki írna fel nekem fogyasztó tablettát"

Nem létezik ilyen. Aki ennyire van képben a biológiával, annak miért higgyük el, hogy tökéletesen étkezik? Fogyni nem lehet tablettával, csak tartós kalóriadeficit által. Nálad életmódváltásra, mozgásra és kivizsgálásra lenne szükség (talán pszichés problémák is vannak a háttérben).

jan. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Már felkerestem a háziorvosom aki azt mondta hogy jógázzak és egyek gyümölcsöket illetve sok vitamin tablettát.

Ezért döntöttem inkább úgy hogy magánorvost keresek fel, kerüljön sokba de tudjam meg hogy mi a baj. Tb úton akartam rendezni ezt de nem jött ossze

jan. 22. 16:00
 4/23 A kérdező kommentje:

163 centi vagyok, nem számolok kalóriákat. Reggelim is változó van hogy két főtt tojás zöldségekkel, de van hogy zabkása.

Az pedig hogy faj minden mikor mozgok, azt arra értettem hogy edzeni nem tudok mert fajnak az ízületeim, a térdem és a derekam mivel majdnem 100kg nyomok fiatalon.

jan. 22. 16:04
 5/23 anonim ***** válasza:
11%
Remélem azt tudod, h nem minden kövér ember beteg. Azt írtad sosem voltál vékony alkat. Na hát elmondom neked, h ha már gyerekkorodban is nagydarab voltál, az a korral haladva egyre csak fokozódik, ha nem foglalkozol vele. Te 20 éves korodra hagytad, h olyan szinten elhízz, h már mozogni sem bírsz, ezt is te írtad. Nem orvos kell neked, hanem egy személyi edző, ki segít elindulni. Ő tudja milyen mozgás az, amivel érdemes kezdeni, aztán néhány hét alatt belejössz és sokkal könnyebben fog menni minden és beindul a fogyás is.
jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

"163 centi vagyok, nem számolok kalóriákat"

Tehát te 163 centivel felhíztál 96 kilóra, de nem számolod a kalóriákat, nem tudod mennyi a napi kalóriabeviteled, de alig eszel valami hangyányit, teljesen jó a táplálkozásod, és most kaptál a fejedhez, amikor simán van rajtad 30 kiló felesleg. Értem.

jan. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%

Szia! Nem derül ki, hogy mikor lettél 96 kg, hogyan alakult ez ki.


Vezesd egy füzetben vagy telefonban 2 hétig, hogy mit eszel és mit iszol (mindent! ha egy kekszet eszel, azt is, ha iszol valamit , azt is). Számold ki, hány kalóriát vittél be, akkor látod, hogy ténylegesen nem

eszel-e túl sokat.


Hormonális problémád nincsen? Ciklusod rendben van?

jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

"Nem orvos kell neked, hanem egy személyi edző"

30 kiló felesleggel ne ókájés szeméji eccőkhöz fordítsd a kérdezőt, amikor 10-ből 9 kilenc hazai edző nulla tudással rendelkezik dietetika vagy anatómia terén. Annál rosszabbat nem is tud tenni magával a kérdező, ha extrém felesleggel és mozgásszervi fájdalmakkal egy segghülye konditermi edzőhoz fordul, aki rángatgatja vele a gépeket, és pucsítósan guggoltatja, aztán csodálkozik, miért fáj még jobban mindene. Inkább gyógytorász felé fordítsuk a kérdezőt, ha már a mozgás oldaláról közelítjük meg a problémáját.

"Hormonális problémád nincsen?"

Akár lehet hormonális problémája, de önmagában egy hormonális probléma nem okoz plusz 30 kiló felesleget.

jan. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
16%
#8 bocs, h nem részleteztem, h ne egy nyomorult személyi edzőt keressen, hanem egy normálisat. Nem gondoltam, h ez nem mindenkinek egyértelmű.
jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"ne egy nyomorult személyi edzőt keressen, hanem egy normálisat"

És egy táplálkozással/sporttal kicsit sem képben lévő 20 éves túlsúlyos kislány a fájó testrészeivel hogyan fogja megítélni, hogy az általa választott edző normális, és hogy a kapott információk ökörségek-e vagy sem?

jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!